Na topie

Windows 10 wreszcie pozwoli nam zadbać o prywatność

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Systemy operacyjne Tematyka: Prywatność Windows 10 Producenci: Microsoft

Pozwoli, bo wskaże nam na co tak naprawdę się zgadzamy w systemie Windows 10, a do jakich elementów nie oddajemy dostępu Microsoftowi.

Windows 10 wreszcie pozwoli nam zadbać o prywatność

A A

Microsoft posłuchał użytkowników (i obrońców prywatności) i wraz z aktualizacją Creators Update wprowadza do systemu Windows 10 nowe elementy na rzecz – tu cytat – „transparentności i ochrony prywatności użytkowników”.

Jakie to elementy? Przede wszystkim pojawiają się krótkie opisy na temat wszystkim ustawień prywatności. Zmiana ta ma na celu zwiększenie dostępności i zrozumiałości tych opcji, czego domagano się od dłuższego już czasu. 

Chodzi mianowicie o wyjaśnienia opcji, które można włączyć lub wyłączyć na nowym ekranie prywatności. Dotyczą one: gromadzenia danych diagnostycznych i na temat lokalizacji, rozpoznawania mowy oraz dostosowywania treści i reklam na podstawie historii aktywności.

Tak okienko będzie wyglądało u obecnych użytkowników Windows 10:

Windows 10 prywatność obecni

A tak podczas instalacji „Dziesiątki”:

Windows 10 prywatność nowi

Co dalej? – „W dalszym ciągu będziemy realizować nasze zobowiązania na rzecz umożliwienia użytkownikom sprawowania kontroli nad ustawieniami prywatności oraz podejmowania przemyślanych decyzji w tym zakresie” – zapewnia Marisa Rogers, specjalistka ds. prywatności w grupie Windows and Devices Group.

„Aktualizacja Windows 10 Creators Update jest ważnym krokiem naprzód, lecz z pewnością nie oznacza bynajmniej końca naszych wysiłków. Naszym celem jest zapewnienie użytkownikom dostępu do jeszcze szerszego zakresu informacji oraz umożliwienie weryfikacji i usuwania zebranych danych” – dodaje Rogers.

Terry Myerson, który jest wiceprezesem wykonawczym grupy Windows and Devices Group podsumowuje wprowadzane w Creators Update zmiany w trzech punktach. To: usprawnienie informacji wewnątrz-produktowych dotyczących prywatności, aktualizacja oświadczenia o ochronie prywatności i publikacja większej ilości informacji o zbieranych danych.

Zmiany na plus? Bez wątpienia.

Źródło: Microsoft News

Odsłon: 8109 Skomentuj newsa
Komentarze

23

Udostępnij
  1. ciomasta
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-04-05 17:16

    Hahahahahaha !!! Naprawdę ??? Hahahahha
    Nie no hahhaahha M$ a prywatność :D Dobre sobie ^^

    Skomentuj

    1. adamgr
      Oceń komentarz:

      6    

      Opublikowano: 2017-04-06 09:20

      A masz może do powiedzenia coś mądrego ?
      Niestety w dzisiejszym świecie jeśli chcesz mieć prywatność to podstawowa rzecz to odcięcie się od internetu.
      Wszyscy marudzą na MS ale przecież większość informacji wprowadzamy sami korzystając z wyszukiwarki Google, Facebook'a czy telefonu z Androidem.
      MS przy tym to jest mały pryszcz.

      Skomentuj

      1. Snack3rS7PL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-04-06 15:24

        To może zainstaluj sobie kamery w domu i streamuj na żywo na ogólnodostępnym portalu skoro i tak nic nie możesz zrobić...

        Skomentuj

  2. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-04-05 17:28

    Zmiana opisu zamiast usunięcia dyskusyjnej funkcjonalności (reklamy) dobitnie świadczy, że MS ma w głębokim poważaniu klienta i użytkownika. Dlatego też mam nadzieję, że coraz mniej ludzi będzie kupować ich produkty, aż w końcu pójdą po rozum do głowy.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-04-05 20:09

      której reklamy ?

