Na topie

Xbox One X nie uciągnie Killing Floor 2 w 4K

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Gry Xbox One

Chociaż twórcy chcieli zaprezentować grę w 4K, Xbox One X okazuje się dysponować za małą mocą.

  • Xbox One X nie uciągnie Killing Floor 2 w 4K
A A

Killing Floor 2 to bardzo udana strzelanka, która już w przyszłym miesiącu dostępna będzie dla większego grona odbiorców. Twórcy zdecydowali się bowiem na rozszerzenie platform docelowych gry, która po PC i PlayStation 4 trafi także na Xbox One.

Premierę zaplanowano na 29 sierpnia. Studio Tripwire Interactive potwierdziło też, że po debiucie konsoli Xbox One X wydany zostanie odpowiedni patch, który pozwoli wykorzystać większe moce obliczeniowe w niej drzemiące. Okazuje się jednak, że nie są one na tyle duże, aby pozwolić na zabawę w 4K.

„Xbox One X okazał się platformą, którą łatwo opanować. Niewiele czasu zajęło nam przeniesienie bazowej gry na nową konsolę. Killing Floor 2 zadziała w natywnym 1800p, bez checkerboardingu. Wprawdzie eksperymentowaliśmy z 4K, ale spadki klatek były za duże. 1800p to odpowiedni balans między jakością i płynnością.”

Wykorzystane zostaną tekstury ultra, znacznie lepiej prezentować mają się również cienie. Patch udostępniony zostanie w dniu premiery konsoli Xbox One X.

Źródło: dualshockers

Odsłon: 3892 Skomentuj newsa
Komentarze

51

Udostępnij
  1. Dragonik
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-07-31 17:00

    Konsola reklamowana do 4K i jej nie uciągnie w takiej rozdzielczości?

    Skomentuj

    1. owatanka
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-07-31 18:58

      Tez mnie to rozbawilo ale czy ktos sie spodziewal czegos innego?

      Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-02 11:52

        ciekawe co mielą te papierowe teraflopy :D

        Skomentuj

    2. KENJI512
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2017-07-31 19:10

      Wystarczy słowa konsola i już wiadomo :) Chcesz 4K lub dobrą grafikę, tylko PC.

      Konsolę w domu mam i jej nie cierpię, gdyż hamuje rozwój PC i grafiki.

      Pozdrawiam Fanboyów, do FIFY konsole są fajne, ale nie są "poważnym" sprzętem i nigdy nie będą, nie liczcie na super grafikę, jaką obiecują :)

      Skomentuj

      1. kitamo
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2017-07-31 21:37

        wiesz, na ps4pro które ma nizsza wydajnosc masz 3200x1800 ->4k i praktycznie jest te 50-60fps bo po prostu ta gra jest syfiasto zoptymalizowana.
        Dlatego nie licze ze na XONEX bedzie lepiej.
        Wieksze dropy zalicza na PC w 4k

        https://www.youtube.com/watch?v=ZrLJ7BjtjZI

        https://youtu.be/kNdPQFbAUVI?t=857
        GTX1080TI tez nie daje rady

        Skomentuj Historia edycji

          1. Warmonger
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-06 09:04

            @Q2hvY2hsaWs7
            4K to nie jest jest dwa razy, tylko 4 razy więcej pikseli od 1080p. Potrzeba więc sprzętu prawie 4 razy mocniejszego. Mówię "prawie", bo w praktyce nie całe renderowanie jest przeprowadzane oddzielnie dla każdego piksela.

            Skomentuj

        1. BariGT
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-08-01 16:15

          Do 4K w 60 klatkach potrzeba akceleratora o mocy ok 16-18 Tflops, wiec o czym Ty kolego w ogole mowisz?
          4K na obecnych konsolach to upscalowane 1440p lub nawet mniej a ze to upscalowanie sie inaczej teraz nazywa niczego nie zmienia. Poprzednia generacja miala problemy z 60klatkami w 1080p, ktore wymaga 8-10X mniej mocy obliczniowej, dlatego skoncz z ta propaganda.

          Prawdziwe 4K/60 na konsolach to moze na PS7 zobaczysz.

          Skomentuj

      2. Akatzuky
        Oceń komentarz:

        -9    

        Opublikowano: 2017-08-01 05:06

        No nie wiem czy tylko Pc taki Horizon na ps4 pro i hdr zmiata wiedzminka pod dywan :)

        Skomentuj

        1. betonowy
          Oceń komentarz:

          4    

          Opublikowano: 2017-08-01 10:06

          Brawo, twój "horizonek" ma (niewiele) ładniejszą grafikę niż 2,5 letnia gra, GG konsolowy geniuszu ^________^

          A jak myślisz, jakby Sony wypuściło Horizona na PC to jak by chodził na średniej klasy sprzęcie? Podejrzewam że wyglądałby tak samo ładnie a chodził bliżej tych 60fps, a nie te marne 30fps. No ale "ekskluziwy" (rak branży), inaczej tego połproduktu jakim jest PS4 pro kupiło by pewnie z połowę mniej osób. Od dłuższego czasu widać już tendencje że ludzie wolą się przesiąść na wydajny pc, niż pakować pieniądze na półprodukt.

