Na topie

WD Smart Ware Pro: prosta aplikacja do tworzenia kopii zapasowych - także na koncie Dropbox

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Kategoria: Oprogramowanie Tematyka: Programy do pobrania Producenci: Western Digital

WD Smart Ware Pro umożliwia tworzenie kopii zapasowych plików na dysku zewnętrznym USB lub „w chmurze” przy pomocy własnego konta w usłudze Dropbox

WD SmartWare Pro aplikacja grafika

AA

Firma WD zaprezentowała oprogramowanie WD SmartWare Pro, które w prosty sposób umożliwi tworzenie kopii zapasowych plików na dowolnym dysku zewnętrznym USB lub „w chmurze” przy pomocy własnego konta w usłudze Dropbox.

WD SmartWare Pro jest prosty w obsłudze - intuicyjny interfejs umożliwia jego instalację kilkoma prostymi kliknięciami. Po uruchomieniu programu i podłączeniu dysków, aplikacja prezentuje pliki i katalogi użytkownika w centrum sterowania, z którego poziomu można zarządzać wieloma dyskami zewnętrznymi, a także kontem Dropbox. Warto zauważyć, iż program jest kompatybilny nie tylko z produktami WD, takimi jak przenośne dyski My Passport czy WD Elements, ale również z pamięciami zewnętrznymi innych producentów. Dodatkowo WD SmartWare Pro bezproblemowo działa z dyskami sieciowymi WD, np. z My Book Live.

Aplikacja ma dwie proste w obsłudze funkcje, umożliwiające użytkownikom stworzenie własnego modelu tworzenia kopii zapasowej:

 • “Backup automatyczny” to funkcja, przy pomocy której kopie wykonywane są w sposób ciągły i automatyczny, a cały proces odbywa się w tle – za każdym razem, gdy plik jest dodawany lub zmieniany, natychmiast jest tworzona jego kopia na dysku zewnętrznym.
 • “Backup planowany” umożliwia stworzenie własnego harmonogramu ochrony danych, łącznie z podaniem godziny, dnia, miesiąca wykonywania backupu na dysku czy w chmurze.

WD SmartWare Pro aplikacja zrzut ekranu

Przy pomocy WD SmartWare Pro można także kopiować na dysk zewnętrzny pliki zlokalizowane na Dropboxie. Odzyskiwanie oraz przywracanie plików jest łatwe i szybkie z WD SmartWare Pro. Gdy użytkownik przypadkowo skasuje ważny plik lub będzie potrzebował skorzystać z poprzedniej wersji jakiegoś dokumentu, aplikacja pomoże mu odzyskać plik w kilka sekund przy pomocy prostego “interfejsu przywracania” – program można tak skonfigurować, aby zapisywał nawet do 25 poprzednich wersji dokumentu. Użytkownicy sami decydują, czy chcą odzyskać wszystkie skopiowane pliki czy tylko niektóre z nich.

“Liczba cyfrowych plików rośnie w geometrycznym tempie a naszym celem jest dostarczenie prostego i kompleksowego sposobu na zapewnienie im bezpieczeństwa,” zapewnia Jody Bradshaw, dyrektor działu pamięci masowych WD i dodaje: “WD SmartWare Pro nie tylko doskonale realizuje założenia bezpiecznego backupu dla ważnych dla nas zdjęć, filmów, muzyki i innych plików, ale w końcowym rozrachunku ułatwia chronić nasze najcenniejsze wspomnienia.”

Testową, 30-dniową wersję aplikacji WD SmartWare Pro można pobrać w sklepie internetowym producenta. Promocyjna cena licencji standardowej (na 3 stanowiska) kosztuje 20 euro, natomiast licencji premium (dla 10 stanowisk) 40 euro. Po okresie promocyjnym ceny te będą wynosić odpowiednio 30 i 50 euro.

WD SmartWare Pro pobierz aplikacja download
Pobierz aplikację WD SmartWare Pro 2.0.0 (wersja 30-dniowa)

Źródło: WD, inf. prasowa

Odsłon: 17251 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. DzikiWariat
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2013-04-17 17:04

  "Firma WD zaprezentowała oprogramowanie WD SmartWare Pro, które w prosty sposób umożliwi tworzenie kopii zapasowych plików na dowolnym dysku zewnętrznym USB lub „w chmurze” przy pomocy własnego konta w usłudze Dropbox."

  Je**em :D To już zamiast Ctrl+C Ctrl+V trzeba robić aplikację ;D

  Skomentuj

 2. racedriver
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2013-04-17 17:43

  głupota płacić za program do backupu skoro w necie jest setka ich darmowych odpowiedników.

  poza tym trzeba mieć własne konto na dropboxie, które w wersji darmowej ma tylko 2GB.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!