Na topie

Bezlusterkowiec Panasonic GH4 przerobiony na kamerę dla drona

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Drony

Kategoria: Foto Aparaty cyfrowe Drony Tematyka: kompakt systemowy

Systemowy aparat w dronie Yunnec pozwala na użycie szkieł systemu Mikro 4/3

Yunnec dron

AA

Drony stają się coraz potężniejsze, nie zaskakują zatem rosnące oczekiwania co do instalowanych na ich pokładzie kamer. O planach wsparcia branży dronowej przez Panasonic i adaptacji systemu Mikro 4/3 mówi się już od dawna. Owocem takiej współpracy pomiędzy Panasonic i firmą Yuneec jest kamera CGO4.

To w dużym stopniu klon Panasonic GH4, co widać po analizie specyfikacji (16 Mpix, sensor 4/3, ISO 100-25600, wideo 4K/30p o przepływności 100 Mbps, tryb RAW). Inna jest obudowa, która została połączona z trzyosiowym gimbalem i dostosowana do wymogów pracy po podłączeniu do drona.

Yunnec CGO4
Yunnec pozbył się elementów, które w przypadku drona by tylko zawadzały, w tym wizjera i ekranu LCD. Zaowocowało to dodatkowo zmniejszeniem rozmiarów konstrukcji

Domyślnie CGO4 wyposażono w obiektyw 14-42 mm f/3,5-5,6, ale zachowano możliwość wymiany obiektywu na inny z bagnetem Mikro 4/3.

Sam aparat i gimbal to nie wszystko. Istotną rolę odgrywa tutaj doskonały system sterowania aparatem (zoptymalizowany dla pilota zdalnego sterowania) i samym dronem.

Yunnec CGO4 gimbal

Producent oferuje CGO4 jako dodatek do drona Yuneec Tornado H920. Cena? Tylko niespełna 6 tysięcy euro i w tym przypadku nie jest to żart.

Źródło: Yuneec

Odsłon: 4204 Skomentuj newsa
Komentarze

2

Udostępnij
 1. variel
  Oceń komentarz:

  0    

  Opublikowano: 2016-02-02 14:47

  Nie dron, lecz multicopter.

  Skomentuj

 2. lagosp
  Oceń komentarz:

  1    

  Opublikowano: 2016-02-03 17:32

  GH4 to najlepszy aparat na rynku do filmowania więc nie dziwię się że zbudowali coś takiego. Aż dziwne że dopiero teraz patrząc na gwałtowny rozwój dronów

  Skomentuj

Dodaj komentarz

Przy komentowaniu prosimy o przestrzeganie netykiety i regulaminu.

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany!