Na topie

Windows 10 dostał kolejną zbiorczą aktualizację

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Systemy operacyjne Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Jakie zmiany przynosi? To niestety dość trudne pytanie.

Windows 10 aktualizacja

AA

Windows 10 szybko zwiększa swoje rynkowe udziały, ale zapewne wielu z was przychyla się do tezy, iż nie wszystko działa w nowym systemie tak jak powinno. Stopniowo ma się to jednak zmieniać, do czego przyczyniają się głównie przygotowywane przez producenta aktualizacje. Udostępniona została właśnie kolejna z nich.

Od razu wyjaśnić musimy, iż mowa o tak zwanej aktualizacji zbiorczej, ponieważ informacjami o tych pojedynczych nie chcemy was zalewać. Omawiana, najnowsza paczka oznaczona jest symbolem KB3081455. Jakie zmiany przynosi?

W tym miejscu pojawia się pewien problem, ponieważ omówienie dokładnych szczegółów nie jest niestety możliwe. Zgodnie z przyjętą wcześniej polityką, Microsoft nie jest skory do informowania o zmianach wprowadzanych do Windows 10.

Paczkę KB3081455, tak jak zdecydowaną większość innych aktualizacji, trzeba zatem zainstalować niejako „w ciemno”. Wygląda jednak na to, że w głównej mierze mamy tutaj do czynienia z łatkami naprawiającymi drobne błędy, a także koncentrującymi się na bezpieczeństwie. Nie pojawiają się raczej nowe funkcje.

Pamiętajcie, że wszystkie nasze publikacje związane z omawianym systemem, w tym pierwsze porady dotyczące pojawiających się problemów, znajdziecie w naszej strefie Windows 10.

Źródło: microsoft-news

Odsłon: 13619 Skomentuj newsa
Komentarze

26

Udostępnij
  1. kubas246
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2015-09-11 19:09

    Kiedy naprawią bugujące się menu start?

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-09-11 19:35

      napisz cos wiecej ?

      Skomentuj

      1. Detrioux
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2015-09-11 19:50

        bugujace menu start (albo wogóle nie działa i trzeba użyć specjalnej komendy powershell albo coś nie działa w nim). Po uzyciu sfc /scannow pomieszały się Eng z Polskim językiem.
        niedziałający appstore i nowa aplikacja photo. nie działa historia w managerze zadań.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2015-09-11 20:00

          hmm wiesz ze nie zauwazylem zadnego z tych problemow. Sprawdze jak bede w domu ale do tej chwili zero bugow.

          Skomentuj

          1. Detrioux
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2015-09-11 21:17

            prawdopodobnie to zależy od systemu. fakt faktem miałem kopie ściągniętą z neta od MS ale klucz mam oryginalny. Nie wiem dlaczego mam takie błędy choć część z nich których nie napisałem same się naprawiły lub MS celowo ściąga od nas dane by takie rzeczy naprawić. Z systemu jestem zadowolony bo jako tako chciałem czegoś nowego bo 7 mnie jakoś powoli nużyła.

            Skomentuj

        2. marcszcz
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2015-09-12 08:08

          Na bugujące menu start rozwiązanie jakie zaobserwowałem, to przeinstalowanie systemu na wersję 32 bitową.

          Skomentuj

          1. kitamo
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-09-12 08:55

            Ja mam 64bit i nigdy czegos takiego nie zauwazylem, moze to kwestia sprzetowa tez, moze kwestia sterowników grafiki czy czegs tam

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2015-09-12 08:55

            Ja mam 64bit i nigdy czegos takiego nie zauwazylem, moze to kwestia sprzetowa tez, moze kwestia sterowników grafiki czy czegs tam

            Skomentuj

  2. sn00p
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2015-09-11 19:20

    Ta nowa polityka według której nie ma informacji, co zawiera aktualizacja to wyraźny znak że Microsoft chce nas śledzić. Z pewnością zmiany jakie będą wprowadzane do Windows 10 przez kolejne aktualizacje będzie można blokować czy nawet usuwać ale zanim ich szpiegujące działanie zostanie wykryte i upublicznione w sieci MS dostanie to co chciał nam wykraść.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-09-11 19:37

      a mi sie wydaje ze wraz z aktualizacjami instalujemy u siebie imigrantow. allah akbar

      Skomentuj

    2. Detrioux
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-09-11 21:20

      A niech sobie tam pobierają. Ja ograniczyłem ich jak mogłem, zwiększyłem prywatność do granicy W10. Jakby pobierali te dane do jakichś nikczemnych złych celów lecz może chcą poprawić politykę Windows poprzez poznanie nach bliżej i wykorzystać to w celach marketingowych, nie przestępczych.

