Na topie

Patostreamerzy i nieodpowiedzialni pranksterzy nie są mile widziani na YouTube

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: YouTube

Właściciele serwisu YouTube opublikowali zaktualizowany regulamin dla twórców. Ci, którzy chcą przedstawiać w swoich filmach niebezpieczne i szkodliwe treści ...powinni zmienić platformę, a najlepiej zrezygnować ze swoich planów.

 • Patostreamerzy i nieodpowiedzialni pranksterzy nie są mile widziani na YouTube
A A

(Szczególnie „popularni” ostatnimi czasy) patostreamerzy, nieodpowiedzialni pranksterzy czy też wreszcie „wyzwaniowcy”. Niestety bardzo łatwo jest znaleźć ich treści w serwisie YouTube, ale to ma się zmienić, dzięki nowemu regulaminowi.

Właściciele platformy wychodzą z założenia, że żarty są w porządku, ale tylko do momentu, w którym nie wywołują stanu zagrożenia u ofiar lub widzów (szczególnie tych najmłodszych). Filmy przedstawiające wyzwania lub inne działania, które mogą zakończyć się poważnymi obrażeniami również nie są mile widziane (przynajmniej tak długo, jak nie mają charakteru edukacyjnego, dokumentalnego, naukowego czy artystycznego). Jak czytamy na zaktualizowanej stronie Pomocy YouTube:

„Wyzwania, które niosą ze sobą widoczne ryzyko śmierci, nie są dozwolone w YouTube. Nie zezwalamy również na publikowanie treści przedstawiających wyzwania stanowiące bezpośrednie ryzyko obrażeń lub uszkodzeń ciała, w których bierze udział dziecko. Niedozwolone są także żarty, które sprawiają, że ich ofiary myślą, że znajdują się w niebezpieczeństwie lub które mogą doprowadzić do rzeczywistych obrażeń. Niebezpieczne lub obraźliwe żarty, które mogą wywoływać u dziecka stan zagrożenia emocjonalnego, również są niedozwolone”.

Poradniki dotyczące konstrukcji bomby, treści przedstawiające zażywanie narkotyków, a także filmy, na których pojawia się prawdziwa lub (realistycznie) inscenizowana przemoc oraz (poza pewnymi wyjątkami) nagość również nie są akceptowalne w serwisie YouTube. Będą one usuwane automatycznie lub po zgłoszeniu...

I choć dzięki takiemu regulaminowi może udać się zminimalizować ilość takich materiałów, na pewno się ich całkowicie nie wyeliminuje. Rodzice, którzy chcą mieć pewność, że ich dzieci nie trafią na „złe treści”, powinni postawić na aplikację YouTube Kids, która jest już dostępna w naszym kraju.

Można też mieć nadzieję, że zaktualizowany regulamin zniechęci do generowania takich treści przynajmniej część twórców. To i tak będzie sukces.

Źródło: YouTube, ABC News, Ars Technica. Ilustracja: mohamed_hassan/Pixabay

Odsłon: 9484 Skomentuj newsa
Komentarze

26

Udostępnij
 1. sn00p
  Oceń komentarz:

  -19    

  Opublikowano: 2019-01-19 13:20

  Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

  Świetna polityka! Niedługo nr.1 na youtube pod względem ilości wyświetleń będzie filmik pod tytułem: Jak czesać Barbie żeby nie powyrywać jej za dużo włosów. Facebook też czół się nieśmiertelny a od jakiegoś czasu spada jego popularność w dość szybkim tempie. Konkurencja uwielbia takie newsy.

  Skomentuj

  1. Sharimsejn
   Oceń komentarz:

   25    

   Opublikowano: 2019-01-19 13:23

   No, tyle że część ludzi nie powinna wrzucać filmików na YT. Dla przykładu wiesz kto to DanielMagical? Takiego pleba powinni na starcie blokować.

   Skomentuj

   1. mutissj
    Oceń komentarz:

    -24    

    Opublikowano: 2019-01-19 14:15

    Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

    Nie podoba się Daniel? to go nie oglądaj.

    Skomentuj

    1. Adrian Waleczny
     Oceń komentarz:

     10    

     Opublikowano: 2019-01-19 18:09

     Bronisz go, bo jesteś jego chłopakiem?

     Skomentuj

    2. Sharimsejn
     Oceń komentarz:

     3    

     Opublikowano: 2019-01-20 14:49

     Taa, a co z dzieciakami, które czasem nie rozumieją co oglądają? Porno powinno się zablokować małolatom ale YT też będziesz blokować albo ciągle siedzieć z nimi żeby nie oglądały tego co nie trzeba? Przydałaby się opcja na YT, że na jakichś kanałach można obejrzeć materiał tylko jeśli na koncie ma się wiek pełnoletni. Zakładasz dziecku nowe konto i niech ogląda wtedy. Chyba nie byłoby to trudne w zrobieniu albo może jest, a ja nie wiem.

