Na topie

W Quake Champions będzie można grać za darmo

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: Free2Play gra sieciowa strzelanina Producenci: Bethesda Id Software

Quake Champions będzie jako tako grą Free2Play, choć możliwe będzie również kupno pełnej wersji.

  • W Quake Champions będzie można grać za darmo
A A

To wiadomość, która nie każdemu się spodoba, ale która może też oznaczać coś dobrego – zależy bowiem, jak ją zinterpretujemy. A o co w ogóle chodzi? Ano o to, że Quake Champions będzie grą dystrybuowaną (między innymi) w formie Free2Play.

Kluczowe są słowa z nawiasu. Otóż faktem jest bowiem, że grać w Quake Champions będzie można zupełnie za darmo, ale w rzeczywistości będzie to coś w rodzaju wersji demonstracyjnej. Zrobionej zresztą w bardzo ciekawy sposób. 

W swojej darmowej wersji gra Quake Champions zaoferuje dostęp do zaledwie jednego bohatera, mianowicie klasycznego Rangera. Kolejne postacie będzie można odblokować, wydając zarobione podczas gry punkty „favor”. Zdobyci tak czempioni, będą jednak dostępni tylko na pewien czas, a potem „wykup” będzie trzeba powtórzyć.

Quake Champions Ranger
To Ranger - tego czempiona każdy otrzyma za darmo.

Ile konkretnie będą kosztować bohaterowie i jak długo będą do naszej dyspozycji? Tego jeszcze nie wiadomo. Odpowiedź przynieść mają zapowiedziane ostatnio zamknięte beta testy. Podczas nich okaże się bowiem jak trudno zdobywa się tę wirtualną walutę.

Przejdźmy jednak do bardzo ważnej wiadomości. Odpowiedzialna za ten tytuł firma id Software zapowiada bowiem, że grę Quake Champions będzie można również kupić standardowo – płacąc jednorazowo i uzyskując dostęp do pełnej zawartości. Wydanie to będzie się nazywać Champion Pack.

Niezwykle istotny jest fakt, że jedni i drudzy gracze będą mogli ze sobą rywalizować. Wspólne będą również listy rankingowe. Całość więc sprowadza się do odpowiedzi na pytanie, czy chcemy zapłacić i mieć wszystko od razu, czy na swojej dobrej grze dorobić się kolejnych bohaterów.

Jeśli jeszcze nie widzieliście, koniecznie obejrzyjcie dwa nowe filmiki z Quake Champions przedstawiające postać Nyx i arenę Blood Covenant.

Źródło: PC Gamer, Polygon, Bethesda

Odsłon: 6129 Skomentuj newsa
  1. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-03-11 15:23

    Czyli z Quake'a zrobią coś miedzy lol'em a Overwatch'em...... Nie tego się spodziewałem :(

    Skomentuj

  2. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-03-11 15:23

    Przepraszam za dubel...

    Skomentuj Historia edycji

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-12 00:57

      nic nie szkodzi, nie przejmuj się.

      Skomentuj

  3. mrocznysedes
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-03-11 15:43

    W Quake live też na początku można było grać za darmochę. Nawet trochę jeszcze po tym jak wyszli z fazy beta. Ale później zaczęli kombinować więc rozpoczął się schyłek tej gry. A późniejsze żądanie za tą grę kasy zakończyło agonię mimo, że kasa to była niewielka. Zobaczymy jak im pójdzie interes z szampanami. ;-)

    Skomentuj

  4. sn00p
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-03-11 15:44

    Ranger w zupełności mi wystarczy ale, jestem pewien że IdSoftware jakiś czas po premierze zrobi to, co zrobił z Quake Live. Przeniesie klienta gry ze swojej strony na Steam gdzie "darmowa" gra będzie kosztować 9,99€ a IdSoftware powie nam że jest za darmo! LOL!!!

    Skomentuj

  5. Ciekawski_
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-03-11 15:47

    Mi się podoba ten pomysł. Każdy będzie mógł sprawdzić grę (tak długo jak tylko będzie chciał) a potem zdecydować czy warto ją kupić.
    Poza tym jeśli komuś nie będzie zależało na pełnej zawartości, będzie mógł cieszyć się grą za darmo.
    W ten sposób społeczność graczy na pewno będzie znacznie większa, a to grze może wyjść jedynie na dobre :)

    Skomentuj Historia edycji

  6. Ciekawski_
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-03-11 15:51

    @mrocznysedes, @sn00p
    Może jednak nauczyli się czegoś na własnych błędach i tym razem tak nie zrobią :)

    Skomentuj

    1. sn00p
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-03-11 16:01

      Nie sądzę. IdSoftware na podziale kasy ze Steam podobno robi kokosy i nadal twierdzi że Quake Live jest za darmo! W US czy Zachodzie EU nikt tego nie poczuje ale, w PL czy wschodzie Europy 10 euro może zaboleć.

      Skomentuj

      1. lenoxxx
        Oceń komentarz:

        -8    

        Opublikowano: 2017-03-11 19:04

        Nie rób z Pl i reszty wschodu takiego bidula. 10E to nie majątek.

