Na topie

Windows 10 Creators Update na ostatniej prostej

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Znamy datę premiery aktualizacji Creators Update systemu operacyjnego Windows 10. To już ostatnie tygodnie.

Windows 10 Creators Update na ostatniej prostej

A A

Microsoft kończy już prace nad ogromną aktualizacją Creators Update systemu Windows 10. Wiemy też, kiedy zostanie ona udostępniona użytkownikom.

Kiedy będzie aktualizacja Windows 10 Creators Update?

Jeszcze przed końcem tego miesiąca, a najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu „Insiderzy” otrzymają kompilację-kandydatkę na Creators Update. Jeśli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego publiczne wydanie aktualizacji będzie zaś miało miejsce 11 kwietnia. 

Windows 10 CU ekran

Trzeba jednak tutaj podkreślić, że data ta dotyczy użytkowników komputerów z systemem Windows 10 w wersji Anniversary Update. Posiadacze smartfonów będą musieli poczekać nieco dłużej.

Windows 10 doczeka się nowych funkcji

To, że prace nad Creators Update mają się już ku końcowi, widać było po „słabszych” kompilacjach dla członków programu Windows Insider Preview. Od kilku tygodni nie pojawiały się praktycznie żadne nowe funkcje, a jedynie poprawki. 

Nowych funkcji zaś w Creators Update będzie niemało. To przede wszystkim: 3D Paint, tryb PiP, odświeżona przeglądarka Microsoft Edge, tryb dla graczy i dużo, dużo więcej. O najciekawszych nowościach możecie przeczytać w zestawieniu Windows 10 - co przyniesie Creators Update?

Kolejne nowe funkcje nadejść mają jeszcze przed końcem tego roku, przy okazji dużej aktualizacji numer trzy.

Źródło: The Verge, Windows Central

Odsłon: 4328 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. elektronickimordulec
    Oceń komentarz:

    -15    

    Opublikowano: 2017-03-15 16:15

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Tyle czasu minęło od premiery Windows 10,a system wciąż dziurawy co potwierdza kolejna aktualizacja...na szczęście jest jeszcze Windows 7

    Skomentuj

    1. walecznygronostaj
      Oceń komentarz:

      15    

      Opublikowano: 2017-03-15 16:57

      System wciąż dziurawy, bo wychodzą aktualizacje? Fuck to co to musi się dziać z Androidem skoro co roku praktycznie wychodzi nowa wersja. Ledwo co 6.0 było to już 7.0 a pewnie zaraz i 8.0 zapowiedzą. iOS 10? OMG to to dopiero musi być crap.
      Co za głąb. I że tacy jeszcze mają prawa wyborcze... eh.

      Skomentuj

    2. HardCorak
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-03-15 20:29

      niestety ale muszę cię zmartwic bo aktualnie to 7 jest bardziej dziurawa od 10.

      Skomentuj

  2. Yukko
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-15 16:33

    Osobiście boję się tej aktualizacji. W sensie, że sprawi, że trzeba będzie zreinstalować cały system. Oby nie.

    Skomentuj

    1. walecznygronostaj
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-03-15 17:02

      Poczekaj z aktualizacją pare dni. Oczywiście to nic nie nie da 100% pewności, bo zawsze coś się może skopać. Jak masz tak ważne rzeczy to zrób lepiej backup. (Ogólnie backupy zawsze powinno się robić). Poza tym i tak będą aktualizacje pojawiać się partiami jak zawsze. Najpierw Insiderzy, potem partiami dla zwykłych użytkowników. Przy anniversary na jednym kompie dostałem aktualizację dopiero po tygodniu od czasu jak była dostępna na innym z moich komputerów. Nie ma co płakać tylko trzeba się przygotować.

      Skomentuj

      1. Vienio43
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-03-15 17:19

        A kto trzyma ważne rzeczy na partycji systemowej?

        Skomentuj

        1. xrobcio
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-03-15 17:31

          Wiesz, ludzie dziela sie na tych ktorzy robia kopie zapasowe i na tych ktorzy beda je robic :)

          Skomentuj

          1. supervisor
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-15 21:16

            Kto trzyma ważne rzeczy na tym samym fizycznym dysku?

            Skomentuj

          2. walecznygronostaj
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-16 00:13

            Kto trzyma ważne rzeczy?

            Skomentuj

          3. lordshaitis
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-03-16 17:14

            Kto trzyma?

            Skomentuj

        2. walecznygronostaj
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2017-03-15 17:57

          Nie chodzi o utratę ważnych danych. Tylko o utratę skonfigurowanego środowiska do pracy. Nie pokonfigurujesz sobie różnych serwerów czy oprogramowania niezależnie od systemu operacyjnego. Jak się coś zepsuje, lepiej jest poświęcić pół godziny na przywrócenie obrazu systemu z backupu niż spędzenie kilku godzin na układaniu wszystkiego od początku.

          Skomentuj

  3. NewUnnamedUser
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-03-15 17:40

    Bardzo dużo nowości... w tym reklamy.

    Skomentuj

    1. walecznygronostaj
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-03-15 18:00

      Widzę, że Benchmarkowi dobrze idzie pranie mózgów...

