Na topie

Wiedźmin 2: Zabójcy królów w nowych szatach na Xbox One X? [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry Xbox One

Kategoria: Gry Gry na konsole Gry Xbox One Tematyka: gra akcji RPG Wiedźmin Producenci: CD Projekt RED Microsoft

Wygląda na to, że właściciele konsoli Xbox One X będą mogli przypomnieć sobie nieco starsze przygody Geralta z Rivii.

  • Wiedźmin 2: Zabójcy królów w nowych szatach na Xbox One X? [AKT.]
A A

Obecna generacja konsol przyniosła nam nie tylko nowe gry, ale również całkiem sporo odświeżonych wydań dobrze znanych, debiutujących przed laty produkcji. Obecnie w centrum uwagi znajduje się Xbox One X. Być może o najpotężniejszej obecnie konsoli na rynku usłyszymy w kontekście serii Wiedźmin.

Nie chodzi jednak o nową odsłonę czy nawet ostatnią z nich. Pojawiają się doniesienia, wedle których specjalnej aktualizacji doczekać może się Wiedźmin 2: Zabójcy królów. Na dowód dołączany jest do tego zrzut ekranu, który krąży po Reddit. Szczegółów brakuje, ale chyba każdy domyśla się, że chodzi tu o łatkę poprawiającą oprawę graficzną.

Wiedźmin 2: Zabójcy królów

Jednocześnie warto dodać, że pojawiły się oficjalne informacje związane z konsolą PlayStation 4 Pro. CD Projekt RED zapewnia, iż nadal pracuje nad aktualizacją do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która pozwoli cieszyć się właścicielom wspomnianej platformy z technologii HDR.

Zapowiadano ją jeszcze w zeszłym roku, przy okazji wprowadzania wsparcia dla rozdzielczości 4K. Prace nad HDR znacznie się przedłużają. Twórcy przepraszają i obiecują podać konkretne informacje w przyszłym tygodniu.

AKTUALIZACJA, 28.02.2018

Nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie powyższych doniesień. Microsoft poinformował, iż Wiedźmin 2: Zabójcy królów doczekał się ulepszeń dla konsoli Xbox One X. To samo spotkało zresztą także takie gry jak Forza Horizon, Fable Anniversary oraz Crackdown.

Wiedźmin 2: Zabójcy królów Xbox One X

Źródło: Reddit, Microsoft

Odsłon: 7987 Skomentuj newsa
Komentarze

40

Udostępnij

Konsole do gier w marketplace

  1. KENJI512
    Oceń komentarz:

    10    

    Opublikowano: 2018-02-27 17:19

    Nom, aktualizacja konsoli, może wreszcie tekstury na medium zobaczą.

    Skomentuj

    1. tomx1989
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-02-27 23:50

      No nie wiem 9GB vramu to trochę mało na medium ;)

      Skomentuj

      1. franiux
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-02-28 08:47

        W dodatku o przepustowości jak w gtx1080. No PC master race.

        Skomentuj

        1. KENJI512
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2018-02-28 09:53

          I jakimś cudem robią ograniczenia do 30 lub 60fps :P Skoro takie mocne to czemu nie ma gier 120fps? Nawet tych mniejszych produkcji.

          Skomentuj

          1. danieloslaw1
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2018-02-28 13:30

            Ja widze 3 bo jeszcze kakałowe oko :)

            Skomentuj

      1. KENJI512
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-02-28 09:52

        Jestem inżynierem, a Ty? :)

        Chłopczyku :)

        W domu mam konsolę i komputer (gtx 1070, i5 4690k oc, 16gb ram). Zgadnij które leży na półce i się kurzy :)

        Skomentuj

          1. KENJI512
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2018-02-28 22:46

            Myślałem że poczucie humoru to cecha ludzi inteligentnych, a dystans do siebie to dowartościowanych :)

            A konsole - nie ukrywajmy - to grafika na medium i hamowanie rozwoju platformy PC.

            Proszę, oto poważny komentarz na poziomie wykształconej osoby, niestety bez odrobiny sarkazmu, żartu, śmiechu, ale nie wszyscy lubią :)

            Skomentuj

        1. musslik
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2018-02-28 11:05

          Zawsze miałem komputer i PC no i to co leżało i się kurzyło (odnośnie gier bo wiadomo na PC też czasem trzeba popracować) zależało od generacji. Przed PS2 katowałem PC, następne 2 generacje należały do PS2 i X360. Teraz mam PS4 dla tych paru eksów plus moja żona czasem pomęczy Wieśka3. Mam też Swicha jak mnie zmęczą te PCetowe odgrzewane kotlety bo wszytko to co teraz wychodzi to miksy pomysłów z 7 generacji...

