Na topie

Xiaomi Mi A1 (z czystym Androidem) pojawia się w polskich sklepach

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Producenci: Xiaomi

Problemów z dostępnością Xiaomi Mi A1 nie będzie. Cena nie jest jednak najniższa, ponieważ sięga 1 299 złotych.

  • Xiaomi Mi A1 (z czystym Androidem) pojawia się w polskich sklepach
A A

Na początku tego miesiąca Xiaomi zaprezentowało smartfona Xiaomi Mi A1. Powstał on we współpracy z Google i tym samym będzie kolejnym modelem wchodzącym w skład programu Android One. Wiemy już, że Xiaomi Mi A1 trafi do polskich sklepów.

Niektóre z nich startują z przedsprzedażą oferując dwie wersje kolorystyczne - czarną i złotą. Zamówienia mają być realizowane w pierwszych dniach października. Cena nie jest jednak najniższa, ponieważ sięga 1 299 złotych.

A przypomnijmy, że w trakcie prezentacji mówiono o kwocie 19 999 rupii. To w prostym przeliczeniu około 850 złotych. Oczywiście należało spodziewać się wyższej kwoty, ale przebitka okazuje się ostatecznie naprawdę spora i być może warto poczekać na lepsze oferty.

Xiaomi Mi A1

Jako przedstawiciel programu Android One, Xiaomi Mi A1 pracuje pod kontrolą czystego Androida. O aktualizacje dbać będzie Google. Metalowa obudowa skrywa solidne podzespoły, bardzo zbliżone do tych, jakie znamy z Xiaomi Mi 5X.

Specyfikacja techniczna Xiaomi Mi A1:

  • Android 7.1.2 Nougat
  • 5,5-calowy wyświetlacz IPS, 1080 x 1920 pikseli, 2.5D Corning Gorilla Glass
  • ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625
  • 4 GB RAM
  • 64 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
  • kamera główna 2x 12 Mpix (obiektyw standardowy f/2.2 + teleobiektyw f/2.6) i przednia 5 Mpix
  • Bluetooth 4.2, Wi-Fi, LTE
  • czytnik linii papilarnych
  • dual SIM (hybrydowy)
  • akumulator 3080 mAh, USB typu C
  • waga 168 g

Źródło: inf. własna, foto - Xiaomi

Xiaomi Mi A1

Cena od 1 299 do 1 299

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 8896 Skomentuj newsa
Komentarze

37

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. dariusz666
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-09-23 10:12

    Proline będzie miał za 1199zł

    Skomentuj

  2. Dragonik
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-23 10:31

    Bo powstał we współpracy w google to od razu ma więcej kosztować niż powinien?

    Skomentuj

    1. stach122
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-09-23 11:33

      Nie, w Polsce wszystko jest droższe. Pewnie taniej wyjdzie po prostu sprowadzić za granicy, i nie mówię tu o chinach.

      Skomentuj Historia edycji

      1. roman106
        Oceń komentarz:

        -6    

        Opublikowano: 2017-09-23 17:40

        Dlatego z innych krajów przyjeżdżają do PL na zakupy. Widocznie brzydzą się kupować w swoich tanich sklepach.

        Skomentuj

        1. korki45
          Oceń komentarz:

          5    

          Opublikowano: 2017-09-23 20:55

          W Polsce elektronika jest droga, nie porównuj jej do spożywki,
          ciuchy też można taniej wyrwać za granicami naszego państwa.

          Skomentuj Historia edycji

          1. Sharimsejn
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-09-24 09:33

            U mnie to standard argumenty. Przy cenie 1200zł-1300zł mamy 5,5-calowy wyświetlacz IPS, 1080 x 1920 pikseli z baterią....3080 mAh. Stanowczo za mało. Następnie mamy przeciętnego już Snapa. Nie spodziewałem się tej podanej ceny 850zł no ale chociaż coś koło 950zł. No i po raz kolejny zadam pytanie gdzie opłacalność dopłacania poza Note 4 Snap kiedy ten kosztuje 750zł teraz i nie jest wcale dużo słabszy poza tym 1GB ramu ;p

            Skomentuj

          2. Aloyz
            Oceń komentarz:

            4    

            Opublikowano: 2017-09-24 11:29

            Note 4 z 4GB RAM i 64GB flash kosztuje w Proline 899 złotych. Ma takie same flaki, a przy tym o 1Ah większy akumulator.
            Kogoś baaardzo mocno poniosło z tą ceną.