      Skomentuj

      1. Snack3rS7PL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-04-06 15:25

        Tej o której mowa w ustawieniach ruski trollu?

        Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-04-06 09:49

        W win 7 są te same mechanizmy zbierające dane

        Skomentuj

  3. SiLNOR3KI
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-05 17:32

    Świetnie, to bardzo ważna wiadomość !

    ...Napisane na kompie z Windows 7

    Skomentuj

  4. qwerty1997
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-04-05 17:54

    Jak już wszystkie dane pozbierali to teraz będzie można te funkcje wyłączyć. Dobre, dobre Microsoft :P

    Skomentuj

    1. Xeinaemm
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-05 19:39

      Wypowiadaj się jak coś wiesz na dany temat. Te funkcje są od początku, tylko inaczej opisane, nie znajdowały się w jednym miejscu lub zostaną dopiero dodane jak "wyłączenie" reklam, więc zapewne rozkład normalny nie był m.in dla Ciebie i połowy ludności na świecie przychylny bo stawiasz hipotezy bez argumentów zamiast najpierw sprawdzić temat dokładniej. Polecam poczytać nt. personalizacji systemu bo każdy można ustawić za pomocą narzędzi wewnętrznych lub zewnętrznych pod siebie. Tak swoją droga chcesz dbać o swoją prywatność? Przestań całkowicie korzystać z urządzeń podłączonych do internetu, bo samo połączenie z internetem według Twojego toku rozumowania jest łamaniem prywatności bo przecież IP identyfikuje Cię jednoznacznie a nie chcesz takich danych ujawniać. :)

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2017-04-05 20:11

        ale dla takich jak on to musi być jeden przełącznik na samym srodku ekranu który wyłącza .... wszystko co tylko się da.
        bo bezpieczeństwo, bo prywatność ...

        Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-04-05 20:11

      a co na to pozostali panowie ?

      Skomentuj

  5. teneo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-05 19:25

    A Ja chcę wersję chińską

    Skomentuj

  6. michael85
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-04-05 19:35

    Myślę że to może być wybieg Microsoftu. Nie pierwszy i nie ostatnie. Najpierw niby dadzą nam kontrolę a później wyjdzie kolejna aktualizacji która wszystko anuluje i wprowadzi jeszcze gorszą inwigilację.

    Skomentuj

  7. specialboy
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-05 20:05

    Jak to "wreszcie". To tego nie było!?

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-04-05 20:12

      było było ale "wreszcie" jest opis co by cielaki wiedziały o co chodzi ;)

      Skomentuj

      1. Gothar
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-04-06 21:25

        to samo napisane tylko inaczej ujęte

        i tak bedą klikać Dalej... bez czytania

        Skomentuj

  8. kbrbabzbtb
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-04-05 20:54

    Jak widać po foto nikt nie bierze tego news`a z ms na poważnie.

    Skomentuj

    1. adamgr
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-04-06 09:23

      A mi się wydaje ze w końcu zrozumiały do czego są te suwaczki :)

      Skomentuj

  9. PawelQ
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-05 21:15

    Obym po kolejnym update nie musiał masy aplikacji na nowo (po raz trzeci) odinstalowywać.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-04-06 09:50

      Jak Wy to robicie ? Tyle update i niczego mi nie przybyło ani nie ubyło.

      Skomentuj

  10. Eternal1
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-06 06:28

    Po przeczytaniu tytułu samoczynnie parsknąłem śmiechem.

    Ehhh... Benchamrk.pl, lubię Wasze poczucie humoru :)

    Skomentuj

  11. arnakus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-04-06 09:54

    Umawiać się z M$ na prywatność to tak jakby umawiać się z rosyjską mafią na uczciwy biznes.