Na topie

10 000 dolarów za samoczynną aktualizację Windows 10

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Systemy operacyjne

Kategoria: Komputery Oprogramowanie Systemy operacyjne Ciekawostki Tematyka: Windows 10 Producenci: Microsoft

Samoczynna aktualizacja Windows 10 może spowodować sporo strat. Takich, które na drodze sądowej warte są 10 000 dolarów.

  • 10 000 dolarów za samoczynną aktualizację Windows 10
A A

Zdecydowaliście się przejść już na Windows 10? Dobiega końca okres, w którym wybrani użytkownicy liczyć mogą na darmową aktualizację. Krok, za który producent początkowo był chwalony, ale z czasem zaczęło pojawiać się w związku z tym nieco problemów. Niektóre zmuszają Microsoft do wydatków.

Wielu użytkownikom nie podoba się, iż polityka producenta stała się stosunkowo agresywna, a niektórzy informują nawet, iż spotkali się z samoczynną aktualizacją Windows 10. Tego typu zabieg okazać może się bardzo kłopotliwy, zwłaszcza w biznesie. Odczuła to także Teri Goldstein, właścicielka biura podróży z Seattle. Po przejściu na Windows 10 jej komputer zaczął odmawiać posłuszeństwa i działać bardzo niestabilnie. Kobieta zdecydowała się nie odpuszczać producentowi.

Początkowo próbowała rozwiązać wszystko z wykorzystaniem pomocy technicznej, ale nie dało to pożądanych rezultatów. Teri Goldstein zdecydowała się zatem wystosować pozew sądowy i udowodnić, że opisywana sytuacja doprowadziła jej biuro podnóży do start finansowych. Opłacało się, ponieważ Microsoft zdecydował się na ugodę i wypłacenie 10 000 dolarów rekompensaty.

Oficjalnie producent chciał poprzez takie działanie uniknąć długiego procesu sądowego. Nieoficjalnie nie mógł pozwolić sobie w takiej sprawie na porażkę.

Źródło: winbeta, ubergizmo

Odsłon: 9512 Skomentuj newsa
Komentarze

36

Udostępnij
  1. killerek132
    Oceń komentarz:

    11    

    Opublikowano: 2016-06-28 14:41

    No i proszę bardzo, sceptycznie byłem nastawiony do "dziesiątki", nie przesiadłem się do dzisiaj i coraz bardziej jestem utwierdzony w przekonaniu że dobrze zrobiłem. Teoretycznie MS wypuszcza co drugi system dobry ale dziesiątka od początku była podejrzana, nie wiem czemu ale miałem przeczucie że nie wszystko będzie tak jak trzeba.
    Dopóki wszystko chodzi mi na W7 nie mam zamiaru go zmieniać.
    Miałem Lumie i po roku czasu użytkowania interfejs i tak był irytujący, nie mówiąc o tym że ciężko było cokolwiek znaleźć, do dzisiaj nie wiem jak przesyłało się plik. Wiele rzeczy ciężko znaleźć, odtwarzać audio jedynie oryginalny bez możliwości zmiany. Fakt jest taki że przez cały rok użytkowania zawiesił się tylko raz, chodził zawsze bardzo płynnie, to fakt ale pomysł kafelek w Windowsie mi nie pasuje, pewnie będzie możliwość zmiany na normalny po jakimś czasie pewnie będą jakieś "skórki" albo coś.

    W każdym bądź razie ze względu na politykę MS nie mam zamiaru pakować się w ich produktu, jest to potężna firma ale jeśli nadal będą uważać się za "nietykalnych" to konsumenci pokażą im środkowy palec, tak jak pokazali po tym co zrobili z Nokią.

    Skomentuj

    1. Yaceek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2016-06-28 14:54

      A co ma sam system do automatycznej aktualizacji z poziomu WIN7 i 8? Ja posiadam Win10 już od dłuższego czasu (przesiadka z Win7) i jestem po prostu zachwycony. Jest lekki, przyjazny w obsłudze i wszystko chodzi jak należy. Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie powrotu do starego systemu. Nie mówię, że to system idealny patrząc na różnego rodzaju komentarze zdenerwowanych użytkowników, ale weź też pod uwagę, że żaden system nie był i nie jest. Praktycznie każdy Windows miał jakieś problemy, które były łatane niezależnie od tego czy był to 98, XP, 7 czy inny. Najbardziej śmieszą mnie ludzie, którzy nigdy na oczy nie widzieli Win10, a rzucają mięsem bo zobaczyli komentarze w internecie (które swoją drogą też są zazwyczaj od sfrustrowanych nastolatków, którzy nigdy tego systemu nie mieli zainstalowanego).

