Na topie

Oto co Fall Creators Update zmieni w kwestii prywatności w Windows 10

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Tematyka: Prywatność Windows 10 Producenci: Microsoft

Za miesiąc system Windows 10 doczeka się aktualizacji Fall Creators Update. Może ona mieć pozytywny wpływ na prywatność użytkowników.

Oto co Fall Creators Update zmieni w kwestii prywatności w Windows 10

A A

Prace nad Fall Creators Update mają się już ku końcowi. Wraz z jej premierą system Windows 10 doczeka się wielu interesujących nowości, które rozszerzą jego funkcjonalność, ale też – o czym teraz postanowili przypomnieć autorzy – poprawią bezpieczeństwo.

Microsoft zwraca uwagę na to, że druga w tym roku duża aktualizacja nowych „Okienek” niesie ze sobą kolejne ważne usprawnienia z zakresu prywatności użytkowników. „Kolejne”, ponieważ sporo w tym temacie zrobiło udostępniona pół roku temu Creators Update.

Fall Creators Update to najnowsza aktualizacja „Dziesiątki”. Wprowadzi przede wszystkim odświeżony styl graficzny (Fluent Design), aplikacę Story Remix, która pozwoli tworzyć własne materiały wideo ze zdjęć i klipów, nowości dla graczy i kolejne funkcje, majace zwiększyć efektywność korzystania z systemu. Więcej na temat nowości w podsumowaniu: Windows 10 - oto co przyniesie Fall Creators Update.

Pierwszą zmianą wprowadzoną wraz z Fall Creators Update będzie uproszczenie dostępu do szczegółów poszczególnych ustawień prywatności. Innymi słowy, zamiast linku do ogromnej encyklopedii, pojawią się krótkie wyjaśnienia najważniejszych funkcji i opcji.

Druga, być może nawet ważniejsza nowość, to implementacja systemu powiadomień o przekazywaniu uprawnień aplikacjom. Zamiast dotychczasowych próśb o zgodę na udostępnienie lokalizacji, pojawią się obszerniejsze komunikaty (podobne do tych z Androida), które będą wyjaśniać, do czego dostęp uzyskać chce dany program (co ważne, będzie to dotyczyć wyłącznie nowo zainstalowanego oprogramowania).

Windows 10 kamera komunikat

Ostatnia już nowinka zainteresuje z kolei profesjonalistów. Otóż w Windows 10 Enterprise pojawi się dodatkowa opcja, która pozwoli szybko i bezproblemowo ograniczyć praktycznie do minimum ilość przesyłanych danych do Windows Analytics.

Te (oraz inne) nowości zaczną stopniowo trafiać do użytkowników systemu Windows 10 z włączonymi aktualizacjami od 17 października bieżącego roku.

Źródło: TechSpot

Odsłon: 4547 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
 1. slo1q
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-09-14 09:36

  Windows 10 i prywatność, haha! Dobre!
  (sam używam 10)

  Skomentuj

 2. AndreoKomp
  Oceń komentarz:

  3    

  Opublikowano: 2017-09-14 10:11

  "...do minimum ilość przesyłanych danych..."
  Ciekawe co pod tym "minimum" się kryje. Przydałaby się informacja jakie konkretne dane nadal będą wysyłane po zaznaczeniu tej opcji.
  Trzeba przyznać, że zmiany jeśli chodzi o prywatność idą w dobrą stronę. Może jeszcze kilka aktualizacji i nie będzie żadnego problemu z prywatnością na wszystkich wersjach.

  Skomentuj

 3. usuniety_c89fe1248fbe
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2017-09-14 10:35

  Sam siedzę na 10, ale nurtuje mnie jedno, dlaczego nie mogą zrobić opcji całkowitego wyłączenia wysyłania informacji o użytkowniku?
  Kryją się za nie wiadomo jakimi pretekstami, że to dla bezpieczeństwa, dla wygody, dla aktualizacji i dostosowania systemu do potrzeb.

  W takim razie proszę zrobić opcję całkowitego odcięcia i dodać ostrzeżenie, że mogą wystąpić błędy w przyszłości, bo nie będzie coś kompatybilne. O ile umyślnie nie zaczną tego psuć, to chyba każdy użytkownik poradzi sobie z ręczną aktualizacją programu, jeżeli ten będzie tego wymagał.

  Prawda jest taka, że jeżeli jakakolwiek organizacja zechce wejść w posiadanie informacji z danego PC, to zrobi to tak czy inaczej.

  Skomentuj

   1. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-09-14 11:13

    Ależ to co napisałeś nie ma nic wspólnego z koniecznością przesyłania danych.
    Zresztą nawet gdyby ktoś wymyślił taką ułomność, to wybierając daną opcję ŚWIADOMIE podejmujesz decyzję, znając możliwe skutki i konsekwencje.

    Poza tym jak byś przeczytał licencję, to byś wiedział, że producent nie odpowiada za jakość swojego programu, nawet jeśli spali ci dom i wymorduje wszystkie małe kotki z okolicy. Więc co ty o jakichś pozwach z tego tytułu...

    Skomentuj

     1. SebastianFM
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-14 11:55

      Dawno nie czytałem takich bzdur. Ty tak na poważnie?

      Skomentuj

     2. Tomasz Słowik
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-14 15:05

      Rozumiem, że starsze Windowsy potrzebowały komputera z NASA, a 10 po odłączeniu od Internetu przestanie funkcjonować? Oh... wait.

      Skomentuj

   2. mesjan
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-14 12:07

    Denerwuje mnie w biurze jeden mankament tych większych aktualizacji Windowsa 10, mianowicie taki że po takiej aktualizacji wszyscy w biurze tracą sterownik drukarki wielkoformatowej hp która jest podłączona do routera i trzeba zainstalować ją na nowo, nie byłby to problem gdyby firma hp miała takowy sterownik do W10 w swojej ofercie. Hp twierdzi że takowego sterownika nie ma i podpowiada zmianę drukarki na nowszą. Jednak gdy przyciągniesz tę wielką drukarkę do swego komputera i podłączysz pod USB Windows w moment ją instaluje (skąd posiada taki sterownik a producent drukarki nie, tego nie wiem). I tak co każdą aktualizację odbywa się spacer z drukarką od biurka do biurka (dobrze że jest na kółkach).

    Skomentuj

     1. mesjan
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-09-14 14:27

      Musiałbym mieć około 10cio metrowy kabel USB, nie wiem czy na takiej długości przewodu drukarka będzie działać poprawnie.

      Skomentuj

     2. sambaverde
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-14 14:59

      Kabel ze wzmacniaczem załatwia sprawę ;)
      Mam kartę WiFi na 10-cio metrowym kablu ze wzmacniaczem i działa ;)

      Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!