Na topie

Xiaomi chce nadać kolorów twojemu mieszkaniu

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Gadżety Tematyka: inteligentny dom Producenci: Xiaomi

Wchodzące do oficjalnej sprzedaży w naszym kraju akcesorium Xiaomi Mi LED Smart Bulb może rozświetlić nasze pokoje najrozmaitszymi kolorami.

  • Xiaomi chce nadać kolorów twojemu mieszkaniu
A A

Na polskim rynku można znaleźć coraz więcej gadżetów i akcesoriów Xiaomi – chińskiego producenta, który w niezwykle krótkim czasie zdołał zyskać olbrzymią popularność, głównie za sprawą oferowania dobrej jakości za nieduże pieniądze. Najnowszym produktem, jaki znajdziemy w sklepach, jest Mi LED Smart Bulb, w którym należy wypatrywać alternatywy przede wszystkim dla Philips Hue.

Jedni nazwą to „inteligentne” urządzenie lampą (choć nie ma oprawy), inni (pomimo braku żarnika) – żarówką. Zostawmy więc określenia i skoncentrujmy się na tym, co najważniejsze, czyli na tym, co to akcesorium robi. Otóż Xiaomi Mi LED Smart Bulb może świecić na dowolny z ponad 16 milionów kolorów, cechując się przy tym jasnością na poziomie 800 lumenów, poborem mocy wynoszącym 10 watów i żywotnością szacowaną na 11 lat (przy 6 godzinach dziennego działania).

Xiaomi Mi LED Smart Bulb

Do sterowania urządzeniem (podłączonym do domowej sieci Wi-Fi) można wykorzystać aplikację Mi Home lub (rozumiejącego już język polski) Asystenta Google. W ten sposób między innymi włączymy i wyłączamy światło, dostosoujemy kolor i poziom jasności, a także zmienimy tryb działania czy utworzymy harmonogram. Tak to działa:

Xiaomi Mi LED Smart Bulb kosztuje 99 złotych i może działać samodzielnie albo też stać się częścią systemu Smart Home (np. z różnego rodzaju czujnikami).

Źródło: First PR, Mi-Home, Xiaomi

Odsłon: 20346 Skomentuj newsa
Komentarze

17

Udostępnij
    1. HomeAudio
      Oceń komentarz:

      4    

      Opublikowano: 2019-03-01 16:34

      Tia... żarówka szpieg. A ten długopis który u nich ostatnio kupiłem to pewnie pocisk balistyczny. Chińczycy mają rozmach!

      Skomentuj

    2. sabaru
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-01 17:35

      Nie wiem do czego pijesz ale pozdrawiam. XD.

      Skomentuj

      1. BrumBrumBrum
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-03-04 12:26

        to proste. skoro taka żarówka akceptuje sterowanie przez wifi, tzn. że tam jest coś więcej niż prosty sterownik, raczej stawiałbym na SOC podobny jak w kamerkach internetowych. A to oznacza, że taka żarówka podobnie jak kamerka internetowa wifi może spokojnie stać się wektorem ataku. ciekawe czy to coś samodzielnie się łączy do producenta by zaktualizować sobie firmware. jeśli tak, to nawet czyste urządzenie, po pewnym czasie może (nie musi) stać się szpiegiem, a także brać czynny udział w DDoS.

        ktokolwiek to sprawdzał? rozkręcał taką smart żarówkę? ja szczerze wątpię, za to wygódki wszyscy łykają jak małpy kit.

        Skomentuj

        1. tarzinio
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2019-03-05 12:22

          Wystarczy umieć zrobić odizolowany system wraz z siecią do takich rzeczy ;), ale też zgadzam się z kolegą niżej, pozbądź się wszystkiego co ma połączenie z netem, bo 99% m backdoory.

          Skomentuj

    3. michael85
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2019-03-01 23:39

      Musiałbys również pozbyć się wszystkiego z USA

      Skomentuj

  1. orlean
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-03-01 17:34

    Działają od dawna, fakt że ściągane z gearbest ale miło że są w oficjalnej dystrybucji. Tylko "troszkę" drogo.

