Na topie

Nowy rekord na YouTube - See You Again (z prawie 3 mld wyświetleń)

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Na Topie YouTube Producenci: Google

Teledysk do utworu „See You Again” to nowy najpopularniejszy film na YouTube. Obejrzano go już ponad 2,9 miliarda razy.

  • Nowy rekord na YouTube - See You Again (z prawie 3 mld wyświetleń)
A A

Ma już ponad 2,9 miliarda wyświetleń, a ich liczba rośnie w szybkim tempie. Wiz Khalifa (a właściwie teledysk do jego utworu „See You Again” ze ścieżki dźwiękowej do filmu Szybcy i wściekli 7) to nowy rekordzista serwisu YouTube.

Aż pięć lat przyszło nam czekać na detronizację klipu „Gangnam Style” Psy’a, który jako pierwszy przekroczył barierę miliarda wyświetleń. Dziś ma ich na koncie prawie 2,9 miliarda, ale zanim tak się stało, zespół rozwijający YouTube’a musiał wprowadzić zmiany w kodzie strony, bo nie zakładano wcześniej, że jakiś film zostanie odtworzony więcej niż 2 147 483 647 razy. A jednak. 

Teraz doczekaliśmy się nowego rekordu. Emocjonalny utwór Wiza Khalify i Charliego Putha rozpoczynający się słowami „It's been a long day without you my friend / And I'll tell you all about it when I see you again” wpada w ucho, pochodzi z popularnej serii filmów, a na ekranie widać nieżyjącego już Paula Walkera (dla którego zresztą utwór jest hołdem). Chciałoby się powiedzieć, że inaczej być nie mogło.

Nieco ponad dwa lata od debiutu teledysku na YouTubie, osiągnął on poziom ponad 2,9 miliarda odtworzeń i licznik wcale nie zachowuje się tak, jakby to miało być już wszystko. Gdyby każde odtworzenie oznaczało pełne odsłuchanie utworu, ludzkość przeznaczyłaby na tę czynność ponad 20 tysięcy lat. Jeśli chcecie, możecie coś do tego dodać:

Obecnie dwa pierwsze miejsca w rankingu filmów o największej liczbie odtworzeń zajmują wspomniane już „See You Again” i „Gangnam Style”. Na trzeciej pozycji uplasował się Justin Bieber ze swoim „Sorry”, którego gonią Mark Ronsosn i Bruno Mars z klipem do utworu „Uptown Funk”. 

Najciekawsze jest jednak miejsce piąte, ponieważ zajmują je Luis Fonsi i Daddy Yankee ze swoim „Despacito”. Dlaczego najciekawsze? Bo to teledysk z tego roku, podczas gdy cztery pierwsze klipy pochodzą z lat 2012-2015. „Despacito” ma już ponad 2,5 miliarda odsłon i niewykluczone, że wkrótce awansuje na pozycję numer jeden.

Najpopularniejsze filmy na YouTube (filmy z największą liczbą odsłon):

YouTube ranking
Stan na dzień 12 lipca 2017. Na żółto wyróżnione są filmy inne niż teledyski muzyczne.
Aktualny ranking zawsze dostępny jest na Wikipedii. 

Źródło: BBC News, The Verge, Wikipedia, inf. własna

Odsłon: 5283 Skomentuj newsa
Komentarze

41

Udostępnij
  1. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-07-12 09:47

    Gratulacje.

    Skomentuj

  2. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-07-12 09:47

    Gratulacje.

    Skomentuj

  3. mutissj
    Oceń komentarz:

    20    

    Opublikowano: 2017-07-12 10:05

    pierwszy raz ten filmik widze

    Skomentuj

    1. Marucins
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-07-12 12:48

      Nie ty jeden.
      Ale i tak nie równa się z Gangnam Style.

      Skomentuj

  4. Skeletor
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-12 10:23

    Kto normalny słucha teraz muzyki z tuby :)

    Skomentuj

    1. sabaru
      Oceń komentarz:

      5    

      Opublikowano: 2017-07-12 10:24

      Wszyscy tylko nie ty. Chyba to jednak z tobą jest coś nie tak.

      Skomentuj

      1. Radical
        Oceń komentarz:

        18    

        Opublikowano: 2017-07-12 10:35

        Jak patrze co to za szmira w tej 30 to jednak mysle ze to jednak ze swiatem jest cos nie tak.

        Skomentuj

        1. Q2hvY2hsaWs6
          Oceń komentarz:

          -8    

          Opublikowano: 2017-07-12 13:28

          No no... proszę zaszczyć nas tym swoim nieskazitelnym najlepszym na świecie gustem muzycznym...
          Co za wieśniactwo krytykować gust innych.

