Na topie

YouTube z 2 miliardami zalogowanych widzów

Autor:

Szef strefy Ciekawostki

więcej artykułów ze strefy:
Ciekawostki

Kategoria: Ciekawostki Internet Tematyka: Na Topie YouTube

Dwa miliardy zalogowanych użytkowników w miesiącu to wynik, jakim może pochwalić się YouTube – najpopularniejszy serwis wideo na świecie.

 • YouTube z 2 miliardami zalogowanych widzów
A A

Niespełna dwa tygodnie temu YouTube świętował 14. rocznicę publikacji pierwszego filmu. Teraz właściciele usługi mają kolejny powód do otwierania szampanów – przekroczona została pewna magiczna bariera, informująca o popularności tej platformy wideo.

Ilu użytkowników ma YouTube?

Dowodząca nią Susan Wojcicki ujawniła, że YouTube może pochwalić się już 2 miliardami zalogowanych użytkowników w miesiącu. To wzrost o 200 milionów w porównaniu do ubiegłego roku, co wyraźnie pokazuje, że wciąż rośnie popularność tego serwisu, bez którego przecież już od dłuższego czasu wiele osób nie wyobraża sobie Internetu.

Przedstawiciele usługi zwracają uwagę na to, że przede wszystkim rośnie liczba godzin spędzanych na YouTubie na smartfonach i tabletach oraz telewizorach. Urządzenia mobilne odpowiadają już teraz za 70 proc. czasu spędzanego na korzystaniu z serwisu, a w przypadku Smart TV zanotowany w ciągu ostatniego roku wzrost to 250 milionów godzin dziennie kontra 180 mln. 

Facebook, YouTube i Instagram

Wróćmy jednak do samego wyniku. YouTube staje się bowiem właśnie drugim serwisem z szeroko pojmowanej kategorii „social media”, który przekroczył próg 2 miliardów aktywnych użytkowników w miesiącu. Pierwszym był Facebook (który aktualnie może już pochwalić się poziomem 2,2-2,3 mld). Jaki będzie kolejny serwis? Jeśli nic się nie zmieni, to Instagram, który obecnie znajduje się w połowie tej drogi. Dalej znajdują się zaś QZONE i TikTok (po około 500 mln).

Źródło: CNET, YouTUbe Blog, DataReportal, We Are Social, inf. własna

Odsłon: 6862 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. Michał 06
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2019-05-03 14:23

  Z czego 90 % (1,8 miliarda) to patologia ,teraz to przemawiająca do rozumu skala :D

  Skomentuj

  1. gormar
   Oceń komentarz:

   -1    

   Opublikowano: 2019-05-04 13:59

   Dałem tobie łapkę w dół, gdyż wyciągnąłeś te dane z tyłka. Trzeba by zrobić jakieś zestawienie stu najczęściej oglądanych filmów i sklasyfikować je. Oczywiście problem jest co uznać za patologię.

   Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!