    Bez huba spinamy to apka Yeelight, działa z IFTTT, asystentem google, bez problemu podpinamy pod google Home. Apka przetłumaczona na angielski, pewnie wejdzie wersja polska niedługo.

    Jak chcemy mieć bezprzewodowe przełączniki, czy nawet zwykłe przyciski to potrzebny HUB. I zaczynają się schody, bo (jeszcze) go nie ma oficjalnie w PL. Same menu nie jest do końca przetłumaczone na angielski. Potrzebne konto na Mi Home i ustawienie na mainland china. W obecnej formie nie na rynek, tylko dla kogoś kto jest świadomy tego że trzeba się przebić przez parę tematów na forum. Nadzieja w tym że za jakiś czas poprawią tłumaczenie, i postawia server na EU, i pewnie hub oficjalnie wejdzie na rynek.

    Z hubem też problem że Mi Home nie działa z IFTTT obecnie.

    3 kolorowe żarówki, Hub, 1 przełącznik (drugi w drodze), 2 małe przyciski (jeden funkcjonuje jako dzwonek do drzwi) , czujnik otwarcia drzwi. Pewnie za jakiś czas 2 kolejne żarówki i pasek z ledami.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-04 12:19

      taka lampka RGB jako oświetlenie podstawowe, to jest jakaś porażka. to jest światło mocno selektywne, tzw. 3 pasmowe z 3ma wąskimi pasmami RGB. bardzo podobne pasmo mają tanie świetlówki.

      Diody białe mają taką zaletę, że z wyjątkiem niebieskiego, to zieleń i czerwień mają bardzo szerokie pasma w widmie, które na siebie zachodzą. inne przykłady, żarówka czy halogen, a także słońce dają pasmo ciągłe.

      odrębna kwestia to jest szybkie migotanie takiego źródła światła, i ciekawe czy to mruga z częstotliwością 100Hz (podwojone sieciowe 50Hz przy podłych układach zasilająco sterujących), czy to jest coś porządnego co świeci bez efektu stroboskopu, a ten efekt szczególnie mocno męczy oczy.

      dla mnie takie światło to jest zwykła zabawka. dla bajeru kupić można, ale do użytku, w ciemno bym tego nie kupił.

      szkoda też że w artykule o tych podstawowych sprawach nie ma ani słowa.

      Skomentuj

      1. orlean
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-03-04 17:48

        Nie mruga, te żarówki od 2-3 lat sa już na rynku. Masa testów opini. Za ta cene co tu daja to rózbój bo na promo można za 50zł z dostawa dostać.

        Skomentuj

  2. Silver
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-03-01 18:57

    Ok a z parametrów świetlnych jakie CRI? 80+ ?
    Jeśli tak to jest to zwykła reklama kolorowej świetlówki. Chętnie kupiłbym taką CRI 98 LED, ale ceny są zaporowe póki co.

    Skomentuj Historia edycji

    1. Kenjiro
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-01 20:43

      Nie podają CRI, więc zapewne dużo poniżej 80. Tanie LEDy mają CRI poniżej 60. Z drugiej strony lampka Xiaomi ma CRI 83, więc być może ta żarówka też będzie mieć tyle.
      Inna sprawa, że CRI ma sens tylko w odniesieniu do barwy białej, a tutaj mamy RGB do wyboru i, nomen omen, do koloru.

      Skomentuj

      1. Silver
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-03-02 21:25

        Niedawno było promo na GB oprawa/plafon LED Yelight chyba i CRI było podane na poziomie 90. Więc mimo, że chińczyk to jak widać da się :)

        Skomentuj

    2. orlean
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-02 13:22

      W paru miejscach pojawia się przy tej żarówce CRI 83, i to dla światła białego. Z użytkowania powiem że kolory zdecydowanie słabiej świeca. Z GB jest za 70~zł wiec cena u nas w sklepie przesadzona. Na promocjach bywają za 50zł z darmowa przesyłka.

