Na topie

Xiaomi Mi 7 powinien zaoferować procesor Snapdragon 845, ale i ekran z wcięciem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Chińskie telefony Producenci: Xiaomi

Zanosi się na to, że Xiaomi Mi 7 będzie zauważalnie odbiegać od poprzednika. Problem w tym, że stylistyka nowego modelu może budzić spore kontrowersje.

  • Xiaomi Mi 7 powinien zaoferować procesor Snapdragon 845, ale i ekran z wcięciem
A A

Xiaomi systematycznie poszerza swoje portfolio o nowe smartfony. I chociaż jest to producent ceniony za przystępne cenowo i sporo oferujące średniaki, wiele osób najbardziej interesują topowe modele. Takowym będzie między innymi Xiaomi Mi 7, na temat którego zaczynają pojawiać się coraz konkretniejsze informacje.

Te dotyczące wydajności nikogo nie powinny zdziwić. Xiaomi Mi 7 napędzać ma bowiem procesor Qualcomm Snapdragon 845, który trafi do większości tegorocznych flagowców. Publikowane zapisy z programów testujących sugerują przy tym 6 GB RAM, ale bardzo możliwe, że smartfon oferowany będzie także w wariancie z 8 GB RAM.

Xiaomi Mi 7

Mniej sympatyków znajdą zapewne informacje dotyczące ekranu. W porównaniu do poprzednika ma być on nieco większy, ze smuklejszymi ramkami, ale i wcięciem w górnej części. Przynajmniej od frontu Xiaomi Mi 7 może zatem przypominać iPhone'a X, ZenFone'a 5 oraz kilka innych modeli, bo wszystko wskazuje na to, ze jest to rozwiązanie, na które producenci będą w tym roku stawiać.

Jeśli chodzi o inne elementy specyfikacji Xiaomi Mi 7, mówi się również o podwójnym aparacie głównym, czytniku linii papilarnych i funkcji rozpoznawania twarzy.

Na oficjalną premierę omawianego modelu możemy jeszcze trochę poczekać. W pierwszej kolejności (pod koniec marca) zobaczymy bowiem Xiaomi Mi Mix 2s, w kontekście którego również sporo mówi się o ekranie.

Źródło: gizmochina, tech.firstpost

Odsłon: 5793 Skomentuj newsa
Komentarze

10

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. DanyGee
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2018-03-13 11:34

    Znów wcięcie?
    Wywnioskować więc można, że producenci najbardziej stawiają na słabości ego klientów. Chyba to najkrótsza droga do mamony. Mimo to, mam nadzieję, że trend monobrwi się nie przyjmie. Całe szczęście, że jest jeszcze wybór.

    Skomentuj

  2. hex3n
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2018-03-13 12:14

    Lubię 3 Polskie serwisy technologiczne. Ale "hejt" na produkty Apple i karma w postaci androidowych klonów nie spotyka się nigdzie indziej z taką dawką histerii i wzajemnego nakręcania. Zrozumcie że Apple dyktuje warunki na rynku smartfonów i pewnie jeszcze długo to się nie zmieni. Skoro produkty na Androidzie nie mogą tu konkurować pod względem softu to przynajmniej wizualnie próbują dorównać konkurencji. Kiedyś z pewnością uzbieracie pieniądze na swój pierwszy fon z iOS i będziecie mniej emocjonalni w tej kwestii.

    Skomentuj Historia edycji

    1. mesjan
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-03-13 12:29

      Może i inne firmy kopiują w tym przypadku to wcięcie od apple, ale ludziom ono się po prostu nie podoba bo jest wizualnie zrobione na siłę. A dla fanów iphonów to mogliby nawet kamerę z czujnikami umieścić na środku ekranu i nazwać to rozwiązanie Ekskluziv Design i by to łyknęli i uznawali za szczyt elegancji. Co do mnie to miałem iphona i byłem rozczarowany głównie przez zamknięte oprogramowanie. Mój znajomy napalił się na iphona i również był rozczarowany i oddał go dla chrześniaczki.

      Skomentuj

      1. hex3n
        Oceń komentarz:

        -5    

        Opublikowano: 2018-03-13 12:32

        Idealny przykład. Długo czekać nie trzeba. "A dla fanów iphonów to mogliby nawet kamerę z czujnikami umieścić na środku ekranu i nazwać to rozwiązanie Ekskluziv Design i by to łyknęli i uznawali za szczyt elegancji" I ten standardowy tekst typu: Mój znajomy.....

        Skomentuj

        1. mesjan
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2018-03-13 12:59

          Przecież napisałem że sam miałem i byłem rozczarowany. Umiesz tylko cytować? Niby czego to przykład?
          "Kiedyś z pewnością uzbieracie pieniądze na swój pierwszy fon z iOS i będziecie mniej emocjonalni w tej kwestii." to jest właśnie dobry przykład bufona, wiele osób wcale nie musi zbierać na iphona i ma kasę nawet na kilka czy kilkanaście takich ale nie zamierza go kupić.

          Skomentuj

          1. Po1nter
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-03-14 21:42

            O a po co Ci ten otwarty ekosystem? Bo mi na ten przykład jest potrzebny do niczego. Wymagam płynności i super aparatu. Na Androidzie mogę liczyć najwyżej na to drugie.

            Skomentuj

          2. mesjan
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-03-15 08:55

            Ekosystem to pojęcie z biologii ale rozumiem o co ci chodzi. W androidzie mogę wejść w pliki przerzucić muzykę, filmy z komputera do folderu w telefonie. Może też służyć jako przenośny dysk pamięci. Mogę dany plik muzyczny wrzucić do folderu z dzwonkami i użyć jako dzwonek telefonu lub sms (w ios dzwonki można tylko kupić). W androidzie mogę połączyć się z innymi telefonami i przesyłać pliki (ios nie łączy się z innymi).

            Skomentuj

  3. bodziokrak
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-03-13 12:38

    Nie interesuje mnie mało oryginalna kopia iphona, poczekam na taką z dwoma wcięciami u dołu i na górze, przynajmniej będzie się wyróżniać.

    Skomentuj

    1. lenoxxx
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2018-03-13 13:23

      Najpierw Apple musiałby to mieć. Wtedy zrobią kopię. Nigdy mi się nie podobał krój iphonów i wolałbym żeby takie kopiowanie nigdy nie miało miejsca no ale cóż... Niektóre firmy lubią naśladować "japka i szangcungi" bo taniej.

      Skomentuj

  4. Dragonik
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-03-13 13:23

    Ja proponuję jeszcze po bokach takie wcięcia. Spodziewałem się więcej po mi7. Szkoda że Android 9 będzie wspierał to coś.