          Skomentuj Historia edycji

          1. musslik
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-28 22:38

            a to że nie tylko ty sobie tu możesz o pierdołach pisać :)

            Skomentuj

        2. LuckyNumber8
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-02-28 15:16

          taki jeden@ kupno konsoli jest równie kosztowne i wiedziałbyś to, gdyś miał kiedyś takie rzeczy. Jak zawsze wypowiadasz się jednak najwięcej na temat sprzętu, którego nie masz.

          W ceny używania konsol trzeba wliczyć psucie się sprzętu.
          PS3 kosztowało mnie na premierę 2400zł, później doszły 2x naprawy lasera (400 zł każda), a na końcu musiałem kupić nową konsolę za 600zł w wersji slim, gdyż fat wyzionął już definitywnie ducha. Do tego dochodziły gry, miałem gdzieś około 20 gier po około 200 zł każda (wcześniej nie kupowałem używek, ani nie odsprzedawałem). Sumarycznie na generację PS3 wydałem 7800zł. Mniejszą sumę przeznaczyłem na kupno topowego kompa z 8800Ultrą na początku, ale dodając do tego koszty gier na PC, to wyszło podobnie.

          Skomentuj

          1. LuckyNumber8
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-28 16:43

            Nie wypowiadałeś się na temat sprzętu, a jednak twoja żenująca konwersacja na temat kosztu konsoli to czym niby była? Ty nawet nie jesteś świadomy tego o czym piszesz. Aż szkoda mi teraz, że ci wcześniej naubliżałem, gdyż jesteś ewidentnie chory na głowę :D. Potrzebujesz pomocy :D, i to nie tylko psychologa.

            "Twój syndrom "mam, więc wiem"

            Twój natomiast, to syndrom "nie mam, a i tak wiem najlepiej". Jak niepoważnym człowiekiem trzeba być, aby negować znaczenie posiadanego sprzętu przy formułowaniu swojej opinii na jej temat. Ty sobie uważasz, ze widząc coś w sklepie przez kilka sekund wiesz wszystko najlepiej o danym sprzęcie. Później właśnie dlatego piszesz bzdury jak np. to, że 1440p będzie wyglądało gorzej jak 1080p na ekranie 4K, bo wierzysz sobie w teorię o skalowaniu obrazu.

            Skomentuj Historia edycji

  2. stach122
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2018-02-27 17:40

    Mogliby tak zrobić remastera jedynki :v

    Skomentuj

    1. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-02-27 19:12

      O, i to jest myśl, remaster jedynki na silniku trójki, ze zmienioną walką, tylko broń Boże majstrować coś przy muzyce :)

      Skomentuj

      1. putout
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-02-27 21:31

        siat ap end tejk maj mani.
        mają gotowy silnik i głos. tylko dorobić tekstury i wio.

        Skomentuj

      2. Zwis88
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2018-02-27 22:42

        Kapitalny CRPG-owy system walki z jedynki, oparty na współczynnikach, trzech stylach itp zamienić na zręcznościowy klikacz z trójki, klik -spacja- klik klik klik spacja - q - spacja - świetny pomysł. Jak widzę takie pomysły poronione to cieszę się że nikt kochanej jedyneczki nie rusza, jak remaster to dodatkowa zawartość, poprawiona grafika i cześć, jedynka miała najlepszą mechanikę ze wszystkich części

        Skomentuj

        1. Adrian Waleczny
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-02-28 20:03

          Kapitalny ?, my chyba graliśmy w dwie inne gry ;)
          Dla mnie żenujący, polegający na klikaniu myszką w odpowiednim momencie, proszę cię, co niby w tym fajnego ?
          No i Geralt, stojący cały czas w jednym miejscu podczas walki, żenada, ale, co kto lubi :)

