Mobile

W jaki sposób wideorejestrator poprawia bezpieczeństwo?

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2017-09-15

Wideorejestrator nie stanowi dużego wydatku, a w wielu sytuacjach może okazać się naprawdę pomocny.

Zainwestowaliście już w rejestrator samochodowy? Urządzenia tego typu cieszą się coraz większą popularnością. Przed kolizją czy wypadkiem wprawdzie nas nie ochronią, ale mimo tego przemawia za nimi wiele innych atutów. Przypomina nam o nich firma DOD.

Przede wszystkim, gdy już dojdzie do nieprzyjemnego zdarzenia drogowego, nagrany przez wideorejestrator film może posłużyć jako rozstrzygający dowód w sprawie.

Przydatny jest też tryb parkingowy. Dzięki niemu kamera włącza się, gdy tylko wykryje w pobliżu ruch. Na przykład inny pojazd, którego kierowca po uszkodzeniu naszego auta decyduje się opuścić miejsce zdarzenia.

DOD wideorejestrator

Znane są też historie o kierowcach, którzy niesłusznie dostali mandat za rzekome przekroczenie prędkości i musieli później walczyć w sądzie o swoje prawa. Wideorejestratory z GPS pozwalają sprawdzić szybkość, z jaką poruszaliśmy się na danym odcinku trasy i błyskawicznie obalić fałszywe oskarżenia.

GPS umożliwia także dokładne zaplanowanie trasy. Prócz oczywistych względów bezpieczeństwa, wcześniejsze planowanie pomaga też wprowadzić w życie popularny ostatnimi czasy Eco driving, czyli sztukę ekonomicznej jazdy samochodem.

Źródło: DOD

marketplace

Komentarze

3
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kolejna reklama, jak nie Samsun to DOD.
  • avatar
    "Wideorejestratory z GPS pozwalają sprawdzić szybkość, z jaką poruszaliśmy się na danym odcinku trasy i błyskawicznie obalić fałszywe oskarżenia."

    Ale tylko jeśli sprzęt posiada homologację.
    Zaloguj się