Na topie

Upewnij się, że korzystasz z aktualnej wersji aplikacji WhatsApp

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Aplikacje mobilne

W poprzednich wersjach komunikatora WhatsApp znajdowała się bowiem luka, której istnienia cyberprzestępcy są świadomi.

  • Upewnij się, że korzystasz z aktualnej wersji aplikacji WhatsApp
A A

Jeśli nie akceptujesz automatycznych aktualizacji, to koniecznie sprawdź, z jakiej wersji aplikacji WhatsApp korzystasz. Jeśli nie jest to przynajmniej 2.18.302 w przypadku Androida lub 2.18.93 na iOS, to czym prędzej zaktualizuj komunikator na swoim smartfonie.

Najnowsza wersja aplikacji WhatsApp zawiera bowiem istotny składnik. Łata on lukę odkrytą niedawno w kodzie komunikatora (a konkretnie w module zarządzania pamięcią systemu wideokonferencji). Na razie istnieją dowody wyłącznie na złośliwe wyłączanie aplikacji, ale eksperci ds. cyberbezpieczeństwa twierdzą, że tylko kwestią czasu jest wykorzystanie luki do celów przestępczych.

Ze względu na dużą liczbę użytkowników aplikacji WhatsApp, luka ta „stanowi atrakcyjny cel dla przestępców. Atakujący poprzestaną na uzyskaniu dostępu do urządzenia przy użyciu bieżących zezwoleń. [...] Dlatego tak ważne jest posiadanie najnowszej wersji aplikacji” – skomentował Alexander Burris, Główny Badacz w zakresie technologii mobilnych w firmie G DATA.

Dodajmy jeszcze na koniec, że lukę w komunikatorze odkryła Nathalie Silvanovich z Google Project Zero, a więc jednego z najskuteczniejszych zespołów analityków. 

Źródło: G DATA. Foto: Webster2703/Pixabay (CC0)

Odsłon: 4066 Skomentuj newsa
Komentarze

0

Udostępnij

Aplikacje mobilne w marketplace

Nie dodano jeszcze komentarzy!

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!