Na topie

Vivaldi 1.4 - nowe funkcje i lepsza stabilność

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Przeglądarki WWW

Przeglądarka Vivaldi jest dynamicznie rozwijana. Jakie nowości zostały wprowadzone wraz z wersją 1.4?

  • Vivaldi 1.4 - nowe funkcje i lepsza stabilność
A A

Vivaldi jest obecnie jedną z najprężniej rozwijanych przeglądarek internetowych. Właśnie udostępniona została jej najświeższa wersja – 1.4. Co nowego?

Vivaldi 1.4 to przede wszystkim nowy silnik – Chromium 53. Umożliwia on szybsze ładowanie stron internetowych i gwarantuje większe bezpieczeństwo w sieci, a w dodatku jest mniej zasobożerny.

Nowa wersja przeglądarki to także dodatkowe funkcje. Najciekawszą jest harmonogram zmiany motywów – dzięki niemu schemat kolorystyczny może dostosowywać się do obecnej pory dnia. Wygląda to następująco:

Kolejna nowość to funkcja szybkiego przywracania przypadkowo zamkniętej karty. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć środkowym przyciskiem myszy na ikonę kosza. Warto dodać, że rozwiązanie to zostało zaproponowane przez polską społeczność Vivaldi.

Aktualizacja wprowadza również szereg mniejszych zmian i poprawek. Dzięki nim przeglądarka Vivaldi ma być jeszcze bardziej stabilna i niezawodna. Niezmienne pozostaje przywiązanie do szerokich możliwości personalizacji oraz elastycznej funkcjonalności.

Pobierz Vivaldi 1.4
Pobierz Vivaldi 1.4

Źródło: Vivaldi

Odsłon: 7448 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. mutissj
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-09-08 14:42

    nowy silnik – Chromium 53. Umożliwia on szybsze ładowanie stron internetowych

    Na Neostradzie 10mbit nic nie pomoże

    Skomentuj

    1. misiek12_sdz
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-08 15:22

      Mam 8mbit i nie mam problemu z ładowaniem stron, nawet kilku na raz.

      Skomentuj

      1. dolph
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-09-08 18:31

        Ja miałem... do 10mb ! :) Synchro - 1mb/s :) Takie szumy na linii, że masakra... ale swego czasu nie było nic lepszego.

        Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-08 19:04

      Dzięki za info!!!

      Skomentuj

  2. jarkko
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-08 19:06

    "Kolejna nowość to funkcja szybkiego przywracania przypadkowo zamkniętej karty."

    Chrome i Firefox ma to od dawna.

    Skomentuj

    1. Hans Olo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2016-09-08 19:21

      Stara opera miała ctrl+z na długo przed wyjściem chrome'a i firefoxa z jaskini niebytu. Teraz twórcy opery odkrywają swoje rozwiązania na nowo.

      Skomentuj Historia edycji

    2. felson
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-08 20:15

      Owszem, miały, bo zaczerpnęły to ze starej Opery. Teraz Vivaldi stopniowo dorabia się kolejnych funkcjonalności jakie Opera miała do wersji 12.

      Skomentuj

    3. suchy2305
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-10 13:31

      Tylko ze Vivaldi jest nowa przegladarka i dopiero jest wersja 1.4... nie mozna sie spodziewac od razu wszystkiego od wersji 1.0

      Skomentuj Historia edycji

  3. pablo11
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-08 20:41

    Używając vivaldi pamiętajcie żeby odznaczyć wysyłanie wszystki danych o przeglądanych stronach do google- opcja w ustawieniach.

    Skomentuj

  4. 0qwer0
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-09-09 22:37

    Ja w Vivaldim zmieniłem położenie zakładek i teraz mam na bocznej krawędzi (po prawej) wbrew pozorom fajna sprawa bo na górze kilka zakładek i nie widziałem ich opisu. Z boku widać dłuższy opis i mieści się ich więcej.
    Trzeba się przyzwyczaić ale wygoda.

    Skomentuj

    1. Hans Olo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-09-11 07:46

      Urzekła mnie Twoja historia.