Na topie

Ważne awanse w firmie AMD - główny architekt Zen jednym z głównych naukowców AMD

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Komputery

Kategoria: Komputery Producenci: AMD

Producent ogłosił awanse trzech ważnych osób w firmie - Mike'a Clarka, Darrena Grasby'ego oraz Roberta Gama. Nowe role mają wzmocnić pozycję producenta zarówno pod względem wydawania nowych produktów, jak i sprzedaży i działań z zakresu HR.

 • Ważne awanse w firmie AMD - główny architekt Zen jednym z głównych naukowców AMD
A A

Ważne awanse w firmie AMD. Mike Clark, czyli główny architekt technologii „Zen”, został mianowany jednym z głównych naukowców firmy AMD, Darren Grasby został awansowany na starszego wiceprezesa ds. globalnej sprzedaży produktów z kategorii Computing and Graphics oraz prezesem AMD w Europie, Środkowym Wschodzie i Afryce (EMEA), a Robert Gama awansował na starszego wiceprezesa i dyrektora ds. kadr (HR). Nowe role wzmocnią wysiłki na rzecz rozwoju firmy na poziomie wyższej kadry kierowniczej.

„Wierzymy, że możliwości, jakie stoją przed nami, są ogromne w miarę jak działamy zgodnie naszą długoterminową strategią i realizujemy ekscytujące plany produktowe. — powiedziała Lisa Su, prezes i dyrektor generalna AMD. — Mike, Darren i Robert jako liderzy wielce przyczynili się jak dotąd do naszego sukcesu, a te awanse pozwolą zwiększyć ich wpływ na coraz szybszy rozwój AMD w przyszłości.”

AMD - Mike Clack

Wybór Clarka na naukowca korporacyjnego AMD wynika z jego znakomitej roli w rozwoju architektur rdzeni procesorów, zwłaszcza mikroarchitektury „Zen”, czyli bazy dla wydajnych produktów z rodzin AMD Ryzen, AMD Ryzen Threadripper i AMD Epyc. Clark będzie kontynuować nadzór nad strategią, projektowaniem i planami związanymi z procesorami. Zostanie jednym z głównych naukowców AMD to zaszczyt przyznawany innowatorom o najlepszych osiągnięciach i wynika z ich szczególnego wkładu technicznego, zaangażowania branżowego i bycia mentorem talentów.

AMD - Darren Grasby

Na swoim nowym stanowisku Grasby będzie kierował globalną sprzedażą produktów do producentów komputerów i partnerów w kanale sprzedaży, a także sprawował wyższego poziomu nadzór nad zatrudnieniem, działaniami i reputacją firmy u klientów i partnerów w rejonie EMEA. Od czasu, gdy dołączył do AMD w 2007 roku obejmował szereg stanowisk kierowniczych i prowadził poszczególne zespoły, które z sukcesami wprowadzały na globalny rynek procesory AMD Ryzen, karty graficzne AMD Radeon i wcześniejsze generacje produktów z tych kategorii.

AMD - Robert Gama

Jako starszy wiceprezes i dyrektor ds. kadr Gama odpowiada za globalną organizację zasobów ludzkich, w tym w szczególności za kierowanie talentami, rekrutacją, kompensatami i benefitami, szkoleniami i rozwojem oraz systemami i działaniami działu HR. Jest on także odpowiedzialny za kształtowanie strategii i struktury kadr tak, aby wspierać priorytety biznesowe firmy. Ostatnie pięć lat spędził przewodząc wysiłkom na rzecz zmin praktyk i działań HR w AMD na kilku kierowniczych stanowiskach, w tym poprzednio jako dyrektor ds. talentów.

Źródło: AMD

Odsłon: 3335 Skomentuj newsa
Komentarze

8

Udostępnij
  1. Chiny_X
   Oceń komentarz:

   9    

   Opublikowano: 2018-07-14 16:18

   Jeszcze nie widziałem żeby praca była dla kogoś kto nie chce pracować.
   Jak chcesz to znajdziesz.
   A pasożytnictwo socjalne należy tępić.

   Skomentuj Historia edycji

   1. kombajn
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-07-15 07:31

    A wiesz ile razy widziałem ludzi którzy chcieli pracować tylko nie było roboty? Nie wiem jak jest teraz w Polsce, ale bez powodu nie jechałbym za chlebem za granicę.

    Skomentuj

    1. marcadir
     Oceń komentarz:

     2    

     Opublikowano: 2018-07-15 10:52

     To wróć, zobacz i nie pier**l głupot... praca czeka sama, jedyna kwestia to za ile... nie musisz być fachowcem, bo firmy wezmą każdego chętnego do pracy... podkreślam "chętnego"... do nas ostatnio przyszło 3 chętnych inaczej do pracy to dwóch już po tygodniu na chorobowym byli... na 3 miesiące przepracowali niecały miesiąc :-)

     Skomentuj

 1. piwo1
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2018-07-14 14:03

  szczerze? czemu z nvidii nie wyplywaja takie kadrowe roszady a z amd tak? po co oni o tym wogole wspominaja i newsy na ten temat sie pojawiaja? ja rozumiem zmiana prezesa jakiejs duzej firmy ok. kazdy o tym wie i o tym pisze. ale czlowiek od kadr? moze jeszcze zmienila sie glowna ksiegowa? a moze sprzataczki nowe zatrudnili?

  Skomentuj

   1. Eternal1
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2018-07-14 15:35

    Zamiast gratulować komuś sukcesu, żałosne toczenie piany, typowe dla istot pustych wewnętrznie.

    Skomentuj

  1. kombajn
   Oceń komentarz:

   3    

   Opublikowano: 2018-07-15 07:33

   @piwo1 Jedne firmy ogłaszają awanse w biuletynie firmowym a inne nie. Przecież to nie jest tak że AMD płaci dziennikarzom za to żeby pisali o awansach pracowników itp.

   Skomentuj

 2. Eternal1
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-14 23:20

  Gratulacje.
  Choć legendarny Jim Keller, ojciec K8 miał zasadniczy wkład w opracowanie architektury ZEN, powrócił do AMD jedynie na "umowę zlecenie", na krótki okres opracowania podstaw nowej architektury.
  Logiczne jednak że dla firmy bardziej liczą się osoby na stałe związane z ZEN, które opracowały ZEN2 (gotowa, na etapie litografii) oraz obecnie pracują nad ZEN3.

  Skomentuj

 3. kosiarz007
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-07-15 15:33

  Naukowiec czego?

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!