Na topie

unReal: jutro premiera filmu nakręconego kamerami sportowymi 4K

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: RTV Ciekawostki Kamery Tematyka: 4K Kamery sportowe Ultra HD wideo 4K Producenci: SONY

Ewolucje najlepszych rowerzystów na tle pięknych krajobrazów w ultrawysokiej rozdzielczości.

unReal

AA

Ultrawysoka rozdzielczość to obecnie zdecydowanie jeden z najgorętszych tematów w branży technologicznej. I nic w tym dziwnego – to po prostu świetnie wygląda. Coraz większą popularnością cieszą się też kamery sportowe, dzięki którym bez najmniejszego problemu możemy nagrywać ekstremalne wyczyny. A gdyby tak to połączyć i stworzyć pełnometrażowy film? Brzmi jak kawał ciekawej produkcji.

unReal jest właśnie takim filmem. To seria ujęć przedstawiających wyczyny najlepszych na świecie ekstremalnych rowerzystów (między innymi Brandon Semenuk, Brett Rheeder, Cam McCaul, Graham Agassiz i Steve Smith) na tle pięknych amerykańskich krajobrazów Cambrii, Dubois i Kolumbii Brytyjskiej.

Ewolucje rowerzystów zostały zarejestrowane za pomocą Sony FDR-X1000V, a więc kamer sportowych z serii Action Cam nagrywających wideo w rozdzielczości 4K/Ultra HD. To przykład na to, jak elektronika, sport i film mogą połączyć się i wypuścić ciekawe owoce.

unReal zima

„Nowatorskie połączenie ewolucji wykonywanych przez najlepszych na świecie zawodników z niestandardowymi technikami realizacji sprawia, że film «unReal» to widowisko, które powinni zobaczyć nie tylko fani downhillu i freeride’u rowerowego, ale wszyscy spragnieni ekstremalnych widoków, pragnący poczuć jak przekracza się granice grawitacji i strachu. Ten nowatorski, 56-minutowy dokument jest pierwszym w historii filmem rowerowym nakręconym w technologii 4K. To widowisko stworzone przez pasjonatów dla osób idących pod prąd i szukających ucieczki od codzienności” – czytamy w komentarzu Sony.

unReal konie

Już jutro (15 października) o godzinie 20.00 w czternastu kinach sieci Multikino w całej Polsce odbędzie się premierowy pokaz filmu unReal. Okazję do jego obejrzenia będziemy mieli w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie (Ursynów i Targówek), Wrocławiu (Arakady i Pasaż) oraz Zabrzu.

Jeśli zastanawiacie się czy warto, sprawdźcie poniższy zwiastun:

Źródło: Sony, Teton Gravity Research

Odsłon: 8473 Skomentuj newsa
Komentarze

1

Udostępnij

Ciekawostki w marketplace

 1. gumol
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2015-10-15 10:16

  No już bez przesady. Artykuł brzmi jakby film nakręcono tylko i wyłącznie kamerkami sportowymi. Kamerek Sony użyto do zdjęć "z kasku" i ujęć w stylu Point of View. Warto zauważyć, że materiał był rejestrowany przede wszystkim profesjonalnymi kamerami Red Epic. No ale cóż wymagać od artykułu sponsorowanego.

  Co do filmu, warto zobaczyć. Nawet jeśli nie jest się w temacie MTB, jest czym nacieszyć oko. Film ma niecałą godzinę, a akcji jest więcej niż w niejednej produkcji Hollywood.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!