Na topie

Wsteczna kompatybilność okazuje się sporym sukcesem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry

Kategoria: Gry Gry na konsole Gry Xbox 360 Gry Xbox One Producenci: Microsoft

Potwierdza się, że pomysł studia Microsoft spodobał się wielu graczom.

  • Wsteczna kompatybilność okazuje się sporym sukcesem
A A

Kiedy Microsoft z zapowiadał program wstecznej kompatybilności wydawało się, że zyska on wielu sympatyków. Teoria nie zawsze idzie jednak w parze z praktyką, w związku z czym z ocenami należało się wstrzymać. Teraz można już pokusić się o odważniejsze stwierdzenia.

Phil Spencer zdradził bowiem, że z programu wstecznej kompatybilności korzysta obecnie niemal połowa właścicieli konsol Xbox One. To bez wątpienia pozwala na określanie całej idei mianem sukcesu. Nie bez znaczenia może być liczba gier, jaka jest w omawianym programie oferowana. To ponad 300 tytułów, jest zatem z czego wybierać.

„Obecnie mamy ponad 300 tytułów we wstecznej kompatybilności. Niemal 50% właścicieli Xbox One decyduje się na zabawę przy nich, co niezwykle nas cieszy. Dziękujemy za wsparcie programu.”

Chciałoby się powiedzieć, że potwierdzono jedynie to, czego można było się spodziewać. Sporo do myślenia dawały przykłady takich gier jak chociażby Red Dead Redemption, które po dołączeniu do omawianego programu zaliczyło ogromny skok popularności.

Wam również spodobała się wsteczna kompatybilność?

Źródło: vg247, GearNuke

Odsłon: 6268 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij
  1. LuckyNumber8
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-12-18 18:20

    Ja bym życzył sobie teraz emulację xboxa classic. Lubiłem tą konsole nawet bardziej jak ps2 i wciąż lubię wracać do tytułów z tej konsoli. Na xbox 360 jest emulacja xboxa calssic, ale większość gier ma problemy z frameratem itd. Xbox One powinien emulować te gry znacznie lepiej, skoro nawet z grami z x360 sobie poradził.

    Skomentuj Historia edycji

    1. ygdersil
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-12-19 18:00

      PO co?? 95% gier z klasycznego Xboxa jest na PC,reszta jest dostępna na Xboxa 360 i zwykle konsole ,te gry które nie są dostępny nigdzie , są gniotami nie wartymi uwagi ,więc nie ma i nie będzie emulatora klasycznego Xboxa

      Skomentuj Historia edycji

      1. LuckyNumber8
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-12-19 19:59

        Nie mam na PC możliwości w zagrania w takie tytuły jak-
        Crimson Skies
        Panzer Dragon Orta
        Breakdown
        Brute Force
        Conker (jedna z najlepszych platformówek ever)
        Yager
        Project Gotham Racing 1-2 (2'ka to najlepsza część PGR)
        Ralli Sport Challenge 2 (najlepsze rajdy IMO i tylko dla tej gry warto by zrobić emulator tej konsoli :D)
        Ninja Gajden Black (NAJLEPSZE NINJA GAIDEN EVER)
        Jet Set Radio Future
        Dead Or Alive 3
        Mechassault 1-2
        Forza 1
        Grabbed by the ghoulies
        Oddworld: Munch's Oddysee
        Otogi 1-2

        Każda z tych gier była hitem na poziomie exów z ps2 i do każdej z tych gier lubię wracać nawet dziś. Tą listę ograniczyłem o gry, które doczekały się odświeżonych wersji na x360 np. Far Cry instincts, gdyż te gry wyszły również na x360 w podbitej rozdziałce.

        Jest też OLBRZYMIA ilość gier multiplatformowych, które co prawda wyszły na PS2, czy nawet na PC, ale które wyglądały DUŻO lepiej właśnie na xboxie (były właściwie innymi grami) i które są definitywną wersją właśnie na xboxie.

        Ghost Recon 2 (na PC to nie była ta sama gra, wersja na xboxa była MEGA). GTA 3 i VC miało nawet istotne różnice względem wersji PC i PS2 (lepsze tekstury, lepsze modele postaci z normalnymi palcami, lepsze modele aut z dodanymi efektami odbić w karoserii). Lista podobnych multiplatform jest BARDZO długa.

        Jest też wiele gier, które wyszły z Xboxa na PC, które do dziś mają problemy z prawidłowym uruchomieniem (Np. Splinter Cell 1 i 2 ma na xboxie te cienie, które miałeś na GF3-4 i których ), tak więc aby doświadczyć je w pełni, to tylko wersja na xboxa to umożliwia.

        Oczywiście chciałbym, aby każda gra z xboxa classic chodziła na PC tak dobrze jak Enclave, Gun, Halo 1-2, Riddick, Fable, Star Wars Knights Of The Old Republic 1-2, Elder Scrols Morrowind itd., gdyż przy dużej rozdzielczości i super jakości obrazu te gry dużo zyskują, ale nawet przy nich szkoda braku doskonałej obsługi pada i doświadczanie tej gry na xboxie w oryginalnej formie jest jednak nieco inne.

