Na topie

Ubisoft zadowolony z przyjęcia The Division 2

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Wygląda na to, że zapowiedzi dotyczące The Division 2 zostały spełnione. Gra zgarnia wysokie oceny w pierwszych recenzjach, z czego satysfakcji producent wcale nie ukrywa.

  • Ubisoft zadowolony z przyjęcia The Division 2
A A

Wprawdzie premiera The Division 2 miała miejsce w połowie tego miesiąca, ale na pierwsze dokładne recenzje gry trzeba było poczekać. Nie z powodu życzeń producenta, ale z racji sieciowego charakteru rozgrywki. W końcu jednak można zapoznawać się z opiniami na temat The Division 2 i wygląda na to, że jest naprawdę dobrze.

Średnia ocen na metacritic wynosi obecnie 85% w przypadku wersji PC i około 80% w przypadku wersji konsolowych. Zgodnie z zapowiedziami producenta świetnie wypada świat gry, wirtualny Waszyngton okazuje się ogromny i należycie dopracowany, co w połączeniu z oprawą graficzną stojącą na wysokim poziomie zapewnia bardzo przyjemne efekty. Co najważniejsze, nie nudzi sama rozgrywka, świetnie wypadają strefy mroku, klany, rozbudowane elementy RPG, a także mechanika strzelania.

Pierwsze recenzje The Division 2:

  • GameWatcher - 92%
  • GameSpot - 90%
  • PC Games - 90%
  • 3DJuegos - 90%
  • GameStar - 88%
  • IGN - 85%
  • PC Gamer - 82%
  • USgamer - 80%
  • Game Revolution - 80%
  • PC Invasion - 80%

Ubisoft pokusił się o krótki materiał wideo, za pośrednictwem którego chwali się ciepłym przyjęciem gry. Sięgnęliście już po nią? Jak Wasze wrażenia?


Źródło: Ubisoft, metacritic

Odsłon: 4235 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. Tofer
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-03-25 09:27

    Sięgnę jak potanieje 199 na pc dla mnie sporo jak za grę.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2019-03-25 12:27

      dla mnie gra podstawka w cenie wyższej niż 150zł za bardzo dobrą jakość, to porażka. nie ukrywam, CDP Red mnie przyzwyczaili do takich cen. za to dokładnie mnie zniechęcił Blizzard, jak wypuścili StarCraftII za 200zł lub wyżej. żenada.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2019-03-25 13:59

        tak ale CDPR juz nie wyda następnych gier za 119zł czy 150zł, tez będa po 200zł.

        Skomentuj

  2. człowiek-taboret
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-03-25 10:01

    Ogólnie gra jest świetna.

    Bardzo dużo zawartości, fajny złożony system rozwoju postaci i ekwipunku.

    Jednakże trzeba wspomnieć, że nie obyło się bez błędów czy wpadek, ale przy tak rozbudowanej grze jest to raczej zrozumiałe. W każdym razie trzeba też powiedzieć, że zespół deweloperski działa na pełnych obrotach, żeby wszystko ponaprawiać i dodać kolejną zawartość.

    Co do słonecznego Waszyngtonu w porównaniu do zimowego Nowego Yorku, to powiem tyle, że fakt, zimowe nieprzyjemne otoczenie dodawało klimatu, ale nie można odmówić nowej lokalizacji uroku. Świat jest dużo bardziej różnorodny, praktycznie każda dzielnica ma swój mikroklimat. A rzęsisty deszcz i mgła też dodają tu trochę tego klimatu niepokoju jak zima w jedynce.

    Polecam sprawdzić tę grę, jak ktoś się waha to założę się, że w niedługim czasie będzie jakiś free weekend jak to Ubi ma w zwyczaju.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-25 10:26

      Dark zone to teraz żart w obecnej postaciu - liczylem na znacznie wiekszy. 3 drużyny na darkzone to pomyłka troche - wystarczy zrobic silną ósemkę z 2 dróżyn i ta trzecia jest bez szans.

