Na topie

Wiedźmin 4? Nie. Nowy Wiedźmin? Na pewno tak

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Tematyka: polskie gry Wiedźmin Producenci: CD Projekt CD Projekt RED

CD Projekt RED zapowiada, że nie porzuci uniwersum Sapkowskiego i przygotuje nową grę z serii Wiedźmin, ale nie będzie to kontynuacja Dzikiego Gonu.

  • Wiedźmin 4? Nie. Nowy Wiedźmin? Na pewno tak
A A

Trzecia część Wiedźmina rozbudziła apetyt na więcej, ale REDzi nie zmieniają zdania: czwartej odsłony przygód Geralta nie będzie. Jednocześnie ekipa zdaje sobie sprawę z tego, że szkoda byłoby nie wykorzystać tak genialnego uniwersum, dlatego też… planuje je wykorzystać.

Wiedźmin 4? Nie ma takiej możliwości...

Stojący na czele CD Projektu Adam Kiciński stawia sprawę jasno: „nie będzie Wiedźmina 4”. Powód jest prosty – Wiedźmin 3: Dziki Gon zwieńczył to, co miało być (było i jest) trylogią. Historia dobiegła końca, ale zdecydowanie nie była to ostatnia okazja, by przenieść się do świata zainspirowanego twórczością Andrzeja Sapkowskiego.

...ale nowy Wiedźmin będzie

„Mamy prawa, my te prawa kupiliśmy i trudno sobie wyobrazić, że zainwestowaliśmy 15 lat życia i nie wiadomo ile dziesiątek milionów dolarów na promocję Wiedźmina i nagle, po prostu zapominamy. Fani by nam tego nie wybaczyli, inwestorzy by nam tego nie wybaczyli, ale oczywiście musimy wymyślić coś fajnego” – powiedział Kiciński.

Co konkretnie zaoferuje nowy Wiedźmin? Trudno cokolwiek na ten temat powiedzieć. Niewykluczone, że nie wiedzą tego jeszcze nawet sami REDzi. Są zresztą teraz zajęci rozwijaniem Gwinta (który też przecież nawiązuje do wiedźmińskiego uniwersum) oraz kolejną superprodukcją, jaką jest Cyberpunk 2077. Jakąkolwiek jednak ten nowy Wiedźmin przyjmie formę, bez wątpienia trochę na niego poczekamy. Znając możliwości ekipy CD Projekt RED można być jednak prawie pewnym, że będzie warto.

Wideo: Adam Kiciński z CD Projekt o marce Wiedźmin i grze Cyberpunk 2077

Źródło: Strefa Inwestorów

Odsłon: 19916 Skomentuj newsa
Komentarze

27

Udostępnij
  1. ALEKS_D_RAVEN
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-11-08 15:57

    Niech zrobią teraz grę o samej Ciri.

    Skomentuj

    1. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      16    

      Opublikowano: 2017-11-08 16:04

      Oby nie. Jej losy są ciekawe w połączeniu z Geraltem, Yennefer itp. ale poza tym ta historia moim zdaniem nie jest na tyle wciągająca by tworzyć nową część o niej. Jeśli mieliby wiele dodać i pozmieniać to też jestem na nie.

      Skomentuj

    2. kubas246
      Oceń komentarz:

      13    

      Opublikowano: 2017-11-08 16:29

      Ja bym raczej wolał kogoś innego. Granie super potężną Ciri nie wydaje mi się ciekawe. Najlepiej jakby historia działa się wcześniej niż fabuła przedstawiona w trylogii gier. Mogliby skupić się na Vesemirze gdy był jeszcze młodszy. Można też pokazać historię całkiem innego wiedźmina z innej szkoły, niekoniecznie nawet na terenie Królestw Północy.

