Na topie

Windows 10 zmienia się dla graczy - tak działa Game Mode

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry komputerowe

Kategoria: Komputery Systemy operacyjne Gry Gry komputerowe Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Po aktualizacji Creators Update gry na Windows 10 mają działać płynniej. Gracze otrzymają też szybki panel sterowania.

 • Windows 10 zmienia się dla graczy - tak działa Game Mode
A A

Po ubiegłorocznych doniesieniach i potwierdzeniu sprzed kilkunastu dni, Microsoft wreszcie ujawnił szczegóły Game Mode – rozwiązania przygotowanego specjalnie dla graczy, korzystających z systemu Windows 10. Na czym to polega, jak działa i jakie będą korzyści?

Game Mode najpierw trafi do „Insiderów”, a wiosną skorzystać z niego będzie mógł każdy posiadacz systemu Windows 10 zaktualizowanego za sprawą Creators Update. Dlaczego to taka ważna rzecz? Ano dlatego, że…

Dzięki trybowi dla graczy, system pozwoli nam optymalnie wykorzystać moc obliczeniową komputera w wybranych tytułach. Chodzi mianowicie o to, że cenne zasoby nie będą przekazywane pozostałym aplikacjom. Wprawdzie w większości przypadków różnica będzie mało zauważalna (wzrost liczby klatek na sekundę na poziomie 2-5 proc. – jak podaje ArsTechnica), to jednak posiadacze słabszych sprzętów na pewno to docenią.

Na tym jednak funkcjonalność Game Mode się nie kończy. Jedną z najważniejszych nowości będzie bowiem nowy panel uruchamiany skrótem Win+G. Wyświetlany podczas rozgrywki pozwoli zrobić zrzut ekranu, przeprowadzić transmisję (za pomocą programu Beam) czy zmienić ustawienia. Zbiór narzędzi Xbox pojawi się też w postaci osobnej zakładki w opcjach systemowych.

Źródło: ArsTechnica, Microsoft

Odsłon: 9035 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
 1. Kenjiro
  Oceń komentarz:

  8    

  Opublikowano: 2017-01-26 11:32

  Czyli nic nowego, tak jak się można było spodziewać.

  Drogi MS, może byś się zabrał za np.:
  - przeniesienie całości panelu sterowania w jedno miejsce, a nie jak obecnie dwa różne, które są nielogicznie ze sobą powiązane,
  - przywrócenie funkcji dotykowych, które były jeszcze w 8.1 np. klawiatura ekranowa, która pomniejsza każdą aplikację na ekranie, a nie tylko specjalnie przygotowane,
  - ustabilizował całość, w tym problemy z urządzeniami po wybudzeniu (np. BT czasem przestaje działać, albo połączenie komórkowe pokazuje błąd braku nadajnika), nawet przywracanie do wersji czystej potrafi się czasem wywalić w trakcie i nie pozostaje nic innego jak pełna reinstalka.

  Jest tyle problemów, które wołają o pomoc, ale lepiej zajmować się pierdołami jak powyższy Game Mode...

  Drogi MS, musisz zrozumieć, że jeśli biznes się od Ciebie odwróci z powodu niestabilności i niekompletności Twoich produktów, to gracze nie wystarczą na opłacanie jachtów zarządu...

  Skomentuj

   1. Kenjiro
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-01-26 13:01

    Gdybyś choć trochę rozejrzał się po biznesie, to byś zauważył, że niektóre firmy powoli odchodzą od produktów MS poprzez choćby kupowanie Maców dla swojej kadry zarządzającej, a ten trend się wyłącznie nasili z powodu obecnych działań MS.

    Są oczywiście branże, które jeszcze długo będą pod wpływem MS, np. ERP czy CAD, ale tutaj też widzę światełka w tunelu, bo jest coraz więcej programów działających na innych systemach.
    Wszystko stanie się nie dziś i nie jutro, ale pozostanie na systemach, które regularnie psują pracę twoich użytkowników/pracowników, zmuszają właśnie do szukania alternatyw.