      Skomentuj Historia edycji

      1. Atak Snajpera
        Oceń komentarz:

        10    

        Opublikowano: 2016-06-28 15:06

        Zachwycony? Czym? Kolejnym nieudolnym re-skinem UI czy może schizofremicznym interfacem? A może ikonkami w palecie 8-bitowej (256 kolorów). Sorry ale te twoje achy i ochy brzmią jak pijarowy bełkot na zamówienie. Win10 jest szybszy? Gdzie ,kiedy? Obecnie SSD to standard i triki w Win10 ala hybrid-boot całkowicie tracą na znaczeniu.

        Skomentuj

        1. neXt___
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-06-28 15:21

          Czymkolwiek jest zachwycony, ma do tego prawo. Został zminusowany, bo ludzie uważają, że Windows 10 nie ma prawa nikomu odpowiadać. Chore.

          Skomentuj

          1. mutissj
            Oceń komentarz:

            -6    

            Opublikowano: 2016-06-28 15:44

            Największe obiecanki w Windows 10:


            ---------------------------------------------------------------------------
            1. program pisany na Win10, ma działać stabilnie na PC, smartfonach i tabletach, bez potrzeby przeprogramowania na inna platformę.
            ---------------------------------------------------------------------------
            Nie potrzebne, lepszy jest android xD


            ---------------------------------------------------------------------------
            2. Nowe biblioteki DX12, skrócenie drogi wymiany informacji między procesorem a karta graficzną
            ---------------------------------------------------------------------------
            obiecujące ale dopiero za 3 lata, ale zanim to nastąpi to prędzej Vulkan będzie ciekawszą propozycją pod Windows 7/8


            ---------------------------------------------------------------------------
            3. Praca w Chmurze i wszystko w chmurze
            ---------------------------------------------------------------------------
            Husahsuahsuahsua, na polskim internecie ? kpina, takie przepływy danych to dopiero za 100 lat, większość ludzi w polsce siedzi na neostradzie i klępia po 2-5 mbit/s, a tutaj zapotrzebowanie na stabilne 300mbit/s conajmniej aby wszystko pracowało w chmurze na bierząco

            Skomentuj

          2. mutissj
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2016-06-28 16:59

            To kupuj za 500 zł windows 10

            i płać za NIC jaki taki mądry jesteś

            Skomentuj

          3. kitamo
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-06-28 19:46

            I znow zaczyna sie stara spiewka i tak jest przy kazdym nastepnym windowsie jaki wyjdzie.
            Wszyscy narzekaja i powtarzaja mity zwiazane z systemem a na oczy go nie widzieli.
            Oczywiscie nikt nie moze miec własnego zdania i powiedziec ze system działa mu dobrze i jest zadowolony - musi byc niezadowolony bo to jest trendy.
            A co do pracy w chmurze - 600Mbit ktore posiadam w zupełnosci wystarcza do takiej pracy wiec nie rozumiem co ma kraj do tego. Ja nie mieszkam w afryce gdzie po wode ide 2 godziny do studni.

            Skomentuj Historia edycji

          4. tgolik
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2016-06-28 21:12

            Ja mam 6Mbitów i wystarcza to w zupełności do prowadzenia firmy o kilku lokalizacjach w Google Drive. Co do Windows 10 to system jest dla mnie zupełnie neutralny. Wszystko co mnie interesuje (poza grami) jest w sieci, więc system wystarczy, żeby nie przeszkadzał. A taki jest Win10. Natomiast co do gier, to wszystkie działają bez problemu (no może poza tymi starszymi pozycjami zabezpieczonymi Securomem).

            Skomentuj Historia edycji

          5. mutissj
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2016-06-28 22:09

            @tgolik

            Współczuje jak by trzeba było odpalić nowego Tomb Raidera z chmury,

            następnie zanim te 16GB z dysku serwerowego załaduję się do ramu w twoim komputrze,

            to minie cały dzień w takim cebulowym internecie 6mbit/s

            ------------------------------------------------------------------------
            Do tego M$ dąży, żeby cały twój dysk był na serwerze microsoftu, w ten sposób pozbędą się piractwa i więcej money dla korporacji, ale w POLSCE to nie wypali bo cebulastwo extrymalnie wolno inwestuje w światłowody.

            Skomentuj Historia edycji

          6. PL_SBX
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2016-06-29 07:00

            Nie mogą wykluczyć dysku z komputera nie rozumiesz? Nie mają prawa też zmuszać do korzystania z chmury - a jak windows ci nie odpowiada to spokojnie masz jeszcze linuxa i kupaOSX.

