Na topie

Xiaomi Pocophone F1 w Polsce - cena wygląda rewelacyjnie [AKT.]

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: Chińskie telefony Na Topie Producenci: Xiaomi

Chociaż Xiaomi Pocophone F1 wyceniony został na 1499 złotych może pochwalić się między innymi procesorem Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB pamięci RAM i baterią o pojemności 4000 mAh.

  • Xiaomi Pocophone F1 w Polsce - cena wygląda rewelacyjnie [AKT.]
A A

Kolejne smartfony Xiaomi bardzo systematycznie pojawiają się na naszym rynku. Większość z nich charakteryzuje się dobrą relacją ceny do możliwości. To samo można powiedzieć o Xiaomi Pocophone F1, który właśnie dziś debiutuje w Polsce.

Xiaomi Pocophone F1 specyfikacja

W ogólnym rozrachunku Xiaomi Pocophone F1 powinien być określany mianem propozycji z dość szeroko pojętej średniej półki. Producent zastosował tu obudowę z tworzywa sztucznego, która nie jest wodoszczelna. Nie zadbał również o NFC i to chyba wszystkie kwestie, które mogą się komuś nie spodobać.

Poza tym specyfikacja smartfona wygląda naprawdę dobrze, zwłaszcza w cenie, w której jest oferowany. Xiaomi Pocophone F1 może pochwalić się dużym wyświetlaczem IPS Full HD+, solidnymi aparatami, a przede wszystkim bardzo wysoką wydajnością. Smartfon dysponuje ośmiordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 845 i 6 GB pamięci RAM. Nie wypada też pominąć informacji o rozbudowanym chłodzeniu LiquidCool i pojemnej baterii z Quick Charge 3.0.

  • Android 8.1 Oreo z MIUI 9.6 (wersja POCO)
  • wyświetlacz IPS 6,18" cala, 2246 x 1080 pikseli, Corning Gorilla Glass
  • ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845, Adreno 630
  • 6 GB RAM
  • 64 GB pamięci wewnętrznej + czytnik kart microSD
  • kamera główna 12 Mpix f/1.9 + 5 Mpix f/2.0 i przednia 20 Mpix f/2.0
  • Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, LTE B20
  • dual SIM (hybrydowy)
  • czytnik linii papilarnych, rozpoznawanie twarzy
  • bateria 4000 mAh, Quick Charge 3.0
  • USB typu C, wyjście słuchawkowe 3,5 mm
  • waga 180 g

Xiaomi Pocophone F1

Xiaomi Pocophone F1 cena

Xiaomi Pocophone F1 dostępny jest na naszym rynku od dzisiaj. Wybrane sklepy ruszają już z przedsprzedażą. Smartfon wyceniony został na 1499 złotych.

Regularna sprzedaż rozpocznie się już 30 sierpnia. W planach jest również wprowadzenie na polski rynek wariantu ze 128 GB pamięci wewnętrznej.

Xiaomi Pocophone F1

AKTUALIZACJA, 06.09.2018

Zgodnie z zapowiedziami na polskim rynku zadebiutował drugi, bogatszy wariant Xiaomi Pocophone F1. Oferuje on jedną zmianę w specyfikacji - wspominaną wcześniej zwiększoną ilość pamięci wewnętrznej (do 128 GB).

Cena wynosi w tym przypadku 1699 złotych. Czy warto dopłacać? Zapewne każdy udzieli tu odpowiedzi zależnej od swoich preferencji. Obecnie Xiaomi Pocophone F1 128 GB oferowany jest w sklepie mi-home.pl.

Źródło: Xiaomi

Odsłon: 15016 Skomentuj newsa
Komentarze

26

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. Doctor
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2018-08-28 00:16

    Cholera... Jak za 1500zł, to ten smartfon oferuje ogromne możliwości.

    Jedyne do czego można się doczepić to za duży ekran (nie każdy szuka cegły >6 cali), notch u góry oraz prawdopodobnie nienajlepsza jakość zdjęć.

    Skomentuj

    1. Hedrox
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2018-08-28 08:02

      Brak NFC przy fonie za 1500 też słabo wygląda.

      Skomentuj

      1. victordeleco2
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-08-28 09:55

        Już teraz niestety tak

        Skomentuj

      2. Doctor
        Oceń komentarz:

        -11    

        Opublikowano: 2018-08-28 11:35

        Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

        W sumie racja. Ale kto używa NFC w 2018 roku?

        Skomentuj

        1. rahl_r
          Oceń komentarz:

          7    

          Opublikowano: 2018-09-06 13:16

          Każdy, kto używa go do płatności.

          Skomentuj

        2. ahael
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2018-09-06 21:00

          Łatwiej wyciągnąć tekefin z kieszeni niż kartę z portfela, który siedzi głęboko w plecaku... Ja nie wyobrażam sobie brak. NFC. To taki "must have".

          Skomentuj

          1. yamata
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-09-09 14:42

            Kup se opaskę zbliżeniową w banku, jak już z ciebie taki gadżeciarz. Albo naklejkę na telefon... ;)

            Skomentuj

          2. wefhy
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2018-09-16 00:29

            @yamata
            I jeżdżąc po europie kup 4 opaski w różnych walutach xd

            Skomentuj Historia edycji

    2. Marucins
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-08-28 11:11

      wszyscy piszą z e w Polsce, a tak naprawdę gdzie go teraz dostanę?