      Skomentuj

    3. thepx
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-11-09 08:13

      Zawsze mogą też pokazać młodość Ciri, ucieczka z płonącego zamku, poznanie Geralta i później jej przemianę po wędrówce na pustyni i uczestniczeniu w gangu.
      Co by nie było to potencjał na pewno jest :)

      Skomentuj

  2. Redness
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-08 16:04

    Taki news to żaden news :/

    Skomentuj

  3. Haerse
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-08 16:37

    To super przykład tego, jakimi cechami odznacza się dziennikarstwo rynku gier. News zrobiony totalnie z niczego. Smutno, że nie możecie ciekawszych artykułów pisać np o samym powstawaniu gier, o problemach z jakimi musi mierzyć się rynek, o nadużyciach ze strony firm itd.
    Lepiej napisać, że gra powstanie pod innym numerkiem, aczkolwiek nie wiadomo bo nikt nic nie wie, więc wstrzymajmy się z komentarzami.

    Skomentuj

  4. king2127
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-08 17:25

    Czekam . czekam i jeszcze raz czekam . Oby nie wiele lat :)

    Skomentuj

    1. czarnobrody
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-09 11:01

      Wielu pewnie czeka, ale jeśli w ogóle coś się pojawi to za kilka lat, po drodze mają Cyberpunk 2077.

      Skomentuj

  5. szpak333
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-08 18:00

    Takie całkiem nowe przygody wiedźmina to ciekawa koncepcja, jak ja to widzę.
    Nie gramy żadną inna znaną postacią z gry, jesteśmy młodym nieznanym wiedźminem, przechodzimy szkolenie pod okiem zasłużonych ( tu już jest spore pole do wyboru kandydatów ) i tak zaczynamy nowe życie i rozwój własnej spersonalizowanej postaci

    Skomentuj

  6. Vaclav
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-08 18:12

    Clickbait to 90% fake news Panowie... "Niewykluczone, że nie wiedzą tego jeszcze nawet sami REDzi."

    Skomentuj

  7. Vaclav
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-08 18:14

    ... ale! :) Potencjał jest olbrzymi. Ja bym chętnie zobaczył produkcję gdzie uniwersum zmienia się bardziej w czasie, lub po decyzjach w grze.

    Skomentuj

  8. mgkiler
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-11-08 18:39

    Prequel.

    Czyli z czasów opowiadań - kiedy nawet Ciri nie było na świecie lub wtedy gdy była mała.

    Prequel byłby fajny bo to czasy gdy była jeszcze Citra.
    Driad było też więcej w lesie Brokilon.


    W sumie nawet jakby zrobili wydarzenia z czasów Sagi - to sama saga o wiedźminie też jest bardzo ciekawym materiałem na grę fabularną.

    Skomentuj Historia edycji

  9. wiktorn86
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-08 19:27

    Assassiny też miały być trzy a Piła pojedynczym filmem. Kultura rozróżnia dwa przypadki. Albo coś się kończy kiedy jest wielkie, albo zdycha w męczarniach wyciśnięte jak cytryna do ostatniego grosza. Na nieszczęście Wiedźmin zdaje się zakręcać i wchodzić na tą drugą ścieżkę.

    Skomentuj

    1. xchaotic
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-11-08 22:48

      Nowego asasyna ogrywam i jest calkiem udany. Moim zdaniem, nie ma nic zlego w nawiazywaniu do udanych produkcji, jesli ta nowa tez jest dobra.

      Skomentuj

      1. wiktorn86
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-11-09 00:13

        A powinno być bo to właśnie unikalność odróżnia artyzm od rzemiosła.

        Skomentuj

  10. Lisu79
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-11-08 21:03

    A może symulator Płotki? ;) "Płotka symulator 2077" XD

    Skomentuj Historia edycji

  11. zeniu
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-11-08 21:49

    Może ten nowy Wiedźmin będzie wreszcie wyglądał jak Wiedźmin 3 przed downgradem grafiki. Wydajność kart graficznych mocno skoczyła od czasu premiery W3, a i wydajność procesorów również wzrosła (teraz i3 to jak kiedyś i5). A to właśnie zbyt mała wydajność pecetów była rzekomo przyczyną downgradu w W3.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Hezen
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-11-08 22:33

      Że co? Jaka niska wydajność PC? Jeśli napisałeś taki post to nie widziałeś W3 na modach i konkretnym piecu, nawet to co było pokazywane na E3 to nie było wszystko czego można było osiągnąć na bardzo wydajnym piecu. Downgrade tej produkcji był spowodowany tylko i wyłącznie konsolami... na konsoli wyciśnięcie siódmych soków z tego silnika jest po prostu niemożliwe.