        Skomentuj

        1. dzejsonista
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-03-13 13:47

          To wykup mi proszę QuakeLive skoro to dla Ciebie żadne pieniądze

          Skomentuj

  7. NewUnnamedUser
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-03-11 16:05

    Według mnie to nie jest najlepszy pomysł. Po pierwsze będzie więcej cheaterów i haxów, więcej kombinatorów na wielu kontach. To też oznacza, że prawdopodobnie Ranger będzie postacią z najsłabszymi umiejętnościami. Według mnie gra powinna być tylko w płatnej wersji: 100-150zł i udostępnione demo czasowe na około 10 godzin gry. Wtedy każdy mógłby zdecydować, czy będzie grać czy nie będzie i czy gra jest warta swojej ceny. Druga sprawa to fakt wprowadzenia "klas postaci" - mam nadzieję, że dobrze to wyważą i nie będzie czegoś takiego, że większość będzie grała jedną postacią, bo po prostu jest najlepsza i ma "ciekawsze" umiejętności. Siła Q3 Arena było to, że gra była stosunkowo prosta i przystępna a zarazem każda postać mimo, że różna z wyglądu, była w zasadzie taka sama (mam tu na myśli tzw. hitbox) Liczył się głównie skill, pomijając oczywiście sprzęt. Teraz w Champions to się zmieni i nie jestem pewien czy to jest dobry pomysł, no ale nie osądzam zanim nie zobaczę/nie pogram.

    Skomentuj

  8. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-03-11 16:24

    Lipa. Będzie tak samo jak z World of Tanks. Nie będą się liczyły umiejętności tylko gruby portfel.

    Skomentuj

    1. bosiur
      Oceń komentarz:

      -9    

      Opublikowano: 2017-03-11 16:30

      Pomidorek płacze?

      Skomentuj

    2. rlistek
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-03-11 17:09

      Gruby portfel zeby jednorazowo kupic gre? Jesli bedzie dostepny model jak w Overwatchu (placisz raz, wszystko lacznie z przyszlymi dodatkami i cosmetyka za free) to nie ma co sie zastanawiac.
      To F2P to do boostowania liczby graczy. Nie jestem pewien czy mi sie to podoba, bo moze przyniesc grze wiecej szkody niz pozytku.

      Skomentuj

  9. rlistek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-11 17:15

    Juz widze tych biednych Ranger mainow jak ich beda od f2p wyzywac :F

    Skomentuj

  10. entropic
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-11 21:53

    Mnie interesuje tylko kwestia przyszlych bohaterow, bo rozumiem ze champion pack bedzie zawieral permanentnie odblokowane postacie ktore wyjda na poczatku, a co jak pozniej dodadza nowych bohaterow, czy posiadacze champion packa dostana ich na stale czy bedzie trzeba za kazdego nowego placic

    Skomentuj

  11. fitgame
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-03-11 23:43

    Jestem wielkim fanem Quake-a, szczególnie drugiej odsłony. To była pierwsza strzelanina na moim pierwszym komputerze. Chciałbym, żeby zrobili pełnoprawną kontynuację z singlem, gdzie będzie mroczny klimat, mocna muzyka, wiadra krwi a kończyny będą latały w powietrzu. Natomiast to nie powinno się nazywać Quake.

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-03-12 10:58

      Quake = Quake 3 Arena.
      Zadna inna czesc nie byla tak popularna, wiec nie dziwi, ze nowy Quake jest w takim stylu.

      Fajnie, ze masz sentyment, ale dopiero co dostales Dooma. Oldschoolowego, arenowego shootera multiplayer nie bylo od bardzo dawna, a ja, pomimo ze tez zaczynalem od shooterow sp, to jednak do q3a mam wiekszy sentyment i bez watpienia uwazam go za najlepsza odslone serii.

      Skomentuj

  12. Snake73
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-12 09:38

    Mnie interesuje czy będzie railgun.

    Skomentuj

    1. Wojciech Kulik
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-03-12 11:35

      Będzie, będzie, jak mogłoby nie być ;)

      https://quake.bethesda.net/pl/weapons/2SSp7grxziEgU8quW08Ikk

      Skomentuj

  13. samrafal
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-03-12 11:45

    jak ktos dostanie sie do tych beta testow niech opisze czy strafe dziala jak w q3 oraz czy mozna sie rozpedzac do wielkich szybkosci jak w q3 clan arena i czy mozna ta grafike zredukowac do 0 :)

    Skomentuj

  14. DreamerDream
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-12 19:32

    Tak czytam i czytam i.... czy to raczej nie powinno się nazywać demo?
    Co z tego, że można grać bez płacenia, skoro mamy spore ograniczenia? Tylko jedna postać w grze, która będzie się starało być jednocześnie Quake3 i OW/TF2? Wyobraźcie sobie jakąkolwiek gre moba w której większość osób gra głównie jedna postacią. To nie ma sensu.
    Niby można wykupić czasowo postać, ale to powoduje, że i tak większość osób będzie grała podstawową postacią tym bardziej, że wykupienie na krótki czas inne postaci raczej będzie wymagać trochę czasu na zarobienie na nią.

    Skomentuj

  15. Dunny
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-13 12:40

    Pomijajac fakt istnienai arcydebilnych ,,super mocy'' dla czempionów (które zapewne bedzie albo mozna wyłączyć w menu albo zrobi to jakiś moder ) graficznie wyglada...mizernie.Wiem ,wiem w Q3 grało sie na super low. Jednak w chwili wejscia Q3A miał oszałamiającą oprawę graficzną. Tutaj....Tusk, dupa i kamieni kupa. Brzydkie to jest panie i nieklimatyczne. Jakieś swiatełka, zielone, niebieskie poswiaty , tragiczne efekty trafień ( znowu te kolorowanki) przerysowana ostrosć, itp....no nie tą drogą w XXI wieku. Spodziewałem się ,ze bedzie to grafika na najwyższym poziomie , mroczna z klimatyczną kolorystyką z efektami i ogólną jak najbliższą ,,fotorealizmowi'' grafiką a tu zonk....kolorowo i nijako. Czy nie lepiej byłoby telesportować QUAKE 3 ARENA na jakiś nowy swietny engine ?

    Skomentuj Historia edycji

  16. q3sniper
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-13 16:16

    Mapa "Krwawe przymierze" jest bardzo podobne do "Camp grounds" z Q3A ;)