Na topie

Xiaomi Mi 9 oficjalnie zaprezentowany - robi spore wrażenie

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Chińskie telefony Na Topie Producenci: Xiaomi

Xiaomi Mi 9 został wyposażony w 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED ze zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych. Smartfon może pochwalić się też bardzo wydajnym procesorem Qualcomm Snapdragon 855 i potrójnym aparatem.

  • Xiaomi Mi 9 oficjalnie zaprezentowany - robi spore wrażenie
A A

Zgodnie ze składanymi deklaracjami, Xiaomi pokusiło się o kolejną gorącą premierę. Chińskiemu producentowi nie przeszkadza fakt, iż zobaczymy dziś Galaxy S10 i Galaxy S10+. Zaprezentował Xiaomi Mi 9, który raczej nie powinien narzekać na brak zainteresowania.

Xiaomi Mi 9 premiera

To nowy przedstawiciel jednej z dwóch najważniejszych serii smartfonów tego producenta. Chociaż bazuje na poprzedniku (Xiaomi Mi 8) już na pierwszy rzut oka dostrzec można kilka znaczących zmian. Producent ponownie postawił na wyświetlacz AMOLED, ale o większej przekątnej 6,39 cala. Jednocześnie postarał się o smuklejsze ramki, współczynnik screen-to-body wynosi teraz 90.7%.

To nie jedyne warte odnotowania informacje. W wyświetlaczu zintegrowany został czytnik linii papilarnych, który wcześniej gościł na tylnym panelu. Znacznie skorygowano też rozmiary notcha, który tym razem ma kształt tzw. łezki.

Wyświetlacz pokrywa szkło Corning Gorilla Glass 6, a obudowę szkło Corning Gorilla Glass 5. Producent nadmienia przy tym, że potrójny aparat główny został zabezpieczony szkłem szafirowym. A skoro już o kwestii foto mowa, mamy tu do czynienia z konfiguracją 48 Mpix f/1.75 (Sony IMX586) + 16 Mpix f/2.2 (Sony IMX481) + 12 Mpix f/2.2 (teleobiektyw Samsung S5K3M5). Producent nie omieszkał pochwalił się wynikiem w rankingu DxOMark Mobile. Xiaomi Mi 9 zdobył w nim aż 107 punktów, dzięki czemu wskoczył na 3 miejsce zestawienia. Wyżej są jedynie modele Huawei P20 Pro i Huawei Mate 20 Pro.

Xiaomi Mi 9

Jak zawsze w przypadku swoich topowych konstrukcji, Xiaomi nie poskąpiło podzespołów odpowiadających za wydajność. Xiaomi Mi 9 został wyposażony w potężny procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 640. We współpracy z 6 GB lub 8 GB pamięci RAM (w zależności od wersji) powinno zapewnić to płynną realizację nawet najbardziej wymagających zadań.

Niezbyt imponująco prezentuje się za to bateria o pojemności 3300 mAh. Na plus zapisać trzeba jednak obecność szybkiego, a także bezprzewodowego ładowania. Dla wielu osób cenną cechą smartfona będzie zapewne obecność łączności zbliżeniowej NFC.

Xiaomi Mi 9 specyfikacja

  • Android 9.0 Pie z MIUI 10
  • 6,39-calowy wyświetlacz AMOLED, 19:9, 1080 x 2280 pikseli
  • ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 (7nm), Adreno 640
  • 6 GB / 8 GB pamięci RAM
  • 64 / 128 GB pamięci wewnętrznej
  • kamera główna 48 Mpix f/1.75 (Sony IMX586) + 16 Mpix f/2.2 117° (Sony IMX481) + 12 Mpix f/2.2, teleobiektyw (Samsung S5K3M5).
  • kamera przednia 20 Mpix f/2.0
  • Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, NFC, LTE
  • czytnik linii papilarnych, rozpoznawanie twarzy
  • dual SIM
  • bateria 3300 mAh, szybkie ładowanie (27W), bezprzewodowe ładowanie (20W)
  • waga 173 g

Xiaomi Mi 9 ceny

Do wyboru użytkowników oddane zostaną trzy wersje kolorystyczne - Lavender Violet, Ocean Blue oraz Piano Black. Wariant 6 GB RAM + 128 GB kosztować ma 2999 juanów, za wariant 8 GB RAM + 128 GB trzeba będzie zapłacić natomiast 3299 juanów.

W sprzedaży pojawi się też dodatkowy wariant z przezroczystą obudową, 12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej (za 3999 juanów).

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9 europejska premiera

Z Xiaomi Mi 9 można będzie zapoznać się nieco bliżej już za kilka dni. Europejska premiera odbędzie się już 24 lutego, wtedy też powinniśmy poznać ceny dedykowane na nasz kontynent.

Źródło: gsmarena

Odsłon: 10733 Skomentuj newsa
Komentarze

19

Udostępnij
  1. robertoos188
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2019-02-20 11:04

    Bateria 3300 mAh to jakieś żarty? Przecież tu mam wyświetlacz 6.4 całe, ja mam telefon z wyświetlacz en 6.4 całe i bateria 3700 mAh i też nie jest rewelacyjnie, najlepsza byłaby 4000mAh, moim zdaniem bateria dyskwalifikuje ten telefon

    Skomentuj

    1. HardCorak
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-02-20 11:56

      Pytanie tylko czy masz AMOLEDA bo to ogromna różnica w prównaniu do LCD IPS szczególnie po ustawieniu czarnego motywu.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Mariusch
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2019-02-20 14:47

        Miałem już wiele fonów z ekranami IPS, OLED, AMOLED i mogę powiedzieć jedno. Osoba, która twierdzi, że ustawienie czarnego motywu ma ogromny wpływ, prawdopodobnie nigdy nie miała możliwości porównania IPS do ekranów OLEDowych lub specjalnie bredzi bo jest fanbojem.

