Na topie

Zapłacisz za iPhone'a 8 ponad 1000 dolarów? Jesteś w mniejszości

Autor:

więcej artykułów ze strefy:
Smartfony

Kategoria: Mobile Telefony Smartfony Tematyka: iPhone nowy iPhone Producenci: Apple

Wydaje się już niemal pewne, że cena iPhone'a 8 mieścić będzie się w przedziale 1000 - 1200 dolarów.

  • Zapłacisz za iPhone'a 8 ponad 1000 dolarów? Jesteś w mniejszości
A A

Przecieków na temat iPhone'a 8 nie brakuje. Wiele z nich koncentruje się na cenie i chociaż nie można być pewnym co do ostatecznej kwoty, jedno jest niepodważalne - będzie bardzo drogo. Spekuluje się o kwotach z przedziału 1000 - 1200 dolarów. Zastanawialiście się, ile osób zdecyduje się na taki wydatek?

O dokładną odpowiedź trudno, ale pewną wskazówką mogą być informacje podane przed Barclays, które zapytało swoich klientów o zainteresowanie nowym modelem Apple. Okazuje się, że tylko 11% ankietowanych zadeklarowało gotowość przeznaczenia na zakup kwoty powyżej 1000 dolarów. Nieco chętniejsi na uszczuplenie portfeli są osoby, które posiadają obecnie smartfona z logo Apple - tu wynik wyniósł 18%.

Oczywiście można twierdzić, że przeprowadzone na innej grupie osób badanie dałoby inne rezultaty. Być może, ale nie brakuje głosów, że wymienione wyżej kwoty będą nieco odstraszające nawet dla mieszkańców USA i Europy Zachodniej. U nas, po przeliczeniu na złotówki, wydaje się to pewne.

iPhone 8

Spragnieni nowości Apple, ale mający nieco mniej gotówki (chociaż wciąż sporo) będą mogli sięgnąć po modele iPhone 7S oraz iPhone7S Plus. Najpewniej cała trójka zaprezentowana zostanie na jednej, wrześniowej konferencji.

Źródło: cnbc

Apple iPhone 8

Cena od 3 299.00 do 3 399.00

Zobacz wszystkie oferty

Odsłon: 7677 Skomentuj newsa
Komentarze

34

Udostępnij

Smartfony w marketplace

  1. ClemRusty
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-08-13 11:38

    Nie kupie, ponieważ najzwyczajniej w świecie jest to najbrzydszy Iphone do tej pory. Dziękuje ale poczekam na LG V30

    Skomentuj

    1. Gramveln
      Oceń komentarz:

      -3    

      Opublikowano: 2017-08-13 12:26

      LG zdecydowało, że LG V30 ma pójść w ślady LG G6. Z tego co mi wiadomo ma być wersja tańsza nieposiadająca Quad DAC'a i bezprzewodowego ładowania i większej ilości pamięci. Ona ma prawdopodobnie znaleźć się właśnie w Europie.

      Skomentuj

  2. hexenisalive
    Oceń komentarz:

    -9    

    Opublikowano: 2017-08-13 11:47

    Jakie odkrywcze… iPhone 8 będzie dużo droższy i będzie miał premierę na równo z 7S.
    Dlaczego? Bo iPhone za dobrze działa. Coraz rządziej ludzie się przesiadają dalej na nowy model. Użytkownicy Androida częściej zmieniają sprzęt i z tego producenci korzystają.
    Apple próbuje sobie wypracować filozofię u ludzi: "Nie kupię wersji X bo jest (X-1)S która mi wystarczy i jest tańsza a taki upgrade mi pasuje".