      Skomentuj

  2. Yamaraj6
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2018-08-28 02:46

    No i niby fajny ale brak NFC kompletnie go dyskwalifikuje. Smartfon którym nie można płacić dla mnie osobiście nie ma prawa bytu. Jeszcze przy tej cenie jest to kpina.
    Odkąd zacząłem używać mojego smartfona jako karty, częściej nim płacę niż z niego dzwonie. Więc NFC znaczy dla mnie o wiele więcej niż funkcja dzwonienia która jest kompletnie niepotrzebna gdy posiada się messengera czy whatsappa.

    Skomentuj

    1. Lew Testowy
      Oceń komentarz:

      12    

      Opublikowano: 2018-08-28 06:35

      Mi to nie przeszkadza. Mam kartę w wersji mini zapodaną pomiędzy fona a etui. Płacę tak, jakbym miał NFC i nie mam z tym problemów ;) Gdyby jednak miał NFC, to pewnie faktycznie byłoby łatwiej, można zapodać kilka "kart".
      Ten fon idealnie wpasowałby się w moje potrzeby.

      Skomentuj

    2. patol1984
      Oceń komentarz:

      9    

      Opublikowano: 2018-08-28 08:22

      A ja nie korzystam z NFC i pewnie nigdy nie skorzystam, czyli dla mnie nie jest zdyskwalifikowany :D
      Bardziej mnie interesuje jakość aparatu

      Skomentuj

    3. HardCorak
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-08-28 11:46

      Niestety u Xiaomi NFC mają głównie flagowce

      Skomentuj

  3. Kershav
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-28 08:14

    Przypomina on w zamyśle pierwsze nexusy. Świetna specyfikacja i tylko kilka ustępstw. Idealny telefon do zabawy na xda (a telefonem po roocie i tak nie można płacić [nfc])

    Skomentuj

    1. Takaszi
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-08-28 10:00

      Można, Magisk.

      Skomentuj

  4. Kojot321
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-28 13:15

    Cholera. Akurat dzisiaj kupiłem P20 Lite... Ciekawa konkurencja dla tego modelu. Jestem ciekaw testów.

    Skomentuj

    1. JakubCh989
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-08-28 16:51

      Szkoda że kupiłeś tego p20 lite bo za to masz już xiaomi mi6 albo mi mixa 2.P20 lite cierpi na te same problemy co mate 10 late bo ma kirina 659,fon zaczyna spowalniać i często się zawiesza.Moi znajomi mają huawei lite i zawsze te wersje są słabe szczególnie z procesorem 659.

      Skomentuj

  5. Wenezo
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-28 18:15

    Cegła do grania.

    Skomentuj

  6. Kropeczka
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2018-08-28 18:16

    Jak on się nazywa w chinach ?
    Pytam bo patrzę na chiński sklep (al..... ) i nie widzę go

    Skomentuj

    1. jacy4
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2018-09-06 18:09

      Nazywa sie dokładnie tak samo, xiaomi pocophone f1.

      Skomentuj

      1. Kropeczka
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2018-09-07 17:00

        Dzięki, jak o pisałam nie bylo go w sklepie all......

        Skomentuj

  7. wanek88
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-29 08:58

    Jestem ciekawy czy będzie dobrze się sprawował, bo wydaje mi się, że Xiaomi ostatnio woli wypuścić kilka modeli na rynek jeden po drugim niż wypuścić jeden ale dopracowany

    Skomentuj

  8. jdrwal
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-08-31 13:24

    fajny design i specyfikacje, super cena.. muszę poważnie zastanowić się nad jego zakupem bo jest to dosyć interesujący smartfon, a że własnie co przeniosłem się do innego operatora czyli Virgin Mobile bo zachęcił mnie abonament za 19 zł i pakiet Luxmed to pomyślę nad nowym smartfonem

    Skomentuj

  9. Minimal
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-07 14:09

    Czy ktoś mi może powiedzieć dwie rzeczy:

    Mam Redmi 5 (wiem że to budżet), ale dwie rzeczy są w nim bardzo słabe:

    1. jakość połączenia przez WiFi i LTE - potrafię mieć 0,5 kb/s siedząc przy routerze
    2. jakość nagrywania głośnych lokacji (imprezy, występy etc)

    Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, że te problemy tutaj nie występują (bardziej chodzi mi o nagrywanie)

    Skomentuj

  10. Minimal
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-07 14:09

    Czy ktoś mi może powiedzieć dwie rzeczy:

    Mam Redmi 5 (wiem że to budżet), ale dwie rzeczy są w nim bardzo słabe:

    1. jakość połączenia przez WiFi i LTE - potrafię mieć 0,5 kb/s siedząc przy routerze
    2. jakość nagrywania głośnych lokacji (imprezy, występy etc)

    Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, że te problemy tutaj nie występują (bardziej chodzi mi o nagrywanie)

    Skomentuj

  11. jdrwal
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-09-14 14:27

    Ceny może i tak ale jakość tych telefonów nie powala szczerze mówiąc. Operatorzy tez wciskają np kity za 9 zł i po co to komu? Wolę zapłacić 10 zł więcej i mieć fajna ofertę na abonament w Virgin Mobile