Na topie

Zalman K1 - nowa obudowa ze szkłem i podświetleniem

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Obudowy

Kategoria: Komputery Podzespoły Obudowy Tematyka: RGB LED Producenci: Zalman

Najnowsza propozycja koreańskiego producenta wyróżnia się ciekawym wzornictwem, dobrą funkcjonalnością i niewygórowaną ceną.

  • Zalman K1 - nowa obudowa ze szkłem i podświetleniem
A A

Dawno nie pisaliśmy o obudowach firmy Zalman. Ostatnio jednak na nasz rynek trafił model Zalman K1 – ciekawa propozycja dla osób przywiązujących dużą wagę do wyglądu i wentylacji komputera.

Obudowa została utrzymana w nowoczesnej stylistyce. Uwagę zwracają przezroczyste powierzchnie, w tym boczny panel z hartowanego szkła. Producent zadbał także o podświetlenie obudowy paskami RGB umieszczonymi na przedniej stronie K1.

Zalman K1

Na górnej ściance wyprowadzono zestaw portów: cztery USB, z czego dwa to gniazda w standardzie 3.0 oraz dwa gniazda audio. Towarzyszy im kontroler do regulacji podświetlenia obudowy.

W środku zmieści się konfiguracja oparta o płytę główną formatu ATX oraz długa karta graficzna (do 330 mm). Oprócz tego przewidziano miejsce na dwa dyski 2,5 cala i dwa 3,5 cala.

Zalman K1

Standardowe wyposażenie obejmuje pojedynczy wentylator 120 mm z podświetleniem RGB (umieszczono go z tyły), ale w razie potrzeby można dołożyć nawet siedem kolejnych. Producent przewidział również możliwość instalacji chłodnicy typu 360 mm. Miejsca u góry i na dole zabezpieczono filtrami powietrza.

Zalman K1

Obudowa Zalman K1 jest dostępna na rynku za niecałe 300 złotych. Myślicie, że jest warta swojej ceny?

Źródło: Zalman

Odsłon: 8954 Skomentuj newsa
Komentarze

20

Udostępnij
  1. pawluto
    Oceń komentarz:

    6    

    Opublikowano: 2019-03-22 20:56

    Zapomnieli o napędach dvd czy bluray - 21 wiek...:)
    Ja takie obudowy omijam z daleka.
    Oczywiście jest podświetlenie LBGT...RGB...
    No po prostu ręce opadają.

    Skomentuj

    1. awesome1337
      Oceń komentarz:

      -14    

      Opublikowano: 2019-03-22 21:00

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      nikogo nie obchodzą napędy optyczne

      Skomentuj

      1. mesjan
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2019-03-22 21:30

        Skoro jest pełny przedni panel to można by było zrobić go otwierany na bok z miejscem na napęd.

        Skomentuj

      2. Graifitifiz
        Oceń komentarz:

        13    

        Opublikowano: 2019-03-22 21:46

        Ale komputer to nie tylko urządzenie do kupowania gier na steamie. To ma być maksymalnie uniwersalne urządzenie.
        Przynajmniej jest jego takie założenie.

        Skomentuj Historia edycji

        1. awesome1337
          Oceń komentarz:

          -9    

          Opublikowano: 2019-03-22 23:00

          to może jeszcze na dyskietki miejsce? na wszelki wypadek

          Skomentuj

          1. BrumBrumBrum
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-25 13:21

            do kupienia jest specjalny napęd na dyskietki podłączany na wewnętrznym USB, i on ma ...... slocik na microSD. możesz sobie skopiować dyskietki na ten USB i cieszyć się normalną prędkością pracy napędu :D

            Skomentuj

          2. marianb
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-25 21:41

            A dlaczego nie?

            Skomentuj

        2. Altru
          Oceń komentarz:

          -2    

          Opublikowano: 2019-03-23 15:52

          Własnie, Uniwersalność tylko zapomniałeś, że technologia przechowywania ,gromadzenia, odtwarzania i przesyłu danych poszła sporo do przodu i wypiera stare technologie ,możesz mnie minusować ale to jest fakt . Wątpię żeby ktoś dziś masowo używał dvd do przenoszenia danych gdy może za niewielkie pieniądze mieć dysk zewnętrzny 1-2 TB żeby szybko i łatwo kopiować duże ilości danych . CD/DVD rom to uniwersalność ale dzisiaj to stara technologia wyparta przez masę lepszych, nawet chmura jest bardziej efektywna wiec o jakiej uniwersalności ty mówisz co takiego uniwersalnego możesz zrobić mając cd/dvd i będzie bardziej efektywne od obecnych technologi . Bo dla mnie to tak jakbyś płakał nad tym, że nadal można kupić kasety VHS to nikt nie sprzedaje odtwarzaczy .

          Skomentuj

          1. piccardo
            Oceń komentarz:

            -4    

            Opublikowano: 2019-03-23 17:31

            Zminusują Cie kolego niestety... Sam tego nie pojmuje, bo od lat nie posiadam napędu gdyż jest zbędny... Fimy są dostępne online lub mogę je przechowywać na dysku który jest 1 i zmieści setki filmów a zajmie niewiele miejsca... tak jest z wszystkim. Kolejna sprawa nie rozumiem tego musu na jacka w smartfonach taki sam archaik przy BT po ci mi kable skoro jest świetny dźwięk bez przewodów? A miast tego smartfon może mieć coś lepszego chociażby głośnik stereo więcej...