          Skomentuj Historia edycji

          1. Akatzuky
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2017-08-01 23:58

            A mnie nie obchodzi co by bylo ziomek Horizon zmiata gry na pc i to jest fakt

            Skomentuj

          2. Szarlej_pl
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-07 06:04

            A Total War: Warhammer zamiata wszystkie gry na PS4 pod dywan i tez nigdy na konsole nie wyjdzie.
            Z dupy logika, robiac takie porownania.

            Skomentuj

        2. PS4RaceMaster
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2017-08-01 13:06

          Horizon zamiata wszystkie gry z pc a w HDR z PS4 PRO na dobrym TV zamiata właśnie pod dywan :)

          Skomentuj

    3. Eternal1
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-31 21:25

      Pewnie by uciągnęła w 4K, lecz przy odpowiednich kompromistach jakości obrazu i/lub płynności.

      Na chwilę obecną 4K to ciężki temat nawet dla najmocniejszych PC-tów gdzie sama karta grafiki kosztuje więcej niż cała konsola.
      Niech developerzy oleją wizerunkowo-marketingową pogoń za 4K i skupią się na 1080/1440p lecz przy stabilnej płynności 60FPS. Efekt będzie znacznie przyjemniejszy.

      Skomentuj

      1. barpiw
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-31 23:21

        Jestem tego samego zdania. Ale pewnie dopiero przyszła generacja konsol zapewni stałe 60fps w 1080p, o ile oczywiście nie oleją tej rozdzielczości. Bo co komu po 4K jak nie idzie w to grać przez brak płynności. Myślałem, że po wyjściu PS4 PRO to jednak fullHD będzie spoko śmigało. Miał być wybór 1080p/60 klatek, a 4K w pokazie slajdów :p . A oni sie na 4K skupili i nadal to wszystko słabo chodzi (w większości - są wyjątki!!!) nie zależnie od rozdzielczości.

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-07-31 23:46

          no z tymi slajdami to w jakiej grze?

          Skomentuj

          1. barpiw
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-08-01 00:05

            Napisałem slajdy specjalnie, żeby podkreślić że nie ma płynności po prostu, takiej jaka powinna być. "Konsolowe" 30 FPS to jest śmieszna wartość, nie nadająca się do grania. A są gierki, chociażby Wach dogs 2 potrafiące jeszcze bardziej przymulić.

            Skomentuj

          2. kitamo
            Oceń komentarz:

            -2    

            Opublikowano: 2017-08-01 00:37

            no ja nie uwazam by 30fps nie nadawalo sie do grania.
            Wychodzi wtedy na to ze gry na PC nie istniały do czasów pojawienia się akceleratorów i to tych naprawde mocniejszych bo przypominam ze pierwszy Tomb Raider smigał w 30fps, 640x480

            Skomentuj

          3. barpiw
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-08-01 10:40

            Kiedyś się tak grało, ale skoro nie było wyboru... Gierki się jednak trochę rozwinęły i na dzień dzisiejszy 30 klatek jest śmiesznie niską liczbą, która jednak przeszkadza w graniu. Po przyzwyczajeniu się do do wyższych wartości ciężko się znów przestawić na 30 lub jeszcze mniej ;) Jeszcze 3 lata temu przechodziłem u kumpla na ps3 GTA V, a wiadomo jak to chodziło na tym sprzęcie. Po przyzwyczajeniu do tej klatkologi jakoś dałem radę przejść, ale jak zobaczyłem znów tą gierke pare miesięcy temu to się naprawdę zdziwiłem, że w takie coś dałem radę ugrać. Kitamo widzę że masz konkretny sprzęcior z dwóch GTX-ów 1070. Jak to się sprawuje, bo jest pewnie wydajniejsze niż 1080ti? Do czego masz to podpięte (wyświetlacz) bo chyba nie do tych monitorków z które są wymienione. Jak to jest z tymi mikroprzycięcieami, rzeczywiście coś takiego występuje?

            Skomentuj

      2. kitamo
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-01 00:44

        nie bedzie 1440 z prostego powodu - ekrany sa 4k i musi byc to dostosowane do obecnych standardow. Skoro robi się telewizory 4k to urządzenia musza zapewnic taki sygnał.

