Na topie

Windows 8: aktualizacja będzie szybsza i prostsza niż do Windows 7

Autor:
tom.inter

więcej artykułów ze strefy:
Oprogramowanie

Kategoria: Oprogramowanie Systemy operacyjne Tematyka: Programy do pobrania

Potrzebne jest szybkie łącze

Ilu z nas aktualizowało komputer do systemu Windows 7? Zapewne wielu. Jest to proces długotrwały, ponieważ może on trwać nawet 8 godzin lub więcej w zależności od ilości danych na komputerze i liczbie zainstalowanych programów. Jakby tego było mało trzeba przedostać się przez aż cztery kreatory, które wyświetlą maksymalnie 60 okien. Firma Microsoft twierdzi, że Windows 8 będzie wymagał około 82% mniej kliknięć myszką i wyświetli tylko 11 okien.

AA

Natomiast jeżeli chodzi o czystą instalację systemu to ten proces będzie przebiegał o 35% szybciej niż u poprzednika.

Okna w Windows 7

Wraz z premierą systemu Windows 8 proces aktualizacji systemu do nowszej wersji ulegnie znacznemu skróceniu w porównaniu do Windows 7. Przykładowo z 513 minut jakich potrzebuje Windows 7 do 52 minut dla Windows 8 (1,44 mln plików i 120 programów). Firma Microsoft wprowadzi szereg zmian, które ułatwią instalację systemu oraz jego aktualizację.

W końcu będzie możliwość instalowania systemu z Internetu, podczas instalacji instalator pobierze jego obraz z serwera. Tymczasem jednak nowy instalator w Windows 8 Developer Preview jest zablokowany.

Windows 8 instalator zgodność

Pierwszym krokiem podczas aktualizacji systemu będzie sprawdzenie zgodności aplikacji. Kolejnym pobranie składników systemu z Internetu. W tym kroku będziemy mieli możliwość zapisania pliku ISO lub stworzenia instalacyjnego dysku na kluczu USB, aby więcej nie pobierać systemu z Internetu. W trzecim etapie podejmiemy decyzję jakie dane i ustawienia mają zostać przeniesione do nowego systemu. 

Windows 8 obraz systemu

Opcja pobierania systemu Windows 8 zapewne nie przypadnie do gustu osobom, które mają wolne łącze internetowe, ponieważ trzeba będzie pobrać pliki o łącznym rozmiarze około 3 GB.
 

Więcej o firmie Microsoft i jej produktach:

Źródło: blogs.msdn, arstechnica

Odsłon: 9326 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
    1. lox85
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2011-11-28 10:07

      Czytałeś cały artykuł, czy tylko tytuł? Chodzi tutaj o aktualizację z Windows 7 do Windows 8, a nie o łatki do systemu operacyjnego.

      Skomentuj

      1. Sniko
        Oceń komentarz:

        -3    

        Opublikowano: 2011-11-28 10:14

        To Ty przeczytaj jeszcze raz post chrisu, mowa w artykule jest, że system sam pobiera obraz win8 czyli jak masz internet poprzez modem to będziesz 2 dni instalował tego windowsa...

        Skomentuj

        1. webmaniack
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2011-11-28 10:55

          bądźmy szczerzy, znasz kogoś, kto ma internet przez modem (ja nie), a w dodatku chciałby aktualizować komputer do Windows 8 ? Myślę, że takich osób może być mniej niż 0.01% o ile istnieją, w dodatku myślisz, że będą mieli oryginalny windows ? Także już rozumiesz, że nie jest do dla Microsoftu ważne, dla mnie też nie. Swoją drogą nie musisz aktualizowac przez internet, możesz normalnie.

          Ahh Ci modemowcy... nigdy nie znikną :D Ja na modemie jechałem w '97 roku minęło już prawie 15 lat. To były czasy Windowsa 95 i 98, większość ludzi komputera nie miało, mój kuzyn siedział na czarnobiałym monitorze. Kto by jechał na modemie w 2012 roku na Windowsie 8.

          Swoją drogą jak już ktoś jest takim samobójcą i jechałby przez modem, to aktualizacja trwałaby więcej niż 2 dni.

          Skomentuj

          1. Sniko
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2011-11-28 11:04

            Oczywiście wszystko co piszesz zgadza się w 100%, jednak moje wyolbrzymienie problemu tyczy się wypowiedzi lox85 który najeżdża na kogoś, a sam nie rozumie co kolega chciał przekazać

            Skomentuj

          2. eysmond
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2011-11-28 16:02

            Mam modem i ten modem zapewnia mi prędkość 24 mbps. Pewnie wam chodziło o 56kb/s ale nikt nie raczył tego już napisać.

