Na topie

Windows 10 - świetne nowości nadciągają

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Prawdopodobnie jeszcze przed końcem tego roku użytkownicy Windows 10 otrzymają karty w eksploratorze plików i narzędzie Power Throttling.

Windows 10 - świetne nowości nadciągają

A A

Wraz z udostępnieniem Creators Update firma Microsoft ruszyła z kopyta z rozwijaniem kolejnej dużej aktualizacji systemu Windows 10 znanej jako Redstone 3. Okazuje się, że może ona wprowadzić kilka naprawdę ciekawych nowości.

Do tej pory słyszeliśmy o dwóch dużych nowościach, które mają zostać wprowadzone w Redstone 3. Pierwszą jest People Bar, czyli pasek, który sprawić ma, że korzystanie z systemu będzie bardziej społecznościowe. Druga nowość to Project NEON, a więc kolejny etap rozwoju interfejsu graficznego Windows 10. Teraz do tej listy dopisać musimy dwie kolejne ciekawostki.

Dla wielu użytkowników niezrozumiałe jest to, dlaczego Microsoft tak wzbrania się przed dodaniem kart w eksploratorze plików i swoich programach (np. składnikach pakietu Office). Usprawniłyby one działanie na tych oknach (zresztą robią to już dziś, tyle tylko, że konieczne są zewnętrzne narzędzia). Wygląda na to, że gigant wreszcie zmienił zdanie.

Windows 10 karty

Serwis Windows Central poinformował, że Microsoft faktycznie może chcieć wprowadzić karty do okien. Co ciekawe, rozwiązanie to byłoby wbudowane w system i działało w każdej aplikacji – innymi słowy, karty pojawiłyby się w eksploratorze plików i MS Office, ale też we wszystkich innych uniwersalnych programach ze sklepu Windows Store.

Windows 10 karty Word

Nie zostało jeszcze potwierdzone, że karty zadebiutują w Redstone 3. Prawie na pewno jednak pojawi się w tej aktualizacji funkcja Power Throttling. Umożliwi ona ograniczenie ilości zasobów przekazywanych na rzecz procesów działających w tle. Cel: optymalizacja działania najważniejszych programów oraz zmniejszenie zużycia energii przez procesory. Zła wiadomość jest taka, że dotyczy to tylko posiadaczy układów Intela od Skylake wzwyż.

Windows 10 PT

Aktualizacja Redstone 3 ma zostać udostępniona jeszcze przed końcem tego roku. Tymczasem przypominamy najważniejsze wiadomości związane z Creators Update:

Źródło: Windows Central. Foto: Microsoft, screeny: Windows Central

Odsłon: 11733 Skomentuj newsa
Komentarze

9

Udostępnij
 1. anzeh
  Oceń komentarz:

  35    

  Opublikowano: 2017-04-19 14:17

  "People Bar, czyli pasek, który sprawić ma, że korzystanie z systemu będzie bardziej społecznościowe"

  Wypad z Baru. To mój system.

  Skomentuj

 2. cyberant
  Oceń komentarz:

  12    

  Opublikowano: 2017-04-19 15:07

  heh :) mam podobne odczucia. Ostatnio gdzie człowiek nie kliknie, czego nie zrobi... to zanim jeszcze zdąży zapisać swoją pracę na dysk, to już mu wyskakują okienka "prześlij komuś, wrzuć na stronę xyz itp, udostępnij w chmurze" Tak jakby wszystko, totalnie i absolutnie wszystko było robione pod publikę i dla kogoś... a najlepiej żeby zaraz po zrobieniu wystawić "szanownemu gremium" które łaskawie wytknie wszystkie błędy i z radością skrytykuje... ;)

  Skomentuj

 3. aendrju
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-04-19 15:50

  A niebawem w następnej dużej aktualizacji będzie przymus posiadania kamerki która będzie cię nagrywać 24/7 inaczej nie uruchomisz systemu i nie zrobisz już żadnej aktualizacji. Praca systemu tylko online i to system będzie decydował co i o której godzinie wolno Ci uruchomić.

  P.S. Jak ktoś nie zrozumie tych zdań powyżej proszę nie minusować :P

  Skomentuj

 4. Wasek
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2017-04-19 17:18

  People Bar.. Ja pier.. I co jeszcze?

  Skomentuj

 5. Fenio
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-04-19 17:40

  W filmie Snowden padło ciekawe zdanie.

  "Jeśli chcesz bawić się wszystkimi nowymi
  zabawkami i czuć się bezpiecznie.
  Płacisz cenę wstępu."

  Plebs bez wiedzy i świadomości chce się bawić nowinkami technologicznymi które kiedyś były zarezerwowane dla informatyków i pasjonatów ? To jest właśnie ta cena wstępu.

  Skomentuj

 6. kriswolf
  Oceń komentarz:

  5    

  Opublikowano: 2017-04-19 19:55

  I gdzie te świetne nowości?

  Skomentuj

 7. tazik21
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-04-20 02:56

  AVG już od dawna ma optymalizacje w czasie rzeczywistym.

  Skomentuj

 8. beem85
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-04-20 10:29

  Bill wracaj i ratuj ten system.

  Skomentuj

 9. NextGen1987
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-04-21 11:31

  Czyli nawet więcej syfu do wyłączenia.. ;)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!