| 2012-12-27

Smartfon ZTE Nubia Z5 z 5" ekranem Full HD 443 ppi i 4-rdzeniowym procesorem

ZTE Nubia Z5 smartfon

Ostatnio sporo piszemy o chińskich smartfonach, ale nie może być inaczej skoro są to naprawdę bardzo ciekawe urządzenia. Nie inaczej jest w przypadku flagowego modelu ZTE na rok 2013 - Nubia Z5.

Liczne przecieki na jego temat pojawiały się już od dłuższego czasu. Sugerowały one, że będziemy mieli do czynienia z naprawdę interesującym smartfonem. Po oficjalnej prezentacji stwierdzić można, że tak właśnie będzie.

Nubia Z5 napędzany będzie bardzo wydajnym czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 oraz 2 GB pamięci RAM. Pozostała część specyfikacji nie wygląda jednak gorzej i użytkownicy znajdą tutaj chociażby 5-calowy ekran Full HD, kamerę 13 Mpix i sporą ilość pamięci wewnętrznej.

Warto dodać, że jednocześnie model ten pochwalić będzie mógł się naprawdę smukłą obudową, której grubość wynosi jedynie 7,6 mm. Smartfon nie waży też zbyt wiele - 126 g.

Galeria

Specyfikacja techniczna ZTE Nubia Z5:

  • system operacyjny Android 4.1.2 Jelly Bean
  • ekran IPS 5" o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), 443 ppi
  • czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 z zegarem 1,5 GHz
  • 2 GB pamięci RAM
  • 32 GB pamięci wewnętrznej
  • kamera główna 13 Mpix i przednia 2 Mpix
  • Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, NFC, Bluetooth 4.0
  • akumulator 2300 mAh
  • wymiary 138 x 69,2 x 7,6 mm 
  • waga 126 g


ZTE Nubia Z5 pojawi się na chińskim rynku już w styczniu. Cena smartfona wynosić ma około 555 dolarów.

Nie wiadomo, czy model ten pojawi się też na innych rynkach. Jeśli tak, to z pewnością zobaczymy go na targach CES. Być może jednak jego międzynarodową wersją będzie opisywany przez nas niedawno ZTE Grand S, który w Las Vegas pojawi się na pewno.

Źródło: cnet, youtube, gsminsider

Nie przegap

Komentarze (15)

  1. HardCorak
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-27 12:26

    Jak dla mnie rozdzielczość Full HD przy 5 calowym ekranie to szalenstwo

    Skomentuj

  2. AndreoKomp
    Oceń komentarz:

    2    

    Opublikowano: 2012-12-27 12:51

    5" to dla mnie już nie smartfon, tylko tablet. Tabletu w kieszeni nosić nie mam zamiaru. Ciekawe który producent pierwszy sięgnie po rozum do głowy i wyda coś o takiej konfiguracji, ale z ekranem 4"

    Skomentuj

    1. R2rrO
      Oceń komentarz:

      3    

      Opublikowano: 2012-12-27 17:44

      Przecież im chodzi tylko o pieniądze - dlatego klepią co raz to większe patelnie. Czysty marketing.
      Gdyby zmniejszyli rozmiar ekranów, byłoby to wbrew trendom, które sami kreują.

      Skomentuj

  3. shenker67
    Oceń komentarz:

    -6    

    Opublikowano: 2012-12-27 13:01

    Miałem kiedyś modem firmy ZTE. Więc tego smartofna raczej bym nie kupił.

    Skomentuj

    1. precaroo
      Oceń komentarz:

      2    

      Opublikowano: 2012-12-27 13:49

      Od tego czasu sporo się zmieniło kolego.

      Skomentuj

  4. DjMoris
    Oceń komentarz:

    0    

    Opublikowano: 2012-12-27 13:01

    Bateria 2300mAh przy 4 rdzeniach 2GB pamięci ram;o ciekawe ile w stresie to podziała.;)

    Skomentuj

  5. mgkiler
    Oceń komentarz:

    8    

    Opublikowano: 2012-12-27 13:35

    A bo każdy tel powinien byc dostepny w 3 wersjach:
    -small - 3 cale ekran
    -medium - 4 cale
    -big - 5 cali

    I każdy wybrałby to co lubi.

    Skomentuj

    1. Sniko
      Oceń komentarz:

      0    

      Opublikowano: 2012-12-27 14:01

      Ale tak jest, oczywiście nie 3 wersje jednego modelu, ale zazwyczaj różne modele w ofercie jednego producenta różnią się tylko wielkością, ale to ludzie płaczki są tak nauczeni żeby hejtować wszystko co im się nie podoba, nie chcą? nie lubią? nie podoba się? niech nie kupują, a znajdą na pewno jakiś mniejszy model w ofercie producenta...

      Skomentuj

      1. mgkiler
        Oceń komentarz:

        4    

        Opublikowano: 2012-12-27 14:36

        Ale wlasnie nie tylko wielkoscia sie roznia a specyfikacja.

        Jakby sie roznily tylko wielkoscia to nikt by nie plakal...

        Skomentuj

      2. R2rrO
        Oceń komentarz:

        0    

        Opublikowano: 2012-12-27 17:50

        Jesteś w błędzie :)

        Skomentuj

  6. maroo
    Oceń komentarz:

    -5    

    Opublikowano: 2012-12-27 19:26

    Chcę 3.2-3.6" i FHD z WF8 i solidną baterią. To wszystko co mi do szczęścia potrzebne.

    Skomentuj

    1. Igoruss
      Oceń komentarz:

      1    

      Opublikowano: 2012-12-28 10:30

      Faktycznie dużo zobaczysz na ekranie 3,5"...

      Skomentuj

      1. Leesiuu
        Oceń komentarz:

        -2    

        Opublikowano: 2012-12-28 19:09

        nie każdy lubi smazyć kotlety na telefonie.

        Skomentuj

        1. Olasty11
          Oceń komentarz:

          0    

          Opublikowano: 2012-12-31 00:55

          sam mam lumie 920 i ma 4,5 cala jak go kupowałem miałem obawy ale po dniu użytkowania jej zdałem sobie sprawę, że taka wielkość jest złotym środkiem. 3,5 cala to dosyć mało jak na smartfona aby wykorzystać wszystkie jego funkcje 5 cali to lekko za dużo ale okolice 4,5 są naprawdę dobre.

          Skomentuj

          1. R2rrO
            Oceń komentarz:

            0    

            Opublikowano: 2012-12-31 01:34

            No tak, tylko obecnie niewiele mocarnych telefonów wychodzi z takim rozmiarem ekranu. Obawiam się że 920 może być ostatnim z ciekawych 4,5 calowców.