            Skomentuj

          2. Altru
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-23 18:13

            Odnośnie "jacka w smartfonach " tutaj sprawa wygląda trochę inaczej bo wiąże się to z tym, że ludzie chcą mieć coraz bardziej cienkie obudowy to tak jak w tych ulta cienkich laptopach gdzie na stałe zalepia się baterie(coś za coś) . Poza tym ta technologia to dziś dopiero raczkuje i niewiele osób chce takową posiadać ,nie jest również tak dopracowana żeby pozbyć się wszelakich zakłóceń czy innych szumów , niewielki wybór i cena również robią swoje . No i nie każdy lubi pchełki czy bezprzewodowe słuchawki, tutaj mamy to czego niema dvd/cd czyli jakość słuchawek po kablu a te droższe a w szczególności sprzed audiofilski i studyjny nadal stoi na kilkukrotnie wyższym poziomie zabezpieczeń , jakości. Może za parę lat, zobacz jak wygląda sprawa z graniem na bezprzewodowych myszkach czy klawiaturze te technologie nadal nie są doskonałe w takim stopniu jak te po kablu .

            Skomentuj Historia edycji

          3. Piotr1969
            Oceń komentarz:

            2    

            Opublikowano: 2019-03-23 20:08

            Jack w smartku jest potrzebny jak powietrze :)
            - podłaczysz jednocześnie power banczek i słuchawki - szczególnie jak jedziesz np z w-wy do szczecina 6 godzin :)
            - tyle smartek z grą filmem lub muzyką nie pociągnie
            - a słuchawki blu możesz do kosza wywalić

            Skomentuj

          4. BrumBrumBrum
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2019-03-25 13:49

            akurat ja praktycznie nie minusuję, masz plusa. fakt faktem, DVD ma zbyt niską pojemność, aby było sensowne przechowywanie i przenoszenie na nim danych. BR mógłby być ok, ale niestety nadal czkawką odbija się zmowa cenowa, to jest po prostu drogie, o wiele droższe od dysku twardego na USB. a przy tym wolniejsze.

            do przenoszenai świetnie się nadają pendrive i SD, ale niestety nie do przechowywania. niestety nie ma wersji kart SD z jednokrotnym zapisem, tak jak płyty CD/DVD/BR jednokrotnego zapisu, a technologicznie jest to trywialne do zrobienia. technologia jest opracowana już dawno, i nazywa się ...... PROM. wszelkie flashe, to są już formy następcy EPROM, czyli EEPROM z których dane ulatują bo to są ładunki elektryczne. szybkie, i nietrwałe.

            czyli po raz kolejny marketing skutecznie udusił przydatną dla nas technologię, bo pamięci typu PROM jednorazowego zapisu mogłyby bardzo skutecznie i po zbliżonej cenie całkowicie zastąpić nośniki CD/DVD/BR , przeszkód technologicznych ani finansowych tu nie ma.

            Skomentuj

    2. SiLNOR3KI
      Oceń komentarz:

      -2    

      Opublikowano: 2019-03-23 08:17

      Moim pierwszym kryterium kupna nowej obudowy w zeszłym roku, było brak zatoczki na dvd. Dla mnie Grucha, możesz se te płytki trzymać nawet w dupie, byle nie u mnie u obudowie :)

      Skomentuj

    3. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-25 13:16

      Ja osobiście już dawno zwątpiłem we wbudowane DVD/BL, a powód jest prosty. jak taki napęd siedzi w środku, to nawet jak jest nieużywany, to po 5 latach zaczyna wariować. jak masz na USB, to podpinasz go sobie kiedy chcesz, i się nie zużywa. do zainsalowania wystarczy. coraz mniej tytułów wymaga obecności nośnika w napędzie, a nawet jeśli to i tak kombinujemy, witaminizujemy aby usunąć taką uciążliwość ze strony producenta gry.

      np. ja bardzo często kupuję oryginał, po czym ....... gram w pirata bo jest po prostu wygodniejszy. oczywiście trzeba uważać na niechciane "dodatki".

      Skomentuj

    4. wojti12330
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-28 11:46

      Kto teraz używa napędów DVD proszę Ciebie....
      Obudowa bardzo fajna według mnie.

      Skomentuj

  2. C24k3n
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2019-03-23 09:52

    Firmy produkujące obudowy, mogły by też produkować biurka do montażu podzespołów zamiast obudów. Nie jestem zwolennikiem świecących komputerów i hałas wiatraków też bywa irytujący.
    W sieci można znaleźć ciekawe projekty takich biurek, lecz nie jestem pewien czy posiadają odpowiednie chłodzenie i obawiać się można jakiś zwarć oraz łatwego zalania.
    Wydaje mi się, że gdyby zajęły się tym firmy takie jak Zalman czy SilentiumPC, biurka były by bardziej przemyślane. Nawet nie musiały by być to całe biurka tylko jakieś moduły/wkłady odpowiednio montowane do istniejących biurek lub stołów np. w szufladzie albo przykręcane pod blaty. :)

    Skomentuj

  3. kropak
    Oceń komentarz:

    3    

    Opublikowano: 2019-03-23 10:03

    Kolejny świecący piekarnik :D

    Skomentuj

  4. Kropeczka
    Oceń komentarz:

    5    

    Opublikowano: 2019-03-23 10:31

    Nie jest warta 300 zł. Nie dałabym za nią nawet 150 zł.

    Skomentuj

    1. BrumBrumBrum
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2019-03-25 14:21

      też jestem tego zdania. poza tym kolejna buda w której nie da się zrobić przekładki prawo/lewo. przecież to nie jest jakieś arcy trudne zadanie aby to zaprojektować.

      nie wypatrzyłem, ale jak z przodu jest sam plastik, to wentylacja będzie beznadziejna.

      Skomentuj

    2. Krzysiu123
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2019-03-28 12:17

      Według mnie bardzo fajna obudowa nie wiem do czego się czepiacie.