          Skomentuj

          1. Zwis88
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-03-01 17:03

            No chyba nie zrozumiałeś o co chodzi w tej grze, rytmiczne klikanie to było jedynie urozmaicenie - równie dobrze mogli zrobić walkę typu neverwinter nights, ale chcieli dodać dynamiki i taki element że gracz decyduje na moment zadania ciosu ale reszta to już czysty papierowy system w grze, po pierwsze nie dało się chlać po 20 mikstur i używać ich podczas walki dynamicznie, trzeba było się przygotować przed walką, po drugie dobrać odpowiedni styl do przeciwnika co zmuszało do czytania bestiariuszy, po trzecie aktywna pauza i możliwość planowania, po czwarte ukryte współczynniki postaci, czuć było że w tle gra oblicza to wszystko, cios, unik, bonus do obrażeń wynik w postaci zadanych zniszczeń, trójka to już zwykłe zręcznościowe klikadło, eliksiry są nic nie warte, na najtrudniejszym przeszedłem W3 nie używając nic prócz jaskółek, dekoktu i kota, reszta to szrot bez znaczenia.

            Skomentuj

  3. kaylo
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-02-27 18:29

    Na PC'ty mogli by przywrócić grafikę Wiedźmina 3 z E3 2013, było by miło.

    Skomentuj Historia edycji

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-02-27 18:30

      nie moga bo renderer zmienili na inny.
      Masz tyle modów do W3 ze obecnie nawet i lepiej wygląda po modach niz to co na E3 było

      Skomentuj

      1. kaylo
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2018-02-27 18:31

        Właśnie o to chodzi, że te mody nawet się nie umywają do tego co było pokazane na E3.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-02-27 22:22

          wydaje CI sie, obejrzyj to dzisiaj i zobacz jak wyglada zmodowany wiedzmin.

          Skomentuj

      2. Adrian Waleczny
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2018-02-27 19:14

        Czy wygląda lepiej, może nie, ale poprawa jest bardzo duża.
        Swoją drogą, tak się zastanawiam, czy faktycznie było się czym podniecać, jeśli chodzi o te filmiki z Wieśka 3 z 2013 roku.

        Skomentuj

        1. putout
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2018-02-27 21:29

          To obejrzyj je jeszcze raz a potem odpal Wiedźmina 3. imo trailery z 2013 i 2014 zmiatają to co wyszło w 2015.

          Skomentuj

          1. Hezen
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2018-02-27 21:53

            Dokładnie tak, taka grafa w 2013 roku... to był szok i taki sam szok na premierę jak się okazało że downgrade był ogromny.
            Mody do wieśka jak dla mnie sa skopane - nienaturalnie przeostrzone. Jest duży skok na jakości wyświetlanej grafikii ale jaki trzeba mieć piec żeby to udźwignąć?

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2018-02-27 22:25

            i jakby taka grafika miala byc zachowana z 2013 to dzis tez bys nie mial na czym tego dzwignac.
            Tamten renderer z tego co mowili był dobry by pokazac wycinek swiata, ale nie do tego by napedzac tak duzego sandboxa.

            Skomentuj

          3. zeniu
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-02-27 23:43

            Owszem, ale na tamtych GPU, z 2013. A dziś, po 5 latach, mamy dużo szybsze GPU. Zresztą C2077 pewnie będzie miał grafikę jak W3 przed downgradem.

            Skomentuj Historia edycji

          4. kitamo
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-28 00:08

            dzisiejsze GPU nie łykneły by tego bo problem nie jest w GPU tylko w rendererze który wykorzystali. Jakos sandbox sie nie sprawdził choc pozwalał na stworzenie swietnej grafiki.
            Wyobraz sobie sandboxa z taka grafika jak na E3 to przyjdzie Ci do głowy pewnie jak to zmiescic w pamieci bez loadingow miedzy strefami.

            Skomentuj

          5. Hezen
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-03-03 03:31

            Co prawda to prawda, downgrade grafy był konieczny.
            CDP wciskał kit swoim inwestorom i akcjonariuszom oraz wszystkim dookoła że W3 nie będzie miał żadnych loadingów, RedEngine 3 miał ogarnąć to co mamy w W3 jako jedną ogromna mapę i co mamy? Tego pisać nie muszę bo wszyscy wiemy. Dzisiejsze GPU bez problemów ogarnęły by to co pokazano na E3, przecie minęło 5 lat spójrz na testy i sprawdź ile mocy obliczeniowej mają obecne GPU a te z pięciu lat wstecz. Z drugiej strony ciekawi mnie jak bardzo ulepszą, zmodyfikują i zoptymalizują kolejną generację wspomnianego silnika i jak będzie wyglądał oraz działał CyberPunk 2077.