            Skomentuj

  1. Max209
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-11-28 09:35

    no... może jakoś zaczną w tej dziedzinie nadrabiać....

    Skomentuj

  2. jeomax.co.uk
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-11-28 10:10

    Niech M$ zamieni update przez internet na sprzedaz wysylkowa plyt z aktualizacjami na adres domowy, to piraci przestana sie aktualizowac ;-)

    Skomentuj

    1. filips11
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-11-28 12:01

      Raczej tego nie zrobia bo to nie bedzie dla nich oplacalne. Na pare milionow plyt kilka razy w roku poszla by fortuna.

      Skomentuj

    1. Galnospoke
      Oceń komentarz:

      -6    

      Opublikowano: 2011-11-28 14:54

      7dmeka najlepsza? Mam XP i 7 - oba uzywane regularnie, w 7dem jest tyle bledow i niedopracowan, ze glowa mnie boli, a rece sie trzesa z irytacji.

      Skomentuj

  3. Dragonik
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2011-11-28 12:26

    Normalnie można pracować na innych systemach ja sam siedzę na XP i pobór Ramu mam na poziomie 100mb i nie mam zbędnych rzeczy które są w "swietnej" 7

    Skomentuj

    1. kod-na-czarne-smoki
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2011-11-28 13:40

      O Matko!

      Skomentuj

  4. Galnospoke
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2011-11-28 14:53

    Kiedys MS pozwalal na aktualizacje linii 95/98 do NT bez straty danych i ustawien. Trwalo to krotko wlacznie z konwersja na NTFS. Dzis wielkie halo, ze bedzie mozna to zrobic prosto z lini NT na NT, ustawienia nie przetrwaja (reinstalacja softu - co za paranoja), a calosc bedzie wymagac jedyne kilkadziesiat GB na HD. Ot, jak sie MS "rozwija".

    BTW: Ja nie zmigruje z XP do momentu, az MS nie stworzy czegos w rodzaju tego co bylo LATA temu, a nie tej "nowoczesnej" techniki rodem z Pcimia Dolnego. Nie mam czasu na pelna reinstalacje systemu.

    Skomentuj

    1. eysmond
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-11-28 16:05

      Po co wymieniać system na nowszy który ma pełną obsługę techniczną i sporo ciekawych nowych funkcji skoro nadal można zatrzymywać się w miejscu.

      Skomentuj

      1. Galnospoke
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2011-11-28 16:15

        I o to mi chodzi. MS popelnil wielki, wielki blad nie wydajac XP^2 - "kupilby" jednym ruchem i Kowalskiego, i nerdow, i przedsiebiorstwa.

        Skomentuj

  5. miki-miki
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2011-11-28 20:33

    Nie wiem czy panowie będą wymieniać systemy czy podzespoły w kompie,ale czy na to wszystko starczy kasy?Jaki jest sens wymiany systemu za 500 zł co 3 lata(ładniejsze ikonki,więcej bajerów),bo dla mnie to jeżeli coś działa to z tego korzystam do kiedy tylko mogę.Dopiero tydzień temu przesiadłem się na win7.XP i tak jak dla mnie jest lepszy.

    Skomentuj

  6. jacy4
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2011-11-28 20:46

    Nie dziwie się że aktualizacja będzie taka szybka jak windows 8 to jakby windows 7.1 , nie rozumie czemu jest to osobny system.

    Skomentuj

    1. NuCore
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2011-11-28 21:44

      To dobrze, ze się przyznałeś, ze nic nie rozumiesz:D

      Vista to 6.0, Win 7 to 6.1, a to dlatego, by jak to tłumaczył M$ zachować kompatybilność, nie zmieniali numeracji jądra na 7.

      Szczegóły http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_7

      Skomentuj

  7. CzesioBF2
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2011-11-28 21:48

    Windows 8 to ukłon dla dzieci które tylko na konsolach napiepszają i komputera obsługiwać nie potrafią
    jak Windows 8 będzie tak wyglądał jak wygląda
    to ja wolę windows 7 :D

    Skomentuj

  8. jarekzon
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2011-11-29 16:02

    Z zapowiedzi wynik, że to będzie świetny system, ale podobnie było przed Vistą, czas pokaże.