Na topie

Windows 7 sam sprawdzi czy jest legalny

Autor:
niewiadowski

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Systemy operacyjne

Microsoft poinformował, że zamierza wprowadzić mechanizm Activation Technologies Update, który będzie wykrywał 70 najpopularniejszych exploitów umożliwiających nielegalne użytkowanie systemu Windows 7.

AA

Pierwsza faza dystrybucji ATU będzie prowadzona na stronie Microsoft Genuine. Później poprawka pojawi się w Windows Update, jako ważna aktualizacja. Joe Williams, Manager do spraw Microsoft Genuine zapewnia, że ATU nie będzie w jakikolwiek sposób wpływało na bezpieczeństwo czy prywatność użytkownika. 

Jedynym działaniem tej poprawki ma być sprawdzenie legalności Windows. Jeżeli ATU wykryje na naszym komputerze jakiś "aktywator" pirackiej wersji systemu, zostaniemy o tym poinformowani komunikatem. Informacje o korzystaniu z nielegalnej kopii Windows pojawi się także na tapecie systemu. Różne źródła w Internecie podają także, że nowe narzędzie do sprawdzania legalności systemu, ma ją sprawdzać cyklicznie.


Źródło: BlogoFlux 

Odsłon: 35349 Skomentuj newsa
Komentarze

84

Udostępnij
  1. m4rcin
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 10:34

    Czyli każdy z piratem będzie sprawdzał jaki update chce mu się zainstalować.

    Skomentuj

    1. jeomax.co.uk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-12 10:42

      A kazdy z oryginalem bedzie spac spokojnie :)

      Skomentuj

      1. 19arek93
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-12 10:54

        Jedynie momentami wybudzany ze snu przez "okazjonalne" przymulenia sprzętu przez skanowanie systemu w poszukiwaniu exploitów. ;)

        Skomentuj

      2. assistant
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-12 12:38

        Ja nawet z oryginalną Siódemką sprawdzam jakie aktualizacje pobiera ;p

        Skomentuj

    2. Qpers
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-12 14:50

      Chyba każdy w miarę ogarnięty informatyk sprawdza, jakie aktualizacje proponuje mu MU?

      Skomentuj

      1. assistant
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-12 19:20

        Dokładnie.

        Skomentuj

  2. kuniomaster1993
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 10:40

    blad w tytule
    powinno byc legalny a nie legany ;)

    Skomentuj

    1. Factor
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-12 11:15

      O_o

      Skomentuj

    2. Bany_krk
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-12 11:18

      to tak jak kiedyś ludziom głupoty wygadywali że w pirackich grach dźwięku nie ma

      Skomentuj

      1. Igoruss
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-12 11:30

        Ja np kiedyś grałem w NFS MW
        na piracie wszystko ok, później kupiłem okazjonalnie oryginała i ciągle sie zawieszał, wywalał artefakty
        Zainstalowałem ponownie pirata i na nim wszytko było OK !!! :sciana:

        Skomentuj

      2. mgkiler
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-12 11:52

        No bo czasem nie ma.

        Ja jak mialem nascie lat (czyli srednio 10 lat temu) i gralem jeszcze w piraty to wiele piratow nie dalo sie przejsc.

        Przyklad Dune 2000. Piracka wersje sie wieszala chyba na 4tej planszy.

        Wynika to z tego ze crack nie zawsze obchodzi zabespieczenie, ale czasem cos tez zepsuje.

        A odkat gram tylko w orginaly nie mam zadnych problemow.
        Jesli jest jakis problem to zawsze mozna patcha sciagnac i problemu nie ma.

        Skomentuj

        1. SADUS
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2010-02-14 02:46

          Na moje oko dalej masz te naście lat. Zamiast w gry to poczytaj słownik. A ja miałem d2k w piracie i chodził mi bez problemu.

