Na topie

Windows 10 pojawi się na wszystkich smartfonach Lumia z WP 8 i 8.1

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

To informacja bardzo ważna, ponieważ zapowiadanych jest wiele zmian i nowych funkcji.

Windows 10 Nokia Lumia

AA

Można spierać się o to, który mobilny system operacyjny oferuje najwięcej. Jeśli chodzi jednak o kwestię aktualizacji to w tym przypadku zdecydowanie najlepiej wypada Windows Phone. Jeśli ktoś miał co do tego wątpliwości to Microsoft właśnie je chyba rozwiewa.

Rynek mobilny zainteresowany jest obecnie tym, które smartfony otrzymają Androida 5.0 Lollipop. Nie wiadomo jeszcze ile ich będzie, ale z pewnością nie należy spodziewać się, że nowa wersja platformy z logo zielonego robota zadebiutuje na starszych i słabszych modelach. Tego typu problemów nie mają i nie będą mieli właściciele smartfonów Lumia.

Microsoft zapowiedział właśnie, iż wszystkie modele Nokia Lumia oraz Microsoft Lumia pracujące pod kontrolą mobilnych okienek w wersji 8 lub 8.1 zostaną zaktualizowane do Windows 10. To informacja bardzo ważna, ponieważ zapowiadanych jest wiele zmian i nowych funkcji, z których, jak się teraz okazuje, cieszyć będą mogły się nawet osoby korzystające z tanich modeli takich jak Lumia 520.

"Windows 10 będzie dostępy na wszystkich smartfonach Lumia z Windows Phone 8 i 8.1 :) W przyszłości wydamy też zupełnie nowe modele z nadchodzącą wersją systemu!"

Pozostaje czekać tylko na pojawienie się systemu Windows 10 i zapowiedź dokładnych dat wydania aktualizacji na smartfony.

Źródło: windowscentral, phonearena

Odsłon: 24277 Skomentuj newsa
Komentarze

23

Udostępnij
  1. GrUbY95
    Oceń komentarz:

    -13    

    Opublikowano: 2014-11-14 14:37

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Ja jeszcze Kur!@ nie dostałem updata do 8.1 na htc 8s. A ci już zapowiadają 10

    Skomentuj

    1. Ruseus
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2014-11-15 14:07

      Czytałeś w ogóle?
      "Microsoft zapowiedział właśnie, iż wszystkie modele NOKIA LUMIA oraz MICROSOFT LUMIA pracujące pod kontrolą mobilnych okienek w wersji 8 lub 8.1 zostaną zaktualizowane do Windows 10."
      Nie ma tu wzmianki o żadnym urządzeniu HTC. Czego nie rozumieć tu?

      Skomentuj

  2. Author
    Oceń komentarz:

    -24    

    Opublikowano: 2014-11-14 14:48

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Ja jeszcze nie dostałem 8 na Lumie 800 a oni taka kłamliwą propagandę sieją, że wszyscy 10 dostaną co za oportunistyczne ziemniakopastuchy.

    Skomentuj

    1. TotallyNormal
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2014-11-14 17:05

      LOL, a ten wiecznie sfrustrowany tym telefonem. Kup sobie inny i już nie stękaj.

      Skomentuj

    2. Ruseus
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2014-11-15 14:10

      Ja też nie dostałem na swoją Lumie 800, aktualizacji do wp8.
      Dlaczego? Bo wp7.8 bardzo się różni od wp8. więc na co ty liczyłeś? Tu nie chodzi tylko o cyferki...

      Skomentuj

  3. krzysiek
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2014-11-14 14:48

    Pięknie pięknie.
    Choć ja bym wolał by w końcu zaktualizowali aplikacje poczty. Bo ta co jest nie daje powiadomień o nowej poczcie w folderach.

    Ale co tam zwalony klient poczty nikogo nie obchodzi. Nie jest to coś czym można się chwalić w przeciwieństwie to takiego apdejtu...

    Skomentuj

    1. Hedrox
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2014-11-14 17:53

      Przecież normalnie są powiadomienia:) A jeśli chodzi Ci o to, że jak trzymasz pocztę w folderze to nie jest on "żywy" to niedługo mają być też żywe foldery.

      Skomentuj

      1. krzysiek
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2014-11-14 19:39

        Powaga?
        A używasz filtrowania poczty na serwerze IMAP lub exchanege?
        W takim wypadku otrzymujesz powiadomienie tylko o poczcie w głównym katalogu. Jesli przefiltrowana poczta trafia np. do folderu znajomi czy allegro to powiadomienia nie ma.

        Jesli masz przypięty kafelek z folderem na pulpicie to widać ze coś sie pojawiło, ale nie ma ani sygnału dzwiekowego, ani wibracji ani informacji w tym ich super rewolucyjnym centrum powiadomień.

