Na topie

Muzyczna usługa YouTube Music nadchodzi - oto co zaoferuje

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Już wkrótce uruchomiona zostanie usługa strumieniowania muzyki YouTube Music, będąca swego rodzaju odpowiedzią na Spotify i innych. Przedstawiamy jej najważniejsze cechy i cennik.

 • Muzyczna usługa YouTube Music nadchodzi - oto co zaoferuje
A A

Wiele osób wykorzystuje serwis YouTube do słuchania muzyki. Dla firmy Google nie jest to tajemnica i właśnie dlatego postanowiła zrobić ukłon w kierunku takich użytkowników, a przy okazji zapewnić sobie dodatkowe źródło przychodów. Już wkrótce wystartuje usługa YouTube Music, która będzie częścią nowej oferty subskrypcyjnej giganta z Mountain View.

Co to jest YouTube Music? Nowa muzyczna usługa

YouTube Music to nowa usługa strumieniowania muzyki, która ma pozwolić Google rywalizować ze Spotify czy Apple Music (czego nie udało się osiągnąć z Google Play Muzyka – usługą, która jednak wcale nie odchodzi na emeryturę). 

Najmocniejszą stroną ma być bardzo bogata kolekcja utworów (naturalnie wraz z teledyskami), które będą podzielone na tematyczne listy odtwarzania. Autorzy zapowiadają też nową aplikację mobilną i przeglądarkowy odtwarzacz dostosowany do muzyki.

YouTube Music 1

Podobnie jak w przypadku konkurencji platforma YouTube Music ma ułatwiać odnajdywanie nowych utworów oraz dawać szybki dostęp do najlepszej muzyki do ćwiczeń, na czas relaksu czy do zabawy. 

Google zapowiada, że propozycje piosenek będą spersonalizowane, a do tego YouTube Music pozwali odnajdywać całe albumy oraz pojedyncze utwory w wersjach studyjnych i koncertowych, a także ich remiksy.

YouTube Music 2

Dostępny będzie bezpłatny YouTube Music oraz kosztujący 10 dolarów miesięcznie YouTube Music Premium. Abonenci tego drugiego będą mogli liczyć na brak reklam, opcję odtwarzania muzyki w tle oraz możliwość pobierania utworów do słuchania „offline”.

YouTube Premium, czyli YouTube na abonament

Dostępny będzie także nowy pakiet YouTube Premium (który zastąpi aktualną usługę YouTube Red). Oprócz wszystkiego, co wchodzi w ofertę YouTube Music Premium subskrybenci pozbędą się reklam także w zwykłych materiałach wideo, je również będą mogli pobierać, a do tego otrzymają możliwość oglądania oryginalnych produkcji „YouTube Originals”.

Wraz ze zmianą nazwy YouTube na abonament dotrze do kolejnych państw. Niestety wygląda na to, że Polacy muszą się na razie uzbroić w cierpliwość. Oczywiście, o ile są w ogóle zainteresowani tego typu usługą kosztującą 12 dolarów miesięcznie. 

Źródło: The Next Web, ghacks, YouTube Blog

Odsłon: 5638 Skomentuj newsa
Komentarze

11

Udostępnij
 1. sceri
  Oceń komentarz:

  -1    

  Opublikowano: 2018-05-17 12:18

  Telewizja przyszłości.

  Obecnie YouTube jest darmowy, aby zyskiwać popularność i wyprzeć tradycyjną telewizję, ale za kilka lat model biznesowy będzie podobny i treści bezpłatne będą pełne reklam i ograniczone co jakości. Za to, co lepsze, przyjdzie nam zapłacić.

  Skomentuj

   1. sebmania
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2018-05-17 13:51

    Redtube jest płatny ?

    Skomentuj

     1. Wasek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2018-05-17 14:33

      Premium jest. ;)

      Skomentuj

  1. kombajn
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2018-05-17 13:39

   Człowieku ty sobie wyłącz adbloka na 5 sekund i sprawdź czy Youtube jest darmowy czy tak samo pełny reklam jak komercyjne stacje w telewizji.

   Skomentuj

  2. xfire25
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-05-17 14:21

   Korzyści -> zaufanie klienta -> kompromis

   Tzw. dalekosiężne plany marketingowe
   Z tym, że utrzymanie serwerów youtube to też grosze nie są, a że spędzamy godziny tygodniowa na youtube to powinniśmy umieć wycenić na ile jest warty ten czas poświęcony rozrywce.

   Skomentuj

 2. calvo
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-05-17 13:30

  no to tych dolarow 10 czy 12 ?

  Skomentuj

  1. kombajn
   Oceń komentarz:

   2    

   Opublikowano: 2018-05-17 13:41

   Pal licho ile, bardziej mnie interesuje ilość utworów a przede wszystkim jakość streamingu. Bez tych informacji można by sobie w zasadzie darować pisanie takiego newsa.

   Skomentuj

  1. rlistek
   Oceń komentarz:

   4    

   Opublikowano: 2018-05-17 15:10

   Hahah, na youtube to byś chciał mieć chociaż jakoś mp3 :D
   Jeśli dźwięk będzie taki sam jak na normalnym yt (a skoro mają to być teledyski tam więc zapewne tak) to bitrate proszę ciebie, zależnie od klipu, jest pomiędzy 50kbps i 156kbps.

   Jak chcesz muzykę w przyzwoitej jakości to niestety musisz samemu sobie zgrywać płyty itd.

   Skomentuj

 3. anarchist
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2018-05-18 09:02

  Abonament... nie ma opcji. Żadnej płatnej TV, netfliksów, spitfów czy o zgrozo jutubów nie uznaję. W necie jest pełno bezpłatnego kontentu bez abonamentu. Nie będę płacił za coś co jest normalnie za free. Jeśli YT będzie tylko płatny to używać go nie będę. Jeśli zostanie wersja bezpłatna to ok.

  Cała popularność YT wyrosła na tym, że jest za free. Gdyby był abonament od początku serwis nie zdobył by takiej popularności.

  Skomentuj

   1. anarchist
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2018-05-18 10:18

    Seriale to nie wiem, bo nie oglądam wgl. Reszta jest. Napisałem, że można oglądać. Nic ponad oglądać nie napisałem i nic więcej mnie nie interesuje.

    Skomentuj

  1. rlistek
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2018-05-18 10:30

   It sucks to be poor, right?

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!