        Skomentuj

    4. Michał 06
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-31 22:13

      HAHAHHAHAHAHAHAHAHAHA 2 krotny przyrost mocy AAAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAH :P

      Skomentuj

  2. rlistek
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2017-07-31 17:05

    Oho... szybciej niż myślałem.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-31 21:40

      https://www.youtube.com/watch?v=ZrLJ7BjtjZI

      no patrząc na PC to ta gra jest slabym wyznacznikiem

      Skomentuj

  3. Majuss
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-07-31 17:07

    Haha to są ale jaja...

    Skomentuj

  4. PS4RaceMaster
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2017-07-31 17:14

    Gdzie ten true power 4K.......bój się PS4 PRO hue hue
    Jaki piękny kit wciskał M$ przy reklamach ech...........

    W 2019 wyjdzie PS5 i będzie po xboxie x bez gier na wyłączność.

    Hej fanbojki M$ gdzie jesteście @#$%^&*

    Skomentuj

    1. franiux
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-31 17:34

      Bo niby MS nie pracuje nad następcą i konkurentem do PS5 ?
      PS5 jak i X2 to odległa pieśń przyszłości.

      Skomentuj

    2. Alovsskyy
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-07-31 19:08

      To jak porównywanie PS3 z PS4. Widze niektórzy ludzie nie potrafią opanować podstawowej funkcji mózgu jaką jest myślenie.

      Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-31 21:43

      na PS4pro masz 3200x1800 -> 4k i masz ok 50-60fps wiec ogolnie nie jest zle.

      Na PC przy 1080TI dropy fps sięgają nawet 30 co jest mega uciązliwe bo gra moze latac i w 120 ale taki spadek jest bardzo juz widoczny.

      Skomentuj

      1. rlistek
        Oceń komentarz:

        2    

        Opublikowano: 2017-07-31 22:04

        Jak to? To ludzkie oko widzi więcej niż 30fps? (͡° ͜ʖ ͡°)

        Skomentuj

        1. kitamo
          Oceń komentarz:

          -1    

          Opublikowano: 2017-07-31 22:33

          no jak masz skoki 120 -30 to widzi ;)

          Skomentuj

        2. tomto
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2017-08-01 08:08

          Jedno oko widzi tylko 30, inne potrafi zauważyć 90 ...
          Jeszcze za czasów monitorów CRT miałem znajomego któremu obraz na monitorze migał przy 90Hz ...

          Skomentuj

      2. Szarlej_pl
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-07 06:12

        3200 x 1800 = 3840 x 2160 ?????
        jakie to 4k? okrojona wersja?? LoL

        Skomentuj

  5. mutissj
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-31 18:24

    GTX1080Ti ~3500 zł jako sama karta graficzna w kompach nie jest w stanie utrzymać pełnych 60 fps w każdej grze,

    a co dopiero w konsoli za 2500 zł

    Skomentuj

    1. Shunex
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-31 22:35

      1080Ti nie utrzymuje 60 fps w tych niezoptymalizowanych :P

      Skomentuj

  6. Gatts-25
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-07-31 18:29

    Dalej ludzie nie rozumieją.Deweloperzy korzystają ze starego silnika graficznego ,który nie potrafi wykorzystać w pełni konsoli XBOX ONE X bo kod gry na to nie pozwala.
    Żeby wykorzystać moc obliczeniową procesorów i kart graficznych nie da się tego zrobić na starych silniach.
    Sam CRISIS pokazuje jak przyszłościowo powstał ten silnik graficzny ,który na chwilę obecną dawno także jest przestarzały.
    Zacofanie rynku polega na tym ,że deweloperzy używają silników graficznych ,które teoretycznie potrafią wykorzystywać CPU i GPU na maksymalne możliwości jednak jakbyśmy spojrzeli na grafikę wykorzystania sprawa by wyglądała tak - RYZEN w CPU gdzie jeden ludek robi za jeden wątek potrafi być wykorzystany używając tylko prawej dłoni czasami dodając lewą zaś plecak ma pusty.
    Firma ,która pierwsza wyprodukuje silnik graficzny ,który zapełni plecak i dwie dłonie w 75% możliwości wątku wygra sporo kasy zwłaszcza gdy tych wątków będzie można w tym samym czasie być używanych nawet 64.
    Widoczny jest ewidentny zastój w tej branży i nie ma innej możliwości ,żeby zrobić kolejny skok w przyszłość potrzeba nowego rozwiązania przełomowego na rynek gier ale także programów.
    Wystarczy tego kilkuletniego zastoju i trzeba ruszyć na przód.

    Skomentuj

  7. -AKATSUKI-
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-07-31 18:48

    Na PS4 pro to nawet 20 FPS w 2k nie ma haha..

