Na topie

Visual Studio Online nadciąga - edytor kodu w przeglądarce

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Technologie i Firma

Podczas swojej corocznej konferencji dla developerów – Build – Microsoft zapowiedział przeglądarkowe Visual Studio Online.

 • Visual Studio Online nadciąga - edytor kodu w przeglądarce
A A

Microsoft zapowiedział, że już wkrótce w ręce użytkowników trafi Visual Studio Online. Choć z tą nazwą mogliśmy się już spotkać wcześniej, tym razem jest to wreszcie to, na co liczyliśmy, a więc internetowy edytor kodu.

Visual Studio Online to aplikacja, która będzie towarzyszyła programowi Visual Studio oraz open-source’owemu edytorowi kodu Visual Studio Code. To właśnie na tym ostatnim bazuje nowa usługa, co oznacza między innymi obsługę wszystkich popularnych funkcji i rozszerzeń. Firma Microsoft postarała się również o integrację narzędzia IntelliCode przeznaczonego do tworzenia z asystą ze strony sztucznej inteligencji.

Visual Studio Online screen

Jak wspomnieliśmy, Microsoft widzi w Visual Studio Online „towarzysza”, a nie domyślne środowisko. Szybkie modyfikacje czy dołączanie do sesji na żywo to zastosowania, w których programik ma się sprawdzić najlepiej. W rzeczywistości jest to bowiem przede wszystkim przeglądarkowa aplikacja dająca dostęp do hostowanego środowiska programistycznego i umożliwiająca wchodzenie w interakcję z kodem.

„[Visual Studio Online] jest nowym, przeglądarkowym edytorem towarzyszącym, który uzupełnia rodzinę Visual Studio i zapewnia efektywną pracę z dowolnego urządzenia” – podsumował Jonathan Carter, menedżer programu.

Źródło: Microsoft, TechCrunch, The Register

Odsłon: 9172 Skomentuj newsa
Komentarze

5

Udostępnij
 1. Warmonger
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-07 08:30

  Sesje na żywo? W darmowym narzędziu? Na pewno przyda się do code review i udzielania szybkich wskazówek :)

  Skomentuj

 2. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-05-07 09:21

  To wygląda identycznie jak Visual Studio Code, a nie Visual Studio. Rzekłbym nawet, że to klon dostosowany do wielu przeglądarek, w końcu Electron, na którym bazuje VSC to środowisko webowe oparte o Chromium.

  Skomentuj

  1. Kenjiro
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-05-07 09:22

   PS. Co nie znaczy, że to źle. Bardzo dobrze, bo VSC rozwija się zaskakująco sprawnie, chociaż jeszcze sporo mu brakuje do zostania podstawowym IDE dla programisty.

   Skomentuj

 3. axelbest
  Oceń komentarz:

  -4    

  Opublikowano: 2019-05-07 10:51

  Oby tylko jetbrainsy nie poszły w tym kierunku. Dzieli już nas coraz ciensza granica, aby w licencjach do takich aplikacji webowych pojawił się podpunkt, że firma (w tym przypadku ms) może dowolnie korzystać z tworzonego przez nas kodu.

  Skomentuj

  1. człowiek-taboret
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-05-07 11:12

   Tak i co jeszcze?

   Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!