            Skomentuj

    2. ohoho
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2018-02-27 21:56

      https://static.gamespot.com/uploads/original/1525/15257558/2504400-7932559264-23989.gif

      Skomentuj

      1. MRx@PL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-02-28 01:48

        Zwiększ gęstość foliażu i będzie.

        Skomentuj

          1. LuckyNumber8
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2018-02-28 14:49

            Gdybyś znał angielski, to byś zrozumiał o co mu chodziło i do jakiego słowa nawiązał.

            Skomentuj

          2. LuckyNumber8
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2018-02-28 16:23

            Cóż, ja angielski zdałem najlepiej w szkole i używam tego języka na co dzień, ale co ja tam mogę jednak wiedzieć, gdy mądrala twojego pokroju wie przecież wszystko lepiej :P. Dla twojej wiadomości "foliage" to bardzo popularne słowo, w dodatku jest używane często w odniesieniu do ustawienia detali w grach (a już zwłaszcza wiedzminie 3). "MRx@PL" nawiązał do tego słowa w swoim komentarzu, a ty jak zwykle nic nie rozumiesz i błądzisz w lesie zastanawiając się co ktoś miał na myśli :D.

            Przykład użycia słowa "foliage" w poniższym temacie dotyczącym wiedzmina

            https://www.reddit.com/r/witcher/comments/36lcb0/pc_how_to_tweak_foliage_visibilty_range_for/

            Widziałem już wczoraj, że po angielsku to mało co rozumiesz, gdy kazałeś sobie przetłumaczyć proste zdanie, które było zapisane dosłownie i nie wymagało absolutnie żadnego interpretowania.

            Kłócisz się z każdym użytkownikiem tutaj i ogólnie dyskutujesz najwięcej na tematy, o których nic nie wiesz. Nawet jeśli danej rzeczy czy sprzętu nie masz, to ty i tak piszesz, że twoja opinia jest bardziej wiarygodna, niż opinia osoby, która używa danego sprzętu na co dzień, gdyż masz jakieś swoje teorie, w które wierzysz. Tylko skończony kłamczuch mógł napisać, że rozdzielczość 1440p wygląda gorzej na ekranie 4K, jak 1080p. Ja ostatnio nawet nie dyskutowałem z tobą, a i tak kłóciłeś się z innymi ludźmi. Ty nie potrafisz się nie kłócić i nie ubliżać ludziom. Teraz tylko czekać, aż znowu cię zbanują.

            Skomentuj Historia edycji

          3. LuckyNumber8
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-28 17:47

            Nie tłumacz się już baranku :), każdy widzi co zapisałeś i nikogo nie oszukasz. Gdybyś faktycznie wiedział co oznacza słowo foliage, to byś dokładnie wiedział co miał na myśli kolega MRx@PL, gdyż jego "przeróbka" słowa foliage również sugeruje o co chodzi i jeśli tylko ktoś rzeczywiście zna angielski, to nawet by o to nie pytał. Wiele ludzi tworzy takie przeróbki angielskich słów jak MRx@PL, a co bardziej popularne przeróbki które spotykają się z przyjęciem ludzi utrwalają się nawet później w powszechnym slangu.

            "bo jak i zresztą w odpowiedzi się okazało, nie zrozumiałeś zagadnienia"

            Tak to udowodni mądralo :), czekam na twoje wytłumaczenie tego zdania. Zacytujmy je jeszcze raz.

            "The human eye with 20/20 vision can detect or resolve details as small as 1/60th of a degree of arc."

            Ja przetłumaczyłem zdanie dosłownie i nie można tego przetłumaczyć w inny sposób :D, ale czekam na twoją propozycję :). Samo 20/20 to po prostu oznaczenie idealnej jakości wzroku, a nie znając się na medycynie możesz o tym nie wiedzieć.

            Dodam jeszcze, że same zagadnienie "visual acuity" to natomiast po prostu ostrość wzroku w dosłownym tłumaczeniu i każdy powinien rozumieć, że gdy gdy parametr "visual acuity" dla monitora 32 cale i rozdzielczości 4K wynosi 61 cm, to tylko z tej odległości będzie można zobaczyć tą rozdzielczość 4K w pełnej krasie i tu nie ma wielkiej filozofii :P.

            "Jesteś ograniczony i tępy, daj sobie już na luz z pisaniem do mnie."

