Na topie

Wiedźmin. Kompendium: metoda na nadrobienie fabularnych zaległości

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry komputerowe Gry na konsole Gry Xbox One Gry PlayStation 4 Tematyka: CDP Producenci: CD Projekt RED

Na 173 stronach znajdą się informacje o lokacjach, postaciach, broniach i potworach będących elementem wiedźmińskiego uniwersum.

Wiedźmin wilk

AA

Graczy wyczekujących premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon można raczej liczyć w milionach. Z pewnością jednak są wśród nich osoby, które nie czytały prozy Sapkowskiego lub nie grały w poprzednie odsłony i w związku z tym mają większe lub mniejsze zaległości w fabule. Specjalnie z myślą o nich powstało oficjalne kompendium wiedzy.

Na 173 stronach książki Wiedźmin. Kompendium o świecie gier wszyscy wyczekujący premiery najnowszej produkcji studia CD Projekt RED znajdą informacje o lokacjach, postaciach, broniach i potworach będących elementem wiedźmińskiego uniwersum. Autorzy skupili się głównie na dwóch poprzednich odsłonach serii oraz tej najnowszej.

Oficjalna zapowiedź brzmi następująco:

„Zanurkuj w głąb świata łowców i potworów, w którym główni bohaterowie zabiorą Cię w podróż po fascynującej krainie fantasy, jaką jest świat Wiedźmina. Ten wspaniały, ilustrowany przewodnik po grze zawiera dogłębną wiedzę o lokalizacjach, morderczych bestiach, które je zamieszkują oraz zabójczej broni, która pozwoli Ci je zgładzić. Jest to książka, która powstała na bazie gier Wiedźmin, to swoista zgrafizowana kronika przygód Wiedźmina Geralta”.

Wiedźmin Kompendium

Książka Wiedźmin. Kompendium o świecie gier przetłumaczona zostanie na kilka języków i będzie dostępna w krajach anglojęzycznych, w Polsce, Czechach, Rosji, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech oraz Turcji. U nas wydana zostanie w dniu premiery samej gry (19 maja) przez Agorę, która poinformowała, że możemy liczyć na twardą oprawę. Cena detaliczna została natomiast ustalona na 69,99 zł.

Źródło: Polygon, Agora

Odsłon: 11459 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
  1. R2rr0
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2015-04-23 22:54

    "Z pewnością jednak są wśród nich osoby, które nie czytali prozy..."

    Może"nie czytały"?

    Skomentuj

    1. Detrioux
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-04-23 23:29

      Wystarczy spojrzec na autora tego artykułu.

      Skomentuj

      1. R2rr0
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2015-04-23 23:37

        Tzn?

        Skomentuj

        1. Detrioux
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2015-04-24 01:47

          Zawsze pisze albo coś o niczym albo coś z błędami :)

          Skomentuj

          1. B_M84
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2015-04-24 15:38

            dokładnie, kogo oni na redaktorów biorą? gimnazjalistów?

            Skomentuj

          2. piterk2006
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2015-05-04 18:21

            Och straszne, przecież od tej literówki na zawał można paść! Skandal! Jak tak można! A do osób marudzących na cenę: to kompendium na witcherstore kosztuje 100 dolarów czyli prawie 400zł. Wy macie za 70zł więc tańczyć i się cieszyć.

            Skomentuj

  2. Towarzysz Komisarz
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-04-23 23:09

    "Jestem za głupi, żeby czytać książki, to przejrzę streszczenie"... ech ten nowoczesny świat.

    Skomentuj

    1. Sharimsejn
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-04-25 16:40

      Ogólnie fajna sprawa bo ktoś może nie ma ochoty na 7 tomów Wiedźmina ale grać w tą grę i nie przeczytać ich to dla mnie aż dziwne! ;p

      Skomentuj

  3. Tulla
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2015-04-23 23:27

    Ja własnie zacząłem Chrzest Ognia polecam każdemu żeby przeczytał sage bo jest naprawdę świetna A po zatym jezeli ktos przeczyta sagę i zagra w wiedźmina 1 albo 2 będzie rozumiał i kojarzył większość faktów Sam rozumiem 70% gry znacznie lepiej chociaż przeczytałem tylko połowę książek

    Skomentuj

  4. Vako778
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2015-04-23 23:29

    Czy to nie jest to samo kompendium które wchodzi w skład wersji kolekcjonerskiej ? https://grafiki-cdp.s3.amazonaws.com/1-gry/wiedzmin3/wiedzmin_ek_pc.jpg

    Skomentuj

    1. Amshel
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-04-24 10:54

      mam nadzieje, ze dokladnie to samo. moze byc w miekkiej okladce dla wersji pudelkowej, ale mam duza nadzieje, ze zawartoscia to to samo.
      a swoja droga, to kompendium wchodzi rowniez w sklad wersji standardowej, nie tylko kolekcjonerskiej:
      https://cdp.pl/gry/wiedzmin-3-dziki-gon-pud-pc.html#

      Skomentuj

  5. mako999
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-04-24 13:43

    Fajna sprawa, żeby przypomnieć sobie jakąś postać bez wertowania całej sagi, aczkolwiek cena powala.

    Skomentuj

      1. mako999
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-04-24 22:51

        Preorder można kupić za 120zł, 69zł to ponad połowa ceny gry za streszczenie uniwersum? Za tyle można kupić też 2 cykle opowiadań i dowiedzieć się więcej. Nawet nowa książka tyle nie kosztowała. Tak, 69 zł mnie powala ponieważ po przeczytaniu książek, ta pozycja nie wniesie nic nowego.

        Skomentuj

  6. Dawid0ss_z
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-04-24 15:12

    Ja nadal nie mogę ścierpieć braku dx10.1

    Skomentuj

  7. maciek1235
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-04-24 16:12

    1 pytanie: po co to komu?

    Skomentuj

    1. Z_KILLER-V987
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2015-04-24 16:31

      2 pytanie: po co wszedłeś w artykuł ?

      Skomentuj

      1. maciek1235
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2015-04-25 20:17

        z ciekawości :)