      Skomentuj Historia edycji

  3. Qazzy
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-03 17:42

    Szkoda tylko, że xiaomi dzielnie pracuje na negatywną opinię. Miałem kamerkę - po aktualizacji firmware zaczęła gadać po chińsku, że tylko do użytku w Chinach. Śmieć. Miałem "inteligentną" żarówkę LED Xiaomi-Philips, po którejś aktualizacji appki mogę ją tylko sparować z aplikacją i nic poza tym. Nie działają żadne funkcje, nie można jej włączać / wyłączać z poziomu smartfona, nie można ściemniać, zmieniać temperatury barwowej ani żadne inne funkcje. Wychodzi na to, że za kilkadziesiąt złotych mam zwykłą żarówkę LED z funkcją zakłócania Wifi (bo po włączeniu żarówka tworzy swoją sieć żeby można ją było sparować z telefonem). Nie mamy żadnej gwarancji że za kilka dni/tygodni/miesięcy producent nie "ubije" kolejnego produktu.

    Skomentuj Historia edycji

  4. NewUnnamedUser
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-03 18:55

    Miesiąc temu kupiłem Yeelight LED. Problem jest z tymi żarówkami i podłączeniem tego, żeby działało tak jak się chce.
    Najpierw Ściągnąłem sugerowaną aplikację MI Home, która zupełnie nie widziała żarówki. W żaden sposób nie mogła mi jej wyszukać ani przez Bluetooth, ani Wifi. (I nie widzi do teraz) Oczywiście router jest w tej samej sieci co żarówka i smartfon.

    Przez przypadek trafiłem na apkę Yelight, zainstalowałem. Zresetowałem żarówkę (5xon/off) Znalazło urządzenie, chociaż też nie za pierwszym skanowaniem. Dodałem urządzenie, wpisałem hasło do wifi routera, nie chciało połączyć... kilka resetów później, jakimś cudem się połączyło.
    No i faktycznie w aplikacji Yelight działało prawie wszystko ok, włączanie, wyłączanie, zmiany barw, natężenie, nawet ustawienia godzin/ automatyzacja.
    Później chciałem połączyć aplikacje, żarówkę tak żeby działało z Google Asystentem, ale żarówka znowu nie działała ani na jednej, ani na drugiej aplikacji. znowu bawiłem się godzinę, żeby zaczęła widzieć mi ją aplikacja Yelight, bo Mi Home Nadal nie widzi.
    Jestem zalogowany na konto Mi home (Xiaomi) zarówno w jednej aplikacji jak i drugiej przez to samo konto.

    Próbuję w Asystencie Google dodać urządzenie w sterowaniu domem, wyszukuję tam Yelight, albo Mi Home, ale po próbie logowania się, wyskakuje mi błąd: "Nie udało się zaktualizować ustawienia, sprawdź połączenie" i tak w kółko.
    Dodam że resetowałem już milion razy zarówno router, żarówkę, jak i smartfon z aplikacjami i dalej nic się nie zmieniło. Ostatnio były aktualizacje aplikacji, ale nadal nic, jak było tak jest. Kiszka.

    Skomentuj

    1. orlean
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-04 17:52

      Używaj Yeelight, odepnij lampke od konta, przełacz sie na mainland china i wtedy zadziała.

      Skomentuj

      1. NewUnnamedUser
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-03-06 23:19

        Dzięki za info. Sprawdzę.

        Skomentuj

      2. NewUnnamedUser
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-03-08 19:36

        Nic to nie pomogło, nadal nie mogę się połączyć z Asystentem Google. Usunąłem z Aplikacji Yelight przypisaną lampkę, zmieniłem serwer na Chiński i dodałem lampkę. Ale po próbie logowania się na konto Yeelight w Asystencie, to nadal wyświetla błąd: Nie udało się zaktualizować ustawienia, sprawdź połączenie.