Na topie

Windows 10 nie zwalnia tempa - kolejne miliony aktywacji

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Systemy operacyjne Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Debiut systemu Windows 10 można już chyba zapisać na konto sukcesów firmy Microsoft.

Windows 10

AA

Debiut systemu Windows 10 można już chyba zapisać na konto sukcesów firmy Microsoft. Najlepiej świadczą o tym kolejne miliony użytkowników, które przesiadają się na nową platformę.

Pisaliśmy już, że w ciągu 24 godzin od swojej premiery Windows 10 znalazł się na pond 14 milionach urządzeń. Szybko przeliczono, że daje to 162 instalacje na sekundę, a więc mówić można było o naprawdę świetnym starcie. Z ujawnionych przez producenta informacji wynika, że po dwóch dniach od premiery z nowego systemu korzystało już około 18 milionów użytkowników.

Teraz wynik ten jest zapewne jeszcze wyższy, ale doniesienia o 67 milionach aktywacji, które pojawiły się w sieci, są chyba przesadzone, a w każdym razie nieoficjalne. Prędzej czy później taka bariera jednak pęknie, tak samo jak kolejne. Docelowo producent zakłada bowiem, że w ciągu 2-3 lat Windows 10 kontrolować będzie pracę miliarda urządzeń.

Pamiętajcie, że wszystkie nasze publikacje związane z omawianym systemem, w tym pierwsze porady dotyczące pojawiających się problemów, znajdziecie w naszej strefie Windows 10.

Źródło: microsoft

Odsłon: 9819 Skomentuj newsa
Komentarze

25

Udostępnij
  1. stalkerpl
    Oceń komentarz:

    -10    

    Opublikowano: 2015-08-05 10:20

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    nie zwalnia 3 razy już odinstalowałem win 10, kiedy te nowe sterowniki będą, miały być w tym tygodniu ale zadnych informacji nie ma na ten temat

    Skomentuj

  2. adam6056
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2015-08-05 10:52

    Zrobiłem update win 8.1 do 10: przestały działać gry totalnie, przy przeglądaniu internetu 2-3 zakładki wyskakiwał błąd że za mało pamięci, bugi z uciętą tapetą zawieszającym się menu start, gorsze opcje niż w 8.1 jeśli chodzi o przeglądanie wszystkich programów zainstalowanych...
    Zrobiłem back to windows 8.1, wszystko sie uruchomiło itd...
    Uruchamiam po pewnym czasie komputer ponownie a tu...
    Nie udało się w pełni przywrócić poprzedniej opcji - zainstaluj windows na nowo albo skorzystaj z własnego backupu
    No i właśnie aktualizuje win 8...

    Skomentuj

    1. modekNiePodskakuj2
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2015-08-05 11:04

      Nainstalowałeś syfu to teraz masz bajzel. Milionom ludzi działa bez problemu

      Skomentuj

    2. cichysl
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-08-05 11:13

      U mnie po update z 8.1 do 10 system chodzi dobrze.Mam zainstalowany C&C Generals Zero Hour i tez chodzi.Albo masz pecha albo jesteś smerfem marudą ;)

      Skomentuj

      1. adam6056
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-08-05 11:45

        Pech na bank :)

        Skomentuj

    3. Kozmeh
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2015-08-05 11:56

      Problemy z pamięcią? Ile masz ramu 4GB ? Włącz plik stronicowania.

      Skomentuj

    4. begwarn
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2015-08-05 12:53

      No u mnie na przykład gry nie działają jak oczekuje. Na laptopie, gdzie ze skalowaniem obrazu w grach nie miałem problemu, teraz mam. System i karty graficzne (gt540m i intel hd3000) nie skalują obrazu w grach na 4:3 (mam czarne paski, a 4:3 dlatego, żeby była lepsza wydajność), dlatego wróciłem do win7 na którym tego problemu nie było. Napisałem do supportu, póki co, odzewu brak.

      Skomentuj

      1. mr_rzeznik
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2015-08-05 13:47

        Ale masz problem. Skalowanie to kwestia ustawień w sterownikach GPU. Jeśli działa inaczej to albo ustawienia sterownika się zresetowały albo system zainstalował inny sterownik. Sprawdź to, ewentualnie zainstaluj jeszcze raz sterownik i ustaw to co miałeś. Czasami trzeba ruszyć głową i samemu coś rozwiązać, ale nie ... lepiej narzekać.

        Skomentuj

        1. begwarn
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2015-08-05 22:51

          Tylko, że w sterownikach do NVIDII GT 540m nie ma ustawień skalowania obrazu, a przy rozdzielczości 1366x768 Intel nie widzi opcji skalowania obrazu, bo nie ma takiej potrzeby :) Poza tym intel odpowiada za grafikę desktopową. Przy zmianie rozdzielczości systemowej na 800x600 (najmniejsza na win10) pokazuje się opcja w Intelu na skalowanie, jednak nie przekłada się ona na grę i paski są dalej widoczne. Proszę nie mów mi, że nie kombinowałem, bo siedziałem nad tym ładnych parę dni i wiem co mówie, bo sterowniki mam zaktualizowane, bo o takie rzeczy dbam. Najlepiej zwalić na nieuwagę użytkownika, bez wiedzy jakie kroki mogłem podjąć wcześniej.

          Mimo wszystko pozdrawiam ;)

          Skomentuj

  3. znik70
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-08-05 10:57

    A ja w ten wtorek nie widzę żadnych nowych aktualizacji w windows7. no co jest?

    Skomentuj

  4. GunarDAN
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2015-08-05 11:06

    U mnie śmiga elegancko. Nie spodziewałem się, że będę tak zadowolony z tej aktualizacji.

