Na topie

YouTube - co piąta osoba na świecie spędza tam ponad godzinę każdego dnia

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: YouTube Producenci: Google

Właściciele serwisu YouTube pochwalili się imponującymi statystykami. Przede wszystkim liczba aktywnych użytkowników przekroczyła już 1,5 miliarda.

YouTube - co piąta osoba na świecie spędza tam ponad godzinę każdego dnia

A A

YouTube jest drugą najczęściej odwiedzaną stroną w Internecie*. To do tej przystani docierają surfujący w sieci internauci, szukający rozrywki, informacji czy porad. Ilu ich jest? Dosłownie mnóstwo. Licząc tylko tych, którzy logują się przynajmniej raz w miesiącu – przeszło 1,5 miliarda.

To oznacza – ni mniej, ni więcej – że średnio co piąta osoba na świecie korzysta z YouTube’a. Z jednej strony trzeba bowiem odliczyć posiadaczy multikont, z drugiej – doliczyć tych, którzy filmiki oglądają bez logowania się w serwisie.

To jednak nie koniec imponujących statystyk serwisu należącego do Google. Okazuje się bowiem, że przeciętny użytkownik z półtoramiliardowej grupy każdego dnia spędza na YouTubie ponad godzinę (i to licząc wyłącznie obejrzenia na urządzeniach mobilnych).

Wnioski z tego mogą być różne i wyciąganie ich pozostawimy już wam samym. Poprosimy jedynie o udział w sondzie i aktywność w komentarzach – sprawdźmy, czy Benchmarkowcy zawyżają czy też zaniżają ten wynik.

Przy okazji władze YouTube’a zapowiedziały, że: udostępniony zostanie format VR180 do filmów VR, pojawią się nowe kamery do nagrywania takich filmów i zaktualizowana zostanie mobilna aplikacja (a największą nowością będzie odtwarzacz dostosowujący się do formatu wideo).

Źródło: YouTube Blog, TechCrunch. * Według Alexa.com

Odsłon: 3521 Skomentuj newsa
Komentarze

14

Udostępnij
 1. Pószek okrószek
  Oceń komentarz:

  7    

  Opublikowano: 2017-06-23 09:31

  No co tu dużo mówić? Każdy woli wybierać sobie sam treść, często o wiele bardziej wiarygodną niż to, co serwuje telewizja publiczna i kłamliwe stacje jak TVN i jeszcze ten złodziejski podatek radiowo telewizyjny.

  Skomentuj

  1. Snack3rS7PL
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-06-23 13:15

   Choc raz cos madrego....

   Skomentuj

  2. gormar
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2017-06-24 14:42

   Umieszczanie treści bez większej kontroli ich merytoryczości oraz zgodności z faktami również ma swoje wady. Już nie raz widziałem, gdy autor zamieszczając edytowane wypowiedzi innych osób lub samemu prezentując fałszywe informacje wprowadzał setki ludzi w błąd. Spółki medialne przynajmniej za takie zachowanie odpowiadają utratą opinii. Na YouTube wystarczy zmienić pseudonim i daje wciskać ludziom kit, czy tez nawijać watę na uszy :(.

   Niestety ludzie lubią słyszeć opinie lub informacje, które odpowiadają ich poglądom i gdy natrafią na takie co przynajmniej w minimalnym stopniu wydają się prawdziwe zazwyczaj nie zweryfikują źródeł informacji.

   Skomentuj Historia edycji

 2. Buuren
  Oceń komentarz:

  4    

  Opublikowano: 2017-06-23 10:15

  Większość to pewnie muzyka lecąca w tle.

  Skomentuj

  1. Snack3rS7PL
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2017-06-23 13:16

   Za dużo mleka z cycka mamy wczoraj wypiłeś

   Skomentuj

  2. Yaceek
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-06-23 15:27

   https://www.youtube.com/watch?v=LMLnek_8_Ec To twój kanał?

   Skomentuj

 3. Adios6293
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2017-06-23 11:16

  YouTube to jedna z lepszych zeczy "w internecine"

  Skomentuj

  1. Foxy the Pirate
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2017-06-23 12:26

   'zeczy' powiadasz?

   Skomentuj

  2. Adrian Waleczny
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2017-06-23 19:53

   YouTube to jedna z najlepszych rzeczy w internecie.Zgadzam się absolutnie.Dla mnie to przede wszystkim prawdziwa kopalnia z muzyką,którą ubóstwiam,czyli stary rock progresywny,jazz-rock,kraut-rock,muzyka growa,filmowa,klasyczna.Najprawdopodobniej,gdyby nie YouTube,to słuchałbym do tej pory Pitbuli,Rijanny i innego tego typu badziewia.Dziękuję,że jesteś,o wielki YouTubie:)

   Skomentuj Historia edycji

   1. Pószek okrószek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-06-24 02:00

    Kolego, rock progresywny to relatywnie nowa galąź rocku, którą zapoczątkował Within Temptation, więc nie ma mowy o ''starym''. A co do słuchania skompresowanej do szału muzy z YouTuba, to trzeba mieć uszy z kamienia, żeby się tym ''delektować''.

    Skomentuj

    1. Adrian Waleczny
     Oceń komentarz:

     0    

     Opublikowano: 2017-06-24 09:19

     Kolego,ja piszę o muzyce z końca lat 60 i 70-tych.takie zespoły jak King Crimson,VdGG i mnóstwo innych bardziej,mniej i w ogóle nieznanych,świetnych kapel.Mówiąc krótko,coś ci się pomyliło.A co do słuchania muzyki na Youtubie,to czasami jakość wcale nie jest taka tragiczna.YouTuba używam przede wszystkim jako serwisu do szukania różnych płyt,wyławiania perełek z oceanu muzycznego,jakim jest YouTube,gdy jakaś płyta mi się spodoba,to kupuję ją na CD.

     Skomentuj Historia edycji

 4. ooooo
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2017-06-23 13:24

  Ja oglądam telewizję, która nadaje m. in. przez Youtube. Filmików praktycznie nie oglądam.

  Skomentuj

 5. sebmania
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2017-06-23 14:32

  Mnie denerwują nachalne adnotacje na filmikach ostatnio nawet pojawiły się takie które nie da się wyłączyć na końcu filmiku i podczas pauzy, które czasem zasłaniają ważne treści jeśli są one w rogach filmiku.

  Skomentuj

 6. DreamerDream
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2017-06-24 14:34

  Ja mocno zawyżam normę... ale to tylko dlatego, że używam go jako "odtwarzacz muzyczny" w tle i założę się, że wiele osób używa yt tylko (albo głównie) do muzyki.

  Skomentuj Historia edycji

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!