          Skomentuj

      3. mgkiler
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-12 11:53

        AA. Juz nie mowiac o popularnych obcietych piratach w latach 90tych.
        Piracka wersja bez filmikow, bez muzyki i bez wielu rzeczy.
        Orginal zajmuje caly CD, a piracka wersja 30mb :) Byly bardzo popularne kiedys takie piraty.

        Skomentuj

        1. the_bart123
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2010-02-12 16:18

          do teraz taka moda jest - Skulptra - zy jakos tam :) ze sie rozpakowywuje sie - a Bioshock to co myslisz - tez taka wersja spakowana jest :-]

          Skomentuj

        2. germo
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2010-02-12 20:29

          Kiedyś sam bawiłem się w ripowanie gierek. Gierke Incoming (taki tower defence shooter) spakowałem z ok. 700MB do ok. 2MB (usunięta muzyka i MOCNO spakowane dźwięki i tekstury) ustanawiając nieoficjalny rekord świata ;)

          Skomentuj

        3. Red23
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2010-02-12 23:42

          Boże jedyny to były RIP'y .... nadal są stosowane. OMG nie wiesz o czym mówisz to stfu.

          Skomentuj

      4. mgkiler
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-12 11:54

        Po za tym co do ukrytych trojanach w niektorych piratach to jest to fakt.

        Skomentuj

    3. .daft
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-12 12:48

      jak czasem czytam jego komentarze to mnie pusty smiech ogarnia.

      Skomentuj

        1. wizdar
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2010-02-12 17:23

          Nie słyszałeś o kopiach 1:1 i sumie kontrolnej?
          Zresztą "piracki czy nielegalny" jest też windows zainstalowany z oryginalnego nośnika, na kolejnym komputerze. Trudno tutaj mówić o jakichś wirusach czy trojanach.

          Mnie bardziej śmieszą te samoróbki windowsa XP SP3 z motywami graficznymi czy innymi bajerami, na które ludzie się rzucają, że niby takie fajowe..

          Skomentuj

        2. .daft
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2010-02-12 17:39

          rozbawiaja? yyy, nie?

          Skomentuj

          1. lyczos
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2010-02-24 23:00

            Ha :D Nie no co tekst xD Mnie się robi przykro jak to czytam, ale o tym już nie pomyślisz, co? : )

            Wypuszczą tą aktualizację, a po 3 dniach wyjdzie exploit nr 71 i znowu będzie 6 miesięcy działało =)

            Skomentuj

  3. Lukasz R1
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2010-02-12 11:32

    Już widzę komentarze że Vista nie jest taka zła i ludzi wracających do niej ...

    Skomentuj

  4. XaRaDaS
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 11:41

    I tak zaraz znajdą obejście tego :)

    Skomentuj

    1. Pisschrist
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-12 11:53

      Dokładnie. Tak naprawdę, wszelkie zabezpieczenia utrudniają tylko życie uczciwym użytkownikom. Czasem nawet jak się ma oryginał to lepiej ściągnąć cracka dla świętego spokoju. Miałem tak np. z Hitmanem Blood Money- po włożeniu płyty wyskakiwał mi komunikat że jest nieoryginalna i grać nie mogłem:/

      Skomentuj

      1. lol_ek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-12 19:08

        Z tym systemem to chyba przesadziłeś. ;]

        Skomentuj

  5. Grzesiek1010
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 11:51

    Albo dostają od uczelni :D

    Skomentuj

  6. nugatt
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 11:58

    "Windows 7 sam sprawdzi czy jest legalny" - poprzednie robione to było ręcznie przez fachowców z MS

    Skomentuj

  7. arco2006
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 12:02

    i z tego wszystko wyjdzie że oryginalni dostana po tyłku, a piraci zrobią aktywator i zablokują to cudo od Micro szajsu i będą :). Na zagranicznych forach piszą też o tym i odpowiedzi są takie że ostatnio Micro szajs zraża do siebie klientów i muszą się na Linuksa przerzucić. I więcej nic oryginalnego nie kupią od MS.
    Tak samo jak gry teraz są. Oryginalni się męczą tymi cudami zabezpieczeniami i piraci się :) bo nie mają problemów.