        Nie zaprzeczam, że ekrany OLEDowe są świetne bo mogą wyłączyć poszczególne piksele i nie zużywać na nie prądu. Jednak trzeba być świadomym, że przy białym tle, ekrany te zużywają o wiele więcej prądu niż IPS.

        W powyższego twierdzenia można wywnioskować, że @HardCorak ma rację bo przecież ciemny/czarny motyw wyłączy piksele. Jest to jednak błędne myślenie. Nikt normalny nie spędza 100% czasu gapiąc się na motyw.
        Większość stron internetowych nadal ma białe tło. Gry również są kolorowe, a jak są ciemne to trzeba zwiększyć jasność by więcej widzieć.

        Wniosek jest prosty. Jeśli czarny motyw wpłynie na wytrzymałość baterii choć w 1% to będzie dobrze.

        Skomentuj Historia edycji

        1. HardCorak
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-02-20 14:51

          To że google nie potrafi przez chwilę pomyśleć i dodać do swoich aplikacji czarnych motywów oraz wymusić na każdym innym producencie aplikacji czarny motyw to co ja na to poradzę. Trzeba sobie jakoś radzić i stosować mody które zmienią biały motyw aplikacji na czarny.

          Skomentuj

          1. Mariusch
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2019-02-20 14:56

            O ile większość aplikacji użytkowych mogłoby mieć "dark mode" o tyle w przeglądarkach oraz grach nie ma on żadnego wpływu.

            Nadal strony internetowe będą jasne. Dodatkowo podczas przeglądania strony, UI aplikacji jest ukrywany. Zatem 100% ekranu będzie zależne od właściciela strony i nie mamy na to żadnego wpływu.

            Skomentuj

          2. ahael
            Oceń komentarz:

            -1    

            Opublikowano: 2019-02-21 03:55

            Ja mam strony czarne na OneUI w dark mode i nie rozumiem czemu tak piszesz. Widziałeś kiedykolwiek dark mode? Robi dwukrotnie lepszy SoT.

            Skomentuj

  2. angelboy
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2019-02-20 11:10

    mocny telefon i ta śmieszna bateria ;( czasami nie wiem czy śmiać się czy płakać że nadal takie praktyki stosują, praktycznie ze wszystkim potrafią pójść do przodu a baterie jak stały w miejscu tak stoją :/

    Skomentuj

  3. sebger
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-20 11:21

    Fajnie, gdyby jeszcze podać informację o rodzaju i szybkości zastosowanej pamięci wewnętrznej.

    Skomentuj

  4. kosq83
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-20 11:49

    Może mi ktoś napisać jak ma się jakość dźwięku w porównaniu do starszych HTC (M8 M9 M10)? Tyle lat jechałem na HTC, zawsze zadowolony, ale widzę że się już skończyli i trzeba będzie wybrać coś innego.

    Skomentuj

    1. Po1nter
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-20 13:43

      Serio myślisz, że odczujesz różnicę? To tylko smartphone, czego by Ci w specyfikacji nie napisali to nadal niczym nie będzie się różniło od konkurencji.

      Skomentuj

  5. Yesusik
    Oceń komentarz:

    -3    

    Opublikowano: 2019-02-20 12:06

    Nie każdy jest obeznany w aktualnym kursie Juana, więc dobrze by było, jakby autor niusa poświęcił te kilkadziesiąt dodatkowych sekund i podał orientacyjną cenę w złotówkach.

    Skomentuj

    1. david_89
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2019-02-20 12:14

      2999 juanów =
      1 707,74412 złotego polskiego

      Skomentuj

    2. axelbest
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-20 12:57

      Pan/Pani tak na serio? google-> "kurs juana". Czas potrzebny do wykonania tego mozolnego zadania = mniej niż 30 sekund.

      Skomentuj

      1. Kropeczka
        Oceń komentarz:

        -9    

        Opublikowano: 2019-02-20 13:01

        Ale że co jakby autor podał to w niusie to co korona by mu spadła ?

        Hemoroidów by dostał ???

        A co do ceny na poważnie już. W Polsce pewnie będzie ok 2500 zł. + może jakieś januszkowe...

        Skomentuj

    1. czubaka1234
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-20 15:48

      Mógłbyś wyjaśnić o co chodzi z tą optymalizacją UI i czemu ma ona wpływ na baterię?

      Skomentuj

  6. passat
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-02-20 19:10

    Czym robi wrażenie? Absolutnie nic wyjątkowego.

    Skomentuj

  7. ahael
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-21 04:09

    Xiaomi jak zwykle ostatnio - bez polotu...

    Skomentuj

  8. kosq83
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-02-21 11:26

    Kurde drogi kolego, pomiędzy samymi htc od 7 do 10 jest różnica. Samsung s9+ gra bardzo funowo przy m10, podkreślone skrajne pasma - no a jak jest w innych to właśnie nie wiem. Idąc dalej jakby podłączyć te same słuchawki to tabletu Galaxy A10 to się słuchać nie da - więc na tej podstawie śmiem twierdzić że różnice są.

    Skomentuj

    1. kosq83
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-02-21 11:27

      @Po1nter