Na topie

Xiaomi podejmuje współpracę z Google - smartfon Mi A1 z czystym Androidem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Google Android Producenci: Google Xiaomi

Xiaomi Mi A1 wygląda naprawdę dobrze, a oferowany będzie w kuszącej cenie. Co ważne, smartfon trafi do Polski.

  • Xiaomi podejmuje współpracę z Google - smartfon Mi A1 z czystym Androidem
A A

Dobrze znane nam Xiaomi zapowiedziało właśnie kolejnego smartfona. Wydaje się, że ma on naprawdę spore szanse na sukces.

Mowa o modelu Xiaomi Mi A1, który przygotowany został w ramach programu Android One. Zakłada on oferowanie przystępnych cenowo smartfonów, które dany producent przygotowuje we współpracy z Google i to ta firma później zajmuje się aktualizacjami. Tym samym oczekiwać można tu czystej wersji systemu Android (nie licząc kilku aplikacji od Xiaomi).

Xiaomi Mi A1 Android One

Nie należy martwić się przy tym o jakość wykonania. Xiaomi Mi A1 będzie cechował się metalową obudową oraz szkłem 2.5D Corning Gorilla Glass na przednim panelu.

Specyfikacja wypada zaskakująco dobrze, jak na standardy programu Android One. Nie może być jednak inaczej, ponieważ mówimy tutaj o parametrach, jakie oferuje znany już Xiaomi Mi 5X. Liczyć można zatem na 5,5-calowy wyświetlacz Full HD, dość solidny procesor Qualcomm Snapdragon 625, 4 GB RAM czy podwójną kamerę główną.

Xiaomi Mi A1

Specyfikacja techniczna Xiaomi Mi A1:

  • Android 7.1.2 Nougat
  • 5,5-calowy wyświetlacz 1080 x 1920 pikseli, 2.5D Corning Gorilla Glass
  • ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625
  • 4 GB RAM
  • 64 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
  • kamera główna 2x 12 Mpix (obiektyw standardowy f/2.2 + teleobiektyw f/2.6) i przednia 5 Mpix
  • Bluetooth 4.2, Wi-Fi, LTE
  • czytnik linii papilarnych
  • dual SIM (hybrydowy)
  • akumulator 3080 mAh, USB typu C
  • waga 168 g

Zainteresowani? Zapewne zaczęliście już zastanawiać się, czy model ten będzie oferowany w Europie. Tutaj dobra wiadomość. Trafi bowiem do kilku państw na naszym kontynencie, w tym również do Polski.

Cena wynieść ma 19 999 rupii, co w prostym przeliczeniu daje nie więcej niż 850 złotych. Ostatecznie można spodziewać się jednak nieco wyższej kwoty.

Źródło: mi

Odsłon: 2918 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
  1. Sharimsejn
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-05 12:08

    Coś mała ta bateria jak na Xiaomi.

    Skomentuj

  2. genezyp
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-05 12:11

    Miałem brać Mi5X ale chyba zaczekam :)

    Skomentuj

  3. rafcik_er
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-05 12:24

    Czemu w tych smartfonach ze średniej półki prawie nigdzie nie ma NFC? Szukam jakiegoś przyzwoitego 5.5 - 6 cala z NFC i przyzwoitymi parametrami. Są takowe lecz nigdzie nie ma NFC...

    Skomentuj

    1. gagex123
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-09-05 14:13

      Myślę, że często wpływ na taki stan rzeczy ma aluminiowa obudowa.

      Skomentuj

    2. Tomecek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-05 20:43

      Nie ma NFC, nie ma Android Pay. Telefon odpada :(

      Skomentuj

      1. rafcik_er
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-06 07:49

        O to chodzi. Jest masa fajnych powiedzmy modeli nawet tych z chin ale nie ma w nich NFC wiec dla mnie odpada. Czy to naprawdę taka technologia z kosmosu że się nie opłaca tego montować?..

        Skomentuj

  4. stach122
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-09-05 15:05

    Mam nadzieje ze Xiaomi nie odbije palma i zacznie serwować swoje topowe smartfony za 3500zł w górę oraz średniaki od 1800z w zwyż. Tak sie stało z Huawei który zaczął dość drogo wyceniać swoje telefony (ale nadal taniej niż konkurencja)

    Skomentuj

  5. HardCorak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-09-06 00:46

    nie polecam. znacznie lepiej brać z systemem xiaomi. ten czysty android to dno w prównaniu do nakładek producentów praktycznie nic tam nie idzie ustawić a miui można bardzo fajnie pod siebie skonfigurować. jako że podzespoły są już na tyle dobre w tych smartfonach i oba systemy będą działały z podobną szybkością wybór jest chyba oczywisty.

    Skomentuj

    1. Barok
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-06 01:49

      Jako posiadacz Moto G5 Plus ("czystego" Androida) powiem tylko, że Twój komentarz to niestety dno. Po paru miesiącach użytkowania, mając odniesienie do mojej poprzedniej komy - Zet 1 Compact, uważam, że optymalizacja i płynność działania systemu są jak najbardziej w porządku.

      Z punktu widzenia zwykłego użytkownika są plusy i minusy - nie ma jakiegoś zbędnego syfu, ale niektóre "podstawowe" apki trzeba zainstalować samemu, co dla mnie było akurat plusem, bo mogłem wybrać to, co chcę i nikt nie zmusał mnie do posiadania Fb w pełnej wersji, gdyż bez zabawy nie dało się tego usunąć. No i jest spora szansa, że Android w wersji możliwie dziewiczej będzie miał szybciej aktualizację (na tę chwilę, bo podobno w przyszłości doczekamy się, że aktualizacje niektórych podstawowych funkcji systemu będzie niezależne od posiadanych wersji czy odmian producenckich).

      Także typowy użytkownik na brak funkcji raczej narzekać nie powinien... a jeśli jest nieco bardziej dociekliwy to wiele rzeczy załatwia zmiana launchera, z czego niektóre dają naprawdę spore możliwości personalizacji i nawet dodają obsługę gestami, do czego nie potrzeba roota.

      No a jak ktoś zalicza się do grupy "power user" to myślę, że jak dany model telefonu ma wsparcie społeczności to już można i nałożyć "jabłko" na Androida, zmienić kernel, dostosować procesy czy co tam komu w duszy gra i na ile umiejętności pozwalają ;)

      Także proszę się nauczyć, że każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety.

      Skomentuj

      1. HardCorak
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-09-06 16:03

        no może czysty android to nie jest dno ale względem nakładek producenta jest to najuboższa wersja w ustawienia. google w nowych wersjach często wprowadza funkcje które inni producenci już dawno wprowadzili do swoich nakładek. mając z1c może jakiejś wielkiej zmiany nie odczuwasz po przesiadce na czystego androida ale porównując do samsungów czy lg to już całkiem co innego.

        Skomentuj

    2. stach122
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-09-06 12:04

      Co kto lubi, nie mam nic przeciwko czystemu andoidowi ale jednak jak na razie wole nakładkę od LG i Samsunga (a niedługo obczaję MIUI 8)