Systemy operacyjne

Windows 10 z kontrowersyjnym powrotem Pasjansa - pojawiły się reklamy

opublikowano przez Mateusz Tomczak w dniu 2015-08-01

Jedna z podstawowych aplikacji biurowych na cenzurowanym.

Windows 10 z kontrowersyjnym powrotem Pasjansa

O premierze systemu Windows 10 słyszał już chyba każdy. Niektórzy pierwsze godziny z nową platformą mają już zapewne za sobą i chociaż dominują komentarze pozytywne, to jednocześnie da się usłyszeć pewne głosy mniej przychylne producentowi. Niektóre dotyczą, co może nieco dziwić, Pasjansa.

O tym, że jedna z podstawowych aplikacji biurowych powróci w Windows 10 wiedzieliśmy na długo przed premierą. Dość niespodziewanie znalazł się on jednak w centrum zainteresowania, a wszystko ma raczej negatywny wydźwięk.

Producent przygotował pakiet Solitaire Collection, w składzie którego znaleźć można kilka odmian tej znanej niemal wszystkim gry karcianej. Nie byłoby w tym nic niepokojącego, gdyby nie fakt, iż jednocześnie umieszczono tutaj reklamy. Aby się ich pozbyć użytkownik musi uiścić odpowiednią opłatę - 6,50 złotych na miesiąc lub 43,50 złotych na rok.

Windows 10 Pasjans

Krytykujący takie rozwiązanie sugerują, że tak właśnie wyglądać będzie system reklamowany przez producenta jako „darmowy”, a Pasjans to jedynie przykład podobnych praktyk, które da się zauważyć w wielu innych przypadkach. Ci, którzy problemu tu nie widzą twierdzą, że podobne zabiegi to już obecnie standard i Microsoft postępuje dokładnie tak jak wszyscy inni. Czyje zdanie podzielacie?

Pamiętajcie, że wszystkie publikacje związane z omawianym systemem znajdziecie w naszej strefie Windows 10.

Źródło: businessinsider

marketplace

Komentarze

71
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  I na to znajdzie się "rozwiązanie" :)
  Zaloguj się
 • avatar
  Kolejny powód, by nie tykać 10 i pozostać na 7.
  10 nie ma niczego, czego nie ma w 7 (DX12 niepotrzebny co najmniej do końca 2016 roku, poza tym świat nie kończy się na grach, najwyżej nie zagram i tyle).
  Taki postęp mnie nie interesuje.

  Już możecie zacząć minusować, ale to kompletnie nie wpłynie na moje poglądy.
  Zaloguj się
 • avatar
  haha mikropłatności, to pojechali.

  "chcesz zaktualizować system, zapłać 1$ "
 • avatar
  Adblock już się tym zajmie ;)
 • avatar
  To się panie w urzędach nieźle wnerwia po updacie pewnego dnia...
 • avatar
  To wierzchołek góry lodowej. Windows 10 to system w abonamencie. Niedopracowane, przypudrowane środowisko tabletowe dla lamerów zwabionych kolorowymi kafelkowymi reklamami i tandetnym marketingiem.
 • avatar
  haha mikropłatności, to pojechali.

  "chcesz zaktualizować system, zapłać 1$ "
 • avatar
  Od początku nie wierzyłem w wielce "altruistyczne" podejście Microsoftu co do Windowsa 10, i wyszło szydło z worka. Będą kroić micro płatnościami i zarobią na tym o wiele więcej niż normalnie. Ciekaw jestem jakie jeszcze czekają na nas niespodzianki.
  Zaloguj się
 • avatar
  No takie reklamy to potencjalny problem dla użytkowników indywidualnych i firm bo jak będą się zmieniać to będą generowały niepotrzebny ruch sieciowy a także są furtką do włamów do systemu.
 • avatar

  Dzisiaj nic nie jest darmowe.

  Za wszystko trzeba będzie zapłacić. W taki lub inny sposób.

  Zaloguj się
 • avatar
  Można się było spodziewać :) Wypuścili system za friko dla całej rzeszy odbiorców tak o po prostu i nic nie będą chcieli w zamian? Ta, jasne :P
  Będzie jak z wieloma grami online. Jak chcesz to pykaj za darmo ale za tyle i tyle możesz mieć to i tamto ;)
 • avatar
  haha mikropłatności, to pojechali.

  "chcesz zaktualizować system, zapłać 1$ "
  Zaloguj się
 • avatar
  Ja mam porobione w laptopie przeszczepy gier systemowych z 7 i mam zwykłego pasjansa, sapera i mahjonga i całą resztę. Polecam każdemu taką operację, żadnych reklam i mulących aplikacji metro.
  Zaloguj się
 • avatar
  Dopiero pani w okienku będzie zła :) do tej pory patrząc na miny tych pań strach było podejść to co będzie teraz?
 • avatar
  Mylicie się panowie. To nie w Windows 10 dodawają takie smaczki. Płatność za usuniecie reklam w grach jest juz od dawna w Windows 8.1( w ubiegłym roku juz były) Przynajmniej na rynku USA.
  Zaloguj się
 • avatar
  dopiero sie wszycy zdziwią jak win 10 zostanie przeniesiony w chmure i trzeba bedzie płacić abonament.
 • avatar
  Co darmowy, a jak ktoś kupił box-a za 600 zł? Też mu będą wyświetlać ten szajs?
 • avatar
  Nic nie dostajesz z kupnem - aplikacje mozna odinstalowac. Microsoft ma prawo stworzyc gre f2p z micropłatnościami - każdy twórca ma prawo do wynagrodzenia.

  To że gra była wcześniej za darmo nie oznacza że teraz też musi. Powinniście wszyscy raczej uświadomić sobie, że do tej pory M$ robił wam prezent dając gre za darmo - podziękujcie mu za to i z wdzięczności wykupcie pakiet premium :)

  Przejrzałem tą grę i muszę powiedzieć że jest rozwijana i mają dochodzić nowe funkcję - wolę gry z abonamentem, które są rozwijane niż darmowe martwe.
  Zaloguj się
 • avatar
  Jestem pewien, że w ciągu roku ukaże się płatny system coś w rodzaju Windows 10.1 i będzie się on miał tak do 10 jak Vista do 7.
  Zaloguj się
  -1
 • avatar
  Uważam że krytyka i strach przesadzony. Potraktowali pasjansa jak aplikacje-gre f2p i dali dla chetnych. Jest to wiec jedna z tysiecy aplikacji w windows store - sa platne, darmowe, f2p i inne. Ich decyzja - żadna z częsci skladowych systemu nie jest płatna. Pasjans to odrebna od systemu aplikacja, jedynie ludzie przyzwyczaili sie ze zawsze byl darmowy.
  Zaloguj się
  -2
 • avatar
  tzn ze co M$ ma być Kenny w kejne czy może tym co WYZNACZA pewne standardy?