Na topie

Blizzard może tchnąć nowe życie w klasyczne Warcrafty

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Producenci: Blizzard

Strategie Warcraft i Warcraft 2 mogą zostać odświeżone – zagramy w klasyki na nowych komputerach?

Warcraft 2 gra

AA

Podczas tegorocznego konwentu BlizzCon studio Blizzard podzieliło się z graczami kilkoma bardzo interesującymi wieściami. Zapowiedziano między innymi nową grę z gatunku MOBA (multiplayer online battle arena) – Heroes of the Storm, w której w szranki staną bohaterowie znani z takich uniwersów, jak Warcraft, StarCraft czy Diablo. Ujawniono także szczegóły nowego dodatku do World of Warcraft – Warlords of Draenor, który podniesie maksymalny poziom postaci, wprowadzi nową krainę i odświeży modele postaci. Jak się jednak okazuje – to nie wszystkie nowości.

Otóż zgodnie z zapowiedziami twórców, bardzo możliwa wydaje się opcja odświeżenia klasycznych hitów – Warcraft i Warcraft 2. Dzięki temu mielibyśmy mieć możliwość zagrania w te strategie na współczesnych komputerach. Przypomnijmy bowiem, że gra Warcraft: Orcs & Human została wydana w 1994 roku, a Warcraft 2: Tides of Darkness rok później i dawno już utraciły one kompatybilność z obowiązującymi systemami PC. 

Zapytany o możliwość odświeżenia pierwszych Warcraftów, dyrektor produkcji J. Allen Brack powiedział: „Mamy w naszej ekipie faceta, a właściwie kilku, którzy pracują nad projektem pobocznym, który zajmuje się czymś takim. Jesteśmy fanami gier Warcraft 1, Warcraft 2 i Warcraft 3, i naprawdę chcielibyśmy odświeżyć te produkcje”.

Ostatnie zdanie daje nadzieje na to, że poza dodaniem kompatybilności możliwe jest także odświeżenie oprawy wizualnej. A to dlatego, że Brack wspomina o wydanej w 2002 roku „trójce”, która jak na razie pozostaje kompatybilna z większością aktualnych systemów. 

Nieznane są jak dotąd szczegóły dotyczące ewentualnego odświeżenia.

Źródło: VG247, Polygon

Odsłon: 9932 Skomentuj newsa
Komentarze

33

Udostępnij
  1. liptons
    Oceń komentarz:

    12    

    Opublikowano: 2013-11-11 13:56

    nowe życie*


    *takie jak w diablo 3

    Skomentuj

  2. angryman
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2013-11-11 14:11

    Powiedzcie mi lepiej co się dzieje z Youtube. Nie mam pojecia co za idioci zmeniają co chwile ten serwis. W komentarzach nawet nie można zobaczyć kto z kim prowadzi jakiś dialog. Kompletny bałagan.

    Skomentuj

    1. TheEquinoxe
      Oceń komentarz:

      -5    

      Opublikowano: 2013-11-11 14:22

      Wypowiedź bardzo na temat

      Skomentuj

  3. Marucins
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2013-11-11 14:18

    Bli$$ard chce coś znowu ulepszyć?

    Skomentuj

  4. zidolek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-11 14:18

    Zakładam, że twórcy tamtych części już nie siedzą w obecnym Blizzardzie, więc niech tych "kilku facetów" tego nie tyka, bo jeszcze zepsują.

    Skomentuj

  5. MarTum
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2013-11-11 14:24

    Warcraft 3

    Skomentuj

    1. MarTum
      Oceń komentarz:

      10    

      Opublikowano: 2013-11-11 14:26

      Loooooolz. napisałem sporawy komentarz, a pojawiło się tylko WARCRAFT 3 oO

      WTF ????

      Skomentuj

      1. mgkiler
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2013-11-11 15:57

        Benchmark ma jakiegoś buga i ucina komentarze po jakimś znaku, tylko nie pamiętam już jakim.

        Albo po kombinacji znaków.

        Mnie też się tak zdarzało.

        Skomentuj

        1. sid vicious
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2013-11-11 16:30

          Ta kombinacja znaków to

          Skomentuj

          1. MarTum
            Oceń komentarz:

            6    

            Opublikowano: 2013-11-11 16:48

            Ok dzięki za odpowiedź. Takie wypociny napisałem na temat tej doskonałej gierki Warcraft III i poszło w pizdu :P

            Skomentuj

          2. d4w1dl
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2013-11-11 20:10

            Na pocieszenie masz ode mnie łapkę w górę :)

            Skomentuj

  6. Kapucynek
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2013-11-11 14:34

    Warcraft 4 - rok 2019/2020 :))
    Wystarczyło by pilnować przecieków ;p

    W Warcrafta 3 gram nadal... mam edycję pre-orderową z roku 2002 (pre-order był bodajże pod koniec 2001). I gram nadal ;) Świetna gra ale ostatnio wymarła (Battle.net)... przez boty...

    W WoWa gram od 2005 i gram... nadal :) W sumie na globie przegrałem prawie 3 lata, a resztę na prywatnych serwerach (Andeeria, teraz Atlantiss). I z nów wrócę na globca jak wyjdzie w końcu WoD albo przy patchu 5.5.

    Skomentuj

    1. Gorack
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-11-11 14:44

      Nie będzie już 5.5 "Another MoP patch would delay WoD, so Patch 5.5 isn't going to happen. The entire team is working on WoD right now, so any more MoP content would slow down development."

