Na topie

Dron na początek - Xiaomi Mi Drone Mini debiutuje w Polsce

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Drony Producenci: Xiaomi

Od dzisiaj w polskich sklepach znaleźć będzie można Xiaomi Mi Drone Mini. Jest to dron niewiele większy od dłoni, który może okazać się interesującym modelem dla operatorów-amatorów.

 • Dron na początek - Xiaomi Mi Drone Mini debiutuje w Polsce
A A

Dobry dron na początek powinien być: wyposażony w kamerę, stabilny w locie, nieduży i w miarę możliwości tani. Firma Xiaomi, która słynie z dobrze wycenionych urządzeń, zdaje się mieć coś takiego w swojej ofercie. Dzisiaj na polskim rynku debiutuje Mi Drone Mini.

Xiaomi Mi Drone Mini to niedużych rozmiarów dron czterowirnikowy przeznaczony dla amatorów w każdym wieku. Został wyposażony w kamerę HD 720p, pozwalającą na rejestrowanie materiałów wideo z „lotu ptaka”, które można zapisać we wbudowanej pamięci 4 GB.

Akumulator o pojemności 920 mAh po naładowaniu do pełna (co trwa jakąś godzinę) pozwala pozostawać dronowi w powietrzu przez 10 minut. Do sterowania służy natomiast specjalna aplikacja mobilna. W niej znajduje się też ciekawostka w postaci trybu Battle Gaming – wirtualnych pojedynków pomiędzy użytkownikami Mi Drone Mini.

Xiaomi Mi Drone Mini

Przystosowany do lotów na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń dron oferuje też funkcję utrzymywania wysokości, poruszania się zawsze do przodu oraz startowania i lądowania za pomocą jednego przycisku. Za stabilność i precyzję odpowiadać mają z kolei porządne materiały, czterordzeniowy procesor i układ 5 sensorów.

Nowy dron Xiaomi nie jest pod żadnym względem imponujący, ale ostatecznie nie miał taki być. Tym bardziej że cena gadżetu wynosi dzięki temu jedynie 259 złotych. W tej kategorii nie ma zbyt dużej konkurencji, a recenzje zza granicy pozwalają żywić nadzieję na naprawdę dobrą jakość.

Źródło: Xiaomi, FIRST PR

Odsłon: 5104 Skomentuj newsa
Komentarze

4

Udostępnij
 1. mesjan
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2018-11-16 10:49

  Oj coś czuję że to będzie mój pierwszy dron.

  Skomentuj

 2. Hel1os
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-16 11:15

  Jeśli nie będzie dodatkowego kontrolera to zasięg będzie zapewne tylko na kilkadziesiąt metrów. Szkoda. Przynajmniej cena nie szokuje.

  Skomentuj

 3. HomeAudio
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-16 15:40

  Bez kontrolera kompletnie nie warte uwagi - po prostu NICZYM co lata nie da się sensownie sterować z telefonu. O ile pół mieszkania mam zawalone sprzętem od Xiaomi - to jednak tutaj radzę dwa razy przemyśleć ewentualny zakup.

  Skomentuj

 4. piotrektb
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-11-19 15:30

  Chyba czas zacząć zbierać ;)

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!