      Skomentuj

      1. Lara-Croft
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2017-11-09 14:01

        Downgrade był spowodowany tylko i wyłącznie brakiem umiejętności programistów. Inne studia nie mają problemu zrobić na konsole sandboxa z grafiką która zjada wiedźmina na śniadanie (Horizon, Assassin's Creed Origins). Świat podzielony na osobne mapki też przez konsole? Lol.

        Skomentuj

        1. Mandalorian
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-11-09 20:04

          Jak widzę to głupie pie*dolenie to mnie skręca...
          Spojrzałaś kiedykolwiek na mapę świata z uniwersum Wiedźmina? Widziałaś jakie odległości dzielą Velen, Skellige, Kear Mohren i Toussaint?? Może chciałabyś żeby te krainy i miejsca magicznie się połączyły i sąsiadowały ze sobą?
          I przejeżdżając przez granicę Velen i Toussaint nagle nie ma śladów wojny, całkowicie inny klimat itp, itd.



          Skomentuj

          1. Lara-Croft
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-11-09 21:03

            Ale one sąsiadują ze sobą. Biały Sad i Velen sąsiadują ze sobą ale zamiast płynnego przejścia mamy ekran loadingu. To jest śmiech na sali. To samo tyczy sie zamku który wgrywa sie jako osobna lokacja.

            Skomentuj

          2. Mandalorian
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-11-12 21:08

            Biały Sad i velen ze sobą sąsiadują?? HAHAHAHAHA dobre, naprawdę dobre... Biały sad znajduje się dzień drogi od zamku w Wyzimie, Wyzima za to znajduje się 5 dni drogi od Velen. Czyli Biały Sad znajduje się od 4 do 6 dni od Velen.

            Skomentuj

  12. dzejsonista
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-09 00:46

    historia młodego Vesemira byłaby fpytę!

    Skomentuj

  13. Sora_
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-11-09 01:50

    A moze historia Visenny i ...Korina (chyba tak mu bylo), bobolaki, przelecz w gorach Amell i Kosciej, oraz to co bylo potem...

    tamten okres.
    Znalazlby sie tez mlody Vesemir, prababka Ciri i kilka innych postaci, kto wie moze nawet mala, smarkata Yeneffer ;)

    Wszystko oczami mlodego wiedzmina dowolnej szkoly o dowolnym imieniu (cos ala Skyrim) z duza doza swobody ?

    To by byly czasu gdzie potwor na potworze, potworem poganial.
    Gdzie jak to mistrz Jaskier ladnie ujal Do wychodka idzie sie z rohatyna...

    Byloby sporo zajecia dla wiedzmina

    Skomentuj

  14. Bartonidas
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-11-09 16:56

    MMORPG w świecie Wiedźmina - to jest to na co czekam.

    Skomentuj

    1. Mandalorian
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-11-09 20:10

      Nie, tylko nie mmorpg, bo wyjdzie tak jak sw:tor.

      Ja bym nie pogardził porządnym RTS, albo klasycznym RPG na wzór baldurs gate.

      Zmiana głównego bohatera i zrobienie kolejnego action rpga może redom odbić się czkawką tak jak to było w przypadku ME:A.

      Skomentuj

  15. Mandalorian
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-11-12 20:00

    Biały Sad i velen ze sobą sąsiadują?? HAHAHAHAHA dobre, naprawdę dobre... Biały sad znajduje się dzień drogi od zamku w Wyzimie, Wyzima za to znajduje się 5 dni drogi od Velen. Czyli Biały Sad znajduje się od 4 do 6 dni od Velen.