    Skomentuj

  5. Blashix
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2015-08-05 11:06

    U mnie wszystko ładnie działa 0 zwiech 0 restartów.

    Skomentuj

  6. Maxdamage
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-05 11:30

    Jedyny problem jaki mam z 10 to to ze strasznie nie czai 3 monitorów (Laptopowy, Monitor i TV) i trzeba się nabiedzić żeby wyświetlał to co chce , tam gdzie chce.

    Skomentuj

  7. Kozmeh
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-05 11:58

    Jeszcze chwilkę poczekam, nigdy nie wiadomo co wypłynie za niedługo, na razie zapowiada się dobry system.

    Skomentuj

  8. barwniak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-05 12:18

    Słaby laptop U5400, 4GB ram, HDD 320 5400rpm zyskał drugie życie, prawie jak bym włożył SSD. Wiem o czym piszę bo mam SSD. Niestety nie działa przewijanie Synapsis touchpad, poza tym wszystko śmiga, no ale był zrobiony czysty update.

    Na drugim kompie na którym były 3 konta, update z zachowaniem aplikacji poszedł w sumie na ocenę 4.
    Niestety, ale w podstawowe programy Windows 2012 nie działa Kontrola rodzicielska teraz jest to usługa sieciowa. trzeba się podpiąć do konta MS(windowslive), ale śmieszne jest to, że trzeba też podpiąć do swojego konta MS, sieciowe konto dziecka, trzeba podać jego 2 e-mail-e lub email i numer telefonu, ale najzabawniejsze jest to, że aby go dołączyć, to trzeba wysłać mu zaproszenie na jego email i on się musi to potwierdzić. "Super zabawa". Oczywiście odpada logowanie do kompa lokalnie, trzeba się logować sieciowo.
    Generalnie sporo przegrzebałem i są niedoróbki, np.
    brak możliwości usunięcia Avatara (da się, ale oczywiście nie w ramach konfiguracji systemu).
    Ustawienia - Powiadamiania i akcje - Wciśnięcie "Wybierz ikony na pasku zadań" z reguły otwiera po czy zaraz zamyka okno. Tego typu perełek jest kilka.

    Skomentuj

  9. MarTum
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2015-08-05 12:19

    Instalowałem odrazu kiedy się dało. 0 problemów, polecam bardzo.

    Skomentuj

  10. barwniak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-05 12:22

    Aha no i w sumie najbardziej wnerwiające posiadających ekrany o większych ppi. Ustawienie czegoś innego jak 100% daje rozmycie obrazu niestety nie tylko programów innych firm, ale i części okien Windows-a.

    Skomentuj

  11. Flynn
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2015-08-05 13:20

    Większość aktualizacji to pewnie telefony... MS znalazł fajny sposób przedstawiania statystyk. Jeden system, to jeden system - na telefonach, tabletach, PCtach, w lodówkach i lokówkach. Wszystko razem podliczone zawsze lepiej wygląda samych aktywacji na PCtach.

    Skomentuj

    1. koradon
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2015-08-05 14:23

      A to kiedy wyszedł niby W10 na telefony? :D
      Bo jakos mnie ta informacja ominęła :D

      Skomentuj

      1. Flynn
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-06 14:58

        Aaa to przepraszam. Myślałem, że premiera też już była. Mea culpa.

        Skomentuj

    1. pycipro
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2015-08-05 18:59

      Ojej, teraz psioczysz a i tak prędzej czy później go zainstalujesz. Wszystko teraz szpieguje, niech czytają sobie moje emaile, co mnie to obchodzi? niech oglądają mój pulpit co mnie to obchodzi? Szpiegują nawet w RL wychodzę na dwór i jeden z drugim może mnie oglądać co robię nagrywać z ukrycia, wszędzie pełno kamer, daj spokój.
      Co was tak na prawdę boli w tym systemie? Windows 10 jest świetny, a automatyczne aktualizacje to jedynie plus, którego nie potrafią zauważyć ignoranci.

      Wracaj na DOS'a.

      Skomentuj

      1. Flynn
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2015-08-11 11:55

        Typowe gadanie dla czwłowieka, który nie ma pojęcia o bezpieczeństwie informacji, dzisiejszym świecie i chce być potulną bateryjką w systemie.

        Skomentuj

  12. Satanski
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2015-08-05 15:59

    "[...]daje to 162 instalacje na sekundę[...]"

    Świetnie, szkoda tylko, że moja trwała kilka godzin ;-) Próbowałem kilka razy czystej instalacji, za każdym razem stawała na czarnym ekranie z napisem "przygotowywanie", czy jakoś tak. Kiedy już miałem dać sobie spokój, postanowiłem spróbować na tej niedokończonej instalce funkcji naprawy systemu i jakoś się przepchało. Jak na razie miałem kilka zwieszek z komunikatem "kernel power" w logu, nie działa metro aplikacja od gmaila, Autocad 2015 nie chciał się zainstalować (2016 poszła ok) twierdząc, że nie ma zainstalowanych bibliotek VC (są), w menu giną ikony aplikacji... i to chyba wszystko z jeśli chodzi o problemy. Radziłbym się wstrzymać z instalacją jakiś czas. Ja i tak musiałem przeinstalować system, więc stwierdziłem, że raz kozie śmierć ;-)

    Skomentuj

  13. kurasiok
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-08-05 19:39

    Komuś oprócz mnie znika dużo szybciej bateria na win10?

    Skomentuj

    1. dragoniczny
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2015-08-06 11:22

      Na tablecie Goclever Insignia 800 Win zaobserwowałem wręcz dłuższy czas działania na baterii na windows 10 niż 8.1, może to kwestia urządzenia?