Na topie

WCS Global Finals: Pierwszy mistrz świata nie będący Koreańczykiem

Autor:
Martyna Szweda

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Gry Gry komputerowe Tematyka: e-Sport

Niektórzy sądzili, że to niemożliwe – a jednak! Joona „Serral” Sotala został pierwszym nie wywodzącym się z Korei mistrzem świata StarCrafta II.

 • WCS Global Finals: Pierwszy mistrz świata nie będący Koreańczykiem
A A

Cały świat zazdrościł azjatyckim zawodnikom majstersztyku w rozgrywaniu kosmicznej strategii – do wczoraj. W starciu o tytuł mistrza świata naprzeciwko siebie stanęli Fin i Koreańczyk. Tym razem to ten drugi musiał przyznać pierwszeństwo Europejczykowi.

Rywalem Serrala w wielkim finale był Kim „Stats” Dae Yeob. Młody Azjata wygrał w tym roku 2018 AfreecaTV GSL Super Tournament 1, zdobywał też miejsca na podium w innych prestiżowych turniejach. Dla Serrala ten rok także należał do udanych – Fin zgarnął pierwsze miejsce na WCSach w Lipsku, Montrealu, Austin i Walencji. Siły były więc wyrównane.

Od początku przewagę przejął Joona. Koreańczyk oddał aż trzy rozgrywki z rzędu. Dopiero czwarta mapa wpadła na konto Statsa, który rozpoczął nadrabianie strat, w pewnym momencie minimalizująć przewagę przeciwniak raptem o jedno oczko. Jednak tego wieczoru Fin okazał się lepszy Mecz zakończył się wynikiem 4:2, a Serral zgarnął 280 tysięcy dolarów i tytuł mistrza świata StarCrafta.

Odsłon: 4613 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. mutissj
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-11-04 17:38

  Grottolacje

  Skomentuj

 2. rahl_r
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-11-04 18:54

  For Aiur !!!

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!