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-31 21:34

      3200x1800 -> 4k i 52-60fps
      zoptymalizowana ta gra najlepiej nie jest.
      Na PC dropy 30-65fps przy GTX1080 wiec ekhem lipa

      Skomentuj Historia edycji

        1. PS4RaceMaster
          Oceń komentarz:

          -4    

          Opublikowano: 2017-08-01 12:13

          Nvidia mani cię tymi efektami w tech demach i tyle ci pozostaje abyś japę cieszył.
          Pokaż te efekty w grach ech... ładniejsze efekty mamy w exach na PS4. W ogóle gry na wyłączność od Sony to najwyższa półka graficzna :)

          Skomentuj

          1. PS4RaceMaster
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2017-08-01 12:23

            Wzdychaj dalej.........

            Skomentuj

  8. sakkra
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-07-31 19:50

    hahahahahahahaha HA HA

    Skomentuj

  9. Eternal1
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-07-31 21:20

    Pogoń za bardzo wysoką rozdzielczością kosztem jakości oraz płynności jest bez sensu.

    To ja już wolę 1080p przy detalach High i stabilnym 60FPS.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-31 22:58

      tylko ze ta gra w 1080p tez ma takie dropy.

      Skomentuj

  10. kitamo
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2017-07-31 21:25

    A jak mowiłem że do 4k potrzeba minimalnie 12Tflop to nikt nie chciał uwierzyc.

    Oczywiscie dał oby sie zrobic tą grę w 4k na xonex bo co by nie mowić to kwestia silnika a ta gra ma po prostu stary engine i samo taktowanie GPU+CPU w xonex nie pomoze juz - tu musi byc nowy silnik i nowa optymalizacja zeby dało sie cos wiecej wykrzesac, inaczej trzeba by dorzucic jeszcze z 6tflop.

    MS jak chce konkurowac z Sony to musi na tą konsole sciągnąc jakies exy które będa zrobione specjalnie pod XOX bo inaczej sytuacja będzie sie powtarzac - gry będa pisane pod XO i na XOX po prostu będzie boostowana rozdzielczosc.

    Killing floor 2 to akurat bardzo zle zoptymalizowana gra. Na PC tez są dropy straszne przy duzym zagęszczeniu mobow i akcji.

    Na PS4 pro pracuje w 3200x1800 i pojawiają się tez kilkuklatkowe dropy.

    Na PC przy GTX1080 i 4k mamy dropy 30-65 fps wiec nawet jeszcze gorsza optymalizacja.

    Skomentuj Historia edycji

  11. Ogrodov
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-31 23:26

    Buhaha "Xbox One X nie uciągnie Killing Floor 2 w 4K" - bo wydawca ma to w dupie. Tytuł newsa iście obiektywny. Brawo, brawo.

    Skomentuj

    1. kitamo
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-01 00:39

      Skoro na PS4pro chodzi w tej samej rozdzielczosci a konsola wyraznie jest slabsza to jak najbardziej kwestia optymalizacji, a wlasciwie jej braku.
      Na PC to samo jest - najmocniejsza grafa nie pozwala na rozgrywke w 60fps.
      No ale to złote tytuły benchmarka.

      Skomentuj

        1. PS4RaceMaster
          Oceń komentarz:

          -3    

          Opublikowano: 2017-08-01 12:22

          Twój pc nie pokaże ładniejszych gier :)
          PS4 i gry na wyłączność to najwyższa półeczka audiowizualna :)
          Dodatek do U4 tuż tuż.....
          https://www.youtube.com/watch?v=LSJ9_b2HezA&t

          Horizon ZD
          Avatar w świecie gier :) W tej generacji nie doczekasz się takiej oprawy na swoim rumaku pc :)

          https://www.youtube.com/watch?v=u2_W1Gkwrwg&t

          PS5 tylko zdepczę tę prowizorę pc..........




          Skomentuj

          1. PS4RaceMaster
            Oceń komentarz:

            -3    

            Opublikowano: 2017-08-01 12:48

            Zabolało hue hue.

            Nie podniecaj sie tak bo i tak rzeczywistości nie zmienisz :)

            Skomentuj

  12. zineq
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-08-01 07:45

    biedni konsolowcy

    Skomentuj

  13. zineq
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-08-01 07:45

    biedni konsolowcy

    Skomentuj

  14. krzemien95
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-01 16:10

    Gdzie Pogromca? Chodź tu ziomek, podpinaj peesczterypro! Pokaż iksboksiakom i pececiakom jak się gra w cztery ka

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2017-08-01 17:18

      Brakuje ci wciąż tych samych screenów z przedpremierowych prezentacji przed downgradem z jakiegoś U4 czy Ordera i zapewnień, że tak gra wygląda faktycznie czy specjalnie wykadrowanych ujęć z Horizona, pomimo, że inni użytkownicy wrzucali swoje screeny bezpośrednio z konsoli, z interfacem, jak się trawa doczytywała z odległości dalszej niż kilkanaście metrów, co nie? ;)

      Skomentuj

      1. krzemien95
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-02 20:26

        Brakuje mi wciąż tego soczystego gadania o pupie maryny xD