     Skomentuj

   2. Dudi4Fr
    Oceń komentarz:

    13    

    Opublikowano: 2019-01-19 14:47

    No to Twoje życzenie się spełniło, zgarnęli go dzisiaj :)

    Skomentuj

   3. rlistek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-01-20 12:19

    Ja nie mam pojęcia kto to jest więc nie oglądam i ani trochę mnie to nie boli, że ktoś taki sobie wrzuca jakieś filmiki i ktoś inny je ogląda.
    Jeśli ktoś aż tak bardzo nie szanuje swojego czasu, że ogląda, jak mówisz, debili na YouTube to sam jest sobie winien. Każdy ma swój rozum, a to co Google chce wprowadzać to najzwyczajniejsza cenzura twierdząc, że oni wiedzą lepiej co ty powinieneś oglądać a co nie.

    Zadziwiające jak bardzo ludzie przestali szanować wolność słowa w obecnych czasach i wystarczy wywołać w nich hate na coś, żeby ochoczo godzili się i jeszcze pochwalali wprowadzanie cenzury.

    Skomentuj

    1. Dexterr
     Oceń komentarz:

     3    

     Opublikowano: 2019-01-21 08:11

     Mylisz wolność sowa z chamstwem...

     Skomentuj

    2. obcypl
     Oceń komentarz:

     1    

     Opublikowano: 2019-01-21 09:33

     Hmmm... ja bardzo przepraszam, ale YT to nie jest produkt państwowy, w którym wolność słowa jest gwarantowana konstytucją, tylko aplikacją należącą do firmy i to JEJ REGULAMIN stanowi o tym co wolno a czego nie.

     Chcesz bez cenzury? Załóż własną platformę. Przykre, ale prawdziwe.

     A! Może jeszcze opublikuj łańcuszek na FB, że oświadczasz, że nie zgadzasz cię na cenzurę...

     Skomentuj

   1. kosq83
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-01-19 20:08

    Szusty sęs czóje Pan ma.

    Skomentuj

 2. d0lphwin
  Oceń komentarz:

  10    

  Opublikowano: 2019-01-19 13:24

  Tempo reakcji YouTube`a na każdego rodzaju patologię, która ma miejsce na ich serwisie, jest porównywalne do prędkości motorówki na wydmie... Jak na ironię sami wspierają wiele negatywnych zachowań, czy to poprzez konstrukcję mechanizmu karty "Na czasie", czy jawne wspieranie dużych sieci partnerskich w absurdalnym uprawianiu copystrike`u.

  Skomentuj Historia edycji

 3. raffal81
  Oceń komentarz:

  19    

  Opublikowano: 2019-01-19 13:36

  Najgorsze w tym, że fajny kontent nie ma tyle odwiedzin co patostream, dawno powinni takie kanały kasować, bo YT się zmienia w szambo.

  Skomentuj

  1. kosq83
   Oceń komentarz:

   0    

   Opublikowano: 2019-01-19 20:09

   Taka niestety jest kolej rzeczy, jeśli coś jest tak duże.

   Skomentuj

  2. rlistek
   Oceń komentarz:

   -2    

   Opublikowano: 2019-01-20 12:28

   Idiotyczny argument.
   W sensie, że ty chcesz decydować czym jest "fajny content" a czym "pato" czy jakkolwiek inaczej nie nazwiesz rzeczy które ciebie interesują i rzeczy które ciebie juz nie interesują? Widzisz każdy na yt ogląda co chce. Interesuje cię "fajny kontent" to przecież możesz go oglądać i nikt ci tego nie broni. Ty za to chcesz zabraniać innym oglądania rzeczy które tobie się nie podobają, a interesują innych.
   Ludzie mają różny poziom intelektualny i każdy szuka sobie kontentu na swój własny.

   Skomentuj

   1. patol1984
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-01-20 13:26

    Ludzie nie ogarniają, że cenzurując nawet niby słusznie patostreamy to rykoszetem oberwie się innym, bardziej wartościowym treściom. Takie akcje to powolne urabianie ludzi.

    Skomentuj Historia edycji

   2. Adrian Waleczny
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2019-01-20 14:16

    Wystarczy mieć oczy i uszy, żeby móc odróżnić patologię, prostactwo, debilstwo, od ciekawych treści. Mnie nie boli to, że taką patologię się tworzy, i ludzie ja oglądają, jest to po prostu żenujące, i takie twory, jak powyższy wspomniany DanielMagical powinny być kasowane, tyle.
    Tak jak kolega Sharimsejn napisał, niech patole zachowają swoja patologię dla siebie, nie muszą jej opubliczniać w internecie.