    Skomentuj

  8. Darxis
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 12:15

    Ciekawe jaki pirat ściągnie tą aktualizację...

    Skomentuj

    1. serdelkofil
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-13 13:49

      ;)

      Skomentuj

    2. lyczos
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-24 23:03

      +10pkt. ode mnie za ten trafny komentarz xD

      Skomentuj

  9. muvids
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 12:28

    nie sciagnie, wystarczy ze wylaczy update. A jak wyjda jakies inne wazne poprawki to tylko sciagnie ta wazna bez tego sprawdzacza :D

    Skomentuj

  10. Sławekpl
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 12:28

    dobra zapora i nie instalowanie wszystkich poprawek od M$
    mam boxa ale byle czego nie instaluję, a takie sprawdzanie legalności już za XP było, więc żadna nowość

    Skomentuj

  11. xymeon_x
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 12:31

    "Manager do spraw Microsoft Genuine zapewnia, że ATU nie będzie w jakikolwiek sposób wpływało na bezpieczeństwo czy prywatność użytkownika. " TAAAAK już mu wierzę :) pewnie będzie działało tak dobrze jak łatka poprawiająca stabilność systemu z której już "pół internetu" ma ubaw a M$ kłopot... jakoś nie wierzę w zapewnienia ich managerów...wypuszczą łatkę a później wypuszczą łatkę do łatki i tak w koło Macieju. ATU sprawdzi legalność systemu i umożliwi Chińczykom sprawdzenie zawartości Twojego komputera ;)

    Skomentuj

  12. Tesla
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 12:41

    Takie coś było jeszcze w XP. Wystarczyło nie ściągać tej aktualizacji i po problemie. Tyle że mniej świadomi użytkownicy mieli z tym problem. Jest dużo ludzi którzy się nie znają na komputerach a zainstalowanie jakiegokolwiek programu samodzielnie nie wchodziło w rachubę.

    Skomentuj

  13. maker
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 13:39

    Nie pamietam juz dokladnie ale poczawszy od Visty (mozliwe ze XP tez to mial) w momencie aktualizowania system moze wymagac zainstalowac konkretnej aktualizacji, aby pozniej moc pobierac kolejne. Takze nie bedzie mozliwosci ominiecia tego update'u poprzez jego nie pobieranie chyba ze decydujemy sie na brak mozliwosci aktualizacji systemu.

    Skomentuj

    1. arco2006
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-12 13:44

      i znowu się zacznie pirackie systemy spamują z braku aktualizacji.

      Skomentuj

  14. ArturMaly
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 14:20

    A ja tam się cieszę że jestem studentem i mam darmowego windowsa za free :D

    Skomentuj

  15. Atak_Snajpera
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 14:36

    M$ lubi walczyć z wiatrakami :) Pamiętam że podobnie było z Vistą. SP1 wyjkrywał stare cracki pod RTM. Ogólnie nic nowego. Wyłączamy autoupdate , ewentualnie sprawdzamy w google czy dany update nie jest "trefny" i spokój.

    Skomentuj

  16. orideith
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 15:45

    mogli by jeszcze virusa DRM wywalic przy okazji :)

    Skomentuj

  17. Thevion
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 15:53

    Wszystko byłoby cacy, gdyby najtańsza wersja box z windą np Home Basic kosztowała 200zł a Home premium 300zł. Myślę, że wtedy MS miałby o wiele wyższe zyski a i porządni użytkownicy spaliby spokojniej. Gdy kupuje się maszynę za 1500zł to nie opłaca się wydać 500zł na system. To jak z grami. Kto piraci gierki które kosztują po 20, czy 30zł?

    Skomentuj

  18. mICh@eL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 16:15

    A nie prościej te aktywatory dać sobie na pena ???

    Skomentuj

  19. SoundsGreat
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 16:15

    Czy w Windows 7 można wyłączyć automatyczne aktualizacje?

    pytam z ciekawości.

