Na topie

Uncharted 4 raczej bez 60 fps - dla producenta są ważniejsze rzeczy

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry PlayStation 4

Kategoria: Gry Gry na konsole Gry PlayStation 4 Producenci: Naughty Dog

Bruce Straley zdradza, że dla producenta ważniejsze są doświadczenia płynące z rozgrywki.

Uncharted 4 gra

AA

Naughty Dog to ten z producentów, który ma obecnie bardzo wysokie notowania u graczy. Wydaje się, że w związku z tym z dużym spokojem pracować może nad Uncharted 4: A Thief's End. Co ważne, systematycznie dzieli się z nami informacjami na temat tego projektu.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, iż studio w pełni koncentruje się właśnie nad nowym Uncharted i dlatego też nie ma co liczyć w najbliższej przyszłości na The Last of Us 2. Tym razem na tapecie znalazły się techniczne aspekty gry.

Okazuje się, że nikt na siłę nie będzie zabiegał o 60 klatek na sekundę. Bruce Straley zdradza, że dla producenta ważniejsze są doświadczenia płynące z rozgrywki, dlatego też nie planuje on rezygnacji z jakichkolwiek elementów tylko po to, aby zwiększyć liczbę klatek na sekundę.

"Aktualnie mówimy o 30 fps, ale podczas ostatniej prezentacji takie ograniczenia nałożyliśmy. Będziemy robić wszystko, aby zrobić grę taką, jaką mamy w planach. Jeśli oznacza to możemy mieć 60 fps, ale stracić przy tym coś, co ma naprawdę duży wpływ na doświadczenia graczy to jako deweloperzy powiemy: Cóż, stawiamy doświadczenia płynące z rozgrywki ponad 60 fps."

Popieracie takie stanowisko? Przypominamy, iż Uncharted 4: A Thief's End trafi wyłącznie na PlayStation 4, ale dokładnej daty premiery gry jeszcze nie znamy.

Źródło: vg247

Odsłon: 8617 Skomentuj newsa
Komentarze

57

Udostępnij
  1. dejnus
    Oceń komentarz:

    34    

    Opublikowano: 2015-01-17 18:59

    Wrażenia również poprawia płynność gry.

    Skomentuj

    1. Meruem
      Oceń komentarz:

      -15    

      Opublikowano: 2015-01-17 21:21

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      I tak konsola to najlepsze rozwiązanie przez długie lata masz wsparcie sprzętu, gry na osobność, które możesz odsprzedać czasem nawet z zyskiem, nie martwisz sie że coś nie pójdzie, wygoda i w tej cenie nie złożysz kompa który ruszy za kilka lat gry wyciszające ostatnie soki z ps4 (pierwsze a ostatnie gry na PS3 to przepaść) i to w full hd, nie zapomnij odjąć za drogiego pada i napęd blue ray

      Skomentuj

      1. musslik
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-01-18 01:51

        już BF4 wyciska z "PS4 i XBone" w FullHD wyciska (nie są w stanie otrzymać 60fps) soki to co dopiero będzie dalej

        Skomentuj

        1. prime27pl
          Oceń komentarz:

          -5    

          Opublikowano: 2015-01-18 10:21

          Najpiekniejsze gry powstaja pod koniec generacji .Zawsze staraja sie wykorzystac pełnie mocy .Uważasz że Gears of War 1 korzystało z 50% mocy konsoli ? a 3 100% ? nie w obu przypadkach korzystali ze 100% .

          Skomentuj

          1. musslik
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-01-18 13:42

            mnie tam akurat "piękność gry" interesuje najmniej ważne żeby była gra "miodna"

            Skomentuj

          2. prime27pl
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2015-01-18 14:30

            tzn ?

            Skomentuj

          3. miedzianek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-20 12:37

            Fabula,bohaterowie,klimat,technikalia,dlugosc gry,questy poboczne,nieliniowosc,otwarty swiat;)

            Skomentuj

  2. miedzianek
    Oceń komentarz:

    34    

    Opublikowano: 2015-01-17 19:09

    Haha najpierw obiecanki,ze gry w tej generacji spokojnie pojda w 60fps FHD,a teraz kazdy producent mowi,ze zamiast 60fps woli graczom dac lepsza rozgrywke. Smierdzi mi tu marketingowa papka;) czyli-wedle klucza,ktory tworcy prezentuja-jesli bedzie 60fps,to gra bedzie slaba?

    Skomentuj

    1. Z_KILLER-V987
      Oceń komentarz:

      34    

      Opublikowano: 2015-01-17 19:12

      "next gen"

      Skomentuj

          1. cichy81
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-01-17 22:59

            Nie będzie

            Skomentuj

          2. mgkiler
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-17 23:22

            Sam pamiętam jak pisałaś, że ten dawno temu pokazywany trailer to jest renderowany in-game i się zachwycałaś nim.

