Na topie

Wiedźmin - 10. rocznica serii gier i słówko od REDów

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Tematyka: gra akcji RPG Wiedźmin Producenci: CD Projekt RED

CD Projekt RED, autorzy wyśmienitej serii gier mają coś do powiedzenia tym, którzy spędzają lub spędzili przy nich wiele długich godzin.

  • Wiedźmin - 10. rocznica serii gier i słówko od REDów
A A

Jesienią 2007 roku na rynku zadebiutowała gra RPG zatytułowana Wiedźmin. Nie tylko sama w sobie okazała się kolejną z polskich perełek, ale też dała początek serii, przy której wiele osób z nas spędziło niezliczenie wiele godzin. To zasługa Andrzeja Sapkowskiego, który wykreował wspaniałe uniwersum i studia CD Projekt RED, która po mistrzowsku odwzorowuje je w swoich grach. Choć do pełnych 10 lat pozostało jeszcze kilka tygodni, twórcy mają wam coś do powiedzenia już teraz.

Sukces gry Wiedźmin 3: Dziki Gon sprawił, że seria ta jeszcze pewnie długo pozostanie żywa. Wielkich emocji dostarcza nam ona już od prawie dekady i stąd też ten wyjątkowy materiał. Jaki konkretnie? „Świętujemy 10. rocznicę serii gier o Wiedźminie” – taki tytuł nosi film opublikowany przez REDów w niedzielę wieczorem. Trwa tylko dwie minuty, ale jakież to są dwie minuty… Nie musicie zresztą wierzyć na słowo, wystarczy kliknąć:

W ciągu 10 lat ekipa CD Projekt RED dała nam Wiedźmina, Wiedźmina 2, Wiedźmina 3 z dwoma dodatkami i (nieukończonego jeszcze) Gwinta. Chcielibyście jej coś odpowiedzieć? Sekcja komentarzy jest wasza.

Źródło: CD Projekt RED

Odsłon: 4416 Skomentuj newsa
Komentarze

16

Udostępnij
  1. IVPANVZERVI
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-04 07:30

    Jeszcze Wieśka nie ograłem, kiedyś będę musiał się za to zabrać, tym bardziej, że mam kupione wszystkie części ze wszystkimi dodatkami.

    Skomentuj

    1. cacodemon
      Oceń komentarz:

      14    

      Opublikowano: 2017-09-04 08:19

      To na co czekasz ? U mnie Wiedźmin 3 leżał na półce nierozpakowany przez pół roku od dnia premiery i szkoda ! Bo nie sądziłem, że przyjdzie mi zagrać w jedną z najlepszych gier wszechczasów ! Aktualnie przechodzę ją trzeci raz i zapewne nie ostatni. Fantastyczna przygoda z jakże realnymi postaciami i świetną fabułą. Jedyny "minus" jest taki, że Wiedźmin 3 ustanowił poprzeczkę tak wysoko, że zwyczajnie odechciewa się grać w inne gry.

      Skomentuj

    2. Grapen
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-04 13:20

      Ja jak ostatni debil i pacan kupiłem przedpremierowo i nie grałem dopóki nie wyszły 2 dodatki bo nie miałem czasu i żałuję, świetna gra (dla mnie wciąż nr 1 to Morrowind) i baaaaardzo satysfakcjonująca, po Wiedźminie zaczynasz widzieć braki w innych RPG, szczególnie w zadaniach pobocznych i relacjach międzyludzkich na ulicach.

      Skomentuj

  2. ophiuchus
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-04 09:12

    Ech, kiedyś człowiek miał czas na gry... niestety ostatnia część którą ograłem była dwójka... Może na emeryturze znajdę trochę wolnego. Ale miło się czyta i wspomina. Dla mnie najlepsza była jedynka, aczkolwiek nie grałem w trójkę.

    Skomentuj

    1. ammarmar
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-04 17:48

      Weź fabułę jedynki, pomnóż ją ze trzy razy, dodaj oprawę z dwójki, wyszlifuj wszystko na glanc i wyjdzie Ci trójka :)

      Skomentuj

  3. Summerlovr
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2017-09-04 09:43

    Dzięki, to był przyjemny czas spędzony przy Wieśku!

    Skomentuj

  4. Blejd
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-04 11:13

    Kupilem wersje kolekcjonerska Wieska 3 przy premierze przeszedlem calosc w jakies 2 tygodnie nie odchodzac od kompa :) pozniej byly dodatki Serce z kamienia i Krew i Wino , teraz juz bede zabieral sie za przejscie juz po raz 3 tym razem w wersji Edycji Gry Roku.
    Gierka Rewelacyjna bez wątpienia zasługuje na swoje pochwały i nagrody dla mnie to najlepsza gra w jaką grałem !!!
    Btw mogli by dodać jakis patch pod HDR wtedy ta gra wygladała by jeszcze lepiej w 4k.

    Skomentuj

  5. Vaclav
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-04 13:22

    Mam cichą nadzieję, że Redzi dorzucą trochę kodu i W3 zyska nowy tryb (Dx12/Vulkan) czy co tam podbije wydajność, HDR, może jakieś fajerwerki graficzne obecne przed małymi cięciami ;)

    No i zbanować głupie mody typu 'super czarna noc'. Heloł to jest wiedźmin, dobrze widzi w nocy nawet bez eliksirów :D

    Skomentuj Historia edycji

    1. ammarmar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-04 17:47

      Jedynego moda, jakiego mi brakowało w W3 to Triss z rozpuszczonymi włosami, jak w książkach :P

      Skomentuj

  6. Silver
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-09-04 13:31

    Ktoś powie, że to nudne - ja bym chętnie zobaczył losy Geralta od początku, ale na silniku z 3 (bądź poprawionej jeszcze).

    Skomentuj

  7. derunim
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-04 13:53

    Dawajcie Cyberpunka, bo fantasy to nie moje klimaty!

    Po kompromitacji Bioware z ME Andromeda nie ma w co grać...
    Nawet kompa nie unowocześniam, bo po co?

    Skomentuj

    1. ammarmar
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-04 17:45

      Sporo dobrego sci-fi wychodzi, ale niekoniecznie w formacie RPG.

      Ja np. ostatnio ukończyłem świetnego "Observera" a teraz zacząłem równie dobrą "Somę".

      Skomentuj

      1. derunim
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-05 21:51

        Uwielbiam SF, horror to niedokładnie to.
        No i RPG, choć oczywiście ME to nie jest tylko RPG.
        Wygląda na to, że tylko nieliczne studia stać na produkcję takich gier.
        I to nie głównie ze względów finansowych, ale złożoności projektu.

        Skomentuj

  8. PayStation4PowerOF18fps
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-04 16:23

    Klimatyczny filmik. Redzi wiedzą jak zrobić klimacik. BRAWA ! I Dziękuję :)

    Skomentuj

  9. Suncho
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-04 19:41

    Zajebista Gra....
    Zeby jeszcze popuscili troche w kwestii modowania.. Redkit..
    pozdro

    Skomentuj

  10. piotr.potulski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-04 19:48

    Przeszedłem po kilka razy każdą gier po za Gwintem (nie moja bajka, chociaż kiedyś też myślałem podobnie o przygodówkach, więc kto wie). Dziękuję za setki godzin wyśmienitej zabawy i za to, że również dzięki CDP Red w Polsce robi się coraz lepsze gry i aplikacje. Czekam na Cyber Punka.