      Ale reszta ogólnie ok - widac ze system rozwoju postaci jest dla casuali

      Skomentuj

      1. człowiek-taboret
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-03-25 11:20

        Nie byłeś pewien i napisałeś raz przez "u", a raz przez "ó". Zawsze chociaż jedno będzie poprawnie... ;)

        DZ jest ok. Może nie będzie już tak jak w Division 1, że za jednym teamem biega 20 osób, ale i same potyczki w Division 2 są szybsze i trochę bardziej taktyczne. Poza tym co za problem był zrobić silną ósemkę w Division 1 i jechać pozostałych? Wątpię, żeby komuś chciałoby się biegać w 8 osób i czekać, że może jakiś inny zespół będzie chciał się z ganiać nie mając szans by wygrać. Jak chcesz sobie powalczyć z ludźmi to masz do tego inny tryb, gdzie nie musisz specjalnie czekać na chętnych. DZ jest urozmaiconą wersją zwykłego świata. Rozbudowaną o PVP, ale dalej głównym celem jest zbieranie sprzętu i ekstrakcja, a nie czekanie na kogoś przy spawnie.

        Póki co to na razie mało osób tam chodzi i to jest większy problem. Ale nie ma się co dziwić jak jest tyle zawartości w endgame. Ludzie zbierają sprzęt i punkty do specjalizacji, sprawdzają różne zestawy, czekają na Tier 5...

        Co masz na myśli pisząc, że system rozwoju postaci jest dla casuali?

        Skomentuj Historia edycji

        1. BrumBrumBrum
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-03-25 12:39

          ia jezdem pewien rze tszeba pisać bes błendóf :)

          a tak na serio. jeśli wytykasz błąd przy okazji nawiązania dyskusji, ok. jednak jeśli wytykasz błąd tylko po to by go wytknąć? tak wiem, nie należy szpecić polszczyzny, ale do &%#*#%())#$ to nie jest forum polonistów.

          Skomentuj

          1. człowiek-taboret
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2019-03-25 13:10

            A to musi być jakieś szczególne forum by używać poprawnej pisowni? Myślałem, że wystarczy, że pisze się tu po polsku, żeby dbać o poprawność językową.

            Wytykam błąd, żeby komuś zwrócić na niego uwagę, żeby mógł się czegoś nauczyć i nie popełniać go więcej. Nawet jeśli ktoś wie, że zrobił błąd, to może na następny raz przeczyta co napisał przed publikacją... Wiem marzenia... ale tylko tak można coś zmienić. Nikt nie zacznie pisać poprawnie jak nikt nie będzie zwracać uwagi. Powiesz mi, że to naturalna ewolucja języka? No, ok, ale pozwól, że zdam się na mądrzejszych od siebie językoznawców w decydowaniu co jest błędem a co nie. Jak słownik podaje, że błąd to tak jest.

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2019-03-25 13:55

            @BrumBrumBrum ja absolutnie nie mam nic do takiego wytykania ;) było to w sumie zabawne.
            Mozna wytknac błąd jeśli robi się to w sposób który nie obraża innych.
            Ja czuje się rozbawiony, nie urazony bo pisać w ojczystym języku bez błędów potrafię (niektórzy to od razu piszą "bo mam dysortografie itp. co jest smieszne).

            Skomentuj Historia edycji

        2. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-03-25 13:53

          haha masz racje :) nie nie o to chodzi.
          Pisałem z telefonu i poprawiłem słowo bo miało w jego miejsce inne wskoczyc ale nie zauważyłem że ó zostawiłem. :)
          Obiecuję poprawę;)

          Co do DZ to tak jak pisałem yżej, ja widze w tym jedyny problem ale jest to pomniejszy problem bo obecnie na DZ to ludzie nie miedzy soba a z mobami musza się trzaskać bo te są dość silne i AI mają nieco lepsze.

          Spodziewam się że na większy DZ nie pozwoli silnik gry - jest on ograniczony co do ilosci osób które moga być w jednej instancji.

          Ponadto zapewne płacze casuali którzy w jedynce na DZ nie dawali sobie rady miały tutaj sporo do powiedzenia - dlatego też są działka przed wjesciem do śluzy żeby rogale nie mogły kampic spawna.