            Potem pokazano gameplay trailer i grafika... zwykła. Jaka na PC.
            Wiedźmin 3 ładniejszy na PC - a W3 to gra z otwartym światem do tego. Więc to U4 powinien teoretycznie wyglądać lepiej.

            Tak wiem... zaraz wyskoczysz z ostatnim argumentem konsolowców czyli, że PC który uciągnie W3 jest 2x droższy od konsoli...
            Ale grasz na PC ma wybór, czy zapłacić 2x tyle i grać z 2x lepszą grafiką, czy zapłacić za PC tyle co za konsole i grać z porównywalną jak konsolę grafiką

            Skomentuj

          3. mgkiler
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2015-01-17 23:30

            Wiedźmin 3

            Skomentuj

          4. mgkiler
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-18 17:06

            To wszystko wyjaśnia - jesteś kobietą i patrzysz tylko na mimikę twarzy głównego bohatera.
            A cały teren, lokacje, budynki - to już mogą być w 16 kolorach.

            Skomentuj

          5. mgkiler
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-19 18:15

            Ale nie lepiej niż w Wiedźminie.

            Skomentuj

    2. Dziabunia
      Oceń komentarz:

      7    

      Opublikowano: 2015-01-17 19:19

      Z drugiej strony nawet jeśli konsola typu PS 4 miała by mocniejsze podzespoły i można by było podciągnąć do tych 60 klatek na sekundę, to pewnie producenci znowu by wykorzystali tę moc dla lepszej rozgrywki. Bardziej mnie to boli, że nie można się cieszyć rozdzielczością która jest już chyba standardem w większości TV czyli Full HD. To chyba bardziej psuje rozgrywkę.

      Skomentuj

        1. Dziabunia
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-01-19 17:25

          Na ps 4 tak :) Gorzej z xboxem...

          Skomentuj

    3. TheEquinoxe
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2015-01-17 21:38

      Może przy następnej generacji konsol

      Skomentuj

    4. prime27pl
      Oceń komentarz:

      -9    

      Opublikowano: 2015-01-17 23:11

      Możesz podać źródło ? Pytam z ciekawości bo ja takich obiecanek nie pamiętam .

      Skomentuj

    5. rgbfan
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-01-20 09:39

      ja to nawet nie wiedzialem ze ktos planowal go w 60fps lol

      Skomentuj

  3. Kynareth
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2015-01-17 19:50

    Biorąc pod uwagę słabość Ps4 względem PCtów, nie dziwię się im, że stawiają na lepsza grafikę niż 60 klatek/s. Przecież nie chcą żeby gry za bardzo odstawały graficznie od PC. Od początku czułem, że z tych 60 klatek zrezygnują i postawią na maksymalną grafikę. Na szczęście to studio robi i ładne i interesujące gry więc ja się nie przejmuję.

    Skomentuj

  4. GrUbY95
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2015-01-17 19:53

    Takie te next geny że za rok to będzie 720p/30fps, a do tego jak na razie to remastery robia

    Skomentuj

    1. behemot
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-01-17 20:58

      Co ja co, ale idiotyczne są komentarze o idiotyczności newsa pod idiotycznym newsem :) Jak coś jest dla mnie "idiotyczne" (mało ciekawe) to tego zwyczajnie nie klikam. Polecam takie podejście :)

      Skomentuj

        1. cura666
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-01-18 13:27

          Dla mnie jest ważne. Mam swoje wymagania.

          Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2015-01-17 23:15

      Co wy z tym 60 fps ? kto je obiecywał ?

      Skomentuj

        1. prime27pl
          Oceń komentarz:

          -5    

          Opublikowano: 2015-01-18 00:52

          Gadanie , sami sobie to gracze wymyślili .

          Skomentuj

          1. prime27pl
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2015-01-18 01:31

            To teraz ich ukamienować czy jak ? :) nie będzie 60 fps trudno .

            Skomentuj

      1. rgbfan
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-20 09:41

        ale tak serio - byla gdies wzmianka o 60fps ? bo ja od poczatku bylem przekonany ze mowimy tu o 30fps

        Skomentuj

    2. mgkiler
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-01-17 23:24

      Lara Croft nie ma jaj.

      Skomentuj

  5. hasati
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-01-17 22:40

    Gadają głupoty, dobrze wiedzą o tym żeby gra na obecne czasy dość dobrze wyglądała nie ma najmniejszych szans na to żeby była w FHD i 60 FPS. To jest nie osiągalne na obecnych konsolach. Taka jest prawda i mogę się z każdym konsolowcem założyć że jak wyjdzie piękna gra i będzie chodzić w FHD i 60 fps to stawiam mu skrzynke piwa :)

    Skomentuj

  6. cichy81
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-01-17 23:02

    Czyli zaczęliśmy od gier 1080p w 60fps a skończymy na 720 w 30. Czyli będzie tak jak z poprzednią generacją konsol

    Skomentuj

    1. prime27pl
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-01-17 23:17

      Która miała 60 fps ? jedyny tomb dobija do 60 w porywach .To dobre że poprzednia generacja miała na początku fullhd i 60 fps a na kon ie c to 720 i 30 fps .Myśl co piszesz .