    Bo musisz wiedzieć, że problemem prezesa czy innego dyrektora nie jest to, jaki ma system albo ile kosztuje, ale to, że np. kolejny raz zawiódł BT i nie udało się zsynchronizować komórki z komputerem, i tutaj MS leży i kwiczy. A jeśli jest alternatywa, która nie będzie go zmuszała do wykonywania telefonów do działu wsparcia, to tylko temu przyklaśnie, a przy kolejnych zamówieniach na sprzęt w swojej korpo zapyta słusznie "A może lepiej wszystkim kupić Mace, skoro mnie lepiej działa?".

    Skomentuj

    1. Kenjiro
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2017-01-26 13:06

     PS. Produkty jakiejkolwiek firmy mnie ani ziębią, ani grzeją, wymagam od nich skuteczności działania, a nie słabo działających półśrodków. Wiele rzeczy mi się nie podoba w Apple, wiele rzeczy jest denerwujących w dystrybucjach Linuksa, ale MS przebija wszystkich, ot co.

     Skomentuj

   2. carbo888
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-01-26 15:21

    poza tym teraz modna jest praca w "chmurze" a do tego prócz przeglądarki nie jest nic więcej potrzebne, dla bardziej złożonych potrzeb jest serwer aplikacji

    Skomentuj

  1. glowa81
   Oceń komentarz:

   -5    

   Opublikowano: 2017-01-26 11:47

   To sa twoje problemy,moimi jest brak game mode,wiec drogi dzienniczku nie sluchaj kolesi,ktorzy wiecznie wylewaja zale,tylko rob swoje,dziekuje:)

   Skomentuj

   1. Franz
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-01-26 11:53

    Widać, że logika powinna być obowiązkowym przedmiotem w szkole i nawet na maturze.
    Dlaczego?
    Bo zrobiłeś to samo co zarzucasz koledze, czyli wylałeś swój żal na brak trybu Game Mode.

    Skomentuj

 2. sebmania
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-01-26 11:44

  Fajnie jakby dali obsługę pełnego ekranu w okienku bez ramek nawet jeśli sama aplikacja jej nie odsługuje.

  Skomentuj

  1. BariGT
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-01-26 14:48

   biorac pod uwage, ze markieting wiekszosc rzeczy przesadza 2-3X to te 5% wrazenia nie robi. Ciekawe czy zmierzyli wzrost ilosci klatek jak sie winda zacznie podczas gry aktualizowac? :D

   Skomentuj

 3. Eternal1
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-01-26 14:43

  2,5% ?
  AMD Fusion for Gamming oferował 50-8% a działał na bardzo podobnej zasadzie. Szkoda że aplikacja nie jest rozwijana i wsparcie zakończyło się na Windows7.

  Skomentuj

  1. Eternal1
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-01-26 22:28

   (5-8%)

   Skomentuj

 4. Marucins
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-01-26 17:03

  Podobny soft już jest. Zintegrowany został z biblioteką STEAM.
  Nazywa się "CPUCores"

  Kosztuje 20 dolców :)

  Nie mogę napisać nic od siebie jak to działa u mnie (szkoda kasy) ale ale... efekty na słabym sprzęcie są niezłe - podobno.

  Autor w dyskusji na STEAM - http://steamcommunity.com/app/384300/discussions/0/530646080859959987/ - wrzuca filmiki z porównania wydajności.

  Co do wzrostu wydajności jest 6, 11, 58, 66 czy nawet 78%. Wszystko zależy od tytułu i miejsca testowego :DDD

  Więc funkcja jaką chce wprowadzić M$ może być czymś naprawdę fajnym - szczególnie że będzie za free i działała na we wszystkich grach. Gracze posiadający słabsze jednostki powinny się cieszyć z funkcji "tryb dla graczy".

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!