      Skomentuj

    2. mefisto7
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-11-11 15:02

      Naprawdę w 2019 ma być Warcraft 4 ? Proszę powiedzcie coś więcej na ten temat, jeśli tak to mam po co żyć do 2019 xD

      Skomentuj

      1. Kapucynek
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-11-11 16:32

        Gdzieś ktoś sypnął na jakichś targach z blizzarda że w planach mają W4 na lata 2019/2020 ale to nie było oficjalne więc blizz milczy. Ale i tak mam nadzieję że to zrobią. Jedyna gra na jaką czekam z nadzieją głupiego ;d

        Skomentuj

    1. Varso
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-11-11 18:38

      Klasyki:
      Dorzucenie achivementów
      Perków do siekier, żeby chłopi szybciej machali no
      Premium zbroje do koszenia zwykłych graczy.
      Levelcap dla osób bez płatnej subskrypcji
      ...

      Skomentuj

  7. Zwierzak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-11 15:00

    Warcraft 1 i 2 - super. Tylko w jakiej cenie ? Oby tylko niczego nie zmieniali.

    Skomentuj

    1. ironfan
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-11-11 15:51

      Racja, fajnie by było jakby odświeżyli pierwszego Stara, ale co do SC2 to zupełnie się nie zgadzam - cukierkowa grafika? Przecież w to nie gra się dla grafiki. Thor - w pierwszej części też były mechy (Goliath) i jakos grasz :)

      Jak dla mnie Starcraft 2 jest w każdym aspekcie lepszy od jedynki - mowa oczywiscie o multi.

      Skomentuj

    2. mgkiler
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2013-11-11 16:00

      Ale w którym miejscu Starcraft 1 nie jest cukierkowy:

      http://replicore.ru/uploads/posts/2012-01/1325859612_d4af6759-9edf-46f3-8e1a-f500ad8c354e.jpg

      To właśnie SC2 jest bardziej stonowany:

      http://www.obrazkowy.esports.pl/raul/screeny/Replay_UI%20_Resources_1.jpg

      Skomentuj

      1. DiaBloss
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2013-11-12 23:01

        Ten 2 link to jest StarCraft II w wersji chyba jeszcze Alpha :P
        w becie już o wiele lepiej wyglądał a teraz to już w ogóle poezja :)

        Skomentuj

    3. mgkiler
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-11-11 16:05

      Jeszcze jeden screen, aby nie było, że celowo wybrałem:

      http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20130626134441/nonsensopedia/images/9/93/StarCraft.png

      Skomentuj

    4. wprostboski
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-11-11 16:51

      Trochę to rozumiem. Z początku nie mogłem zaakceptować takiej zmiany kolorystyki, przeszkadzała zmiana klimatu gry. Brakowało Goliatha, Dragoona, starego Siege Tanka. Teraz nie zwracam już na to tak bardzo uwagi. Nie wiem czy grałeś w Heart of The Swarm, tam Thor jest ciut mniejszy i lepiej się nim operuje. Odnośnie SC1, to widziałem mapy na których można grać w starym stylu w SC2.

      Skomentuj

    5. aviel
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-11-11 17:15

      Jak można Thora nie lubić w SC2, na blizzconie pokazał co potrafi na klatę przyjąć :)
      http://www.youtube.com/watch?v=-8gbS5FYZ2M

      Skomentuj

    6. Czaszka
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-11-11 22:03

      Pierwszy StarCraft też był bajkowy...

      Skomentuj

    7. eysmond
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-11-12 14:10

      Niestety ale jeśli myślisz, że wzrośnie ci e-fajność przez jechanie po cukierkowej grafice muszę cię niestety poinformować, że to działa tylko do ukończenia gimnazjum.

      Skomentuj

  8. fitgame
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2013-11-11 23:15

    Ta Panie wpadła na totalnie debilny pomysł. Jeżeli ktoś chce żeby jego dziecko nie grało w brutalne gry to powinien je pilnować. Wprowadzenie takiego przepisu jest totalnie bezsensu. Po pierwsze, jeżeli dziecko nie kupi w sklepie to ściągnie pirata. Po drugie może kupić wersję cyfrową.

    Skomentuj

  9. laaval
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2013-11-12 08:33

    Mało sesji kiedyś nie zawaliłem przez tego przeklętego Warcrafta 2 ;-)
    Eeeh piękne czasy

    Skomentuj

  10. projectdarkstar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-12 10:16

    Fajnie będzie zagrać znowu w Warcrafta 2, ale mam wrażenie, że Blizzowi brakuje pomysłów. Za długo jadą na WOWie i chyba już nie pamiętają jak się robi gry.

    Skomentuj

  11. szymek1987
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-12 11:26

    Mam te wszystkie gry więc... ;)

    Była super opcja "spawn instalation" i się pykało w 8 osób na Bnecie na modemie 56 kb/s. I to słynne "będę grał, więc niech nikt nie podnosi słuchawki" :)

    PS. W 1998 StarCraft za 199zł, a teraz podobno gry drogie :)

    Skomentuj

    1. QraJr
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2013-11-13 20:40

      Ps. A to dziwne bo ja kupiłem za 149 i miałem jeszcze szanse wygrać 2 metrowego zelota.

      Skomentuj

  12. maluch1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-12 22:01

    Chętnie sobię przypomne stare tytuły :)

    Skomentuj

  13. grbprc
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-14 19:06

    Jestem wieloletnim fanem wielkiej trójcy blizzarda ale WoW to straszny nudny gniot. Starcraft 2 za krótka kampania i do tego podzielona na 3 czesci a diablo 3 grafiką nie zachwyca i do tego tylko 4 akty. Blizzard spada na psy

    Skomentuj

  14. Edzio 3k
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2013-11-15 20:19

    Warcraft 4 będzie w 2035roku!!!