            Skomentuj

          3. Sharimsejn
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-09-25 06:24

            Hah no to ceny Note 4 z 4GB ramu akurat nie znałem. Tym bardziej teraz to nie ma sensu :)

            Skomentuj

          4. cochinek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-25 09:19

            Dodatkowo ten note 4 ze snapem i pamiecia 4/64 ma polskie czestotliwosci LTE B20 :) Ja za swojego niedawno dalem 910pln.

            Skomentuj Historia edycji

    2. Arnoldnies
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-25 13:23

      Dolicz podatek transport serwisowanie w Polsce 2 lata gwarancji
      i masz 1299 zł przykład https://www.x-kom.pl/p/383863-smartfon-telefon-xiaomi-mi-a1-64gb-black.html

      Skomentuj

  3. kombajn
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-23 11:29

    Ciekawe czy będzie opcja żeby do 5X wgrać soft od A1. A sam telefon jest zacny.

    Skomentuj

    1. portoryko
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-23 14:22

      Wpisz w Google: "Instalacja systemu z Xiaomi Mi A1 na Mi 5X niszczy urządzenie".

      Skomentuj

    2. Robsonik
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-24 02:46

      Czytałem gdzieś że niestety flashowanie kończy się tragicznie...

      Skomentuj

  4. wojciechu15
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-23 12:07

    Wyceniony adekwatnie do sytuacji na rynku. Sprzedając za 850 zł telefon ze snapdragonem 625, 4GB ram i podwójną kamerą sami sobie kopaliby dołki pod niższym segmentem.

    1200zł to nie tragiczna cena biorąc pod uwagę, że wielu producentów w podobnych pieniądzach oferuje telefony z 435 i 2 GB ramu.

    Skomentuj

    1. laska300
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-09-23 18:42

      Cena tragiczna - w zeszłym tygodniu odebrałem przesyłkę z Chin - Xiaomi Mi6 za dokładnie 1394zł.

      Skomentuj

      1. wojciechu15
        Oceń komentarz:

        3    

        Opublikowano: 2017-09-23 22:33

        Jak doliczysz marże importera i 23 procent vat to okaże sie że zapłaciłwś dokładnie tyle ile kosztuje w Polsce. Kiedy wy ludzie zrozumiecie, że cena importu 'na lewo' nijak się ma do ceny rynkowej i nie należy ich porównywać?

        Skomentuj

        1. Robsonik
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2017-09-24 02:48

          Nie do końca. Pozatym nie za każdą przesyłke zappłacisz cło...

          Skomentuj

          1. Silver
            Oceń komentarz:

            5    

            Opublikowano: 2017-09-24 15:45

            Cło na telefony wynosi 0%. Płacisz tylko VAT.

            Skomentuj

          2. Robsonik
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-09-24 22:30

            Dokładnie mój błąd...

            Skomentuj

        2. laska300
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-09-24 09:33

          Czego Ty nie rozumiesz w sformułowaniu - zapłaciłem dokładnie 1394zl? To jest ostateczna kwota, nic więcej nie zostało mi naliczone - telefon mam od tygodnia.

          Skomentuj

          1. wojciechu15
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-09-24 13:05

            Czego nie rozumiesz w sformułowaniu import na lewo? To, że telefon nie został oclony, nie zaplaciłeś w Polsce vatu i nikt po drodze nie zarobił nie oznacza to, że firma chcąca importować i legalnie sprzedawać na terenie Polski telefony może zrobić to samo. Pomijając koszty podatkowe, nadal istnieją koszty obsługi klenta, utrzymania zapasów, serwisu itp.

            Nie wiem czy osoby jak ty są naprawdę tak nieświadome, czy aby oszczędzić są gotowe udawać że nic nie wiedzą i jeszcze pòźniej zgrywać "tych zaradnych"

            Skomentuj

          2. laska300
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-09-24 15:46

            Telefon został kupiony w normalnym, legalnie działającym sklepie internetowym, jak każdym innym na terenie Polski. Ma normalną gwarancję. Ja jestem klientem i mnie nie interesuje perspektywa sprzedającego. Dla mnie, jak i każdego normalnego klienta, najważniejsza jest cena towaru. Odnoszę wrażenie, że Ty nie za bardzo wiesz o czym piszesz, nazywając kupowanie za granicą transakcją "na lewo". Powiem więcej, a w zasadzie to przez grzeczność tego nie nazwę, nie rozumiem jak można decydować się na dużo droższe zakupy, będąc jak mniemam, świadomym użytkownikiem elektroniki.