        Przez dwa lata używałem dwóch sluchawek z windows phone (620 i 925) ale czuje ze kolejnego raczej już nie będzie.

        Skomentuj

        1. Hedrox
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-11-14 21:36

          Chyba nie umiesz dźwięków włączyć. Normalnie są i dźwięki wibracje i ikonka na kafelku i na górze ikonka centrum powiadomień. Ciężko przegapić nową pocztę. Mam zintegrowanego gmaila i normalnie mogę wszystkie foldery przeglądać.

          Skomentuj

          1. krzysiek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-14 22:03

            Gmail to nie imap (choć można go tak ustawić) ani też exchange...
            Dodatkowo zwróć proszę uwagę iż pisałem o folderach. Nie ma dodatkowych ustawień powiadomień dla folderów.
            Jak poczta ląduje w katalogu głównym to powiadomienie jest. Jak w folderze nie ma.

            Skomentuj

          2. the saint
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2014-11-15 00:54

            kolega ma racje, jesli ustawione sa foldery to windows 8.1 nie powiadamia na kafelkach o nowych mailach przychodzacych do wyodrebnionych folderow. mam lumie 930 z 8.1 i u mnie wystepuje to samo. z katalogu glownego powiadamia bez problemu, ale w momencie kiedy jak w moim przypadku jest wielu kontrahentow i kazdy ma przypisany oddzielny folder, do ktorego schodza maile; jest to troche meczace, ze co jakis czas trzeba sprawdzac poczte czy cos czasem nie przyszlo.

            Skomentuj

  4. SowaSS
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2014-11-14 14:51

    Podoba mi się co ostatnio Microsoft robi, najpierw Open Source .NET, a teraz ogłasza aktualizacje dla wszystkich modeli Lumiaz WP 8/8.1, a nie jak co po niektórzy, tylko dla swoich flagowców.

    Skomentuj

    1. Franz
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2014-11-14 15:53

      Ja myślę, że Microsoft nie robi tego z dobroci serca (na co wskazuje zapowiedź braku DX12 na Windows 7 - co ma przyspieszyć przesiadke ludzi na nowy system, mimo, że nie ma technicznych powodów), ale zdają sobie sprawę, że aby dostać większy kawałek tortu jakim jest ryhek smartfonów to muszą stosować różne zachęty, gdyż WP 8 i 8.1 to cały czas jednak nisza na tynku.

      Skomentuj

      1. Franz
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2014-11-14 15:54

        *na rynku (ciągle brak edycji).

        Skomentuj

        1. erte0
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2014-11-14 23:11

          Nie przesadzaj z tą edycją. "Nisza na tynku" brzmi śmieszniej a i tak wiadomo co Autor miał na myśli:)

          Skomentuj

    2. krzysiek
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2014-11-14 20:01

      pali mi se grunt pod nogami to robią co mogą.
      Google kiedyś też robił za dobrego wujka.

      Skomentuj

  5. piotrek8x
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2014-11-14 15:34

    Jeszcze nie dostałem WP7.8 na moją 3310, a tu już 10. Co za niekompetencja!

    Skomentuj

    1. TotallyNormal
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2014-11-14 17:07

      Trzeba iść palić opony pod ich siedzibą ;)

      Skomentuj

  6. znik70
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-14 15:44

    no nigdy bym się tego po MS nie spodziewał że na lumie wepchnie winphone10 :P

    chociaż fakt. uwolnienie .NET to bardzo interesujący ruch ze strony MS. tym bardziej, że .NET jest bardziej dla serwerów niż klientów, a co jest na serwerze to już nie jest tak istotne, i nie ma tu takiego windowsowego palika do którego jest uwiązany user na desktopie.

    Skomentuj

  7. Hedrox
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2014-11-14 17:54

    Wiele androidów nie doczekuje się żadnych aktualizacji już nie mówiąc o tak długim wsparciu jak Lumii 920 i 820. Najlepszy system na smartfony i tyle. Reszta może się tylko uczyć.

    Skomentuj

  8. Sander Cohen
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-11-14 21:29

    Moja Nokia Lumia 920 juz czeka :-)
    Bardzo dziekuje, mimo ze wiem ze nie jest to podyktowane czysta dobrocia serca Microsoftu. Free is free.

    Skomentuj

  9. Vieworld
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2014-12-02 03:14

    moją 925 dostanę w styczniu.. i do tego jeszcze w przyszłym roku dostanę win10.. no normalnie żyć nie umierać :)

    Skomentuj

  10. Grzassman
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2015-01-04 14:05

    Jeśli windows jest taki łaskawy dla swoich klientów to dlaczego moja L800 nie doczekała się aktualizacji do wp8. Telefon nie był na pewno z niskiej półki cenowej w momencie swoich narodzin i klienci oczekiwali jakiegoś wsparcia przez producenta.