Na topie

Withings Move to analogowy zegarek z funkcją EKG

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Analogowy zegarek sportowy z funkcją EKG za jedną trzecią ceny smartwatcha Apple Watch Series 4. To właśnie Withings Move zaprezentowany w Las Vegas podczas targów CES 2019.

 • Withings Move to analogowy zegarek z funkcją EKG
A A

Apple Watch Series 4 zrobił duże wrażenie na miłośnikach gadżetów, a jednym z głównych powodów była funkcja EKG. To między innymi ze względu na nią przełknęliśmy jakoś cenę 399 dolarów za smartwatcha. Teraz (mogący pochwalić się coraz ciekawszą ofertą) Withings pokazał, że da się to zrobić znacznie taniej. Podczas targów CES 2019 zaprezentował zegarek Move – za jedną trzecią ceny tamtego.

Dla uściślenia: Withings Move kosztuje 130 dolarów i pozwala użytkownikowi na wykonanie badania EKG praktycznie w każdym momencie. Oczywiście nie można pominąć też faktu, że w rzeczywistości trudno porównywać ten gadżet z modelem Apple, a to choćby dlatego, że jest to… klasyczny zegarek analogowy. 

Withings Move EKG

Withings Move to zatem klasyczny zegarek z EKG i też praktycznie jedyna opcja dla użytkowników Androida pożądających tej funkcji. Dodajmy jeszcze, że badanie trwa zaledwie 20 sekund. 

Withings Move funkcje

Oprócz EKG zegarek Withings Move pozwala też monitorować podstawowe parametry aktywności fizycznej, na czele ze zliczaniem kroków i kilometrów, a także czuwa nad czasem i jakością snu. Do tego jest wodoszczelny (5 ATM) oraz dobrze współpracuje z aplikacjami Google Fit i Apple Health, a kolejnym atutem, którego nie można zlekceważyć, jest czas pracy szacowany na pełny rok. 

Zegarek Withings Move ma trafić do sprzedaży w pierwszej połowie bieżącego roku. Dla osób, którym podoba się ta konstrukcja, ale nie potrzebują modułu EKG, przygotowywana jest wersja bez tej funkcji, a cena wyniesie w tym przypadku 70 dolarów.

Źródło: CNET, Android Authority, Withings

Odsłon: 2832 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij

Gadżety w marketplace

 1. Yaceek
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-01-07 14:42

  Co to za EKG, które mierzy tylko z nadgarstka? Oj coś czuję, że za takie coś dostaną ostre kary w US. Ostatnio firma, która wydała aplikację rzekomo mierzącą ciśnienie i saturację krwi, otrzymała gigantyczną karę za wprowadzanie użytkowników w błąd. W tym przypadku jestem w 100% przekonany, że z EKG ten zegarek nie ma nic wspólnego. Mierzy to on pewnie puls i tyle.

  Skomentuj

  1. Massai
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-01-08 07:16

   Gdybyś wysilił się i obejrzał filmik, to byś wiedział, że to JEST ekg. Zwróć uwagę, że on łapie prawą ręką za zegarek, zamykając obwód.
   Owszem, to bieda-ekg z jednego odprowadzenia kończynowego, ale na zaburzenia rytmu, głównie w postaci migotania przedsionków - wystarczy.
   To samo zresztą robi apple watch.

   Ale siłą apple watch jest analiza wyniku w oparciu o zebrane masy danych i algorytmy analityczne.

   Warto jednak pamiętać, że to nie jest live monitoring, jak w przypadku szpitalnego kardiomonitora.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!

Psst... Chciałbyś przetestować naszą nową stronę? :)