    Skomentuj Historia edycji

  3. mutissj
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-08-13 11:52

    Apple totalny wyzyskiwacz, nie ma mowy

    i tak Jeleń się znajdzie co to kupi, mam nadzieje że będzie ich coraz mniej z każdym rokiem

    Skomentuj

    1. patryk1011
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-08-13 13:09

      dlaczego wyzyskiwacz? wieloletnie wsparcie producenta, dzięki czemu nie trzeba wymieniać telefonu co rok ponieważ nie ma już aktualizacji od producenta oraz system który po tygodniu korzystania nie zaczyna zwalniać jednak troszkę jest warte ;) tym bardziej że iPhone 8 jest wersją specjalną z okazji 10 lecia iPhone, 7S będzie raczej kosztował podobnie co szajsung s9 z czego 7S będzie wspierany parę lat a s9 ile? lepiej przemilczeć temat ;)

      Skomentuj Historia edycji

      1. Chiny_X
        Oceń komentarz:

        1    

        Opublikowano: 2017-08-13 19:58

        Takie głupie gadanie.
        Mam s3 od premiery (nawet nie wiem ile to czasu) i dalej użytkuje i jestem zadowolony...
        A czy jest "wsparcie". czy co tam to tego nawet nie wiem a wszystko czego potrzebuję do użytkowania tego urządzenia bez problemu pobieram za darmo z play store...

        Skomentuj

        1. czorcik696
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-08-13 20:48

          łoł, mój grzał się i zacinał nawet na stronie z pogodą (wymieniłem w styczniu tego roku), ale działa świetnie jako centrum multimedialne w moim samochodzie.

          Skomentuj

  4. Tomecek
    Oceń komentarz:

    1    

    Opublikowano: 2017-08-13 11:52

    Ja jestem fanem Androida i nie mam zamiaru kupować iPhone, ale gdybym musiał to bez wahania zakupiłbym iPhone SE. Fajny malutki telefon, który ma wszystko co potrzeba. Tym bardziej, że nadchodzi iPhone SE2. Dawać 1000-1200 usd za telefon? Na łeb upadliście, a biedny nie jestem.

    Skomentuj

  5. gieteiks
    Oceń komentarz:

    7    

    Opublikowano: 2017-08-13 12:24

    maxymalnie na fona moge dać 900zł. Mam szczęscie, że obecnie zmartfony kosztujące ok 1k działają naprawdę responsywanie, a to mnie satysfakcjonuje i nie mam konieczności przeznaczania większych pieniędzy na smartfon.

    Skomentuj

    1. Raider0001
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-08-13 19:17

      Apple wie to doskonale - że smartfony nawet te tanie działają już na wystarczalnym poziomie, widać zmiany strategii i nowy iPhone miałby nie przynieść już takich zysków jak poprzedni więc podniosą cenę i kasa nadal będzie się zgadzała.

      Skomentuj

  6. vegasnight9
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2017-08-13 12:48

    Pamiętam jak kupowałem Galaxy S1. Zapłaciłem za niego 1200zl. Wtedy to był prawdziwy kiler pod każdym względem. Potem była wymiana na Note3 z którego piszę ten post :) Udało mi się go kupić za 1800 zł. Wtedy powiedziałem sobie że nie dam nigdy za telefon więcej niż 2tys. Jak widzę co dzisiejsi producenci wyprawiają z cenami to tylko się uśmiecham z politowaniem

    Skomentuj

  7. bodziokrak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-13 12:59

    Ja nie widzę problemu dla fanów apple, nawet jeśli ta kwota wydaje im się zbyt wygórowana. Ma model z poprzedniego sortu sprzedaje go, wydaje mi się że roczny phone w dobrym stanie nie straci na wartości aż tak dużo, doda 1 2 tysie.
    Od lat siedzę na androidzie i przy takiej ilości słuchawek nie wydałbym więcej niż 1000 na tele i musiałbym być mocno pogrzany albo spać na kasie żeby jedną pensję wydać na tele i co dalej, żyć o suchym chlebie?

    Skomentuj

  8. Snack3rS7PL
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-08-13 13:02

    Jezusieńku...W przeliczeniu na złotówki bez naszych opłat wychodzi ponad 4300zł, no to po doliczeniu opłat będzie ponad 4500zł, co oferuje sobą iPhone, że tyle kosztuje?

    Skomentuj

    1. Tomecek
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2017-08-13 13:25

      Lans.