      Skomentuj

  3. Snaku
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-09-11 19:34

    Nie rozumiem. Przecież wszystko jest opisane tu: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/3081455

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2015-09-11 19:38

      oczywiscie ze jest, ale zostało zasiane ziarno niepokoju jakis czas temu i teraz wszyscy sie tego trzymają.

      Skomentuj

    2. R2rr0
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2015-09-11 20:45

      Tam masz opisane wcześniejsze aktualizacje wchodzące w skład tej paczki, które większość już ma zainstalowane. Nowe elementy to zagadka.

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2015-09-12 08:54

        A ile jest tych nowych elementow ?

        Skomentuj

    1. jeomax.co.uk
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2015-09-11 20:19

      Popieram Cie, ale wciaz nie wiem, co to jest ta "puka".

      Skomentuj

    2. Detrioux
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-09-11 21:24

      To twoja opinia czy jednak naczytałeś się różnych śmiesznych komentarzy na temat windowsa. Prawda system ma błedy nawet czasami nieoczekiwane ale zaraz... Jaki system i oprogramowanie tego nie ma. Znam się troche na tym i wiem że prawie nigdy nie napiszesz idealnego kodu, zawsze będzie luka lub jakiś błąd który dopiero co pojawi się po jakimś czasie. Z tąd te dane pobierane (google też to robi, tj. Apple [kiedyś był o tym artykuł] i inne wielkie instytucje, robią to by poznać lepiej użytkownika, poprawić co mogą i kontunuować to w celach marketingowych) więc nie narzekam jestem zadowolony a będe jeszcze bardziej gdy wyeliminują pare irytujących i oczywistych błędów.

      Skomentuj

      1. Detrioux
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-09-11 21:25

        stąd*
        ps. czasami jednak programiści są leniwi i nie potrafią stworzyć edycji tekstu. Zajeło by to pare minut dla profesjonalisty.

        Skomentuj

      2. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-09-12 09:03

        Owszem, od dawna jest cos takiego stosowane - nawet system cookies temu sluzy, zbieraniu danych o uzytkowniku.
        Po prostu teraz microsoft konkretnie napisal "bedziemy to robic" i w swiat poszla fala infoterroru zwiazanego z W10.
        Jak Apple robi to codziennie i zbiera wszelkie dane i umieszcza je w chmurze to nikomu to nie przeszkadza, ale jak MS zastosowal w koncu po tylu latach telemetrie w windowsie to nagle skandal.

        Przyczyna tego jest dezinformacja i puszczona fala "windows bedzie wam grzebał w plikach na dysku".
        Problem w tym ze windows grzebal w plikach od dawna, bo indeksowanie jest wlasnie czyms takim.
        Duzo tez jest niejasnosci odnosnie cortany i tego jak dziala. Wszyscy tylko mowia "ooo beda nas podsluchiwac i ogladac, beda sledzic co piszemy na klawiaturze"
        Kurde, od dawna autokorekta nawet sprawdza co piszemy na klawiaturze, a jest ona stosowana przez google od lat.
        Od lat pisząc maila zostaje jego kopia na serwerze dostawcy i nikt nie przejmuje sie tym ze jego zawartosc jest gdzies w sieci skopiowana.

        Juz kilka portali sprawdzilo jakie to dane W10 wysyla w swiat i w jakiej ilosci - nie wyglada to niestety tak jak wszyscy tu pisza i W10 nie wysyla zawartosci twardego dysku na tajemnicze serwery MS.

        Skomentuj

  4. kropak
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2015-09-11 22:23

    Powtórzę to jeszcze raz to nie system, a zlepek przypadkowych usług, komend i programów, i jak to mówią z g... bicza nie kręcisz :)

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-09-12 08:57

      no Twoja opinia jest bardzo wazna, dzieki Ci Panie

      Skomentuj

      1. kropak
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-09-12 09:09

        Młody jesteś ... życia nie znasz i jarasz się jak żaba na muchę. Ta 10 to jeszcze niejednemu bokiem wyjdzie :D

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2015-09-12 16:05

          Twoja opinia jest niezwykle cenna, szczegolnie odnosnie mojego wieku :D

          Skomentuj

  5. sn00p
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-09-12 11:55

    Właśnie przeczytałem bardzo ciekawy artykuł na pcworld.com. Możecie mieć Windows 10 w waszym Wondow 7 i nawet o tym nie wiedzieć. http://www.pcworld.com/article/2983162/windows/didnt-ask-for-windows-10-your-pc-may-have-downloaded-it-anyway.html

    Skomentuj

    1. kropak
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2015-09-12 12:27

      Osoba trochę ogarnięta bez problemu może to wszystko wykasować używając np. unlocera i bay bay w10 :D

      Skomentuj

  6. bakczysaraj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-09-12 12:51

    KB3081455 nic takiego nie dostałem, mam wersje home.