    Skomentuj

    1. aello
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-12 16:27

      Są takie same opcje do wyboru jak w xp, vista. Czyli starczy umiec czytać i piraci nie mają sie czego bać :P

      Skomentuj

  20. vaman7
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 16:30

    Można.... Start->Panel sterowania->Windows update->Zmień ustawienia->I tam jest wszystko :)

    Skomentuj

    1. SoundsGreat
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-12 19:00

      dzięki, dzięki, ustawione :D

      Skomentuj

  21. daoskar
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 17:23

    Jak ktoś ma SLIC w biosie to na pewno tego nie wykryje ;)

    Skomentuj

  22. sztab antypiracki
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 18:35

    Sztab antypiracki informuje, że paserstwo programów komputerowych – zarówno umyślne, jak i nieumyślne – może także podlegać odpowiedzialności karnej przewidzianej w Kodeksie karnym, tj. karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat 2 lub – w wypadku paserstwa nieumyślnego – karze grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2, jakkolwiek w wypadku znacznej wartości rzeczy paserstwo nieumyślne zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

    Podstawa prawna: art. 291 i 292 w związku z art. 293 Kodeksu karnego

    Skomentuj

    1. niesmiertelny
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-12 18:57

      ale zaje bał

      Skomentuj

    2. germo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-12 20:34

      mhmm...

      Skomentuj

    3. mICh@eL
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-12 22:20

      NIOM, szczególnie w Niemczech xD

      Skomentuj

  23. Istavan
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 18:51

    A Ty co? Magda M. ?

    Skomentuj

  24. xfire25
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 18:53

    wy nie wiecie jaką politykę prowadzi microsoft? przykład (tak jest na nielegalnych XP) - masz zaktualizować do ver. 007 ( xD ) miesiąc po wydaniu tej aktualki microsoft wypuszcza wirusa na wszystkie ver.006 :)

    Skomentuj

  25. SoundsGreat
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 19:03

    I właśnie za takie NEWSy lubię ten portal. Człowiek dowie się coś pożytecznego. Wcześniej dzięki Benchmarkowi zaoszczędziłem 150MB transferu, bo nie ściągnąłem nowych forceWare, a i ten NEWS także okazał się bardzo pomocny.

    Skomentuj

  26. thunder
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 19:26

    Prawda jest taka że to wiocha okrutna jechać na pirackiej siódemce.

    Kosztuje 10% wartości sprzętu na którym hula i jest b.dobrym systemem operacyjnym. No bo inaczej po co go zainstalowaliście ;P

    Ja rozumiem, spiracić np. Photoshopa bo mają nie równo pod sufitem i chcą minimum ze 4 tyś zł za appz a to nie na nasza kieszeń a wiadomo... Umieć obsłużyć trzeba, bo wymagają np. pracodawcy tej wiedzy ale windowsa piracić ?
    Microsoft dostosował ceny do polskiej kieszeni - owszem, jedzie trochę za wysoko ale to norma bo wiekszość koncernów daje na polskie wyższe ceny niż na reszte świata ale nadal jest w miare...

    Reasumując. Piracić podstawowy appz za 300 zł to przypał.

    Skomentuj

    1. karaskiew
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-12 20:17

      Jaka wiejska wypowiedz.

      Skomentuj

      1. kopczenko
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-12 21:05

        Az słoma z obudowy wystaje :D.
        ok moze i koszuje 10-15% wartosci komputera. ale jak ktos kupuje komputer do filmów neta czasem jakas gierke za 1k to juz wychodzi 40% wartosci.
        Powinien byc 1 wersja windowsa i spokoj. a jak ktos chce np rozpoznawanie mowy czy obluge 192 GB pamieci to powinna byc opcja zakupy za kilkanascie zlociszy. a nie pchanie wszystkiego co sie da.

        Beta mi sie niedlugo skonczy - jako ze jestem studentem moge pobrac co najwyzej professionala a to mnie denerwuje bo ja chce ultimate

        Skomentuj

        1. assistant
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2010-02-12 21:39

          Jakby była jedna wersja to na pewno najdroższa Ultimate.

