Na topie

Valve zabiera głos w sprawie plotek o pogrzebaniu Half-Life 3

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Tematyka: Half-Life Valve

Było gorąco, ale czarny scenariusz chyba się nie sprawdzi.

Half Life 3

AA

Zapowiedź jakiej gry ucieszyłaby teraz największą liczbę graczy? Pytanie banalne, bo każdy wie, że mowa tutaj o Half-Life 3 i dlatego też doniesienia, jakie pojawiły się w weekend wielu wręcz zmroziły. Na szczęście był to fałszywy alarm.

Wszystkiemu winien jest tym razem program The Know, a właściwie jego autorzy wygłaszający w ostatnim odcinku prawdziwe rewelacje. Powołując się na swoje źródła stwierdzili, iż Half-Life 3 został ostatecznie przez producenta pogrzebany i to pomimo tego, że fabuła była już niemal kompletna. Jeśli dodać do tego fakt, że The Know publikowało w przeszłości bardzo trafne przecieki nie ma się co dziwić, że wywołano tym razem sporą burzę.

Można było zatem spodziewać się, że sprawa zostanie szybko skomentowana i tak też się stało. Marc Laidlaw z Valve zdecydowanie zdementował powyższe rewelacje i stwierdził, że to jedynie trolling i próba zwrócenia na siebie uwagi. Wyśmiana została również teza, iż fabuła jest gotowa i będzie teraz dorabiana do niej cała reszta.

„Historia jest częścią każdej gry. Nie istnieje jako osobny skrypt, który przekazywany jest do projektantów, którzy mają za zadanie nadanie mu atrakcyjności poprzez dodanie zagadek i walki.”

Odcięcie się o tych mało przyjemnych informacji może cieszyć, ale nie zmienia to tego, że oficjalnie w sprawie Half-Life 3 nie wiemy praktycznie niczego.

Źródło: dsogaming

Odsłon: 6476 Skomentuj newsa
Komentarze

22

Udostępnij
  1. Markoski
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-07-27 15:10

    Koniec koncow pewnie sie pojawi. Tylko nawet samo Valve nie wie tego do konca... kiedy. Mimo wszystko czekam z niecierpliwoscia!!

    Skomentuj

  2. Rincewind
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2015-07-27 15:18

    Plus jest taki, że Valve zostało niejako podstępem zobligowane do zabrania głosu w tej sprawie a to pozwala nadal mieć nadzieję, że ta marka jeszcze coś dla nich znaczy.

    Skomentuj

    1. mikuta
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-07-27 15:54

      Kiedyś w końcu zrobią HL3. Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie zamknie kury, która potencjalnie będzie znosić złote, a nawet diamentowe jajka.
      Swoją drogą, ciekawe na co czekają.

      Skomentuj

  3. kurasiok
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-07-27 15:22

    Orientuję sie ktos czy swiat Zen pojawił sie juz w odnowionej części jedynki ? Juz jakis dłuższy czas temu przestałem śledzić czy juz zrobili czy nie. Niby byl kiedys Zen ale byla to wersja gorzej niż beta bety

    Skomentuj

    1. markovfreeman
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-27 21:57

      Zen? Może Sren? Czy raczej Xen?

      Skomentuj

    2. QBOSS82
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-31 23:32

      ZEN!!! nie no kur... mistrz ;) Xen dodadzą do BM jak będzie w 100% skończony a że robią go zupełnie od nowa to pewnie jeszcze poczekamy ...

      Skomentuj

  4. hasati
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-07-27 16:47

    HL3 jest pogrzebany i nie chcą tego przyznać może pojawi się jakimś cudem w 2030r :D

    Skomentuj

  5. TranceForever
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-07-27 16:55

    Ciekawe ilu ludzi już wykitowało czkając na Half Life 3.

    Skomentuj

  6. Eternal1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-27 17:07

    "ale nie zmienia to tego, że oficjalnie w sprawie Half-Life 3 nie wiemy praktycznie niczego."

    I dobrze. Po to jest tajemnica. tajemnica służy Mocy.
    Zdradzanie szczegółów pracy przed ukończeniem zakłóca proces tworzenia bo każda pozytywna czy negatywna myśl w subtelny sposób wpływa na ostateczny kształt.
    Jeśli by zdradzić szczegóły na zbyt wczesnym etapie prac, czar pryska, moc blednie a projekt staje się niestabilny.

    Niech więc twórcy trzymają w tajemnicy wszystko do samego końca a ich praca będzie chroniona, stabilna i ma szansę dać piorunujący efekt.

    Skomentuj

    1. Eternal1
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-27 21:24

      Choć na dobrą sprawę, nie oczekuje od HL3 "piorunujących efektów", chyba niczego nie oczekuje i to jest zdrowe podejście.

      Skomentuj

    1. Snack3rS7X
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-07-27 21:30

      Mnie za to pochłoniła bez miara, to niesamowicie ciekawa historia, jest jak dobry film albo książka, moim zdaniem fabularnie i mechanicznie jedna z lepszych gier

      Skomentuj

    2. Foxy the Pirate
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-27 23:02

      HL2 Przestaje być nudny, gdy zagrasz w 1 C:

      Skomentuj

    1. mikuta
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-27 18:35

      10 lat temu to była rewelacja, na miarę Quake'a, Doom'a czy Ureal'a.

      Skomentuj

    2. CziKilla
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-27 19:53

      To teraz wymień 3 gry, gdzie fabuła i klimat są lepsze.

      Skomentuj

        1. CziKilla
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2015-07-27 20:14

          Wymień trzy ulubione warzywa: ziemniak, kartofel i pyra...

          A serio znasz jeszcze 2?

          Skomentuj

          1. Kronos
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-07-28 07:48

            Planescape Torment

            Skomentuj

  7. xpaxpl
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-07-27 20:10

    tylko żeby HL3 nie skończył jak ostatni duke produkowany z 10 lat a jak już wyszedł.... to wszyscy żałowali że wyszedł ...

    Skomentuj

    1. Nienaznaczony
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-07-30 00:30

      Kiedy dotrze do was, że porównanie do duke nie ma najmniejszego sensu i utwierdza mnie przekonanie, że wszystko łykniecie. W trakcie produkcji duke oryginalne studio zbankrutowało(3d realms), później robili to w "garażu", a na końcu Gearbox przejął i sypnął grosze na dokończenie. Sytuacja finansowa Valve ma się świetnie, więc nie ma co się martwić o HL3.

      Skomentuj

  8. markovfreeman
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-27 22:05

    Kurek zrobi HL 3. Musi zrobić, ponieważ epizod 2 skończył się mocnym cliffhanger'em, a poza tym były obietnice że zrobią epizod 3. To tak jakby pójść do kina na film, a po gdzinie zobaczyć napis "to be continued".
    Firma Gabena od 8 lat leci sobie z nami, wiernymi fanami, że już bardziej chyba się nie da, ale wierzę, że w końcu wyjdzie kolejna część. Jestem tego pewien.

    Skomentuj

  9. zajeBEASTY
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-07-28 07:02

    HL3 Confirmed?!

    Skomentuj

  10. Redness
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-07-30 11:39

    Oby tylko HL3 nie skończył jak Dune Nukem :s