          Skomentuj

          1. Adrian Waleczny
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-07-12 20:21

            Jeśli dla niego to szmira,to co ma innego napisać?Zresztą dla mnie też.Jeśli komuś podobają się Pitbule,Rijanny,Swifty,Grandy i tego typu rzeczy,to spoko.Dla mnie to badziewie nastawione tylko i wyłącznie na zarabianie jak największej ilości kasy.Do tego teledyski.Na co to komu?

            Skomentuj

          2. michael85
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2017-07-12 22:21

            Fajny teledysk miło się ogląda tylko że dla mnie tabuny murzynów i dzikie wycie to nie jest coś co poprawia mój nastrój.

            Skomentuj

          3. Q2hvY2hsaWs6
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-07-13 00:07

            Szmira to szmira - nikomu nie zabraniam wyrażać swojego zdania. Tylko po co dokładać do tego, że coś ze światem jest nie tak? Równie dobrze świat może ocenić, że to z nim jest coś nie tak. I kto niby ma racje?

            Skomentuj

          4. Adrian Waleczny
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-07-13 17:59

            Tylko po co dokładać do tego, że coś ze światem jest nie tak?-Z tym się zgodzę,grunt to to,aby nie obrażać ludzi,którzy słuchają muzyki,która jest dla nas badziewna.

            Skomentuj

          5. Wulfen4
            Oceń komentarz:

            1    

            Opublikowano: 2017-07-12 23:24

            "Co za wieśniactwo krytykować gust innych."

            Prymitywnym przesądem jest twierdzenie że "o gustach się nie dyskutuję".

            Skomentuj Historia edycji

          6. Q2hvY2hsaWs6
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-13 00:13

            Po pierwsze naucz się odmiany czasowników przez osoby.

            Po drugie, nie jest to wcale prymitywne. Gust jest czymś takim co ciężko jest ocenić pod kątem dobry/zły. Nie ma kryteriów dzięki, którym można ocenić czyjś gust. Albo Ci się będzie podobać albo nie. Nie można nakazać komuś jaką ma lubić muzykę ani uzasadnić wyższości jednego gatunku nad drugim. Można oceniać pod różnym kątem, złożoności, artyzmu, itp. Ale nie da się ocenić, że coś nie ma prawa się komuś podobać bo. Dlatego powstało powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje, bo są to zazwyczaj dyskusje prowadzące donikąd.

            Skomentuj

      2. hjgvcygv
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-07-12 17:20

        Też nie słucham na YT. Spotify lepsze.

        Skomentuj

        1. Q2hvY2hsaWs6
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-07-12 17:28

          A jak nie ma na Spotify a jest na YT?
          No i jeszcze po proszę o teledyski na Spotify...

          Skomentuj

          1. hjgvcygv
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-15 22:47

            Teledyski to chyba Tidal? Jeśli dobrze pamiętam. I tak nie oglądam, wolę wizualizacje z plane9. A jak czegoś nie ma? Szukałem z kuzynem czego nie ma, odziwo wszystko było(chyba że masz pomysł). A jakby nie było to bym poszukał gdzie indziej, wtedy pewnie na YT(drugie źródło do którego nigdy nie sięgam).
            --------
            PS. Jest tu system powiadomień o odpowiedziach itp. ?

            Skomentuj

    2. rlistek
      Oceń komentarz:

      -1    

      Opublikowano: 2017-07-12 13:06

      Ktoś kto ma skrajnie niskie wymagania co do jakości dźwięku.

      Skomentuj Historia edycji

      1. Q2hvY2hsaWs6
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-07-12 14:23

        Skrajnym idiotą trzeba być, aby myśleć, że jest się lepszym jak się słucha muzyki z innych źródeł niż yt.

        Zakładam, że dla Ciebie nawet odgłosy natury na żywo są nieodpowiednie i sztuczne, bo nie przechodzą przez te Twoje audiofilskie urządzenia za gruby hajs.

        Sorry rlistek, ale w niektórych tematach tak się wymądrzasz i masz się za lepszego, że Twoja merytoryczna wiedza ulatuje w niepamięć.