    Skomentuj

   3. raffal81
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2019-01-20 17:34

    Równie dobrze niech pokazują genitalia na YT, a czemu nie, przecież każdy ogląda co chce, niech wszystkich wyzywają, chleją alkohol, namawiają do nienawiści itp. Jeżeli nie rozumiesz co to jest pato stream, sugerując by nie przeszkadzać i nie zabraniać, to gwarantuje Ci że na dobre to nie wyjdzie.
    Zacytowany DANIELMAGICAL zniszczył jednym zdaniem interes życia pewnej osoby, właściciela z tego co pamiętam knajpy czy jakoś tak, a tylko i wyłącznie przez swoją głupotę i armię swoich fanów, a armia ta to kilkutysięczne ameby.

    Czas brać odpowiedzialność za słowa i czyny, karać karać, bo mówić do takich ameb to sobie można.

    Spoko jeżeli Ciebie cieszy oglądanie patalogicznych rodzin, jeżeli wspierasz je finansowo i masz z tego ubaw, to cóż.

    Skomentuj

 4. Agresor
  Oceń komentarz:

  11    

  Opublikowano: 2019-01-19 13:49

  Zwyczajnie po ludzku popieram, tylko, czy musiała się wydarzyć jakąś tragedia, by coś się zmieniło?

  Skomentuj

 5. Yaceek
  Oceń komentarz:

  9    

  Opublikowano: 2019-01-19 22:10

  Ja byłem świadkiem jak Youtube zmienił się w przeciągu ledwie kilku lat. Kiedyś na jutubie można było znaleźć ciekawe filmy tematyczne, różnego rodzaju. Dzisiaj jak wchodzisz na kartę "na czasie" to widzisz jedynie kruszwile i inne, za przeproszeniem gówna. Do faktycznie wartościowych rzeczy, nawet rozrywkowych, trzeba się dokopać samemu. Chyba po prostu się zestarzałem na tyle, że nie rozumiem filmików przeznaczonych dla młodych.

  Skomentuj

  1. rlistek
   Oceń komentarz:

   -3    

   Opublikowano: 2019-01-20 12:32

   YouTubea oglądam od początku jego powstania (2005?) i od zawsze było tak, że do ciekawych rzeczy tematycznych trzeba było się dokopywać samemu. Nie wiem gdzie ty tę zmianę widzisz.
   Bo oprócz ciągłego wprowadzania ograniczeń wolności słowa ten serwis się za bardzo nie zmienił.

   Skomentuj Historia edycji

 6. Kropeczka
  Oceń komentarz:

  -2    

  Opublikowano: 2019-01-20 07:05

  Ja przyznam ze wstydem iż weszłam tutaj żeby poznać znaczenie tych dwóch słów z tytułu. Mimo iż angielskim posługuję się częściej niż polskim. :(

  Skomentuj

  1. rlistek
   Oceń komentarz:

   1    

   Opublikowano: 2019-01-20 13:13

   Wyrazy współczucia dla ludzi z którymi na co dzień rozmawiasz w takim razie.

   Skomentuj

 7. Marucins
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-01-21 11:04

  Wystarczy zobaczyć "NA CZASIE" tam ponad połowa to dysmózgia i deb*lizm.
  Ale tamto jest OK, bo to nieszkodliwe durnoty...

  Skomentuj

 8. noizebeat
  Oceń komentarz:

  2    

  Opublikowano: 2019-01-21 11:44

  A moim zdaniem jak najbardziej powinni zablokować te wszystkie kanały ala magical, rafonix rafatus itd.

  Rozumiem, że każdy robi co chce ale po co to oglądać i tracić czas na to żeby popatrzeć jak ktoś rzyga czy rzuca butelki przez okno.

  Zablokowanie tego typu contentu byłoby przysługą dla wielu ludzi (tych debili ogląda po kilka tysięcy osób) bo wydaje mi się, że prawie cokolwiek innego to pożyteczniejsza rozrywka.

  Skomentuj

 9. SirMichael
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-01-22 10:23

  i bardzo dobrze, niech zlikwidują patologię bo to promowanie debilizmu.

  Skomentuj

 10. HardCorak
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2019-01-22 11:45

  Są niemile widziani a wiele z nich dalej sobie streamuje. Najlepsze jest to że często są blokowani normalni streamerzy za byle co a patostreamerzy sobie działają jak gdyby nigdy nic. Brawo google.

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!