        Mam po dziś dzień xboxa classic, ale wolałbym móc odpalić te gry na nowszej konsoli. Na Xboxie 360 emulacja ma problemy z frameratem (20-30fps), ale już tu widać było dużą poprawę jakości obrazu (MSAA nawet dochodziło).

        Skomentuj Historia edycji

        1. LuckyNumber8
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-12-19 20:53

          Możesz sobie zobaczyć jak wyglądały te exy xboxa classic

          Project Gotham Racing 2
          https://www.youtube.com/watch?v=EQuGtWCAR4Y

          Ralli Sport Challenge 2
          https://www.youtube.com/watch?v=FPbd5yAzHXw&t=400s

          Crimson Skies
          https://www.youtube.com/watch?v=TGGtjEeE3A4&t=316s

          Dead Or Alive 3
          https://www.youtube.com/watch?v=nKST7FRXS4g&t=270s

          Conker
          https://www.youtube.com/watch?v=xS8ZGSIB9wo

          Splinter Cell 1
          https://www.youtube.com/watch?v=JriSe12tzd8&t=2168s
          (tych efektów świetlnych nie ma na PC, chyba że zostawiłeś sobie geforce 3-4)

          W tamtym okresie gry z xboxa classic robiły na mnie tak olbrzymie wrażenie i mam ponad 80 gier z tej konsoli, przy których spędziłem laaaata. PS2 wraz z Xboxem classic to była dla mnie najlepsza generacja.

          Skomentuj

    2. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-12-29 15:14

      co ciekawe, xbox classic jest emulowany na x360. nie wiem czemu tego nie emulują na XO, bo tu architektury są identyczne, nie licząc postępu jaki się dokonał. ale czy MS ruszy 4 litery? wątpię. sam mam x360 i zakup tej konsoli, czy konsoli w ogóle traktuję jako błąd. wcześniej aby w x360 skorzystać z czegokolwiek w internecie, trzeba było kupić abonament o koszcie 80zł na kwartał. teraz niestety ciągle jest obcięty dostęp do gier zespołowych jak nie ma się abonamentu, totalna lipa. do tego ceny gier i wszechobecna dystrybucja elektroniczna która pozbawia nas konsumenckich praw. upłynie bardzo dużo wody zanim się zdecyduję na kolejną konsolę. póki co stawiam na peceta, zwłaszcza że mam odbiornik usb do bezprzewodowych padów z x360 :D przy okazji wielka szkoda że MS w XO za pomocą wygórowanej ceny uśmiercił kinnecta, a potem stwierdził że kinnecta i tak nikt nie używa, więc wyciął jego obsługę z interfejsu. aplikacji i gier na kinnecta na XO też jest jak na lekarstwo, wielka szkoda i wielka strata dla branży gier.

      Skomentuj

  2. Orlyy
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2016-12-18 18:45

    Xbox one ma ledwo szybszy procek niż 360 wiec na cuda nie licz

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-12-29 15:50

      trochę lepiej niż ledwo, ale nie tak dobrze jak to było obiecane producentom gier. dlatego wiele gier głównie z powodu XO doznało downgrade.

      Skomentuj

  3. tanakov
    Oceń komentarz:

    -7    

    Opublikowano: 2016-12-18 18:58

    Ojej doprawdy??? a bronili się rękoma i nogami żeby tylko nie dawać tej możliwości..

    Skomentuj

    1. Yogii26
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-12-18 23:16

      Nie chodziło o wsteczną kompatybilność a o remastery. A broniło i do tej pory broni się przed tym Sony, chociaż w PS3 była wsteczna kompatybilność.

      Skomentuj

      1. Hans Olo
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2016-12-18 23:41

        Była, ale tylko w pierwszej rewizji.

        Skomentuj

    2. SoulRak3r
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2016-12-19 09:37

      Wsteczna kompatybilność to nie była taka prosta decyzja. Stoi za tym dużo przepisów licencyjnych. Początkowo pewnie też bali się spadku dochodu z gier (skoro na rynku jest tona starych i tanich) ale chyba w końcu poszli po rozum do głowy i zainwestowali w bazę użytkowników. Ja mam 360 i myśląc o nowej konsoli naturalnym jest dla mnie wybór XO. Szkoda że takiego czegoś nie walnej na starcie konsoli, miała by dużo lepszy start.

      Skomentuj

    3. SoulRak3r
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-12-19 09:37

      dubel...

      Skomentuj Historia edycji

  4. Marucins
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-12-19 18:03

    X:One i 360 - wsteczna kompatybilność?
    Raczej EMULACJA!

    Skomentuj

    1. franiux
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-01-10 15:45

      Nie emulacja, tylko gry zostały skompilowane dla x86, nie ma tam żadnej emulacji. Jak wkładasz płytę z x360 to gra się i tak ściąga z internetu a płyta jest wyłącznie do sprawdzenia legalności gry.