Na topie

Wolimy grać męską postacią w Mass Effect 2

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Producenci: BioWare

Zastanawialiście się kiedyś na jaką płeć głównego bohatera decyduje się większość graczy, jeśli tytuł oferuje taką możliwość? BioWare opublikował statystyki Mass Effect 2 dotyczące takich właśnie wyborów.

AA

Choć gra odbiega od podstawowych założeń gatunku serii, to od razu zdobyła serca milionów graczy na całym świecie. Statystyki sprzedaży bez wątpienia napawają studio BioWare optymizmem, a oceny recenzentów pokazują, że jest to tytuł co najmniej bardzo dobry.

  Warto przeczytać:
 
Mass Effect 3, L4D3 i inni na gali VGA

Mass Effect 2 jest połączeniem trzecioosobowej gry akcji z eRPeGiem, co oznacza, że poza zwykłym strzelaniem, gra kładzie spory nacisk na fabułę – i to jest to!  W tej, jak i w wielu innych nowych produkcjach, twórcy pozwalają graczowi samemu zadecydować, przedstawicielem jakiej płci chcą pokonywać kolejne poziomy. Okazuje się, że przeszło 80 procent graczy Mass Effect 2 wybrało męską wersję komandora Sheparda, któremu głosu użyczył Mark Meer. Przeciwną płeć, która przemawia głosem Jennifer Hale, wybrało zaledwie 18 procent. Statystyki te pokazują także, że gracze przywiązują sporą wagę do wyglądu swojej postaci, bowiem aż 83 procent osób stworzyło własną twarz Shepardowi.

Poniżej najważniejsze statystyki:

  • 83% graczy stworzyło własną twarz Shepardowi
  • 82% wybrało męską wersję Sheparda, a 18% grało jako kobieta
  • Klasa Soldier (żołnierz) jest zdecydowanie najbardziej popularna - 65%
  • Tylko 50% graczy w pełni zmodernizowało statek przed końcem gry
  • Średnio 14% członków naszej drużyny ginie pod koniec gry

Gwoli przypomnienia – gra Mass Effect 2 ukazała się w styczniu bieżącego roku na konsole Xbox 360 i Sony PlayStation 3 oraz na komputery osobiste.
 

Źródło: vg247, inf. własna

Polecamy artykuły:    
Fotogaleria: obudowa jakiej jeszcze nie było
TOP-10: Monitory
GeForce GTX 580 - najszybsza w rodzinie


Odsłon: 4374 Skomentuj newsa
Komentarze

15

Udostępnij
  1. TheSpeed
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-11-24 22:20

    Mały błąd: gra dopiero ukaże się na PS3 w styczniu 2011 ;)

    Skomentuj

  2. SoundsGreat
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-11-24 22:29

    Fajna statystyka, ja grałem dobrym Panem Shepardem i wredną suką Shepard :)

    Udało mi się ocalić całą załogę, i statek zawsze był w pełni zmodernizowany.

    Kocham Tali.

    Skomentuj

  3. Czaszka
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-11-24 22:30

    Na chłopski rozum każdy facet woli grać facetem. Ale jakby tak się nad tym zastanowić to co lepiej jest oglądać przez te kilkadziesiąt godzin? Chłopa czy niezłą laseczkę? xD

    Skomentuj

    1. manioor
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-11-24 22:42

      ja zawsze gram kobietami w grach, fajniejsza opcja być kimś kim nigdy nie będziesz :) poza tym widoki to kolejny + rozgrywki xD

      Skomentuj

    2. Takeya
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-11-24 23:32

      a ja preferuje babki w mmorpg - jak mam juz spedzic XXX godzin w grze, to wole patrzec na ladniejsze krzywizny.
      za to w zwyklych grach preferuje facetow - jednak sprawiaja wrazenie bardziej pasujacych do eksterminacji/wyscigow/ratowania swiata.

      Skomentuj

      1. renholder1987
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-11-25 04:02

        Na całe szczęście widze, że są jeszcze ludzie o podobnych poglądach.Gram w MMORPG już ładnych pare lat i jakoś w 80% przypadków moja postać to kobieta,bo jak to ładnie ujął Takeya woli patrzeć na ładniejsze krzywizny.I nie ma w tym nic złego:)

        Skomentuj

  4. Irrlicht
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-11-24 22:41

    Faceci piszą gry według swojej wyobraźni, grają w to faceci i wybierają facetów. Tam gdzie w grę wchodzi konkretna fabuła, może się zwyczajnie okazać że kobieca postać czegoś nie może zrobić tak jak męska (i może mieć w ten sposób trudniej), albo że trzeba się wczuwać w lesbijkę, czy coś w tym stylu. Słyszałem kiedyś jak jedna kobieta marudziła na takie niuanse w cRPGach.

    Skomentuj

  5. hideo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-11-24 22:44

    wolimy :] a gra jest genialna!

    Skomentuj

  6. Scoop
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-11-24 22:46

    Wolimy grac w bardziej ujmujące gry, niż kosmiczna ballada.:/

    Skomentuj

    1. hideo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-11-24 23:22

      przestrzeń kosmiczna to przyszłość :]

      Skomentuj

  7. Zuberos
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-11-25 00:30

    Ja ME2 przeszedłem kobietą szturmowcem zaimportowanym z jedynki. Jedynkę przeszedłem 1x facetem i 2x kobietą :P.

    Skomentuj

  8. Devastetor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-11-25 09:49

    mi zawsze jedna postać ginie :/, a statek mam cały zmodernizowany

    Skomentuj

    1. Akachi
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2010-11-25 13:27

      http://www.giantbomb.com/mass-effect-2/61-21590/how-to-survive-the-suicide-mission-no-plot-spoilers/35-385092/

      Jeden z wielu poradników jak zachować wszystkich przy życiu.

      Dosyć łatwe , mi się zawsze udaje :)

      A męski Shepard ma lepszy głos, dlatego nim gram.

      Skomentuj

      1. jan Kowalski
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2010-11-25 19:22

        Dosyć łatwe? Jak się korzysta z poradnika to na pewno.

        Skomentuj

  9. jan Kowalski
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2010-11-25 18:26

    Chyba logiczne, że lepiej grać facetem i podrywać Mirandę, niż być dziewczyną Kaidan`a Alenko.