Na topie

Unboxing karty graficznej AMD Radeon VII

Autor:

Szef strefy Komputery

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Zaglądamy do pudełka najnowszej karty graficznej firmy AMD, czyli Radeona VII. Czy w środku znaleźliśmy nadzieję na zmianę sytuacji na rynku kart graficznych?

  • Unboxing karty graficznej AMD Radeon VII
A A

Trzeba przyznać, że ten rok zaczyna się naprawdę ciekawie. Przed nami jedna z najgorętszych i najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Mowa oczywiście o Radeonie VII, który ma pozwolić nawiązać AMD walkę z NVIDIĄ w wysokim (ale nie najwyższym) segmencie kart graficznych. Czy karta będzie na tyle dobra, by zasłużyć na miejsce w naszym zestawieniu najlepszych kart graficznych do gier.

AMD Radeon 7 - zdjęcie karty

Karta nie będzie tanie, bo została wyceniona na 699 USD. Jest to wyjątkowa konstrukcja nie tylko z powodu, że GPU Vega 20 został wykonany w 7-nanometrowej litografii, ale również dlatego, że karta została wyposażona w 16 GB pamięci HBM2. Przepustowość VRAM sięgnęła 1 TB/s. Ponoć prawię połowę cenę nowej karty stanowią właśnie pamięci HBM2.

AMD Radeon VII - rzut izo

Nowe GPU składa się 60 bloków obliczeniowych nCU (3840 SP). Radeon VII ma być średnio 30% szybszy od poprzedniej topowej karty AMD, czyli Radeon RX Vega 64 - tak przynajmniej wynika z testów udostępnionych przez AMD.

Wiemy, że gorączkowo oczekujecie już testów, ale uzbrójcie się jeszcze w trochę cierpliwości. Dziś tylko zaglądamy do pudełka! Premiera kart graficznych AMD Radeon VII została ustalona na 7 lutego.

AMD Radeon VII - karta na podeście

Źródło: informacja własna, AMD

Odsłon: 53522 Skomentuj newsa
Komentarze

24

Udostępnij
  1. rlistek
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2019-02-04 15:16

    Uuu... unboxing. Prawie jakby był hype na tę kartę.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2019-02-05 12:30

      i już widać błędy konstrukcyjne chłodzenia.

      co z tego że grafa 2 slotowa, co z tego że 3 wiatraki, skoro ona rozdmuchuje gorące powietrze na płytę główną i do góry tam, gdzie jest blacha obudowy, w kierunku gdzie jest mało miejsca? za to widzę że zrobili wszystko, aby powietrze nie przepływało wzdłuż karty, aby było wydmuchiwane wprost na zewnątrz.

      zły obieg powietrza, a potem wielkie zdziwienie że w środku budy gorąco, a wiatraki wyją. ugh.... grafa w takiej cenie, i ....... szkolne błędy projektu chłodzenia.

      Skomentuj

      1. Sander Cohen
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-02-07 11:45

        Widze ze jestes specjalista. Skoro tak, to dlaczego nie zaoferujesz swoich uslug AMD mówiąc wprost: sluchajcie, macie kijowych inzynierow, ja wam to zrobię lepiej. Wystarczy się dobrze pokazac i sukces murowany.

        Skomentuj

  2. awesome1337
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-02-04 15:20

    >Czy w środku znaleźliśmy nadzieję na zmianę sytuacji na rynku kart graficznych?

    lol, nie

    ta karta to proba sprzedania odpadów po produkcji radeonów mi50 instinct które nie spełniaja wymagan karty pro

    Skomentuj

    1. Yaceek
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-02-04 15:29

      Czyli tak jak turingi za 1200$, które nie spełniają wymagań pro?

      Skomentuj

  3. RockyBalboa
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-02-04 15:32

    Procesory od AMD robią się coraz ciekawsze i idzie to w dobrym kierunku ale karty graficzne to lipa.

    Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        6    

        Opublikowano: 2019-02-04 15:49

        LUL

        Skomentuj

      2. Sharimsejn
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2019-02-05 04:44

        Jestem konsumentem więc krytykuję. Co za koleś :D Ja obstawiam, że nie będzie rewelki z tą kartą. Czekam poza tym na testy niereferentów.

        Skomentuj

    1. musslik
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-04 16:59

      tam lipa od razu, bez przesady

      Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-05 12:34

      lipa nie lipa, ale jakiś postęp jest pomimo niskiego funduszu na R&D. przecież AMD ciągle się odkuwa, i ...... nie są w stanie zasypać dziury popytowej na CPU powstałej wskutek fatalnego planowania po stronie Intela.

      Skomentuj

  4. leto1987
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2019-02-04 15:40

    Design karty jest elegancki.

    Skomentuj

    1. kamillode
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-02-05 11:16

      Mnie się nie podoba. Doceniam próbę minimalizmu, ale coś sprawia, że wygląda jak z lat 90-tych.

      Skomentuj

    2. kamillode
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-05 11:16

      Edit. Zdublowany komentarz.

      Skomentuj Historia edycji

  5. mesjan
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2019-02-04 15:40

    Bardzo podoba mi się jej wygląd, pełny minimalizm.

    Skomentuj

  6. Alundro
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-02-04 16:48

    Nie wiem dlaczego, ale podświetlana podstawka zwróciła moją większą uwagę niż sama karta. Mogę tylko pomarzyć o jednym i drugim.

    Skomentuj Historia edycji

  7. maaaad
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2019-02-04 18:03

    Unboxing... Buhahahah

    Skomentuj

  8. kitamo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2019-02-04 18:22

    Wygląd bardzo ładny - minimalizm, biel (no może nie do końca taka biel).

    Skomentuj Historia edycji

    1. PITUCH3
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-02-04 20:16

      never ever !!!

      "...7-nanometrowej litografii,..."
      300W jak się bujnie to pewnie z 750W :P

      Skomentuj

  9. JEzUS
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-04 20:50

    Nie jestem "fanboyem" żadnej ze stron ale po serii 7xxx amd nie miało już niczym konkurować. Oby Navi coś zmieniło to wszyscy na tym skorzystają :)

    Skomentuj

  10. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-05 03:14

    Pikne zdjęcia, podstawki, tło... AMD chyba mimowolnie zdradza, że ta karta najlepiej prezentuje się właśnie w tym środowisku :==]

    Skomentuj

  11. Azik73
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-05 11:33

    "Karta nie będzie tanie" - do poprawki :) Moja mówić ;)

    Skomentuj

  12. Kapitan Nocz
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-05 13:39

    Dziwne, z tego co pamiętam, pamięć HMB miała przyczynić się do zmniejszenia konstrukcji kart graficznych a tu dalej kloce po 3 wiatraki i 2 sloty...