            Ty jesteś natomiast taki mądry, że wiesz wszystko najlepiej nawet bez potrzeby posiadania danego sprzętu, aby wiedzieć wszystko na jego temat najlepiej. Tobie wystarczy sekunda z daną rzeczą i już wiesz wszystko :D. Zadam ci pytanie, czy widząc pierwszy raz dziewczynę w galerii przez jedną sekundę, to wiesz o niej więcej jak jej chłopak :D? Obserwując twoje wypowiedzi, to twoja odpowiedz będzie pewnie "tak" :). Ty jesteś tak mądry, ale powiedz tylko dlaczego jesteś taki biedny, że nie stać się nawet na zabawki? Może jednak nie jesteś taki mądry jak zakładasz, nie brałeś tego kiedyś pod uwagę? Pieniędzy nie zarabia się za darmo, a jak jesteś niezaradny życiowo i na nic cie nie stać, to nie powinieneś robić z siebie mądrali, gdyż nią najwyraźniej nie jesteś.

            Skomentuj Historia edycji

          4. LuckyNumber8
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-02-28 19:46

            No i gdzie twoje tłumaczenie baranku? Podobno coś sobie inaczej interpretowałeś :). Fajnie sobie tak unikać odpowiedzi na proste pytania, ale rozumiem, odpowiadając na nie musiałbyś przyznać, że twoje zarzuty są i były bezpodstawne, a opinie wymyślone. Nie lubisz się mylić i przyznawać do błędów i to już zauważyłem. W ostatniej dyskusji napisałeś, że 1440p i 1080p mają inne proporcje, a później miałeś pretensje do ludzi, że cie źle zrozumieli. Dopiero później przyznałeś się, że mogłeś zapisać swoją myśl w bardziej zrozumiały sposób, gdy już wszystkim naubliżałeś. Ty nawet nie dostrzegasz, że źródłem wszystkich problemów jest twoje zachowanie :). Nawet byś pewnie nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, czemu to akurat ty na tym portalu kłócisz się z każdym i wszystkim ubliżasz :). Pewnie to też winne są inne osoby i nikt tu nie rozumie co piszesz. Sam natomiast jesteś tu grzecznych barankiem, bez grzechu :D.

            Niech ci jednak będzie, że to ja wszystko źle rozumiem :P, oczywiście nie jest dla mnie zaskoczeniem, ze wiesz wszystko lepiej. Pa pa baranku, z mojej strony to koniec dokarmiania tak zawistnych zwierząt :D. Mam lepsze rzeczy do robienia, jak denerwować i ubliżać ludziom, to jest twoje specjalność :D

            Skomentuj Historia edycji

    3. KENJI512
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-02-28 09:56

      Nie, bo te "next-geny" nadal nie uciągną :) z 9GB Vram i przepustowoscia gtx1080 :)

      Skomentuj

      1. KENJI512
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2018-02-28 09:57

        miało być odp. do komentarza kaylo...

        "Na PC'ty mogli by przywrócić grafikę Wiedźmina 3 z E3 2013, było by miło."

        (niestety nie da się edytować postu ani usunąć..)

        Skomentuj

  4. kamilkom
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-02-28 11:08

    A co z PC?

    Skomentuj

  5. piotreeeek
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2018-02-28 14:23

    Na PS4 sprzedali by to jako remaster, a gimbaza jeszcze klaskała by uszami z zachwytu :D

    Skomentuj

    1. LuckyNumber8
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-02-28 14:58

      Masz rację, tak by było, choć remaster miałby prawdopodobniej większy framerate i inne ulepszenia. Ta gra to wersja wiedzmina 2 z xboxa 360 (chyba, wnioskuje to po załączonym obrazku do newsa), jedynie emulowana w wyższej rozdzielczości. Nie ma to więc szans zrównać się z jakością wersji PCtowej, ale oczywiście wyższa jakość obrazu zrobi swoje :P. Nie rozumiem kto niby miałby grać w wiedzmina 2 na konsoli? Ta gra przecież jest multiplatformowa i dobrego kompa nie potrzebuje. Wersja na PC jest tu bezsprzecznie najlepsza.

      Ciesze się natomiast, że forza horizon 1 jest na tej liście, tak liczyłem, żeby kiedyś dodali patcha do tej gry.

      Skomentuj

      1. LuckyNumber8
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-02-28 19:56

        Porównanie crackdown

        https://i.imgur.com/Vow5tci.gif

        Forza horizon 1

        https://abload.de/img/2296804d-4cfb-4609-a7l6s8z.png

        Forza wygląda w sumie jak nowa gra :P. Jak na darmowy patch, to całkiem nieźle.