          Skomentuj

    2. SoundsGreat
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-12 23:09

      Mój komputer jest wart... 1000zł? Sam nie wiem (e5300, 2x2GB, 9800GT, G31M, 350W, 80GB) a jak koledzy niżej piszą 7 potrafi kosztować nawet 1100zł...

      Skomentuj

  27. Subvoice
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 22:02

    @thunder
    300zł mówisz... dopiero co w środe zapłaciłem ponad 1100zł na Ultimate Box. To tak trochę ponad 50% wartości sprzetu na którym jest zainstalowany. Ale cóż okoliczności zmusiły. Swoja droga ciekawe czy jak w przyszłym roku zmienisz płytę na nowy intelowski wymysł pt. s1155 to kupisz też nowego OEMa za 300zł ;)
    Poza tym czy już rozwiały się niejasności na temat licencjonowania wersji OEM?

    Skomentuj

  28. marian73
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-12 22:42

    Myślę, ze kupowanie systemu za więcej niż 200 zł mija sie z celem. mam nadzieję, że kiedyś ktoś złamie ten cholerny monopol z jednej strony microsoftu oraz z drugiej appla. Ani te systemy nowoczesne ani wydajne, wręcz hamują rozwój hardware; np. procesory od kilkudziesięciu lat muszą być zgodne z poprzednimi wersjami. Niewiele daje zwiekszanie liczby rdzeni oraz taktowania. Niestety płacimy rentę monopolową.

    Skomentuj

  29. jarosly
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-13 03:29

    Gdyby nie brak support'u gier pod linuksem to raczej bym się nie zastanawiał ... bo dla 90% użytkowników reszta potrzebnego oprogramowania jest dostępna i na linuksie więc po co płacić.

    Z drugiej strony windows 7 to faktycznie fajny system, tyle że ceny są chore, wersje podstawowe nadają się głównie dla "mamy i taty bo oni to tylko net, filmy i maila sprawdzają" jak chcemy parę ciekawszych funkcji to trzeba już kupić ultimate a tam już ceny masakra! Jak według mnie to ździerstwo... Monopol się kłania.

    Dodać gry pod linuksa i mamy z górki, no i uświadomić przeciętnych ludzi że na pingwinie mogą robić to samo, bo jak narazie to świadomość jest na poziomie:
    komp=windows
    linux=obsługa gorzej niż dos i brak wsparcia ... a i wogóle nie wiem o co chodzi i tego niechce

    No ale cóż zrobisz, niestety idealistyczne poglądy że człowiek jest dobry i mądry są w praktyce mało przydatne ;) W rzeczywistości jest jak osioł który nie chce iść dalej bo mu dobrze gdzie stoi.

    Nie wiem jak wy ale ja za ten stan winię ministerstwo edukacji :D Dupki nic sensownego nie robią a potem się dziwią że jest lipa.

    Skomentuj

    1. Sławekpl
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-13 06:07

      za ten stan to można winić M$ sami stworzyli taką politykę by ludzi przyzwyczaić do okienek (kiedyś się nie przejmowali przed XP czy ktoś ma pirata czy nie) a teraz tych co nie chcą przejść na inny system zmuszają do płacenia
      inna sprawa, że pingwin od tego czasu bardzo wyewoluował i masz rację faktycznie większość można na nim zrobić, jest stabilniejszy, szybciej się pojawiają poprawki, ale też nie wszystek sprzęt ma sterowniki, a to już wina producentów sprzętu a nie edukacji, ja ze swoją kartą dźwiękową i tunerem TV nie mam co szukać na linuxie, a nie zrezygnuję z ich używania, w końcu po to je kupiłem, a znów nie uśmiecha mi się płacić za nowszą wersję systemu, zresztą po zmianie podejścia przez M$ do dźwięku nowszy system jakoś mnie się nie uśmiecha, zostaję przy XP

      Skomentuj

      1. jewgienij
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-13 23:35

        Nie jest stabilniejszy.