      Skomentuj

  4. NewUnnamedUser
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-15 20:03

    Uściślając... mam Win 10, korzystam i uważam, że to dobry system, na pewno jeden z lepszych pod wieloma względami. Natomiast gorzej z polityką i podejściem MS. Najpierw nachalne namawianie do zainstalowania 10, następnie milion inwigilatorów (ponoć i tak wszystkich nie idzie wyłączyć-dane i tak są wysyłane) Teraz w najnowszej aktualizacji CU, zostaną wprowadzone tzw. porady, to nic innego jak reklamy w systemie. Najprawdopodobniej na początku nie będzie ich zbyt wiele i będą to głównie "podpowiedzi" do ich usług, reklamy dysków sieciowych (OneDrive?) pakietów (Office?) i prawdopodobnie będzie można je wyłączyć w zakątkach różnych opcji (nie w jednym miejscu!) ale prawda jest taka, że od czegoś trzeba zacząć. Z czasem zamieni się to w isty śmietnik. System z reklamiami może być, okey ale pod warunkiem, że będzie całkowicie za darmo dla użytkowników domowych. Natomiast w płatnej (normalnej) wersji systemu, nie powinno mieć to w ogóle miejsca.

    Skomentuj

    1. walecznygronostaj
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-03-16 00:12

      "Z czasem zamieni się to w isty śmietnik."

      No muszę przyznać, że gratuluję umiejętności przewidywania przyszłości. X-Men'ów się na oglądałeś?

      "System z reklamiami może być, okey ale pod warunkiem, że będzie całkowicie za darmo dla użytkowników domowych. Natomiast w płatnej (normalnej) wersji systemu, nie powinno mieć to w ogóle miejsca."

      A skąd takie rozumowanie? Jest gdzieś jakiś zapis o tym, że reklamy mogą być tylko w darmowym oprogramowaniu? Jakoś abonament telewizyjny masz obowiązek płacić a tam dalej reklamy puszczają. Za dostęp do internetu też płacisz a tu pełno reklam. Płacę za bilety komunikacji miejskiej a na autobusach i tramwajach reklamy. Idę do kina na film, płacę za bilet, a tu 30 minut reklam... Ku*wa to jak to jest? Wszyscy mnie w ch*ja robią?
      Utrzymywanie z reklam darmowego oprogramowania to jeden z modeli biznesowych, a nie jakieś prawo. Nic nie zabrania sprzedawać usługi czy produktu i reklamować w nim albo za jego pomocą innych usług czy produktów. Tu pozostaje jedynie kwestia tego czy dany model biznesowy się opłaci. Obudź się wreszcie, Windows od MS nie jest produktem pierwszej potrzeby. Nikt nie każe Ci z niego korzystać jak Ci się warunki nie podobają.

      Skomentuj

      1. NewUnnamedUser
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-03-16 00:36

        Według Twojego płytkiego toku rozumowania wszystko co kupisz może zawierać reklamy, których Ty nie chcesz. Okej kupujesz nowy TV i producent wymyślił sobie, że będzie wyświetlał Ci pół godziny reklam dziennie, nieważne że zapłaciłeś za produkt, według Ciebie skoro tak sobie wymyślił producent telewizora, to znaczy, że taki miał plan biznesowy i to jest w porządku, więc ślepo płacisz i się cieszysz dalej... Kupujesz makaron w sklepie, ale widnieje na nim informacja, że musisz wejść na stronę www zalogować się i obejrzeć 5 reklam, wtedy wyślą Ci kod i wtedy będziesz mógł legalnie go sobie ugotować. Według Ciebie to jest normalne i jesteś w stanie za to płacić i to robić. Przecież nikt Cię nie będzie do tego zmuszał, ale i tak będziesz to robił. Piszesz takie pierdoły, że sam chyba sobie nie wierzysz. Łykasz wszystko jak pelikan a jak będą Ci sikali na twarz, to powiesz, że to przyjemny deszczyk. Może i jesteś waleczny jak na gronostaje przystało, ale rozumek też masz co najmniej adekwatny. Bez odbioru.

        Skomentuj

        1. walecznygronostaj
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-03-16 10:19

          A czemu zakładasz, że jak coś mi się nie podoba to i tak kupuję i korzystam?

          Jak mi się coś nie podoba to po prostu tego nie używam. Nie kupuję, nie płacę... ale też nie lamentuje i nie prorokuje jak Ty. A tym bardziej nie wypisuje co ktoś powinien robić ze swoim produktem. Z którego tak czy inaczej będziesz korzystał, bo przecież MS to monopolista i nie ma alternatywy...
          Żałosny jesteś z tym swoim "rozumowaniem". Jeszcze zrozumiałbym jakby rzeczywiście dowalili jakieś reklamy, wyraziłbyś swoje niezadowolenie - ok... Ale wróżyć z fusów i denerwować się na coś czego nie ma i pewnie nie będzie? Jaki jest tego sens? Założę się, że w słoneczny dzień narzekasz, że pewnie jutro będzie padać...

          Skomentuj

  5. supervisor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-03-15 21:09

    zxc