            Skomentuj

        2. Yaceek
          Oceń komentarz:

          3    

          Opublikowano: 2016-06-28 15:49

          Odpowiada mi jego interfejs i ogólny wygląd. Doskonała opcja posiadania kilku wirtualnych pulpitów, dzięki którym moja praca stała się dużo łatwiejsza. Ogólna szybkość działania w porównaniu do Win7 (Win7 i Win10 zainstalowane zostały na tym samym SSD). Rozbudowany menadżer zadań w porównaniu do Win7. Kilka bardzo dobrych i przydatnych aplikacji, których próżno szukać w win7 (w tym bardzo dobry kalkulator). Menu start można doskonale spersonalizować, w przeciwieństwie do Win7. Synchronizacja z dyskiem OneDrive. Dx12 do gier. To nie są tylko moje wymysły, ale jak widać opinia innych za bardzo ci wadzi. Spójrz na to obiektywnie bo z takim hejterskim podejściem jakie tu prezentujesz daleko nie zajedziesz.

          Skomentuj

          1. Atak Snajpera
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2016-06-28 18:01

            Widać że jesteś nowy w IT i chyba nikt ci nie powiedział o takich zamiennikach Task Managera jak Process Explorer czy Process Hacker, które zjadają na dzień dobry nawet ten wynalazek w Win10. Kalkulator ci się podoba w win10?! Nie mam już więcej pytań bo widzę tu przypadek z kategorii tych beznadziejnych. Personalizacja menu start to hipsterski pic na wodę i tyle. Jakieś protezy gadżetów oraz polpierdułkowate aplikacje metro. Dobrze że "promocja" za miesiąc się skończy i ta zaraza win10 wkońcu wyhamuje na dobre.

            Skomentuj

          2. Yaceek
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2016-06-28 20:14

            Wow.. dawno nie widziałem kogoś tak zapatrzonego w siebie. Napisałem konstruktywny komentarz w odpowiedzi na twoje zarzuty, a ty wybrałeś z tego akurat to co ci się nie podoba i odpisałeś w sposób, który każe mi przypuszczać, że masz jakieś problemy z osobowością. Process explorer? Process Hacker? Człowieku, my tu mówimy o różnicach między systemami Win7 oraz Win10, a ty mi piszesz o aplikacjach spoza systemu operacyjnego? Czy to naprawdę ciężko zrozumieć, że rzeczy które tam wypisałem są dla mnie przydatne i wklejam je jako zalety w nowym systemie? Czy to tak trudno zaakceptować opinię drugiego człowieka?

            Skomentuj

        3. HardCorak
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2016-06-28 20:00

          Bo jest szybszy, szczególnie widać to na nowych komputerach. w grach to samo lepiej to wszystko działa. Taki AC Syndicate na Win 8.1 co jakiś czas łapał przycięcia a po akt do 10 nie dość że jest więcej fps (minimalnie ale jest) to przycięcia zniknęły.

          Skomentuj

  2. kbrbabzbtb
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-06-28 14:55

    Szczerze trzeba powiedzieć, że nie jest to system operacyjny dla użytkownika i pod jego preferencje tylko aplikacja-sklep instalowana na stacji użytkownika służąca do realizacji potrzeb MS.

    Podobnie jest w przypadku polityki wsparcia graczy na PC przez tego giganta. Tak naprawdę nazywa się to wsparcie dla windows 10 bo większość graczy jest jeszcze na 7-ce i jakoś tego wsparcia (czytaj ostatnich gier ze stajni MS na ten system) nie mają.

    Skomentuj

  3. arnakus
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-06-28 14:57

    No bez żartów proszę. Co to za firma, której cała działalność opiera się na 1 komputerze. To ja w domu mam oprócz desktopa jeszcze notebooka i smartfona. Poza tym oni w tej firemce nie wiedzą co to jest backup? U mnie w firmie jest robiony codziennie backup przyrostowy i raz na tydzień pełny backup. Bez tego nie można prowadzić poważnego biznesu. A do brzydkich numerów M$ to jesteśmy przyzwyczajani do 30 lat.

    Skomentuj

    1. Avantu
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-06-28 16:13

      W newsie nie jest napisane że Pani straciła dane, po prostu jej komputer zaczął sypać.

      Skomentuj

      1. arnakus
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2016-06-28 16:34

        Tak naprawdę nie wiemy co zawiniło. Może akurat sprzęt (np. dysk twardy) szwankował i M$ tutaj jest niewinny. Przywrócenie wcześniejszego systemu z kopii zapasowej rozwiałoby wątpliwości - system czy sprzęt? Poza tym czy mógłbyś pozwać o odszkodowanie firmę samochodową za awarię służbowego auta (na gwarancji) bo miałeś załatwić jakąś ważną sprawę dla swojej firmy.
        P.S. We wszystkich EULA jest napisane : producent oprogramowania nie odpowiada za straty powstałe w wyniku używania tegoż oprogramowania.

        Skomentuj Historia edycji

        1. atteru
          Oceń komentarz:

          1    

          Opublikowano: 2016-06-29 08:37

          Tylko tutaj wchodzi fakt że problem nie powstał przez użytkowanie oprogramowania tylko przez "wymuszoną" zmianę oprogramowania bez zgody/wiedzy użytkownika.