            Skomentuj

          3. Robsonik
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-09-24 22:31

            Niczego to Ty nie rozumiesz że raz się udaje a raz nie ;-)

            Skomentuj

          4. Fiona
            Oceń komentarz:

            3    

            Opublikowano: 2017-09-25 09:23

            Ale nazywanie zakupów w chinach "lewymi" świadczy o głupocie tak piszącego.

            Są to w pełni legalne zakupy. Zapłaci vat celnikom i nie jest nawet o 1% bardziej lewy od tego co smartfon kupił w markecie

            Skomentuj

          5. laska300
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-25 13:27

            Następny, który nie rozumie. Co się miało niby udać czy nie? Zrobiłem rozeznanie na rynku, porównałem ceny w sklepach na całym świecie i wybrałem najtańszą opcję. Oczywiście byłem świadomy możliwości naliczenia cła i z góry brałem to pod uwagę i wliczałem w cenę telefonu. Nawet przy doliczonym cle jego cena wynosiła 320 zł mniej niż w polskich sklepach. Trzeba być kompletnie nieświadomym rynku i cen, żeby wybierać droższe opcje.

            Skomentuj

          6. Vendeur
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-09-25 15:43

            Kiedy w końcu zrozumiesz, że cła na telefony NIE MA? Tzn. jego stawka wynosi 0%.

            Natomiast nieistotne, czy kupiłeś z legalnego sklepu. Jeśli nie zapłaciłeś Vatu, a taką mamy tutaj sytuację, to postąpiłeś niezgodnie z polskim prawem, czyli je złamałeś. Jest to zatem zakup "na lewo"... Czy to tak trudne do zrozumienia?

            Gwarancję masz powiadasz? Powodzenia z wysyłaniem towaru do Chin (żebyś się nie zdziwił kosztami wysyłki...) oraz czekaniem potem miesiąc na zwrot. Nie porównuj tego, to firmy, która sprzedaje w Polsce wprawdzie drożej, ale zapewnia serwis na miejscu.

            Skomentuj

          7. laska300
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-09-25 15:58

            Nie cła a vatu - błąd w komentarzu. Tak jak napisałem wyżej telefon także po wezwaniu do zapłaceniu vatu jest zdecydowanie tańszy. Jeśli dostałbym takie wezwanie to z pewnością bym to zrobił i i tak był 300zl do przodu. A to nie mój problem, że urząd celny nie działa jak powinien.

            Skomentuj

          8. wojciechu15
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-09-26 13:23

            Znaczy się jak coś ukradniesz i cię policja nie złapie to też nie ma sprawny i jesteś "Pan zaradny" bo to nie twoja wina, że policja nie działa jak powinna?

            Skomentuj

          9. laska300
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-09-26 13:54

            Czytamy ze zrozumieniem. Proszę prześledzić tę rozmowę od początku.

            Skomentuj

          10. laska300
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-09-25 16:07

            A co do gwarancji to rozumiem, że nigdy nie korzystałeś, a ja nie raz i czasy się zmieniły -Chiny to nie Polska. Nigdy nie miałem najmniejszych problemów nawet z drobnostkami typu słuchawki itp. Chiny są na drugim końcu świata wiwc normalne, że trochę to trwa. Za to w Polsce reklamacje to jak w państwie trzeciego świata.

            Skomentuj

  5. edmund
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-23 17:18

    A gdzie NFC?!

    Skomentuj

  6. DoomRider
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-23 17:46

    Korzystał ktoś? Jak się spisuje ?

    Skomentuj

  7. HardCorak
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-09-23 17:57

    jeśli jest tu czysty android i o aktualizacje dba google powinien być traktowany jak nexusy/pixele więc na start powinien być najnowszy android 8.0 a nie 7.1.2.

    Skomentuj

    1. Ari93
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-23 18:39

      Xiaomi MiBox też niby od googla z Android TV a do teraz nie wydali oficjalnej aktualizacji do 7.0... a gdzie tu 8.0. Ić Pan w ch z tym całym googlem. Kiedyś może nexusy dostawały aktualizacje na premierę ale te czasy już minęły

      Skomentuj

      1. HardCorak
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-09-23 20:58

        ale przecież chyba wszystkie nexusy/pixele nie starsze niż 2 lata dostają najnowszego androida na premierę w podobnym czasie

        Skomentuj

    2. Hedrox
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-09-23 22:10

      Na 100% dostanie aktualizację do 8.0

      Skomentuj

  8. anemus
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-09-23 23:39

    Cena na start podobna do ceny nota 4 na start bo i specyfikacja podobna. Bardziej rozbudowany aparat i więcej rami flash ale mniejsza bateria. Szkoda, że nie ma NFC bo byłby kompletny.