        Skomentuj

  30. arco2006
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-13 09:08

    Bo BOX można na 5 różnych konfiguracjach, a OEM tylko na jednej. Zmienisz mobo i miałeś oryginalny system po instalacji [po zmianie mobo] masz już pirata. A z drugiej strony Win7, [22 października 2009r] a za niecałe 2 lata Win 8 [~czerwcu 2011r] i jak tu płacić?
    I dlatego większość ludzi nie kupuję bo się nie opłaca, co wymieniają sprzęt co 3-6 miesięcy, lub kupisz nowego kompa i skąd mam być pewny czy po 5 miesięcy mi mobo się nie zje..., kupisz oryginała i zmienią ci mobo bo się naprawić nie da i co następny system do kupienia i już zamiast 300zl masz x2.

    25 października 2001r -XP
    29 styczeń 2007 - Vista
    22 października 2009r - 7
    ~czerwcu 2011r - 8
    i z tego wypada pod koniec Q3 2012 - 9

    Co system to krótszy ma czas pobyć na rynku

    Skomentuj

    1. Skipperro
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-13 13:48

      Chyba nie za duże masz doświadczenie w posiadaniu oryginalnego systemu. W przypadku gdy uszkodzona została płyta główna i możesz to udokumentować np. rachunkiem z serwisu, wystarczy jeden telefon do Microsoftu i twoja wersja OEM w magiczny sposób zyskuje możliwość ponownej aktywacji pod nową płytę główną. Robiłem tak dwa razy w przypadku XP i raz w przypadku Visty - zero problemów.

      Jeśli jednak sam sobie wymieniasz sprzęt co kilka miesięcy, bo masz taki kaprys, to znaczy, że skoro stać Cię na wymiany tak często, to na system też. Między innymi dla takich osób powstała wersja BOX - żeby nie musieli kupować nowych OEMów ciągle, więc żeby zaoszczędzili pieniądze. 1x BOX na 5 stanowisk = 500zł. 5x OEM = 1500zł. Można zaoszczędzić 1000zł, ale i tak zawsze znajdzie się ktoś kto będzie narzekał.

      Skomentuj

      1. arco2006
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-13 19:41

        "jak wygląda aktywacja systemu Windows 7 w wersji BOX, czyli takiej, która nie jest przypisana do konkretnego sprzętu"
        "Nikt niestety nie wspominał o tym że ilość aktywacji internetowych, której musimy dokonać po zainstalowaniu systemu, jest ograniczona do 10! Po tej magicznej liczbie, pozostaje nam już tylko czasochłonna aktywacja telefoniczna."

        Procesor AMD Athlon II x4 620 AM3 BOX powiedzmy tak ze kosztował 333zł, a teraz stoi po 360zł i go sprzedaje za 355zł, a za te pieniądze mam AMD Athlon II x4 630 w innym sklepie.
        I wymiana sprzętu bez dodania ani 1zł.

        Skomentuj

      2. marcin1ja1
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-14 12:05

        Zawsze narzekać będę osoby które jadą przez całe życie na piratach. Ja po zmianie płyty głównej ze względu na jej awarie, zadzwoniłem do M$ i nawet nie musiałem tego udowadniać. Jeżeli ktoś zmienia płytę główną co 3 miesiące (ponieważ system OEM przypisywany jest tylko do płyty głównej) i stać go na to, to stać go też na wspomnianą przez Ciebie wersję BOX.
        Systemu nie trzeba kupować w Saturnie czy Media Markecie tylko poszukać w necie a można kupić nawet o 30-50% taniej.

        Skomentuj

        1. arco2006
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2010-02-14 14:50

          A tu się myślisz piraci wcale nie narzekają i nigdzie nie dzwonią. Tylko ci co mają oryginały, na piratach wystarczy nowa poprawiona witaminka i już hulają, i nie mają ograniczonych ilości instalacji systemu BOX do 10 razy aktywacja przez neta, a później telefonicznie.
          I to właśnie mnie denerwuje zawsze ma pod górkę uczciwy użytkownik.
          Zamiast obniżyć ceny do 150zł W7 Ultimate, to by nie było opłacalne piracenie i uczciwy miałby mniej problemów, a tak to pirat się cieszy bo poczeka na witaminkę, a uczciwy to każdy wie.