          Ja tam nie hejtuje bo zaktualizowałem Win10, ma on pewne wady, zdarza się że jakaś funkcja się popsuje, ale ogólnie system działa 5x płynniej niż poprzednie wersje.

          Skomentuj Historia edycji

  4. chris55
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-06-28 15:38

    "Nieoficjalnie nie mógł pozwolić w takiej sprawie sobie na porażkę" - co za dziwaczna składnia, kto pisze takie artykuły?

    Skomentuj

    1. kropak
      Oceń komentarz:

      -4    

      Opublikowano: 2016-06-28 17:21

      Się odezwał znawca systemów hahaha człowieku nie ośmieszaj się jeszcze bardziej piszą takie pierdoły bo jak mówią z gówna bicza nie ukręcisz!

      Skomentuj Historia edycji

        1. kropak
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2016-06-28 18:15

          Hahaha to sobie sprawdź cwaniaku w katalogu windows masz już 10 gotową do instalacji, a ta ikonka na pasku to tylko taki szczegół. System już dawno pobrał co chciał :D

          Skomentuj

          1. kropak
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2016-06-28 18:46

            No i widzisz chopie czym się różni świadomy użytkownik komputera od leszcza :D świadomy wybiera co chce mieć, a leszcz łyka wszystko jak młody pelikan.

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2016-06-28 19:50

            ale co łyka ? napisałwyraznie ze ja kbedzie chcial to sobie kliknie i zaktualizuje. To jego wybor.

            Skomentuj

          3. kropak
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2016-06-28 21:54

            A kto normalny ustawia automatyczną aktualizację? Ręce opadają ....

            Skomentuj

          4. atteru
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2016-06-29 08:43

            Podejrzewam że każdy człowiek który nie chce się bawić w ręczne aktualizacje bo nie ma na to chęci lub czasu, a jednocześnie chce dbać o to by mieć aktualne certyfikaty zabezpieczeń itp.?

            Wbrew pozorom aktualizacje są potrzebne wszędzie, zwłaszcza w systemie operacyjnym, dzięki takim automatycznym aktualizacją można zrezygnować z antywirusa mając choć odrobinę rozumu w trakcie korzystania z internetu.

            Skomentuj

        2. Krzychu2009
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-07-06 00:21

          Na win 10 aktualizacje z automatu idą. Win 7 to inna bajka.
          Druga sprawa, to jak troluje i męczy ms komunikatami, jak zachęca. I ludzie łykają haczyk.

          Skomentuj Historia edycji

  5. kropak
    Oceń komentarz:

    -4    

    Opublikowano: 2016-06-28 15:53

    Mówiłem od samego początku, że to samo zło to nie system, a jeden wielki trojan! Najgorsze badziewie jakie MS wypuścił.

    Skomentuj

  6. chrisplbw
    Oceń komentarz:

    9    

    Opublikowano: 2016-06-28 16:28

    Szkoda, że u nas nie ma prawa opartego na precedensach.
    M$ wolał ugodę (czyli jest coś na rzeczy) ) bo w przypadku rozprawy i jej przegranej ilość kolejnych pozwów można by liczyć w milionach :D

    Skomentuj

  7. miedzianek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2016-06-28 17:38

    "może spowodować sporo start"

    stRAt;)

    Skomentuj

  8. DaroBenchmarkPC
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2016-06-28 19:15

    "Samoczynna aktualizacja Windows 10 może spowodować sporo start" start czy raczej STRAT ;)

    Skomentuj

  9. studionti
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2016-06-28 19:15

    Dożyłem czasów, kiedy CIESZĘ SIĘ że używam Windows Vista zamiast najnowszego "osiągnięcia" Microsoftu.

    Skomentuj

  10. stalkerpl
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2016-06-28 20:29

    to jest niemozliwe w w bandyckim kraju zwanym polską, interes przedsiebiorstwa, korporacji wazniejszy od obywatela tak to u nas jest, obywatel sie nie liczył i od wielu lat nic sie w tej kwesti nie zmieniło

    Skomentuj

    1. mutissj
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2016-06-28 22:01

      Należymy do UNI EUROPEJSKIEJ a celem uni jest bogacenie kraju niemieckiego, reszta krajów dostaje solidną dawke manipulacji :]

      Skomentuj

        1. mutissj
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2016-06-29 18:18

          ty se lepiej kobiete znajdz bo widze jakiś nie wyżyty

          Skomentuj

  11. Krzychu2009
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2016-07-06 00:14

    Śmiać mi się chce, z tego co Microsoft robi, z tych nękających komunikatów na temat upgrade do 10. Wyjdzie 11, czyli poprawiona 10tka, to może zainstaluje, na razie nie mam takich potrzeb!