        Skomentuj

        1. rlistek
          Oceń komentarz:

          2    

          Opublikowano: 2017-07-12 18:42

          Ale o czym ty mówisz? Gdzie ja napisałem, że to że ktoś ma takie albo inne wymagania oznacza, że jest lepszy albo gorszy?
          Ktoś kto słucha muzyki z youtube ma skrajnie niskie wymagania odnoście jakości dźwięku, bo taką właśnie jakość oferuje youtube. To, że ktoś taki miałby być gorszy to już twoje słowa. Ja nic takiego nie powiedziałem, ani tak nie myślę. Jest wiele dziedzin życia do których każdy ma inne wymagania i jedyne co to oznacza to to, że jesteśmy różni. Przykładowo ja mam skrajnie niskie wymagania jeśli chodzi o telefony, bo wystarczy mi taki, który dzwoni i odbiera/wysyła smsy i raz kiedyś otworzy jakąś stronę, jak nie ma dostępu do kompa. Znam ludzi którzy wymagają topowych smartfonów i nie czuję się od nich z tego powodu gorszy. Tak samo jak nie czuję się lepszy z powodu, tego, że muzyki muszę słuchać w lepszej jakości niż ktoś inny. Jesteśmy po prostu różni. Elo.

          Skomentuj

          1. Q2hvY2hsaWs6
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-13 00:21

            Youtube nie oferuje skrajnie niskiej jakości dźwięku. Stary Kasprzak ze zjechanej kasety magnetofonowej oferował gorszą. Oferuje niższą jakość niż i tu możesz sobie coś wymienić. Ale na pewno nie jest to skrajna jakość. Ani nawet jedna z najgorszych, więc już nie dramatyzuj. A ogólnie piję również do komentarzy pod innym tematem odnośnie muzyki i jakości dźwięku (chyba coś o foobarze i parę innych jeszcze starszych). Zajmujesz się dźwiękiem, spoko, ale to nie znaczy, że wszystko gorsze niż Twoje jest skrajnie ch*jowe. Po prostu bardzo wyolbrzymiasz jakby po słuchaniu muzyki z youtube ludzie głuchli albo umierali w ciężkich męczarniach.

            Skomentuj

          2. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-13 02:16

            Słuchaj, nie wiem co ci mogę na to poradzić. Może trochę dystansu i poczucia humoru...

            Skomentuj

          3. Q2hvY2hsaWs6
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-13 10:08

            Aha czyli tak sobie tylko piszesz głupoty jak ci debile od PC i PS4?

            Skomentuj

          4. rlistek
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2017-07-13 10:55

            PC Master Race.

            Skomentuj

  5. darioz
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2017-07-12 10:48

    Chciałbym aby mój lets plej był w pierwszej dzisiątce!
    Ale kiedyś na pewno będę sławniejszy niż pewdieje! I będę sławny bogaty a koło mnie będa piękne i napalone kobity!

    Skomentuj

  6. Shunex
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2017-07-12 10:48

    Chyba oglądają to by sie pośmiać z tego jak ten typ śpiewa.

    Skomentuj

  7. IVPANVZERVI
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-12 11:47

    Filmik fajny, ale muzyka nie w moim typie.

    Skomentuj

  8. rlistek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-12 12:48

    Wersja z 태연 lepsza.

    Skomentuj Historia edycji

    1. darioz
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2017-07-12 14:12

      Człowieku jakim cudem udało ci się wklepać z klawiatury te dziwne znaki?

      Skomentuj

      1. Himoto
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-07-12 16:48

        Normalnie? przecież to zwykły koreański :) [szybka zmiana ustawień klawiatury pod prawy shift i masz]

        Skomentuj

      2. rlistek
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-07-12 18:44

        Klawiatura Razera. Kappa

        Skomentuj

  9. thomasott
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-12 14:25

    on to wkleił

    Skomentuj

    1. rlistek
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-07-12 20:13

      https://www.youtube.com/watch?v=dcu2BgxSbkE

      LuL ;)

      Skomentuj

  10. sebmys
    Oceń komentarz:

    -8    

    Opublikowano: 2017-07-12 14:33

    a gdzie apel smoleński? :D

    Skomentuj

  11. vide cui fidas
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-07-12 18:33

    Ale kupiszon...

    Skomentuj

  12. AntonioFacaldo
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-07-12 21:59

    Kurde, nic specjalnego, to chyba tylko dla Paula te wyświetlenia.

    Skomentuj

  13. michael85
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-07-12 22:20

    Ludzie to jednak idioci. Co widzą w tym g**nie?! Są tysiące lepszych materiałów na YT!

    Skomentuj

    1. Adrian Waleczny
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-07-12 23:36

      Setki tysięcy.

      Skomentuj

  14. kitamo
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-07-13 01:11

    No przynajmniej Masha i niedzwiedz na 6 miejscu co mnie nie dziwi.

    Skomentuj

  15. killerek132
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-07-13 09:18

    Justin Bieber na 3 miejscu, ja pier.... Te wyświetlenia to chyba dzieci do 16 roku życia nabijają...