          Skomentuj

          1. marcin1ja1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2010-02-15 13:22

            Idąc twoim tokiem myślenia można napisać, że złodziej który okrada sklepy też ma łatwiej ponieważ nie musi pracować i ma wszystko za darmo. Otóż nie ma nic za darmo. Odrobina wysiłku czyli zarejestrowanie systemu elektronicznie czy telefonicznie nie jest barierą nie do przekroczenia dla normalnego śmiertelnika. Jestem w stanie poświęcić 2 minutę na aktywację systemu niż ściągać pirata z neta.

            Idąc dalej - nie stać Cię na Pasata to sprowadzisz kradzionego z zagranicy. Załatwisz lewe papiery, aby nie czekać w kolejkach w urzędach miejskich i rzeczywiście masz łatwiej, ale czy jest to w porządku i czy nie martwią cię konsekwencję takiego działania.


            Skomentuj

          2. arco2006
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2010-02-15 16:01

            A co mam napisane że mam pirata? Tylko podaje jak jest czytaj fora różne to będziesz wiedział. A z grami jak jest i jak chcą zrobić za każdym razem włączenie gry musisz dzwonić, żeby sobie pociupać w grę, a piraci nie mają tego crac i hula. I nie wmówisz mi że oryginalni mają lepiej. Poczytaj o tym artykuły bo było już o tym.
            Może ty tak robisz kupujesz kradzione, a później na kogoś siadasz i wmawiasz mu, że on ma kradzione, a nie ty.
            Ja tylko przytoczyłem jak to wygląda ze strony innej [ pirata ].

            Lepiej nie naskakuj na kogoś jak nie wiesz jak ma ta druga osoba.
            Tak samo mogę ja powiedzieć o tobie masz oryginalny system, a reszta to free licencje lub pliki piraty [ .exe, .mp3, .rmvb, .avi, jakieś prace napisane nie przez ciebie, itd.]

            Jak ie wiesz o czym pisze to zainstaluj np. grę kupioną w sklepie i jej nie aktywuj tylko skrakuj i zobacz jak działa, a później normalnie aktywuj i zobacz jakie są różnice - to takie doświadczenie.

            Skomentuj

          3. marcin1ja1
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2010-02-15 19:28

            Ja ani razu nie napisałem, że posiadasz pirackie systemy, gry czy inne pliki. A na pewno nie naskakiwałem na Ciebie. W żadnym zdaniu nie wspomniałem o zabezpieczeniach w grach, czy muzyce(mp3) ponieważ temu jestem przeciwny.
            Najbardziej "nowoczesne" zabezpieczenia gier najwięcej trudności sprawiają właśnie osobom, które mają gry oryginalne. Ku mojemu zaskoczeniu po zakupie gry w sklepie okazało się po instalacji, że mam wersję piracką, ponieważ securrom wykrył, że mam piracką wersję gry. Oczywiście po mailach, nerwach i rzuceniu paru k... w ekran monitora dostałem na następny dzień łatkę do system, która pozwoliła mi zagrać w ORGINALNĄ wersję programu. Od tamtego czasu obiecałem sobie, że nigdy w życiu nie kupię gry zabezpieczonej takim syfem.
            PS. Aby nie mieć problemu z oryginalną grą i tak ściągnąłem sobie cracka (gdzie tu sens i logika)