      Skomentuj

        1. prime27pl
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2015-01-17 23:47

          Mam oba .

          Skomentuj

        2. prime27pl
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2015-01-17 23:47

          Jak fetch ? :)

          Skomentuj

          1. prime27pl
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2015-01-17 23:57

            Preorder :) nie wytrzymałem :)

            Skomentuj

          2. prime27pl
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2015-01-18 00:13

            Jakis czas temu juz zaklepałem ordera i wiedzmina :)

            Skomentuj

      1. cichy81
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-01-17 23:36

        No dobra, miały nawet coś w granicach 600p i 30fps, a taki halo 4 w big team battle miał spadki nawet do 20 fps jak nie lepiej

        Skomentuj

        1. prime27pl
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-01-19 17:18

          A dwa gtx 980 maja w fullhd i ultra w far cry 4 tylko 100 fps i co ? karty ponad 5 tysięcy gdzie o 4 k mysleć .

          Skomentuj

  7. prime27pl
    Oceń komentarz:

    -11    

    Opublikowano: 2015-01-17 23:19

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Sprawa jest prosta ...Uncharted 4 wyniesie jakość konsolowej rozgrywki na szczyt z 60 fps czy bez niego .

    Skomentuj

      1. decorator12
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2015-01-18 01:25

        A jaka jest konkurencja prócz Lary Croft, która i tak już jest bardzo leciwą serią?

        Skomentuj

        1. Eyesofthesouth
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-01-19 10:45

          TR to było nudne dno, ledwo to przeszedłem, już chciałem się poddac. Seria Uncharted jest najlepsza jeśli chodzi o tego typu gry

          Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        -4    

        Opublikowano: 2015-01-18 09:27

        Zobaczymy .Mysle że odrobia lekcje .

        Skomentuj

  8. Vienio43
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-01-17 23:28

    Myślałem że te ważniejsze rzeczy to kasa. :)

    Skomentuj

  9. wiadome
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2015-01-18 00:00

    od 60 wazniejsze jest 120

    Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2015-01-18 12:58

        Ale bzdury ciśniecie .

        Skomentuj

      1. prime27pl
        Oceń komentarz:

        -6    

        Opublikowano: 2015-01-18 18:15

        Polecam ppe.pl tam można pogadać bez obawy że cie kółeczko adoracji zminusuje .

        Skomentuj

          1. Eltor
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-01-18 21:30

            W takim razie muszę Cię zmartwić.
            Gier z dobrym gameplayem widziałem od 1989 na PC mnóstwo. Takich, do których większość konsolowych nawet startu nie ma.
            Konsolowych też widziałem sporo dobrych, ale PC-towych przez ostatnie ponad 20 lat widziałem wielokrotnie więcej.

            Skomentuj

          2. prime27pl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-01-18 21:51

            Trochę ciekaw jestem , możesz podać przykład ?

            Skomentuj

  10. raffal81
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-18 15:25

    Ważne by gra była dobra, jako całokształt, za pewne tak będzie.

    Skomentuj

  11. prime27pl
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2015-01-18 16:54

    Daj sobie spokój , nie warto .

    Skomentuj

  12. hasati
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-01-18 19:21

    Bez powodu ludzie wam negatywów nie dają. Zamiast patrzeć szerzej, pierw spójrzcie co jest nie tak, bo to raczej z wami coś jest nie halo. GL&HF na innym portalu. THANK YOU GOD !

    Skomentuj

        1. prime27pl
          Oceń komentarz:

          -7    

          Opublikowano: 2015-01-18 20:48

          Daj sobie lara spokój .On ma gdzieś co piszesz .Niech sobie minusują .Nie dawaj pożywki trollom .

          Skomentuj

        2. voodoo171
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-01-19 02:34

          Podejrzewam, ale mogę się oczywiście mylić, że większość tych buraków jak ich nazywasz ma Cię po prostu dość :) Captain Obvious , doh ... :)

          Skomentuj

      1. Eltor
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-01-18 21:33

        Weź sobie swoją wypowiedź, zastanów się nad np. kulturą wypowiedzi, a następnie spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie skąd minusy.
        Poziom koleżanko, poziom.

        Skomentuj

  13. rgbfan
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-20 09:42

    zamiast pisac tylu komentarzy odnosnie framerate, nie mozecie napisac - "szkoda ze nie wyjdzie na PC" ?

    Skomentuj

  14. rgbfan
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-20 09:43

    Rownie dobrze mozna by hejtowac gry z GBC ze maja slaba grafe :D
    No ale przeciez na PC ich nie ma wiec hejtujmy bo musi byc 60fps i ultra HD