          Jest lepiej, sporo z tego moga jeszcze zmienic.
          MI to by się marzył TIER5 gdzie cała mapa to DZ i wtedy mozna by prowadzić wojny klanowe ale coż - nie w tym silniku.

          Mówiąc o systemie rozwoju - mam na mysli normalizację i dosc ubogi system dobierania itemów.
          Jest to element na który narzekało sporo niedzielnych graczy bo w jedynce był dla nich niezrozumiały - niepodobało im się że musza przeliczać statystyki, procenty i dps który tak naprawdę nic nie mówił.
          Teraz nie masz jako takiego DPS w menu nawet, masz proste statystyki w porównaniu do jedynki.

          jestem pewien że jakieś miętowe sety pewnie zrobią i tak niedługo.

          Skomentuj Historia edycji

          1. człowiek-taboret
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-25 15:32

            No ale normalizacja jest po to, żeby ciut wyrównać szanse, ale nie jest tak, że każdy jest teraz sobie równy wchodząc do DZ czy innego trybu PVP. Fakt, jest to ukłon w stronę bardziej casualowych graczy. No ale normalizacja jest tylko w PvP, w PvE dalej musisz umieć trochę policzyć i zastanowić się co jest lepsze i jak działają perki itd.

            Czy z normalizacją czy bez, dalej ten co wie co robi, będzie silniejszy.

            Nie sądzę, żeby to silnik był tu takim problemem. W D1 przecież w Survivalu było całkiem sporo osób, a dostępna była cała mapa. Myślę, że to po prostu inny pomysł na DZ po wysłuchaniu różnych opinii. Uważam, że jeszcze trochę za wcześnie, żeby wyrokować czy DZ w takiej formie jest dobre czy nie. Poza tym nie wiadomo co będzie dalej - równie dobrze mogą DZ powiększyć o kolejne obszary jak to zrobili w jedynce. A może będzie jakiś nowy tryb, który wprowadzi nowe zasady jak Survival w poprzedniej części.

            Niezależnie od tego wg mnie gra warta tych 200zł.

            Skomentuj Historia edycji

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-25 17:04

            Silnik jest za słaby - na tak duzą mapę musieli by upchac z dobre 60-80 osob.
            Mapa ładuje sie po kawałku, nie jest to olbrzymi sandbox.

            w survivalu tez byla ograniczona ilosc osob - dlatego cięzko było na kogos trafic i dopiero spotykało się ludzi w DZ. O ile pamietam max 24 osoby było.
            Ta gra ma silnik przeznaczony do tworzenia instancji gdzie praktycznie kazda instancja to osobna gra. dla okreslonej ilosci osob.


            Zobaczymy jakie pomysły będa jeszcze mieli, moze rozwinie sie to w dobrym kierunku.

            Skomentuj

  3. Makkk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-25 12:09

    Ja na razie pograłem dosyć krótko, ale mimo, że grałem sam, bawiłem się całkiem nieźle. Atmosferą odstaje od jedynki, ale samo miasto, czy ogólne wrażenie post apokalipsy jest na wysokim poziomie. Grafika OK, z drobnymi błędami. Już mnie ta generacja niczym chyba nie zaskoczy, więc efektu WOW nie uświadczyłem. Zdecydowanie ciekawsze lokacje wewnątrz budynków.
    Czasem jednak jest to wrażenie, że to tylko reskin z drobnymi dodatkami. Menu bardzo podobne, hud prawie taki sam i ten irytujący pomarańczowy kolor ;p Postacie mało wyraziste, jak w jedynce. Nie pamiętam żadnego imienia/nazwiska, jakie pojawiło się w grze.

    Polecam również recenzję Angry Joe, który z pomocą kolegów był w stanie wykazać więcej błędów.

    Skomentuj

  4. daker836
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-25 19:26

    Nie grałem w jedynkę, coś mnie ominie jak kupie teraz dwójkę a kiedyś wrócę do pierwszej części?

    Skomentuj

    1. człowiek-taboret
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-03-26 00:57

      Raczej nic Cię nie ominie. Ale też nie widzę powodu by wracać do jedynki.