            Skomentuj

          4. arco2006
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2010-02-17 07:57

            to teraz widzę, że wiesz o co chodzi z tymi zabezpieczeniami. A powracając do W7 to są ludzie co pomyślą po co kupować system jak za rok trzeba znowu kupować W8.
            Tu są inne opinie z innego forum:
            "Ja to nawet chciałem kupić sobie oryginała ale jak zobaczyłem że cena w Polsce jest ponad 2 x wyższa niż w Niemczech to sobie odpuściłem."
            "Acha - żeby nie było że namawiam do piractwa, parę dni temu zakupiłem oryginalne W7. Jednak bardzo mnie boli że nadal opłaca się kupienie W7 (i nie tylko) w USA. Nie dość że mniej zarabiamy to jeszcze ceny wyższe :/"
            I wygląda to z tego kogo stać to kupi a komu szkoda kasy to na piracie, taki przytoczony p. Kowalski co zarabia 1200zł i ma rodzinę to nie kupi za 380zł. Bo to dla niego 1/3 zarobku miesięcznego.
            A niech robią co im się podoba ja nie osądzam kto ma pirata, a kto nie, ale złości mnie to bo są osoby co go stać na Ultimate BOX i piraci, a mógłby co miesiąc kupować system.

            Skomentuj

    2. assistant
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-14 18:54

      Windows 7 spokojnie mógłby pobyć jako najnowszy system na rynku ok 5 lat.

      Skomentuj

      1. arco2006
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-02-14 20:17

        zgadza się może, ale za rok Windows 8 i prawdopodobnie system co 2 lata nowy.

        Skomentuj

  31. m_i_n
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-13 11:13

    Wg. mnie to będzie kolejna rzecz która utrudni życie... ale legalnym użytkownikom. Nie wiem czemu ale zawsze się to tak końcu, oto przykład:
    http://www.bbproject.net/2010/02/windows-7-box-aktywacja-telefoniczna/

    Skomentuj

  32. tuna007
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-14 02:40

    od czarnego kupilem ultimate win za $25 i chodzi jak burza
    na ebayu mozna kod do kasperskiego kupic za $7 i po pticach

    Skomentuj

  33. Kawabonga
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-15 15:10

    Te zabezpieczenia pokazują tylko to jaką microsoft jest pazerna świnia . Windows 7 sprzedaje się świetnie ale im to mało . W dodatku wydaja te zabezpieczenia dopiero w tedy jak widza ze system sie dobrze rozpowszechnił , piraci sprawdzili, piszą dobre opinie o systemie to teraz można sie jeszcze bardziej nachapać :P.
    Microsoft, brak zabezpieczeń = wielkie zyski .
    Sony PS3, dobre zabezpieczania , brak piractwa = straty .
    Gdyby Sony miała konsole ze słabym zabezpieczenie to już dawno konsola przynosiła by im dochody :D

    Skomentuj

    1. Atak_Snajpera
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-16 18:39

      Zarabia się na grach! Nie na sprzęcie!

      Skomentuj

  34. Oktawian
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-17 15:03

    Dodam że od dzisiaj już można wypróbować mechanizm stronie Microsoft Genuine. ATU to poprawka nr KB971033 i każdy posiadacz nielegalnej wersji systemu pożałuje że to zainstalował:)

    Skomentuj

  35. jsq.olecko
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-19 16:22

    SLIC... i naprawdę nie ma się czym przejmować :)

    Skomentuj

  36. Natan425
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-19 22:47

    Był XP było dobrze :P

    Skomentuj

  37. maw136
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-02-20 16:44

    OK wszystko spoko ale PO CHOLERĘ próbować aktywować ???
    mamy przecież nielimitowany :) czas działania systemu bez jakiejkolwiek aktywacji (mianowicie co miesiąc mały skrypt i zmiana rejestru i restart i następny miesiąc spokoju) o co wam ludziom chodzi z tą aktywacją po co się siłować i obchodzić te mechanizmy jak nieaktywowany windows przechodzi wszystkie testy oryginalności!!!

    dla wtajemniczonych:
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SoftwareProtectionPlatform]
    "SkipRearm"=dword:00000000

    slmgr -rearm

    Skomentuj

    1. Khriss
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-02-23 14:30

      Wnosi wiele do tematu Twój post naprawdę...