      Skomentuj

    2. Faflucy
      Oceń komentarz:

      -12    

      Opublikowano: 2017-08-13 13:43

      Pokaż komentarz zakopany przez użytkowników

      System który nie muli po paru tygodniach używania, długie wsparcie aktualizacjami. Druga sprawa taki galaxy s8+ kosztuje prawie 4k i jakoś nie słyszę marudzenia, ale jak iPhone kosztuje 4-4,5k to już jest płacz, a prawda jest taka że wszystkich producentów pój... bało z ustalaniem cen

      Skomentuj

      1. refugger
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2017-08-13 13:56

        Marudzenie na ceny S8 i S8+ też było kiedy Samsung wypuszczał te modele, więc coś słabo "słuchałeś". Co więcej - wiele osób narzeka do dziś na te ceny.
        Co więcej, Samsung chociaż daje promocje np z okularami VR w tej cenie, kiedy normalnie są one za ~300-400zł. Teraz do 15 sierpnia jak dobrze pamiętam jest promocja z rozszerzoną i przedłużoną gwarancją do S8 i S8+ w cenie. Apple daje rok gwarancji, Samsung w niższej cenie daje Ci do flagowców obecnie 3 lata i rok na jednorazową wymianę wyświetlacza.

        Ani jeden producent ani drugi nie jest może złotym środkiem ale każdy ma argumenty na swoją korzyść :)

        Skomentuj

        1. GodOfWAR
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-08-14 14:42

          Sony Xperia XZ Premium - 3199zł i do tego serwis VIP oraz słuchawki bezprzewodowe o wartości rynkowej 1300zł w prezencie do preorderów.
          2 lata gwarancji, 2 lata wsparcia softem :)

          Skomentuj

      2. Snack3rS7PL
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2017-08-14 14:57

        Rozumiem, że normalnie działający system wliczony jest w horrendalną cenę? Naprawdę tyle trzeba dzisiaj zapłacić za normalność? Czy nie jest absurdalne?

        Skomentuj Historia edycji

  9. stach122
    Oceń komentarz:

    4    

    Opublikowano: 2017-08-13 13:49

    Dobrze że na rynku są dobrzy Chińczycy (Xaomi, Huawei, ZTE, Meizu) gdzie można dostać dobry telefon za dwa albo nawet trzy razy taniej.

    Skomentuj

  10. owatanka
    Oceń komentarz:

    -2    

    Opublikowano: 2017-08-13 14:28

    I tak ludzie kupia bo bedzie dostepny w abonamencie za 25 dolcow miesiecznie i znowu jeden gimbus z drugim beda sikali ze sa elitarni a jak nie masz iphona to jestes biedny i cie nie stac...

    Skomentuj

  11. cattani43
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-13 14:53

    Wszyscy producenci nie tylko w branży telefonicznej powariowali z cenami. Dają coraz gorsze produkty za coraz większe ceny. przysłaniając ich braki jakimiś mało istotnymi bajerami jak w TV HDR, wcześniej 3D, czytniki biometryczne, skanery siatkówek itp. Można zapłacić więcej za telefon i to będzie nowość jak bateria będzie z tych nowoczesnych co używane są w wyprawach kosmicznych a nie w smartfonach do użytku przez jeden góra 2 dni. Gwarancja tylko 12 miesięcy na baterię to żenada a mamy XXI wiek. Telefon za 5k.
    P.s.
    Żadne "poprawiacze" obrazu nie są w stanie zastąpić dobrych matryc minimum 120Hz, a tym bardziej w telefonie ekrany 2k,4k czy co tam jeszcze wymyślą może nawet 8k. Dotyczy wszystkich telefonów.
    Na koniec, ktoś kiedyś powiedział, że nadgryziony owoc to niekompletny owoc to dla fanbojów Iphone, którzy uważają się za tych lepszych.
    Pozdrawiam.

    Skomentuj Historia edycji

  12. Wasek
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-13 16:10

    Na tym renderze to ładny telefon ale niestety na przecieku, który ostatnio wrzuciliście wygląda tragicznie. A w ogóle żadnej smartfon nie powinien kosztować powyżej 1000$.

    Skomentuj

    1. Raider0001
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2017-08-13 19:19

      Dla Amerykanina dlaczego nie ? my zarabiamy z 4x mniej i stać nas jako tako na smartfony za 1000zł, dla nich będzie to już podobnie bolesne...

      Skomentuj

      1. Wasek
        Oceń komentarz:

        -1    

        Opublikowano: 2017-08-14 18:09

        To nie ma nic do zarobków. Ciebie może być stać ledwo na smartfon za 1000 zł a znajdzie się taki w Polsce, który może mieć co miesiąc telefon za 4k. Po prostu żadnej smartfon nie powinien tyle kosztować bo wychodzi za duża marża.

        Skomentuj

        1. WhiteDrag0n
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2017-08-16 19:52

          Każdy w Polsce może mieć telefon za 4000zł, weźmie drogi abonament i będzie zadowolony.

          Rozchodzi się tutaj o średnie zarobki. W USA, Niemczech, Anglii nikogo taka cena nie szokuje. Czy 1000zł to jest dla ciebie majątek? To dla ludzi z uczciwymi zarobkami 1000$ także nie jest majątkiem.

          Skomentuj

  13. ICE1979
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-08-13 17:38

    Kupie jak moj samsung padnie, przed nim mialem iphona i nastepny tez bedzie iphone. U mnie samsung byl drozszy o 100$ niz iphone wiec pewnie teraz cena sie odwroci

    Skomentuj

  14. Skeletor
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2017-08-13 20:39

    Taka ciekawostka dla zgromadzonych. Marzeniem mojego kolegi jest chwila, w której iPhone będzie kosztował co najmniej 10 tysięcy złotych i nie będzie taniał.

    Zapytałem: Dlaczego ? Taki jesteś rozrzutny ?

    Odpowiedź: Nie jestem rozrzutny, ale dla mnie iPhona nie powinien mieć byle kto tylko sama szlachta.

    No comments

    Skomentuj

    1. Snack3rS7PL
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2017-08-14 15:04

      Wiesz, to też świadczy o Tobie, z kim się kolegujesz :P

      Skomentuj

  15. Ruter19
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-08-13 22:40

    Biore jak co roku

    Skomentuj

  16. dziobolek
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-08-13 23:34

    Wszyscy producenci testują nie od dziś granice ludzkiej naiwności.

    Dawniej jak pojawiał się nowy model, to cena była bardzo zbliżona do starego w dniu jego premiery na rynku
    natomiast spadała cena aktualna modelu starego.

    Teraz cena modelu starego pozostaje bez zmian
    natomiast ceny nowych modeli winduje się coraz wyżej.

    Przykre, że ludziska dają się tak wykorzystywać.

    Skomentuj

  17. Fiona
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-14 07:33

    Kochany każdy chce być samcem, samicą alfa.

    A obecnie bycie to posiadanie.

    Inaczej porsche by się nie sprzedawało a na ferrari nie czekałbyś pół roku.

    Apple w dawnych krajach bloku wschodniego to taki lans jak w/w samochody - tylko dostosowany to lokalnych możliwości

    Ja nie kupię, bo jestem zakręcona, lubię małe telefony, które nie zajmują pół hektara w kopertówce..

    Skomentuj

  18. Marucins
    Oceń komentarz:

    -1    

    Opublikowano: 2017-08-14 10:16

    Czekajcie tylko na premierę.
    Zobaczycie że w prosty amazingowy sposób wytłumaczą wam że ponad 1000 dolców za ten telefon to całkowicie zrozumiały wydatek.

    A tak na poważnie to z chęcią zobaczę jaką tym razem propagandę będą nam wciskać :)

    Skomentuj

  19. Snack3rS7PL
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2017-08-14 16:24

    Wg mnie ani Androida ani iPhone'a nie opłaca się kupować, jeden jest brzydki jak noc, a drugi ograniczony...